Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
[quote name="Gizmo"Polskie Stowarzyszenie TKD ITF[/quote]


Dobra już wiem! Jan Nycek od Mistrza Choi Jung Hwa.
Tylko myślałem że oni się inaczej nazywają.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
No właśnie ja też do końca nie wiem, bo strona trochę bałaganiarska, ale grunt że wiadomo o co chodzi.
  • 0

budo_chief
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Witam ponownie
Cytat ze strony Min. Sportu dot Ustawy :
"Ustawa ma również na celu umocnienie pozycji klubów sportowych. Kluby powinny mieć charakter korporacyjny i działać jako osoba prawna. Zostają zniesione bariery prawne w finansowaniu sportu przez organy władzy publicznej, a zwłaszcza przez jednostki samorządu terytorialnego.

Ustawa umacnia centralną pozycję narodowych federacji sportowych zgodnie z zasadą - jedna federacja w jednym sporcie.
"


Zgadzam się że , można sobie poradzić na poziomie klubu bez dotacji, jednak zależy co się będzie w tym klubie robić... sportowe taekwondo czy taekwondo ( jak niektórzy sądzą) , jednak maraton w swej pierwotnej formie także miał inne założenie, myślą że ewolucja robi swoje i rozgranicza nieco pojęcie bojowości sztuki walki od okrojonego schematu sportu walki - będącego jednak także swego rodzaju sztuką, lub też metodą zdobycia wyznaczonego celu. Cel w sztuce jest taki aby się zbroić do zachowania pokoju - no ale to jakieś tam filozofie :roll:

Konkretnie , wiemy ze nasz czołowy w kraju ITF ma przed sobą pozycję spaloną, wiemy też że chodzi o sposoby finansowania na każdym poziomie, wiemy też że już tego na taką skalę nie będzie, wiemy też że nawet jak będzie pod szyldem olimp. to i tak z czasem się wyklaruje. Pewne jest że z 2 strony nikt nie chce żadnych podkomisji, komisji i innych tego typu, tym bardziej że nasz ITF nie jest primo w strukturze międzynarodowej ( zasięg organizacyjny) , że nie ten ITF toczył swego czasu rozmowy z WTF. Pewne jest też to że nie za bardzo ciągnie w stronę kopania bez łapek na głowę, i pewne zakorzenione zachowania, nawyki czy też przyzwyczajenia jednak podpowiadają że nie za bardzo tędy droga.
Ponowie pytanie - Dlaczego dopiero w obliczu zmian ustawowych pod wygórowanymi hasłami , a nie lat 10 temu ? i Dlaczego wszyscy , a nie tylko część - kilka lat temu byłby to zamach stanu, a dzisiaj jest super :roll:
Czy kluby z PZTKD startują w najbliższych M-n Mistrz. Polski - Polish Open w WTF ?
:?:
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

...


Mnie coraz mniej to obchodzi.
  • 0

budo_chief
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

...


Mnie coraz mniej to obchodzi.



:roll:

... Może i masz racje ... co to zmieni ?
  • 0

budo_chief
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

...


Mnie coraz mniej to obchodzi.



:roll:

... Może i masz racje ... co to zmieni ?
Trzeba robić swoje i jak najlepiej.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

... Może i masz racje ... co to zmieni ?
Trzeba robić swoje i jak najlepiej.



Jak udowadnia życie, dla większości najważniejsze są pieniądze. Jestem przekonany, że za TKD w Polsce od początku wzięli się nieodpowiedni ludzie.
  • 0

budo_chief
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Jak powiedział Drzewiecki w kontekście o życiu politycznym ( mimo ze potem to odwoływał, nie wiem po co?) " Polska to jest dziki kraj" .
Czasy były takie że chyba nie było zbyt dużego wyboru - na początku, aby wzięli się za to inni - lepsi ludzie, a może tacy byli, ale nie mieli wtedy przebicia :?:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Jak udowadnia życie, dla większości najważniejsze są pieniądze. Jestem przekonany, że za
TKD w Polsce od początku wzięli się nieodpowiedni ludzie.

Zawsze chodzi o pieniądze. Ideały to są na papierze. W każdej organizacji jest tak samo, bo takimi prawami się ten świat rządzi.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
A skąd pomysł, żeby wiedzę, doświadczenie i czas oddawać darmo. Tak jakby w Korei, Chinach czy Japonii (że wymienię najbardziej znane kraje) nauczyciele nie brali kasy :)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

A skąd pomysł, żeby wiedzę, doświadczenie i czas oddawać darmo. Tak jakby w Korei, Chinach czy Japonii (że wymienię najbardziej znane kraje) nauczyciele nie brali kasy :)


Ja nie mówię,żeby uczyć za darmo. Wręcz przeciwnie. Jeśli dajesz coś za darmo, to "biorca" nie doceni tego. (poniżej przykład)

Ja płaciłem swoim trenerom. Żeby mieć to co mam zapłaciłem na prawdę sporo. Seminaria, egzaminy, seminaria. ITF nie uczy za darmo. ITF chce dużo pieniędzy. Ale tak na prawdę... 5 seminariów można skompresować do jednej zegarowej godziny. Sama esencja.

