Skocz do zawartości


Zdjęcie

drobne prywatne show-off


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

drobne prywatne show-off
witam

moze niektorzy z Was stwierdza, ze to forum nie jest przeznaczone dla propagowania wlasnej osoby ani do popisywania sie. ja jednak chcialem sie podzielic z Wami moim drobnym sukcesem

zapraszam na

pozdrawiam serdecznie wszystkich milosnikow boksu tajskiego
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
szybko :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Napisz coś więcej, gdzie, kiedy. Rekord :)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off

(...)
zapraszam na

(...)

Gratulacje hehe :)
  • 0

budo_jockey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pŁd.

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Jaka kategoria wagowa?

Nieźle :) gratuluje .
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
hey

walke stoczylem kilka dni temu w chiang mai (polnocna tajlandia).
ciezko mowic o jakimkolwiek rekordzie: 5 walk, 4wygrane (3 nokautem) i jedna przegrana (nokaut)

no i tez ciezko mowic o kategorii wagowej. samemu waze 76kg. tajlandczyk na oko byl 4-5kg lzejszy i znacznie nizszy (jego duzo wieksze doswiadczenie i kilkadziesiat stoczonych walk teoretycznie wyrownywalo roznice wagowa).

jeszcze raz pozdrawiam z upalnej tajlandii i zapraszam wszystkich do Chiang Mai :)
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Rewelacja :) Gratuluję
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
nieźle :)

masz filmiki z innych walk?

pozdro!
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off


ta walka zakonczyla sie moja przegrana. poprzednie pomimo faktu ze wygrane nie nadaja sie do pokazania swiatu :)
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Obie walki śliczne :D
Wreszcie coś interesującego w tym dziale :wink:
a nie same kłótnio-dywagacje o zawodach i bokserach, z Gołotą na czele :P
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
bushii3 - opisz może coś więcej (jak mozesz oczywiście) o Tajlandii, od kiedy tam jesteś, kiedy wracasz, jak tam to wygląda (treningi itp) i jakie koszta:)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Bushii3 super :!: jak widac mozna nakrecic swoja walke i pokazac. wielkie gratulacje dla kolegi bushii3
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off

witam

moze niektorzy z Was stwierdza, ze to forum nie jest przeznaczone dla propagowania wlasnej osoby ani do popisywania sie. ja jednak chcialem sie podzielic z Wami moim drobnym sukcesem

zapraszam na

pozdrawiam serdecznie wszystkich milosnikow boksu tajskiego


jaka teraz pogoda w chiang mai? pamietam w kwietniu na koh samui zyc sie nie dalo

wszystkie te walki w tym roku miales?
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
hey Tomku,blt, alexia

dzieki za wasze posty

no jest strasznie goraco. w ciagu dnia temperatury siegaja 40 stopni ale juz szczyt upalow

mamy za soba. na szczescie jest tutaj powietrze bardzo suche wiec oddychanie nie przyspaza

klopotow.

w tym roku mialem zaledwie 2 walki - po pierszej (tej przegranej) mialem rozbite kolano i

peknietych kilka żeber. a przede wszystkim sporo wiary w siebie utracilem. szczesliwym

zbiegiem okolicznosci tydzien po tej przegranej walce spotkalem tego tajlandczyka ponownie i

obecnie pobieram regularnie prywatne lekcje od niego. jest niesamowitym zawodnikiem i

jeszcze lepszym trenerem.

planow nie mam jeszcze bardzo skonkretyzowanych. zostane tu na pewno miesiac a pozniej lece do korei a nastepnie chin - chce poznac blizej te 2 kultury i na pewno bede intensywnie trenowal w tamtejszych akademiach. czas i zycie napisza scenariusz :)

Treningi roznia sie nieco od tych, ktore prowadzi moj trener we Wroclawiu (pan Janusz Janowski z Punchera Wroclaw). Glowna roznica jest bardzo nikly nacisk na kombinacje bokserskie - koncentrujemy sie tutaj na walce w klinczu, technikach noznych i czesto wykonywanych pojedynczych akcjach bokserskich.

