Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Spotkanie WTF z ITF zostało zainicjowane przez Ministerstwo Sportu, a nie przez poszczególne Związki. I to chodzi o sprawy związane ze współzawodnictwem sportowym. To po pierwsze.
A po drugie, to z tego co usłyszałem na Walnym Zjeździe Delegatów, ITF nie chce się przyłączać do WTF.
Stworzenie wspólnych reguł dotyczących rywalizacji wydaje mi się bardzo trudne. Bo z jednej strony - jak mam oduczyć zawodnika ITF nieuderzania na twarz, a z drugiej strony nie kopania przez zawodnika WTF z pełną siłą.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

ale jedno wiadomo - poradzą sobie. Co najwyżej padną imprezy dla dzieci, i tutaj będzie największa choć niewymierna strata.

nie do końca, z tych dofinansowań między innymi każdy klub mający juniorów, którzy natrzaskali jakieś tam punkty na zawodach miał pewien zastrzyk gotówki mniejszy lub większy, klub mający dobrych juniorów spokojnie mógł z tego kupić mate do klubu, worki rękawice czy też inny sprzęt jaki by przyszedł do głowy, tak więc nie tylko padną imprezy dla dzieci, bo od zawsze w klubie juniorzy "pracowali" na seniorów
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Racja, że ze sprzętem będzie gorzej. Tyle że jako senior, sprzęt musiałem kupić sobie sam.
Jak na razie, to WTF odwołał zawody z przyczyn finansowych.

Urzędnicy pogodzą obie organizacje. ITF nie dostanie kasy bo jest nieolimpijski, A WTF za brak wyników. Duże oszczędności tu widzę ... ;-) )
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
W dniu 23 lutego 2010 roku, w biurze PZTO odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego z komisją do spraw współpracy między związkami z ramienia Polskiego Związku Taekwon-Do.

W spotkaniu udział wzięli: ze strony PZTO: Jacek Skubis – Prezes Zarządu, Sławomir Ruta – Wiceprezes Zarządu, Grzegorz Brodzik – Członek Zarządu, Jerzy Litwiński – trener. Ze strony PZTKD: Tadeusz Łoboda – Prezes Zarządu, Jerzy Jedut – Wiceprezes Zarządu, Waldemar Dolecki – Członek Zarządu, Trener Kadry Narodowej, Łukasz Stawarz – Członek Zarządu. Rozmowy odbyły się w obecności przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w osobie zastępcy dyrektora Departamentu Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Pana Wojciecha Wasiaka oraz Dyrektora Zespołu Metodyczno Szkoleniowego Centralnego Ośrodka Sportu, Pana Marka Rzepkiewicza.

Głównym tematem spotkania były zagadnienia rozpoczęcia ścisłej współpracy pomiędzy związkami. W dyskusji obie strony jednoznacznie potwierdzały wolę takiego działania, które w przyszłości powinno zakończyć się stworzeniem na arenie krajowej jednej silnej struktury, która zapewniłaby lepsze wykorzystanie potencjału obu dyscyplin i w konsekwencji zwiększenie szans na udział polskich zawodników w Igrzyskach Olimpijskich. Efektem rozmów była decyzja obu organizacji o zniesieniu wszelkich barier uniemożliwiających kooperację. W dalszej dyskusji zostały określone i pokrótce scharakteryzowane, cztery główne obszary podlegające dalszym rozmowom, a mianowicie: struktura, finanse, współzawodnictwo i szkolenie.

Kolejne spotkanie w tym samym składzie zostało zaplanowane na 6 kwietnia 2010 roku w Warszawie.

Biuro PZTO
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

W dniu 23 lutego 2010 roku...


Skończyła się kasa to trzeba się przeprosić z WTF'em. Ciekawe jakie bedą dalsze losy współpracy jak WTF wyleci z Olimpiady.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Spotkanie WTF z ITF zostało zainicjowane przez Ministerstwo Sportu, a nie przez poszczególne Związki.


Ubawiłeś mnie. Łoboda w ministerstwie sportu bywał częściej niż sam minister. To on wychodził to spotkanie. To jemu zależ na "współpracy" z WTF, a ministerstwo nie ma o niczym pojęcia. A sprawy maja się tak potoczyć, że to on z czasem położy łapę na pieniądzach dla olimpijskiego WTF. Ale zostało mu niewiele czasu, bo dni WTF'u na olimpiadzie są policzone.
  • 0

budo_uchy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Jeszcze jedno takie dollyo sędziemu, jeszcze jedno i będzie po sprawie. :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Scenariusz jest prosty - "łączą" się, łykają tyle kasy ile się da (czyli połączyć się trzeba jak najszybciej), w zamian podzielą się wiedzą o szkoleniu, coś tam razem zorganizują i ... rozłożą ręce. Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle .. :)
  • 0

budo_dz_ik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Ubawiłeś mnie. Łoboda w ministerstwie sportu bywał częściej niż sam minister. To on wychodził to spotkanie. To jemu zależ na "współpracy" z WTF, a ministerstwo nie ma o niczym pojęcia. A sprawy maja się tak potoczyć, że to on z czasem położy łapę na pieniądzach dla olimpijskiego WTF. Ale zostało mu niewiele czasu, bo dni WTF'u na olimpiadzie są policzone.


