Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Ktoś jeszcze sądzi że techniki irimi nage zadziałają, na prawie statycznym osobniku?
Chodzi mi o waszą koncepcję a nie moją, dyskobolową


Nie zadziałają. Irmi nage musi być z ruchu, tak jak większość technik aikido.

Chyba że wjedziesz w kolesia na totalnej k...e :) :) i go po prostu zmieciesz ;)
Wtedy zadziała.

Wg mnie atemi być musi. Wiele technik opiera się właśnie na wykorzystaniu atemi. Im mocniejsze tym lepsze. ;)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Ktoś jeszcze sądzi że techniki irimi nage zadziałają, na prawie statycznym osobniku?


Ja sądzę! Osąd opieram na przypadkach zastosowania techniki aikido podczas sparingow BJJ. Mam na myśli szczególnie sparingi z kolan, podczas których obydwaj walczący mają znacznie mniejsze możliwości poruszania się niż w stójce czyli są prawie statyczni. A i w stójce możliwe jest lekkie ruszenie z miejsca przeciwnika statycznego ( tzw. "przeprowadzka" lub "arm drag" ) po to, by zajść mu za plecy.
Odrębną sprawą jest określanie jakichś granic aikido. Że niby jak ładnie, płynnie i nieskutecznie - to aikido, a jak siłowo i kanciato - to jujutsu. Nie zgadzam się z takim podejściem.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Jeśli tak to koledzy powinni poszukać forum "You can dance Po prostu tańcz!".


Ja pracuje w YCD, ale w dziale medycznym
a koledzy w innym kraju, w ogóle nie zajmują się tańcem :D



Jak ktoś idzie pędem na Ciebie, to jakaś kokjunażka ;) wyjdzie. Zbice, za fraki i rzut. Tylko w sparingu ze stójkowcem/graplerem, on na Ciebie pędem nie pójdzie, chyba że w kombinacji. No i do tego aikido nie wykorzystasz.


Dlatego ja muszę wbiec/wbiegnąć po atemi


Odrębną sprawą jest określanie jakichś granic aikido. Że niby jak ładnie, płynnie i nieskutecznie - to aikido, a jak siłowo i kanciato - to jujutsu. Nie zgadzam się z takim podejściem.

No właśnie o tym myślałem,

Jest jakaś granica?
Po czym ją rozpoznać?
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Jest jakaś granica?
Po czym ją rozpoznać?


Nie ma jasno określonej granicy. Wszystko zależy od senseia. Jest wiele różnych szkół, bardzo różnie traktujących "siłowość". Jeden uważa, że jak siłowo to nie aikido i że nie może być siłowo bo Dziadek tak nie robił. Inny z kolei powie, że aikido to sztuka walki, więc technika i ile siły w garści. Stąd tyle nieporozumień, każdy uważa, że jego aikido jest jedyne słuszne.

Ja osobiście jestem za tym drugim podejściem.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Jest jakaś granica?
Po czym ją rozpoznać?

Kiedy zaczynałem ćwiczyć aikido ( trzydzieści lat temu ) zafascynowała mnie idea walki bez oporu, wykorzystywanie siły przeciwnika przeciwko niemu, itp. W jakimś sensie zostało mi to do dziś. Np nie lubię treningow MMA, blokowania low kicków podudziem, zbierania na żebra uderzeń kolanami w klinczu, niebezpiecznych takedownów na granicy kontuzji kolana, itp. Uwielbiam za to BJJ bez uderzeń, wykorzystujące błędy przeciwnika, jego siłę. Mogę dziesięć razy komuś odklepać za jedną technikę wykonaną przeze mnie wg. tych zasad. Z podobnych powodów podoba mi się szermierka - sztuka walki najbardziej "nerwowa", w najmniejszym stopniu uzależniona od czystej siły fizycznej.
Myślę więc, że aikido to takie właśnie zachowanie, nie tylko w walce, na macie, ale i w codziennym życiu...Bardzo trudne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi




Mam prośbę:

1. jak nazywa się ta grupa technik aikido z zagarnięciem głowy 1:11 i 1:42

2. czy uważacie że zadziała ona po niezbyt silnym atemi?


ps piszę niezbyt silnym, bo silne atemi to jak dla mnie, ko.


