Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_branko
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Wy lukałem parę filmików aikido na You tube. Zwróciłem uwagę na aikido sensei Grzegorza Koneckiego 4 Dan. Ma bardzo dynamiczny styl, szybko i ładnie rzuca. Iriminage to czysta bajka 8O . Błyskawiczny ruch ręką i uke pada jakby walnął w ścianę. 8)
Co wiecie o tym senseiu? Gdzie uczy? Kto był jego nauczycielem?
Ma jakąś sieć szkół gdzie nauczają jego aikido? To chyba Kobayashi ale Kobayashi u każdego nauczyciela inaczej wygląda... :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
najlepiej wpisz konecki w googlach to wyskoczy Ci wszystko
Grzes uczy we Wroclawiu, Poznaniu i jeszcze kilku miejscach nie wiem dokladnie
ale jest dobrze namierzalny, wiec na pewno znajdziesz go bez problemu
to strona klubu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
milego cwiczenia
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

Błyskawiczny ruch ręką i uke pada jakby walnął w ścianę. 8)


za to chyba uke trzeba pogratulować :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

za to chyba uke trzeba pogratulować :twisted:

Klasyka :wink:
  • 0

budo_divian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

najlepiej wpisz konecki w googlach to wyskoczy Ci wszystko
Grzes uczy we Wroclawiu, Poznaniu i jeszcze kilku miejscach...



Tiaaa, czasami w kilku innych miejscach jednocześnie :lol: To chyba wynika z poziomu - taka wyższa szkoła latania
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
A co się czepiacie kolega Branko po prostu chciał się pochwalić swoim majstrem ^^
Bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że skoro bez problemu posługuje się YT, to nie potrafi użyć Googla ;)

Patrząc na filmiki widać że cierpi na podobną przypadłość do mojej, czyli tzw. czajniczek ^^
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Jakby co, to ja się nie czepiam tylko gratuluję uke, że ładnie i posłusznie lata :D

Ja sam bywam często uke i też staram się ładnie latać co by zgromadzonym w seiza adeptom się podobało :D ot sztuka w końcu :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

ot sztuka w końcu :twisted: :twisted: :twisted:

Już Lady Pank śpiewali swego czasu: sztuka latania, najtrudniejsza ze sztuk :wink:
  • 0

budo_branko
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Na gogle to nawet nie wpadłem. Pod wrażeniem rzeczonej iriminage. Widziałem już wiele filmików z Iriminage różnych aikidoków np. osławionego Stefana Seagala :P , który robi to miękko sprowadzając aż do maty dłonią lub przedramieniem ścinając krótko. Jednak to iriminage, nie ura :!: ,sensei Koneckiego, to jak uderzenie pioruna. Ścina z nóg niesamowicie szybko. Druga rzecz, uderza z różnej strony, nie tylko od frontu. Fajowa sprawa. Jak jodan tsuki z karate tyle, że rzut jak Kaszpirowski. No i teoretycznie da się to zrobić na wyższym uke, bo wygląda jak szybkie tsuki. Z ciekawości, więc utworzyłem temat licząc na opinię bieglejszych praktyków.
No i wychodzi na to, że to jednak praca uke tu odgrywa zasadniczą rolę :?:
Kurcze, mógłbym przysiąc, że podkładania tu niema 8) Nie da się chyba tak szybko paść. :?:
  • 0

budo_divian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
"Auto-uke" da rade. Tutaj nawet turbodynomen wymięka.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

Kurcze, mógłbym przysiąc, że podkładania tu niema


I tak, i nie. Ja broń boże nie krytykuję, tak żeby było jasne ;) . W sensie aikidockim to jest fajne, mocne irimi nage. Jak uke pędzi (nieco bezwładnie), odpowiednie ułożenie ręki, power z biodra, irmi w ryj i pozamiatane. Ale żeby wyszło uke musi się "podkładać" dwa razy:

1. pierwszy raz, dać się prowadzić, napędzić :) i chcieć współpracować, ale to nie do końca podkładanie tylko normalna zasada treningowa w aikido,

2. podczas irimi (wejścia) szybko się zebrać, odpowiednio ułożyć ciało i wykonać pad "szybkie yoko" albo "spadający listek" ;) wygląda to trochę jak podładanie, a jest to w istocie uniknięcie bolesnego jebnięcia w matę.

Uke robi te dwie rzeczy dlatego, że jakby nie spełnił 1 warunku, zaparł się to nie byłoby techniki i ćwiczenie w tym wypadku nie miałoby żadnego sensu.

Jeżeli z kolei spełnił już 1 warunek, dał się prowadzić, to dla własnego bezpieczeństwa spełnia 2 warunek, uke w tym wypadku musi się zbierać bo inaczej nadzieje się na rękę senseia zadającą bardzo mocne (jak to nazwałeś) takie jakby tsuki i prawdopodobnie nie wstanie o własnych siłach z maty. Najbezpieczniejszym sposobem padania jest właśnie yoko.