Zdradź mi Tadeusz skąd ty to wszystko wiesz?
Bo że masz jakiś problem ze swoim imiennikiem to już zauważyłem, ale żeby śledzić w jakich kwestiach chodzi Łoboda do biednych i niezorientowanych ministrów sportu to musisz mieć jakieś genialne źródło informacji.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Ubawiłeś mnie. Łoboda w ministerstwie sportu bywał częściej niż sam minister. To on wychodził to spotkanie. To jemu zależ na "współpracy" z WTF, a ministerstwo nie ma o niczym pojęcia. A sprawy maja się tak potoczyć, że to on z czasem położy łapę na pieniądzach dla olimpijskiego WTF. Ale zostało mu niewiele czasu, bo dni WTF'u na olimpiadzie są policzone.


Zdradź mi Tadeusz skąd ty to wszystko wiesz?
Bo że masz jakiś problem ze swoim imiennikiem to już zauważyłem, ale żeby śledzić w jakich kwestiach chodzi Łoboda do biednych i niezorientowanych ministrów sportu to musisz mieć jakieś genialne źródło informacji.


Tak. Sam minister sportu :)
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
ten minister?:)

sory za ot ale spojrzałem na avatara i nie mogłem sie powstrzymać :)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

ten minister?:)

sory za ot ale spojrzałem na avatara i nie mogłem sie powstrzymać :)



Nakryłeś nas :) :) na lobbingowym spotkaniu.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Ale zostało mu niewiele czasu, bo dni WTF'u na olimpiadzie są policzone.


Praktycznie od 1990 roku słyszę (głównie od ludzi związanych z ITF), że dni WTF na igrzyskach są policzone.
Miało nie być po raz drugi dyscypliną pokazową po Seulu - było.
Miało nie być w programie po tym, jak w Atlancie nie było dyscypliną pokazową - w Sydney jednak było.
Ponoć było nudno jak diabli (fakt), ale w 2004 i 2008 było na olimpiadzie, i w 2012 też będzie. Myślę, że na 2016 też ma duże szanse, czy mi się to podoba, czy nie. Sport nudny, ale siłę przebicia mają, wiedzą z kim się dogadywać, federacja jeśli chodzi o liczbę krajów ITF czapkami nakrywa, zorganizowani są. A dollyo w sędziego... to nie pierwszy i nie ostatni skandal olimpijski. W 1988 były zadymy na bokserskim ringu w Seulu i boks jakoś nie wyleciał.

Zresztą jednego jestem pewien - nawet jeśli WTF wypadłby z programu, to w najbliższym czasie żadne inne taekwondo na igrzyska się nie dostanie.
  • 0

budo_tkdartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
uwielbiam to forum,normalnie w czasie wolnym od pracy to doskonala rozrywka.
zastanawiam sie czy spedzacie tyle samo czasu na efektywnym i porzadnym treningu, co na pisaniu na forum waszych opinii,ktore nie maja wiekszego znaczenia,poza tym,ze faktycznie mozna sie na budo.net zrelaksowac...

Zebyscie chocby wymieniali sie doswiadczeniami z treningu albo pomyslami na nie, ale nie, lepiej wjezdzac jeden na drugiego... Zreszta pewnie nawet jakby ktos cos innego zaproponowal to i tak zostalby zjechany za wylamanie sie od forumowego stylu pisania.


Zeby nie byc goloslownym to normalnie postaram sie cos zaproponowac Panowie.

Dnia urodzajnego zycze.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
jednym postem spieprzyłeś nam zabawe :lol:
  • 0

budo_tkdartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
jestem mocno zwiazany z symbolika wiazania pasa "na raz" w tkd ITF
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Wątek stracił sens :/
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Sam temat w lekko zmienionej postaci, może istnieć nadal. W końcu zabawa dopiero się zaczyna :)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Specjalnie dla członków PZTKD znalazłem na necie, tanie hogo. Przyda się jak wystartujecie na pierwszych turniejach WTF.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Hehe, a ja znalazłem taniego psychiatrę specjalnie dla ciebie.. może akurat nie jest jeszcze za późno na leczenie..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024