Troche zaskoczylo mnie ze to jest video z mieczami LOL
Nie za bardzo rozumiem twoja intencje.... masz zamiar robic techniki bez broni przeciw komus uzbrojonemu, czy ma to byc miecz przeciw mieczowi?

To co gosciu pokazuje na video, znaczy po zbiciu ostrza wejscie jak do iriminage (w 1:11) wg mnie jest dosc nierealne. Przeciez po zbiciu ostrza rekojescia, nic nie przeszkadza temu z mieczem wykonac ciecia poziomego przecinajac tego instruktora na pol. Tak sie dzieje poniewaz ruch ostrza jest zawsze duzo szybszy niz przesuniecie calego ciala.

Takie wejscie robi sie ale zbijajac ostrze ostrzem, z tym ze w momencie kontaktu zbijajacy przykuca i trzyma swoj miecz tak ze rekojesc jest mocno w dole, co chroni od takiego poziomego ciecia. Dopiera z takiej pozycji mozna wejsc ostrzem na gardlo robiac mocne wejscie do przodu(co odpowiada idei z tego video zrobienia cos w rodzaju iriminage).

Jesli chodzi o zrobienie tego samego bedac samemu nieuzbrojonym - oouuppss to chyba tylko w ramach treningu pewnych elementow, z pelna swiadomoscia ze jest to calkowicie nierealne stajac na przeciwko kogos kto choc troche umie pracowac mieczem.

Z kolei jesli chodzi o 'grupe technik'o jaka pytasz, to ja widze zasadniczy element powodzenia raczej w wychyleniu w momencie kontaktu niz w uderzaniu. Umiarkowane uderzenie powoduje zachwianie rytmu i plynnosci wlasnego wejscia, co oznacza zaprzepaszczenie zaskoczenia, przedluza czas wejscia, no i pokazuje przeciwnikowi twoj zamiar co masz zrobic.
Wychylenie mozesz zrobic rowniez na dosc statycznym przeciwniku, co jest dodatkowa zaleta tego podejscia.

Z drugiej strony w aikido samo wejscie do przodu(irimi) moze byc traktowane i wykonane jako uderzenie, przez co nie pozostawia miejsca na kontratak.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi
Przepraszam że się tak uparłem..ale nie wiem czy Pan sensei Szczepan czytał inny wątek...tak czy inacze powtórzę moją prośbę....może się odczekam filmu z Pana udziałem w pokazie tego o czym Pan pisze......z góry serdecznie dziękuję ......poniżej wcześniejsza prośba.....

"...ale całkiem serio chciałbym zobaczyć np. Pana Szczepana na filmie gdzie wszelkie wykłady przedstawi w formie bardziej namacalnej......tak żebym mógł zobaczyć "czy Waść tylko wodę lejesz czy z doświadczenia mówisz....... "

i jest to podyktowane tym, że widziałem niestety wiele szamotaniny i lipy w wykonaniu 3, 4 danów - co do początkujących zdaję sobie sprawe że to naturalne.......

Także jeżeli można to poprosze serdecznie o przedstawienie w praktyce Państwa umiejętności...jeżeli są takie jak to co piszecie w teorii to się pięknie ukłonie i będę czytał każdą teoretyczną wypowiedź z zaciekawieniem Smile..."
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Przepraszam że się tak uparłem.

Taaa.. czytalem twoje posty. Wyglada na to ze masz juz wyrobiony poglada na aikido. Co za roznica, co ja potrafie robic? Zaczniesz cwiczyc aikido? - nie zaczniesz. Zrozumiesz cos z tego co pisze? - nie zrozumiesz, bo bys musial miec duze doswiadczenie treningowe. Tak jest z wszystkimi internetowymi wojownikami.

Jak poprzednim razem bylem w Polsce zorganizowalismy trening gdzie tez mogli cwiczyc ludzie z forum.Zaden twego pokroju wojownik nie przyjechal.Kazdy tylko ma mocna gebe jak jest bezpiecznie schowany za ekranem swojego kompa, ale rura mieknie jak ma to samo powtorzyc twarza w twarz LOL

Dlatego odpowiadam na posty Krissa - bo to czlowiek co faktycznie cwiczy, ma swoje rzeczy poukladane i nie przychodzi na forum jako troll, tak jak ty. Az nabralem ochoty zeby z nim pocwiczyc. Moze sie kiedys uda, kto wie :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Troche zaskoczylo mnie ze to jest video z mieczami LOL
Nie za bardzo rozumiem twoja intencje.... masz zamiar robic techniki bez broni przeciw komus uzbrojonemu, czy ma to byc miecz przeciw mieczowi?

