Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki baton - prośba o poradę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jaki baton - prośba o poradę
Jeśli dubluję temat - sorry. Szukając przez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie znalazłem zbyt wiele...

Potrzebuję nabyć sobie pałeczkę teleskopową, cena, powiedzmy, do 50-70 PLN, ale nie wiem absolutnie gdzie i jakiej marki. Kto pomoże w doborze?

Nie wiem, czy tradycja z knajpy działa również na ulicy, ale gdyby tak, to serwuję mały motywator:

Dołączona grafika
  • 0

budo_ofeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Olsztyn/Gdańsk
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
najlepiej ESP, ja sobie zakupilem hartowanego i nie narzekam
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Za 70 złotych to raczej nic konkretnego ;) 130, 140 - tyle chodzą nówki najbardziej uniwersalne: 18' i 21'. Określ się, w jakich warunkach spodziewasz się, że mógłbyś go użyć. Wiem, że ciężko to przewidzieć, ale np. czy jeździsz autobusami, czy często przebywasz w knajpach - duże czy małe, zaludnione czy raczej w miarę luźne? Osobiście polecałbym 21' najbardziej uniwersalny. Ja mam 2 metry wzrostu więc jak nie mam kabury przy sobie to mieści mi się w kieszeni :) No i firma - generalnie ESP są najbardziej popularne, bardzo mocne, i dobrze wykonane. Jakbyś chciał namiary na sprzedającego to pisz PW - sam kupowałem hartowane 21', dostałem kopię ekspertyzy, gwarancję itp. Wcześniej miałem niehartowanego, po uderzeniu w gałąź(oczyszczałem sobie drogę w górach) wygiął się. Lepiej nieryzykować, biorąc pod uwagę, że na człowieku się pognie ;)
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Dzięki Wam, dobrzy ludzie.
Baton ma działać, nie giąć się, nie zacinać, łatwo nosić. Przeznaczenie: ewentualna samoobrona, gdy kończyny nie wystarczą. Jeżeli 120 - 140 PLN to granica, od której się zaczynają dobre sprzęty, to OK, zwiększę budżet ;) PW z namiarami mile widziana.
  • 0

budo_sierpimłot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Od siebie dodam, że ESP to nie jest jakaś super firma. Jest to po prostu średnia budżetówka. Ale jednocześnie takie minimum, od którego można być pewnym, że pała Ci się nie zegnie za pierwszym razem. Dobre teleskopy zaczynają się od 300 zł.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
od tego zeby baton dzialal jestes ty. dobsamoobrony jak najmniejszy. 18 mozesz w tylnej kieszeni nosic. jak chcesz dzialac jako agresor jak najwiekszy 26.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Od siebie dodam, że ESP to nie jest jakaś super firma. Jest to po prostu średnia budżetówka. Ale jednocześnie takie minimum, od którego można być pewnym, że pała Ci się nie zegnie za pierwszym razem. Dobre teleskopy zaczynają się od 300 zł.


Nie umiem inaczej tego określić jak: czy Cię pojebało?

Nie znalazłem pałki która kosztowałaby 300zł!
najdroższe teleskopy to 200zł....

co złego jest w tej pałce?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

swoją drogą, to zastrzeżenia można mieć do pałek z allegro, 50cm - 10zł, 65cm - 20zł.
chociaż całkiem dobrze wyglądają
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
podłączę się do tematu.
jak wygląda sprawa z legalnością noszenia i używania batona na ulicy?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Zalezy od ekspertyzy. jedna zalicza baton jako bron (palka z twardego materialu) inne nie ( pusta w srodku tulejka z lzejsza koncowka).

Zalezy do czego uzyjesz. Batony Kontura17 ESP hart sa ok.
Jak ktos chce batona z wyzszej polki bierze ASP.

Pamietajcie jednak ze baton to nie wszystko.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Od siebie dodam, że ESP to nie jest jakaś super firma. Jest to po prostu średnia budżetówka. Ale jednocześnie takie minimum, od którego można być pewnym, że pała Ci się nie zegnie za pierwszym razem. Dobre teleskopy zaczynają się od 300 zł.


Nie umiem inaczej tego określić jak: czy Cię pojebało?

Nie znalazłem pałki która kosztowałaby 300zł!
najdroższe teleskopy to 200zł....

co złego jest w tej pałce?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

swoją drogą, to zastrzeżenia można mieć do pałek z allegro, 50cm - 10zł, 65cm - 20zł.
chociaż całkiem dobrze wyglądają


Malo widziales.

Ten link jest do batona niehartowanego. Mieciutka rurka co sie wygnie od jednego machniecia albo nie daj boze odpadnie ktoras z tulejek.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Malo widziales.

Ten link jest do batona niehartowanego. Mieciutka rurka co sie wygnie od jednego machniecia albo nie daj boze odpadnie ktoras z tulejek.


to nie chcę wiedzieć jak wygląda sprawa z tymi za 10 i 20zł...

I nie wiem gdzie można dostać droższe batony niż 200zł. Jedynie na allegro znalazłem jeden za 450zł - pytanie tylko, czy nie jest to wygórowana cena..

//EDIT

No dobra, znalazłem na military.pl. chociaż w USA ASP kosztują np. 80 dolców za jeden z 'najwyższych' modeli....
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Zalezy od ekspertyzy. jedna zalicza baton jako bron (palka z twardego materialu) inne nie ( pusta w srodku tulejka z lzejsza koncowka).

Zalezy do czego uzyjesz. Batony Kontura17 ESP hart sa ok.
Jak ktos chce batona z wyzszej polki bierze ASP.

