Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwoj Japonii


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_poirot
 • Użytkownik
 • Pip
 • 11 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozwoj Japonii

[
P.S. Mam nadzieję, że Redakcja jako człowiek inteligentny ma poczucie humoru i zorientuje się, że trochę się droczę. :D :wink:


Po to jest forum żeby się droczyć, inteligencji nie ma co do tego mieszać. :P

Czy rzeczywiście wierzysz że tych kilkuset doradzajacych ekspertów pozwoliło Japonii w ciągu kilku dziesięcioleci stać się z małego egzotycznego i zacofanego państewka światową potęgą. Ich obecność była skutkiem a nie przyczyną, skutkiem świadomego dążenia do znalezienia rozwiazań które zapewnią krajowi siłę i zwyciestwo.

Pragmatyzm Japończyków przejawił się w tym że jak zobaczyli fakty to nie udawali że ich nie ma tylko wyciągnęli z tego wnioski i się zreformowali. Możemy mnożyć przykłady krajów którym podobny incydent nic a nic nie pomógł się zreformować. Daleko szukać nie trzeba wystarczy zajrzeć do podręcznika historii Polski.
Tyle o historii.


Kochana Redakcjo ! Czy byłabyś uprzejma stwierdzić jednoznacznie czy Ty w te stwierdzenia rzeczywiście wierzysz czy tylko się droczysz ? Z jednej strony nie chce mi się wierzyć, że nie wiesz iż modernizowanie Japonii z wielkimi oporami trwało sto lat nim stała się potęgą i że brało w tym udział setki tysięcy Europejczyków a potem Amerykanów. Że nawet hymn Japonii napisał Niemiec (a poprzedni Irlandczyk), a konstytucję Amerykanie. Nie chce mi się wierzyć, że nie wiesz iż największym problemem Japonii w historii nie byli silni wrogowie zewnętrzni, tylko głód i bieda. W dużym stopniu zawinione przez izolacjonizm - Kim Ir Sen można powiedzieć dosłownie zerżnął dżucze od Tokugawów. To że łaskawie zgodzili się porzucić swoje dżucze pod wpływem lufy przytkniętej do skroni można nazwać pragmatyzmem tylko w charakterze dowcipu.
Z drugiej strony, kiedy widzę głęboką wiarę w sztuki walki których wspaniałość polega na tym że na milimetr nawet się nie zmieniły od japońskiego średniowiecza, to zaczynam myśleć że Kochana Redakcja to może jednak tak na poważnie ? Że skoro potrafi zignorować klęskę Japonii w IIWŚ poniesioną mimo rozpoczęcia wojny dokładnie zgodnie z teoria pierwszego decydującego ciosu, to widać i wszystko inne zignorować potrafi.
 • 0

budo_szary_wilk
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 308 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwoj Japonii
Sory za offtopa - taka mala ciekawostka,apropos rozwoju Japoni nie zwiazana z Aikido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023