Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawice-gramatura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Rękawice-gramatura
Hej

Wybieram się do Amsterdamu na weekend i będe miał możliwość kupić sobie rękawice Twins.
Mam stare rękawice 12 uncji (jakiś no-name) przetarte już prawie na wylot.
Chciałem kupić sobie nowe rękawice do sparringów(Twinsy mają miekkie wypełnienie)/walki z cieniem bo do pracy na padach czy worku tamte jeszcze się spokojnie nadają.
Zastanawiam się jaka gramatura będzie odpowiednia 12, 14 czy może 16 uncji. Dodam że ważę 67 kg przy 176 wzrostu (ponoć zachodzi jakaś zależność pomiędzy wzrostem i wagą a gramaturą rękawic jakich powinno się używać dla osiągnięcia optymalnych efektow w tym nie ukatrupienia partnera, będe wdzięczny za sugestie.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
do Twojej wagi spokojnie nadają się 10, a jeśli jesteś "ambitniejszy" kup sobie 12. nie widze sensu w kupowaniu cięższych
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura

do Twojej wagi spokojnie nadają się 10, a jeśli jesteś "ambitniejszy" kup sobie 12. nie widze sensu w kupowaniu cięższych


absolutnie zgadzam sie z przedmowca. osobiscie bralbym 12-stki.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
Ok, wielkie dzięki za pomoc. Do sparringów też będą ok? Słyszałem że do sparringów nosi się 16 oz minimum stąd wątpliwość.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
Mozesz sobie wziąść 14 lub 16 oz jest wiecej wypelnienia wiec mozesz mocniej uderzac na sparingach, powodujac mniejsze obrazenia u partnera. Przy 14 i 16 masz takze większy cięzar rękawic. Co prawda nie "dopakuje" Ci to rąk ale podczas zawodów "przesiadajac" się na 10 oz zobaczysz roznice :wink:
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
problem z 16-stkami jest nastepujacy:

tak jak poprzednik napisal - przesiadajac sie na zawodach na 10-tki zobaczysz roznice. tylko sa to roznice na plus i minus. rekawice faktycznie wydadza Ci sie lzejsze, garda przeciwnika wyda Ci sie dziurawa ... problem w tym ze Twoja garda tez wyda Ci sie dziurawa. 16-stki sa duzo wieksze od 10-tek i wg mnie powoduja nabycie zlych nawykow. Gdy dwie osoby sparuja w 16-stkach czujesz sie jakbys byl zabunkrowany i Twoja garda wydaje sie super szczelna. Przejscie na 10-tki to nagly szok. Osobiscie preferuje sparingi w 10-tkach z kontrolowaniem sily. W koncu sparingi to nie powinna byc nawalanka ktora ma na celu wyladowanie energii.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura

problem z 16-stkami jest nastepujacy:

tak jak poprzednik napisal - przesiadajac sie na zawodach na 10-tki zobaczysz roznice. tylko sa to roznice na plus i minus. rekawice faktycznie wydadza Ci sie lzejsze, garda przeciwnika wyda Ci sie dziurawa ... problem w tym ze Twoja garda tez wyda Ci sie dziurawa. 16-stki sa duzo wieksze od 10-tek i wg mnie powoduja nabycie zlych nawykow. Gdy dwie osoby sparuja w 16-stkach czujesz sie jakbys byl zabunkrowany i Twoja garda wydaje sie super szczelna. Przejscie na 10-tki to nagly szok. Osobiscie preferuje sparingi w 10-tkach z kontrolowaniem sily. W koncu sparingi to nie powinna byc nawalanka ktora ma na celu wyladowanie energii.


chyba dawno u nas w Polsce w kraju nie sparowales :lol:

przypomina mi sie jak pierwszy raz kupowalem rekawice w campie w Tajlandii - chcialem 16 -stkido sparingow a oni sie na mnie patrza jak na wariata - najwieksze jakie mieli to 12 stki a campie mnostwo bialych co wygladaja na 100 - 120 kg :lol:

bushii3 ma racje co do zlych przyzwyczajen z 16stek - w koncu one sa olbrzymie
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
czyli summa summarum-12?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura

czyli summa summarum-12?


ja bym wzial 12stke ale zeby nie bylo na mnie :lol:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura

(...)Osobiscie preferuje sparingi w 10-tkach z kontrolowaniem sily. W koncu sparingi to nie powinna byc nawalanka ktora ma na celu wyladowanie energii.

Też mam 10oz NationMan, najlepsze rękawice w jakich ćwiczyłem. Wcześniej były jakieś 16 bodaj, ale przejście na lżejsze uważam za dobrą decyzję. Przede wszystkim zauważyłem, że lepiej układam rękę do uderzenia jak nie mam takiego czołgu na ręce jak w/w 16oz.

Tremere: weź 10oz albo 12oz. Ćwiczysz bjj, więc pewnie tylko chcesz sobie na zajęciach KB/MT w dni off bjj poboksować. Jeśli chcesz zawody, to sprawdź w regulaminach jak ma się Twoja MA i waga do obowiązkowych ochraniaczy.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
No fakt, zachciało mi się zostać Wanderleiem Silvą w przerwach między dniami kulanymi.
Ok, bierę 12 twinsa, dzięki chłopaki:D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura

No fakt, zachciało mi się zostać Wanderleiem Silvą w przerwach między dniami kulanymi.
Ok, bierę 12 twinsa, dzięki chłopaki:D

Ze swojej strony mogę też dodać, że z mojego doświadczenia wynika, że większość (90%?) ludzi ćwiczących ma 12'stki a pozostałe kilka % albo 10oz, albo 14oz. Jak do treningu i na luźne sparingi to 12oz są idealne.
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
a tak z ciekawosci: ile kosztuja twinsy 12-stki w amsterdamie?

ja niedawno w bangkoku kupilem 10-tki za jakies 85-90zl. ciekawi mnie po ile chodza takie w europie

pozdrawiam
Piotrek Leib
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
80euro za twinsy?

toz to rozboj w bialy dzien.

nawet na takim zadupiu jak moje Chaing Mai podobne rekawice sa o ponad polowe tansze :/
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice-gramatura
Bo je tam produkują?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024