Pamietajcie jednak ze baton to nie wszystko.

Mała polemika, rozłożyłem jakiś czas temu ustawę na czynniki, mailowałem z komendą główną, dostałem odpowiedź, że ten ESP nie jest bronią. Bo w ustawie jest: "z twardego i ciężkiego metalu". to "i" miesza światopogląd ;)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
czyli np pałeczka (ok 40 cm) z kija od miotły (ciężki i twardy materiał) którą wożę w aucie jest bronią?

sorry za ot.
  • 0

budo_sierpimłot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Nie umiem inaczej tego określić jak: czy Cię pojebało?

Miałem dzisiaj dobry dzień dlatego, zanim wyzwę Twoja matkę od dziwek, Twojego ojca od alfonsów a Ciebie od bękartów i idiotów, pozwoleń Ci się pokajać. Jak się dzieciaku nie znasz na broni i akcesoriach obronnych to się nie wypowiadaj.

Nie znalazłem pałki która kosztowałaby 300zł!
najdroższe teleskopy to 200zł....

Najlepsze pałki teleskopowe na świecie (przynajmniej na obecną chwilę) są produkowane przez niemiecką firmę Bonowi. Są używane przez wiele służb mundurowych na całym świecie.

Zakładam, że mi nie wierzysz, bo do tej pory najdalej udało Ci się zajść na rynek swojej wioski. Zerknij tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy ja tam widzę: 723.00 zł. Niemożliwe???

co złego jest w tej pałce?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chyba jaja sobie robisz ??? To jest śmieć, lepiej kup sobie wykałaczkę to zadasz więcej obrażeń i będzie taniej. Ten baton jest niehartowny, po jednym mocnym uderzeniu zegnie się na napastniku (dlatego potocznie nazywa się je jednorazówkami).

swoją drogą, to zastrzeżenia można mieć do pałek z allegro, 50cm - 10zł, 65cm - 20zł.
chociaż całkiem dobrze wyglądają

W tej chwili załamuje ręce! Od kiedy to pałka ma dobrze wyglądać??? Chyba, że chcesz pokazywać gejowskim kolegom.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Tyle wyzwisk, a mnie rozbawiłeś :) :) :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę

Bo w ustawie jest: "z twardego i ciężkiego metalu". to "i" miesza światopogląd ;)

ale w tym zdaniu w ustawie nie ma nic o metalu, tylko o materiale
kto pomylił słówka, Ty czy oni ? :)

co do "legalności" batona, to już nie raz się o to w tym dziale sprzeczaliśmy,
generalnie jak by się trzymać ściśle i dokładnie tej nieszczęsnej ustawy, to nijak nie można dojść do innego wniosku, niż ten, że jego noszenie jest w naszym kraju zabronione :roll:
tak samo jak przewożenie kijaszka, o którym mówił Partyzant...
bo skoro już drewno jest zaliczane jako ciężkie i twarde [ciekawe, czy Balsa też? ;) ] to co dopiero hartowany stop metali ?
i nie ma znaczenia, że to trzy tulejki, a nie lity pręt, bo konstrukcja nie jest rozpatrywana w Ustawie, a wyłącznie materiały,
więc co najmniej dziwna ta cała słynna Ekspertyza...

i jak policmajster, prorok i sędzia się jednocześnie uprą i do tego zastosują, to niechybne uwalą złapanego na noszeniu takiego ekwipunku :roll:

choć optymistycznie nastraja fakt, że żadnego orzecznictwa na ten temat Kontur nie znalazł, a jak mówił przeszukał stosowne źródła najdokładniej jak mógł

co co do hartowanego ESP, to o samą wytrzymałość raczej nie należy się martwić,
jako posiadacz niniejszego nie widzę możliwości, by to wygiąć, czy złamać na żywym organizmie,
ale trzeba mieć świadomość, że często rozkładany i używany do treningu baton tej firmy nie będzie się już po jakimś czasie tak pewnie blokował, jak na początku, więc trzeba będzie go rozkładać naprawdę mocnym machnięciem, by mieć co do tego pewność
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
W ustawie o broni jest mowa o:

"pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,"
czyli zwykła motyka spełnia to kryterium i powinna zostać uznana za broń :) A skoro pałka teleskopowa z takiego materiału składa się cała, a nie tylko ma takie zakonczenie, to czy jest bronią?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Słynna ekspertyza Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji z dnia 20.05.2003 roku jednoznacznie stwierdza, że pałka teleskopowa nie jest bronią w rozumieniu ustawy ponieważ ( w skrócie ):
- jej rurkowa konstrukcja nie zawiera wewnętrznej wkładki z twardego materiału,
- zakończenie pałki nie jest materiałem cięższym niż reszta materiału pałki.
Amen!
Póki co, to w naszym kraju o tym, co jest bronią, a co nie jest decydują różne panie Zosie i Marysie z wydziałów postępowań administracyjnych komend wojewódzkich Policji. Dla nas - w tym konkretnym przypadku - na szczęście! :D
Pałkę teleskopową można nosić, a kto się boi ten trąba i dupa wołowa, i niech siedzi w domu za piecem i trzęsie gaciami ze strachu. :evil:

P.S. "Jest jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu (Pawlak z "Samych Swoich")
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Jak wyżej, chciałem zacytować z pamięci, ale mnie zawiodła :) W każdym razie ważne jest że w rozumieniu ustawy batony ESP nie są bronią.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki baton - prośba o poradę
Baton ESP - na podstawie ktorego była ta ekspertyza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024