Nie da się chyba tak szybko paść. :?:


Da się, i w tym cała sztuka bycia dobrym uke, ewentualnie uke, który przeżyje szybkie i mocne irimi :) Dzięki temu sensei może robić techniki na dużej szybkości i sile nie obawiając się, że uke nie przeżyje :twisted:

Jak kilka razy dostałem w zęby i przywaliłem baniakiem w matę, to się nauczyłem szybciej zbierać :)

Wiesz, z tym podkładaniem to jest tak, że niektórzy ostro z tym przesadzają. Japończycy np. wystarczy że sensei powie "buu" a oni walą yoko w matę aż dudni. 8) Taka ich uroda 8)
  • 0

budo_divian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

I tak, i nie. Ja broń boże nie krytykuję, tak żeby było jasne ;) . W sensie aikidockim to jest fajne, mocne irimi nage. Jak uke pędzi (nieco bezwładnie), odpowiednie ułożenie ręki, power z biodra, irmi w ryj i pozamiatane. Ale żeby wyszło uke musi się "podkładać" dwa razy:

1. pierwszy raz, dać się prowadzić, napędzić :) i chcieć współpracować, ale to nie do końca podkładanie tylko normalna zasada treningowa w aikido,

Tu się nie zgodzę. To tori ma prowadzić uke, a nie uke tori. Z taką sytuacją bedziemy mieli do czynienia gdy uke prawidłowo zaatakuje i będzie atakował. Natomiast w interesie tori jest umiejętnie zejść z linii ataku wychylić uke i go kontrolować, prowadzić. Tak ja to widzę - akcja reakcja - matrix 8)

2. podczas irimi (wejścia) szybko się zebrać, odpowiednio ułożyć ciało i wykonać pad "szybkie yoko" albo "spadający listek" ;) wygląda to trochę jak podładanie, a jest to w istocie uniknięcie bolesnego jebnięcia w matę.


Tutaj zgodzę się, że pad jest "ucieczką" przed technika, dzwignią, upadkiem. Jednak nie zawsze irimi nage nie musi się kończyć bolesnym jebnięciem albo nie zawsze irimi nage musi zaostać tak wykonane. Czasami to co tak pięknie wygląda nie zawsze działa.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

Tu się nie zgodzę. To tori ma prowadzić uke, a nie uke tori.


A ja nie napisałem, że uke ma prowadzić tori. Napisałem jedynie, że uke musi dać się prowadzić tori.

Jeżeli się zaprze i będzie wredny to nic z ćwiczenia nie będzie. Ewentualnie mogą zacząć się szarpać ;)


Z taką sytuacją bedziemy mieli do czynienia gdy uke prawidłowo zaatakuje i będzie atakował.


To dosyć mocne stwierdzenie :) Szczególnie w kontekście ostatnich topiców :twisted: :twisted:
  • 0

budo_divian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
To dosyć mocne stwierdzenie :) Szczególnie w kontekście ostatnich topiców :twisted: :twisted:


Tak tak, rozumiem. Nie robić z igły widły ws. atakowania :D W koncu jest już taki temat :roll:
  • 0

budo_inku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Niezły jest Konecki ;) , jestem z obozu Aikikai ale jest to tak naprawdę pierwszy sensei z Kobayashi ryu, który zrobił na mnie wrażenie. Z miłą chęcią śledze jego poczynania. Oczywiście w Aikikai są też sensejowie na których patrzeć nie mogę ;) i nie to żebym się nie czepiał konkurencji ;) , po prostu widać ze Konecki to mistrz i wyrywa łeb.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.

po prostu widać ze Konecki .... wyrywa łeb.


a potem sika w szyje :) :) :) :D
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Słyszałem też, że ma trzy głowy i zieje ogniem.
  • 0

budo_inku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
;D


wyrywa z butów i urywa łeb.. ;D
  • 0

budo_tomuke
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
Witam wszystkich. Wypowiem w gwoli ścisłości:

Jestem jednym z głównych uke sensei Grzegorza Koneckiego. Prawdopodobnie filmik na youtube zamieściłem właśnie Ja.

A teraz do rzeczy:

1. Faktycznie technika taka prawie wyrywa łeb i może wyrwać z tabi...

2. Z tym podkładaniem się jest różnie- jak skoczysz zbyt ochoczo lub za wcześnie to Cię nieźle pokręci. Jeśli zbyt późno- walniesz z gracją deski do krojenia... :) Oczywiście jak sensei będzie Cię chciał "łupnąć" to łupnie i wtedy nic Ci nie pomoże...

3. Gratuluję pomysłu by stawać okoniem do techniki... Ja zrobiłem to tylko raz i ujmę to krótko- asortyment rozwiązań dostępny tori na tym poziomie jest naprawdę duży... :)



Pozdrawiam :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Grzegorz Konecki 4 dan.
nic nie napisales o sikaniu w szyje, i zianiu ogniem :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024