Skocz do zawartości


Zdjęcie

Technika czy układ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?

Najgorsze, że przez głoszenie takich poglądów jak te Gościa ludzie się z aikido napierdzielają... Gdyby sprawa była jasno postawiona nie byłoby tych wszystkich przytyków.

Myśle kolego, że nie tylko mnie należy się wyjaśnienie tego, co napisałeś. Kto, jak kto, ale ja od lat zabiegam o to, by sprawę stawiac jasno. Aikido nie jest sztuką walki, a 'ludzie się z aikido napierdzielają', bo wszyscy w około wmawiają im (na tym forum, przede wszystkim), że jest.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?
Gościu, z całym szacunkiem ale to chyba ty właśnie głosisz, że aikido to sztuka walki służąca do zabijania jednym ciosem / rzutem na głowę... chyba, że coś przeoczyłem to wybacz.

Jeśli uważasz, że aikido nie jest sztuką walki a formą aktywności ruchowej to się z tobą zgadzam i przyznaję, że błędnie wykorzystałem cię jako przykład w moim poście za co przepraszam.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?

wi"]Ja tam zwykle sczołguje się z maty mokry jak nieboskie stworzenie, nie mogąc złapać oddechu, z bolacymi prawie wszystkimi stawami...


Ja na aikido też się pocę bo to w końcu ruch. Ale nie ma mowy o zmęczeniu się. O ile na rozgrzewce coś się jeszcze dzieje to potem zupełny zastój organizmu i jego ostudzenie. Ale to może specyfika sekcji, na której od czasu do czasu sobie fikam ;-)
(...)


Przepraszam za wątek osobisty, ale z Twoich wypowiedzi Sebol_bk wynika, ze:
1. Uwazasz Aikido za niefektywną sztuke, z błednymi założeniami i błedna praktyką
2. Ćwiczący Aikido sa słabi, zbyt delikatni, współpracuja, "troszcza sie o partnera"
3. Twoim zdaniem techniki Aikido sa wykonywane w układzie , co ci nie pasuje , bo wolisz sparingi bjj
4. Uważasz, ze na treningu Aikido nic sie nie dzieje
6. itp.

Po kiego grzyba marnujesz czas w dojo Aikido?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?

Po kiego grzyba marnujesz czas w dojo Aikido?

Aikia,
Ponieważ to samo pytanie mógłbyś postawić mnie odpowiem następująco:

1. Uwazasz Aikido za niefektywną sztuke, z błednymi założeniami i błedna praktyką


Tak jest jeżeli aikido traktuje się jako sztukę walki zakładającą możliwość pokonania kogoś w jakiejkolwiek formie walki lub samoobrony. Dla wielu ćwiczących ( w tym dla mnie ) aikido zawiera inne wartości, wystarczające do tego, aby je praktykować.

2. Ćwiczący Aikido sa słabi, zbyt delikatni, współpracuja, "troszcza sie o partnera"

Moim zdaniem to jest zaleta aikido. Gdyby tak nie było świat sztuk walki byłby zamknięty dla osób słabych, delikatnych, nastawionych na współpracę, a nie konfrontację.

3. Twoim zdaniem techniki Aikido sa wykonywane w układzie , co ci nie pasuje , bo wolisz
sparingi bjj

Po wielu latach treningów doszedłem do wniosku, że ciągła praktyka "układów" zaprowadziła mnie pod ścianę tzn. stwierdziłem, że ten sposób praktyki nie daje mi szans na dalszy rozwój. Dlatego zwróciłem się w stronę BJJ. Obydwie sztuki walki - aikido i jiu jitsu - świetnie się teraz uzupełniają.

4. Uważasz, ze na treningu Aikido nic sie nie dzieje

To, że na treningach aikido niewiele się dzieje również uważam za zaletę tej sztuki walki. Jako introwertyk świetnie znajduję się w takiej sytuacji.
Ciągłe czepianie się przeze mnie pewnych aspektów aikido wynika z faktu, iż w realu ciągle natykam się na różnych "mistrzów", którzy robią ludziom wodę z mózgów mówiąc np. o potencjalnej, śmiertelnej skuteczności aikido, lekceważąco odnoszących się do osiągnięć sportów walki, itp.
Tak więc na treningach aikido nie marnuję czasu.

:D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?
Ja tam widzę więcej lekceważenia od osób ze strony sportowych styli. Ale nie jest to dla mnie nowość, jak ćwiczyłem karate to ludzie najeżdżali na kickbox. Jak ćwiczyłem karate tradycyjne, to ludzie stamtąd krytykowali na nowocześniejsze style karate. Tak więc pitolenie o tym jakie Aikido jest beee mnie nie wzrusza, wot marketingowy bełkot 8)
  • 0

GośćGuest_budo_steven444_*

Guest_budo_steven444_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Technika czy układ?
nice dzięki pod kątem dzielenie ten post


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024