Z drugiej strony w aikido samo wejscie do przodu(irimi) moze byc traktowane i wykonane jako uderzenie, przez co nie pozostawia miejsca na kontratak.


Dziękuję za odpowiedź

Nie szukam rozwiązania p-w komuś z mieczem, po prostu na tym filmiku zobaczyłem interesujący mnie fragment

Właśnie o takim wejściu myślę, wykonanym jako uderzenie


ps Szczepan, a co myślisz o granicy między jj a aikido?


Az nabralem ochoty zeby z nim pocwiczyc. Moze sie kiedys uda, kto wie :)


Dziękuję, jestem zaszczycony, jeśli będzie taka możliwość to poproszę.
tyle że, ja prosty człowiek jestem i mam bardzo proste poglądy na SW
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi
hej
filmiku nie moge zobaczyc, bo mam teraz jakis okropnie wolny interent, ale bez wzgledu co tam jest

technike mozna zrobic bez wzgledu czy to bedzie w ruchu czy w statyce i bez wzgledu czy ja nazwiemy aikido czy jujutsu
jaka to roznica z punktu widzenia samej techniki?

i tutaj mamy tez ospowiedz na pytanie gdzie jest granica miedzy a i jj
moim zdaniem nie m azadnej granicy
sami je sobie wytyczamy mowiac ze jak cos jest takie to jest takie a jak takie to takie :D

nie ma zadnych granic chlopaki, dopuki ich sobie sami nie zrobimy :-)

co do filmikow spokokoles - poprostu nikt nie robi sobie takich filmikow sam, jakos tak juz jest i juz
ostatnio robilem z uczniami pokazy na III gali sportow walki i myslalem ze bede mial w koncu jakis filmik
no i dzisiaj ogladam a tam az poczatek i koniec naszego wystepu :-)
poprostu po chwili gosc kamere wylaczyl i wlaczyl na 10 s przed koncem - nuty chyba byly :D
i zas nie mam filmiku :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Zaczniesz cwiczyc aikido? - nie zaczniesz. Zrozumiesz cos z tego co pisze? - nie zrozumiesz, bo bys musial miec duze doswiadczenie treningowe. Tak jest z wszystkimi internetowymi wojownikami.

Przy odrobinie dobrej woli łatwo sprawdzić za pomocą tego forum, że Pan Spokokoleś ćwiczy aikido wystarczająco długo aby posiadać nawet czarny pas. :-)

Jak poprzednim razem bylem w Polsce zorganizowalismy trening gdzie tez mogli cwiczyc ludzie z forum.Zaden twego pokroju wojownik nie przyjechal.Kazdy tylko ma mocna gebe jak jest bezpiecznie schowany za ekranem swojego kompa, ale rura mieknie jak ma to samo powtorzyc twarza w twarz LOL

Eeeee tam! Szczepan daj spokój bo jeszcze Ci się sprawdzi i będzie śmiesznie!
Z niniejszego forum można się też dowiedzieć, że Pan Spokokoleś trenuje też BJJ a nawet jeździ na zawody ( Memoriał Helio Gracie ).
Zupełnie niepotrzebna złośliwość. I jakaś taka nerwowa... :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Przy odrobinie dobrej woli łatwo sprawdzić za pomocą tego forum, że Pan Spokokoleś ćwiczy aikido wystarczająco długo aby posiadać nawet czarny pas. :-)

Mam dobra wole, ale nie mam czasu. Dla mnie moze posiadac nawet pas w kolorach teczy, ni to mnie ziebi ni grzeje. Przychodzi na forum aikido opluwac aikido - to nie jest w porzadku. Niech sobie zalozy wlasne forum albo robi to na Onecie i tak pisze co chce.
Cwiczenie Budo zaczyna sie od respektu i konczy respektem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Dziękuję za odpowiedź

Nie szukam rozwiązania p-w komuś z mieczem, po prostu na tym filmiku zobaczyłem interesujący mnie fragment

Właśnie o takim wejściu myślę, wykonanym jako uderzenie


ps Szczepan, a co myślisz o granicy między jj a aikido?