Kazdy dzien to niemal ta sama rutyna:
porzadna rozgrzewka (biegi,skakanka, walka z cieniem) po ktorej nastepuje trening na tarczach lub na worku bokserskim (czesc zawodnikow cwiczy jedno, pozostali na workach i po kilku rundach sie zmieniamy). niestety do rzadkosci naleza w tym gymie sparingi. zazwyczaj kto ma ochote ten po zajeciach zostaje chwile dluzej. za to bardzo duzo jest walk w klinczu. na zakonczenie treningu zazwyczaj spedzamy 15-20minut wykonujac rozmaite skrety tlowia,brzuszki,grzebiety - wszystko to co ma wzmocnic miesnie tlowia (a nie tylko abs). plus kilka rund sprintu i rozciaganie. generalnie nic bardzo niezwyklego tu nie robimy. najwieksza wartoscia treningu w tajlandii jest fakt, ze mozemy pocwiczyc na tarczach trzymanych przez ludzi z doswiadczeniem. treningi sa bardzo mocno zorientowane na wytrzymalosc i wykonywanie serii 10,20 lub wiecej kopniec jest standardem. wydaje sie poczatkowo takie cwiczenie nonsensem bo nie wykonuje sie serii kopniec jedna noga podczas walki - jednak strasznie uczy ono poprawnego oddychania. no plus kondycja :)

odnosnie kosztow:
chiang mai jest stosunkowo tanim miejscem (malo turystyczne - bo daleko od morza)

zakwaterowanie miesieczne: 3000-3500 thb (pokoj z lazienka, umeblowany, wiatrak, brak klimatyzacji)

jedzenie:
talerz warzyw, ryz + kurczak: 30-40 thb (okolo 3zl)
szklanka soku z pomaranczy,marchwi,truskawek etc (swieze): okolo 2-2,5zl
woda 1,5 litrowa - okolo zlotowki
piwo (0,6litra) - okolo 4zl (drozyzna i nie rowna sie z polskim piwem)
masaz tajski - godzina waha sie miedzy 10-15 zlotych

silownia (wyposazona dodatkowo w basen, saune, jakuzzi, steam room + zajecia jogi,aerobiku etc) - niecale 100zl miesiecznie

MMA (zajecia prowadzi czarny pas z brazylii) - okolo 650zl za 3 miesiace (zajecia 10x w tygodniu)

boks tajski - pojedyncza sesja 2 godzinna to kwota okolo 17-18zl.
miesiecznie koszt 7000 thb (620 zl). zajecia odbywaja sie 6x w tygodniu, dwa razy dziennie.


podsumowujac:
miesiecznie wydaje:
3500 thb (300zl) na mieszkanie,
900zl jedzenie (okolo 30zl dziennie - polowe wydaje na naturalne soki owocowe :P )
90 zl na silownie
no i okolo 600zl na treningi MMA i boksu tajskiego (2 treningi codziennie)
plus rozmaite dodatkowe wydatki. w 2 tys zlotych miesiecznie nigdy nie udalo mi sie zamknac ale zawsze w tych okolicach koszta wychodza



pozdrawiam
Piotrek Leib
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off

hey Tomku,blt, alexia

dzieki za wasze posty


dzieki za info. btw blok po kopnieciu w Twoim wykonaniu na 1'36 - miodzio 8)

nie zapomnij dac znac jak bedziesz do Chin jechal
  • 0

budo_more
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kędzierzyn-koźle/wrocław
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
siema. Ja chcialbym się dowiedzieć, czy, żeby pojechać sobie na taki camp na jakim Ty jesteś to potrzebny jest jakiś poważny staż treningowy i doświadczenie ringowe? Zawsze chciałem coś takiego zaliczyć, tylko nie mam doswiadczenie nawet w walkach amatorskich, pojechać chcialem potrenować, nie koniecznie walczyć. więc jak to jest? Oczywiście interesuje mnie poważny trening, a nie bajer dla turystów.
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
Chyba kluczową rolę odgrywają tu pieniądze (przelot tam i z powrotem, a jeśli siedzisz dłuzej, to od czasu do czasu w odwiedzinki do rodzinki ), potem utrzymanie (kolega bushii widzę że tylko je, śpi i ćwiczy, a 2000 zeta miesięcznie schodzi - a czy to preferencyjne warunki cenowe, czy standard tam?), no i o ile chce się tam posiedzieć dłużej i tylko trenować (a nie pracować na utrzymanie) to trzeba mieć spore oszczędności.
Druga sprawa, jak mi się wydaje, to kontakty - zapewne ktoś musiał wprowadzić bushiego w to środowisko zawodników i trenerów, by wiedział z kim warto ćwiczyć a z kim nie itp? Sądzę, że jak ktoś "z drogi" przyjedzie i zacznie rozpytywać o treningi taja, to może się przejechać :wink: To chyba istotniejsze niż nawet sam staż... No ale czekam aż bushii się wypowie :-)
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
hey