Więc IRA masz rację. Dlaczego ja mam uczyć za darmo? Czy mnie uczyli za darmo?

A teraz przykład. Chodził do mnie na treningi chłopak. Zdolny, wulgarny, łobuz. Brudny. Widziałem w nim potencjał. Łapał technikę jak nikt inny. Nagle zniknął i nie pojawiał się dość długo. Zalegał z opłatami więc pomyślałem, że już go nie zobaczę. Nagle po kilku tygodniach przychodzi jego matka i niemal ze wzruszeniem oznajmia, że syyyyyn... już nie będzie mógł trenować... Myślę: miał wypadek, czy co? Nie. Nie ma pieniędzy (permanentna petentka pomocy społecznej). No dobra... Zdolny kurde chłopak... Mówię: niech trenuje,a pieniędzmi niech się pani nie martwi. No i pojawił się tylko raz a potem znikł. Ale matkę spotykam często jak z Lidla wychodzi z browarami (tylko browarami), dzierżąc je w dłoniach opatrzonych 5 cm tipsami.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

:)



Wiesz co Randall... Masz beznadziejnego awatara.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
ITF chyba nie jest bardziej pazerny niż inni.
A z patologią tak już jest, ze są mało cierpliwi.
  • 0

budo_tkdartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Jak udowadnia życie, dla większości najważniejsze są pieniądze. Jestem przekonany, że za TKD w Polsce od początku wzięli się nieodpowiedni ludzie.


Wydaje mi sie ze na poczatku wzieli sie odpowiedni tylko ustapili dzieki zdrowemu rozsadkowi i dalekowzrocznosci!
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

:)

Wiesz co Randall... Masz beznadziejnego awatara.

Że z palcem? no to zmieniam jak tak namawiasz ;)
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Hey, moje zdanie jest takie...
możecie mówić ze to cale przejście to tylko wojna o wpływy i kasę i pewnie tak jest bo każdemu zawodnikowi kasa sie przyda, chociażby zęby jeździł na zawody i zbierał doświadczenie, to co się działo w łodzi w ostatni weekend to było nieporozumienie... pojechałem obejrzeć eliminacje do kadry juniorów w wtf-ie i to co się działo tam wzbudziło we mnie śmiech, na imprezę udałem się jakoś po 11 bo w sobotę lobie się wyspać;d jakie było moje zdziwienie kiedy po przyjechaniu okazało się ze impreza właśnie się kończy... w większości drabinek było po 2- 4 zawodników \ zawodniczek. Nie wyobrażam sobie takie czegoś na itf gdzie każda drabina obsadzona jest minimum 16 osobami. Moj wniosek jest smutny, zamierzam starować wtf bo zajmując nawet 3 miejsce z losowania i nie wychodząc do żadnej walki można już ubiegać się o stypendium za miejsce medalowe;/
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Wpadnij na jakieś zawody, które nie będą odbywały się tuż przed walnym zjazdem sprawozdawczo-wyborczym na zasadzie "odbyły się, bo musiały i spora część klubów je olała"... :wink:
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

jakie było moje zdziwienie kiedy po przyjechaniu okazało się ze impreza właśnie się kończy... w większości drabinek było po 2- 4 zawodników \ zawodniczek. Nie wyobrażam sobie takie czegoś na itf gdzie każda drabina obsadzona jest minimum 16 osobami. Moj wniosek jest smutny, zamierzam starować wtf bo zajmując nawet 3 miejsce z losowania i nie wychodząc do żadnej walki można już ubiegać się o stypendium za miejsce medalowe;/


Szał. Tak się robi pieniądze :) na stypendiach. Nie ten ma kasę, który jak wół tyra na treningach, a na zawodach bierze udział w "bitwie" gdzie w kategorii jest 30 zawodników.

A tak na serio. Sztuki walki są w trendzie spadkowym. Ta tendencja będzie się długo utrzymywała. Co będzie potem nie wiadomo. Podejrzewam, że coś w stylu tekłondo amerykanckiego, gdzie czarny pas dostaje się za samo płacenie składek.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Tak jakby w ITF-ie się takie historie nie zdarzały. W danym miejscu i czasie może być mało zawodników i tyle.
A pretensja do tych kilku osób które się stawiły o to że nie biorą udziału w "bitwie" na 30 osób jest śmieszna. To mieli się wycofać tylko dlatego że reszta nie raczyła przyjechać? ;-)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_chief
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

. Moj wniosek jest smutny, zamierzam starować wtf bo zajmując nawet 3 miejsce z losowania i nie wychodząc do żadnej walki można już ubiegać się o stypendium za miejsce medalowe;/


Faktycznie smutny wniosek... coś mi się wydaje że nie często można trafić na taką "okazję łatwego stypendium" , nie wiem tylko czy z takiego turnieju wliczają wynik do stypendiów?
Podobno w Łodzi startowało kilkoro zawodników ITF, z jakim skutkiem nie wiem ? Słyszałem tylko że jedna zawodniczka " była na macie kilkanaście sekund "??? - Pewno podobnie by było gdyby ktoś z WTF chciał powalczyć w ITF, no ale chyba nie mogą...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024