W aikido kazda technika moze byc wykonana w sposob omote i ura.
Takie wejscie na wprost (ktore chcesz wykonac) zalicza sie do kategorii omote. Praktycznie kazda technike mozesz wykonac w ten sposob, problem zaczyna sie, kiedy chcesz ja wykonac w jednym tempie, tak mocno ile fabryka dala.Bowiem wtedy sa duze szanse powodzenia, ale atakujacy ma male szanse odebrac technike bezpiecznie.

I tu widzimy roznice pomiedzy aikido i jj. Poniewaz w aikido staramy sie rozwijac "compassion'(nie wiem jak to przetlumaczyc: wspolczucie, milosierdzie?) dla atakujacego, wejscie w technike dostosowuje sie do jego mozliwosci odebrania techniki. Co stwarza otwarcie i mozliwosc kontrataku.
Tak ze roznica w stosunku do jj jest co do intencji z jaka robisz technike.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi
[quote name="budo_Akahige"]
Przy odrobinie dobrej woli łatwo sprawdzić za pomocą tego forum, że Pan... ćwiczy ... wystarczająco długo aby posiadać nawet czarny pas. :-)
Z niniejszego forum można się też dowiedzieć, że Pan ...trenuje też ... a nawet jeździ na zawody.[/quote]

ja to chyba starej daty jestem... pojecia nie mam jak mozna z tego forum tskie rzeczy sie dowiedziec...
jestem tu od poczatku jego dzialania, ba a nawet wczesniej, zanim powstalo :) a wiekszosci urzytkownikow nie umiem przypisac do postaci w swiecie rzeczywistym...

Zupełnie niepotrzebna złośliwość. I jakaś taka nerwowa... :wink: [/quote]
kurcze, odebralem to identycznie...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi
Był czas przywyknąć do uwag O'moda, przecie nie od dziś wiadomo że jako rozwinięty aikidoka ma patent na wszechwiedzę i zaawansowaną megalomanię połączoną z bogatą wyobraźnią.


Ad rem. Techniki z grupy iriminage są różne i bardzo luźno można potraktować co rzutem przez wejście jest.
Jeśli ma zadziałać, to to wejście z omawianego filmiku musi być wykonane w tempie, tak by złapać przeciwnika bez możliwości szybkiego wycofania, oraz na pełnej kurwie, żeby miało jak przewrócić atakującego.
Jeśli chodzi o techniki tradycyjne, ze sklejeniem, rozpędzaniem itp. to bez solidnego atemi, dobrego uchwytu i dźwigni na kręgosłup w odcinku szyjnym połączonej z solidnym działaniem na szczękę można zapomnieć. Inne wykonania nadają się do filmików, bo każdy zdrowy człowiek się będzie wyrywał obracał, blokował, itp, co skończy się szarpaniną. Działa to tylko na wytresowanych uke.

Oczywiście nie widzę nic złego w wykonaniach iriminage, tenchinage, gdzie po zbicu wchodzimy w pacjenta, tylko zamiast ładnie zagarniać rączką jak na filmie, wykonujemy taki lekko chybiony strzał z łokcia z góry (ala thai) w szyję a wolną ręką blokujemy biodra.
Pałer to ma taki, że jak trafi urwie łeb przy dupie.

Sugerowane tu aplikacje, nie są już aikido. Glównie dlatego że są aplikacjami i ich celem jest zrobienie maksymalnej krzywdy w najkrótszym czasie.
W aikido nie ma walki, destrukcji, nie ćwiczy się aplikacji technik, nie ma sparingów, treningu zadaniowego. Czyli nie ma wszystkiego tego co jest konieczne do rozwinięcia jakichkolwiek umiejętności walki. To cecha aikido i tyle.
Aikido to albo gimnastyka na macie dla kobiet i dzieci, albo zabawa na starość dla zaawansowanych adeptów różnych rodzajów budo, którym zdrowie nie pozwala już ownować z młodzikami, a chcieliby jeszcze się w czymś rozwijać.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

...Aikido to albo gimnastyka na macie dla kobiet i dzieci, albo zabawa na starość dla zaawansowanych adeptów różnych rodzajów budo, którym zdrowie nie pozwala już ownować z młodzikami, a chcieliby jeszcze się w czymś rozwijać.

Randall, rozumiem, że zaliczasz się do grupy "geriatrycznej"? :wink: :)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Przepraszam że się tak uparłem.