@more
samemu gdy pierwszy raz 3 lata temu zawitalem w tajlandii posiadalem jedynie doswiadczenie kilkuletnie w TKD - niemal zupelnie bezurzyteczne. wiekszosc trenujacych tutaj chlopakow (i czasem dziewczyn) nie posiada niemal doswiadczenia. moze Cie to zdziwic ale wiekszosc trenujaczch tutaj wcale nie mysli o walkach. niektorzy chca zwyczajnie zrzucic kilka kilo, inni chca pocwiczyc z tajami etc. itd. motywacje sa rozne. poziom i doswiadczenie rowniez. koniec koncow pracujesz z trenerami na tarczy jeden do jednego - oni widza na co Cie stac i dopasuja automatycznie trening do Twoich mozliwosci.

bajer dla turystow - ciekawie powiedziane. tylko ze wiekszosc turystow jest zachwycona treningami. pojawia sie regularnie wielu backpackersow, dostaja troche wzkazowek co do podstaw poruszania sie i wykonywania technik a pozniej zajezdza sie ich kondycyjnie.

zasada jest dosc prosta - jak chcesz ciezko cwiczyc to dostaniesz to co chcesz. jesli zaczniesz sie opierdalac to przestaniesz byc traktowany powaznie. no i potrzeba byc troche asertywnym - osobiscie ilekroc bylem niezadowolony z treningu wspominalem o tym wlascicielowi gymu twierdzac ze place za ciezki wycisk i ze oczekuje otrzymac to za co place. ty jestes ich klientem. prowadzenie treningow to ich praca i zycie. relacja jest prosta i tylko w ogromnych gymach (jak np. tiger gym na poludniu gdzie maja ponad 10 ringow i setki trenujacych) mozesz zdazyc sie ze bedziesz ignorowany.

@alexia
mozna znacznie taniej. mozna zamieszkac niedaleko od gymu (Zamiast w miescie) - redukcja kosztow wynajmu mieszkania o jakies 100zl. jedzenie tez jeszcze tansze. spokojnie mozna zmiescic sie w 20zl dziennie wyzywienia (4-5 obiadow i jakis deser).

samemu gdy brakowalo mi pieniedzy wydalem okolo 1500zl miesiecznie
(nocleg,treningi,jedzenie plus 1 piwko na tydzien :D

tajlandia niestety robi sie droga ze wzgledu na polska dosc slaba zlotowke a bardzo umacniajaca sie tajska walute.

Odnosnie kontaktow - faktycznie gym w ktorym trenuje zostal mi polecony przez znajomego i przypadl mi do gustu. Jednak wiele osob przewijajacych sie tutaj trafilo wlasnie pytajac tajow na miescie. Duzo latwiejszym sposobem jest popytanie o stadion boksu tajskiego - to prawie kazdy tajlandczyk bedzie wiedzial. W chiang mai codziennie na ktoryms ze stadionow tocza sie walki i latwo zorientowac sie z jakich gymow pochodza zawodnicy. Osobiscie wydawalo mi sie poczatkowo ze najlepszym rozwiazaniem bedzie uczeszczanie do jakiegos mniejszego gymu gdzie trenuja sami tajowie. Jednak wybilem to sobie z glowy. Ciezko nauczyc sie czegokolwiek gdy trenerzy nie mowia nic po angielsku. A ponadto sprzet zazwyczaj pozostawia wiele do zyczenia.
Dlatego tez jednak te najbardziej popularne wsrod 'bialasow' gymy sa chyba najlepszym wyjsciem.

pozdrawiam serdecznie
Piotrek Leib
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
dorzuce moje 3 grosze z doswiadczen z tajlandii:

ja pojechalem sam, gymy znalazlem w necie czytajac fora anglojezyczne, pierwszy raz to zrobilem tour po interesujacych mnie gymach, cwiczac po pare w dni/tydzien w kazdym i nastepnym razem juz jechalem do tego w ktorym mi najbardziej pasowali trenerzy. trenerzy sa moi zdaniem najwazniejsi - bo jak jestes w super gymie a trenerzy Cie olewaja to nic sie nie nauczysz...
mam znajomych co pojechali do prawdziwych super zawodowych gymow i potem zalowali bo jak sam nie jestes juz dobrym zawodnikiem to zaplaciles i Cie tam olewali bo glowna ich troska byli zawodowcy i ich trenowali super a amatorow po lebkach - na zasadzie niech kopnie od razu 100 razy to sie zmeczy i bedzie z glowy i mozemy sie skupic na kims waznym

Dlatego tez jednak te najbardziej popularne wsrod 'bialasow' gymy sa chyba najlepszym wyjsciem.


w gymach dla bialasow maja bardzo czesto najepszych trenerow bo ich stac na nich
  • 0

budo_bushii3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drobne prywatne show-off
hey tomku

to moze powiedz nam gdzie ty byles, jakie gymy zdobyly twoja sympatie a ktore postanowiles omijac szerokim lukiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024