Taaa.. czytalem twoje posty. Wyglada na to ze masz juz wyrobiony poglada na aikido. Co za roznica, co ja potrafie robic? Zaczniesz cwiczyc aikido? - nie zaczniesz. Zrozumiesz cos z tego co pisze? - nie zrozumiesz, bo bys musial miec duze doswiadczenie treningowe. Tak jest z wszystkimi internetowymi wojownikami.

Jak poprzednim razem bylem w Polsce zorganizowalismy trening gdzie tez mogli cwiczyc ludzie z forum.Zaden twego pokroju wojownik nie przyjechal.Kazdy tylko ma mocna gebe jak jest bezpiecznie schowany za ekranem swojego kompa, ale rura mieknie jak ma to samo powtorzyc twarza w twarz LOL

Dlatego odpowiadam na posty Krissa - bo to czlowiek co faktycznie cwiczy, ma swoje rzeczy poukladane i nie przychodzi na forum jako troll, tak jak ty. Az nabralem ochoty zeby z nim pocwiczyc. Moze sie kiedys uda, kto wie :)


pisał troll o trollu :) ...

widać mistrzuniu że to właśnie Ty masz dużo do powiedzenia, mało do pokazania......nie znasz mnie i nie wiesz czy ćwiczę, co ćwiczę i jakie mam doświadczenie......ja nie piszę że nic nie umiesz i nie wiesz i że jesteś trolem......poprosiłem tylko żebyś pokazał namacalnie to o czym tak rozprawiasz......

nie jestem wojownikiem internetowym.....mam natomiast wrażenie że to Ty jesteś takim wojownikiem......obrażasz nie znając człowieka.......jeżeli miałbym konsekwentnie odpowiedzieć w Twojej konwencji to zapraszam Cię do mnie na trening ( dane mogę Ci przesłać na priva ).....przekonasz się czy rozmawiasz z trollem czy nie.....

podsumowując , tak jak sądziłem jesteś teoretyk bajkopisarz.....zamiast pokazać swoją wielką wiedzę w praktyce odpisujesz wykręcając kota ogonem....lipa panie sensei......

Dalej się upieram i proszę o film w którym pokazujesze to oczym piszesz - no przecież się nie boisz twardzielu :) ....
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

Kazdy tylko ma mocna gebe jak jest bezpiecznie schowany za ekranem swojego kompa, ale rura mieknie jak ma to samo powtorzyc twarza w twarz LOL



.......bądź konsekwenty, nie chowaj się za ekranem własnego komputera i pokaż nam co umiesz ( nie każdy zna takiego sławnego wojownika, nie każdy miał zaszczyt Cię spotkać na żywo ) :) .....

śmiało , nie będziemy się śmiali.....
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

.... i nie przychodzi na forum jako troll, tak jak ty.


i jeszcze jedna sprawa odnośnie konsekwencji......
prośba o samoukaranie się za obrażanie innych użytkowników forum...patrz regulamin forum........

4. Zakaz obrażania innych użytkowników.


i jak mamy na tyle "kohones" :) ......Panie Szczepanie ?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ta grupa technik może zadziałać, po niezbyt silnym atemi

To co gosciu pokazuje na video, znaczy po zbiciu ostrza wejscie jak do iriminage (w 1:11) wg mnie jest dosc nierealne. Przeciez po zbiciu ostrza rekojescia, nic nie przeszkadza temu z mieczem wykonac ciecia poziomego przecinajac tego instruktora na pol. Tak sie dzieje poniewaz ruch ostrza jest zawsze duzo szybszy niz przesuniecie calego ciala.

Szczepan okulista sie kłąnia :lol:
...zwróć uwagę że po zbiciu ostrza, zaznacza uderzenie rękojeścią w nagarstek i/lub wykonuje duże przemieszczenie w kierunku uke (by wyjśc poza zasięg cięcia o którym wspominasz)
Uderzenia w nadgarstek nie wykonuje on pełną siłą, bo jest ono bardzo bolesne i istnieje niebezpieczeństwo upuszczenia miecza po nim. Ponieważ ręka po takim uderzeniu jest niemal bezwładna (nadgarstek jest bardzo unerwiony). Ponadto warto zwrócić uwagę na to że uderzenie wykonujemy na prawą rękę, ponieważ w japońskim mieczu ona jest z przodu i to ona nadaje kierunek cięcia (druga rąka nadaję siłę).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024