Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Niedziel, gdyby to było 99 % i takie pewnie to bramka tak by nie dostawała, bo skuteczne wjazdy na dyskoteki są dość częste.(...)

Tak, z tym, że jak jest wjazd to wjeżdża 30 osób na np. 10 bramkarzy i używają sprzętu skuteczniejszego niż gaz i pałka. Na bramce siekiera, czy kij baseballowy jest raczej źle widziany ;)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Crips to chyba zyje w jakims alternatywnym swiecie, gdzie bokserzy pelnia role herosow o nadludzkich silach. Z gory zaklada ze na bramce beda same glupie osilki, umiejace zalozyc tylko nelsona. A tymczasem prawda bywa bolesna :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Co za porównanie :) .
3 bokserów wagi cięzkiej i 3 oscypków z BJJ :>.

Na pewno są jacyś zawodnicy wagi cięzkiej BJJ dla lepszego porównania ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Z tymi bokserami to nie jest tak do konca. Sam Tyson z Lewisem, mial zwarcie na konferencji prasowej - jednak zamiast wymiany ciosow, zaraz byl klincz i obydwaj... upadli... Z tego co pamietam.

Tyson w bojce ulicznej zlamal sobie dlon i bylo po walce.

Szczerze? Wolalbym isc z trzema zapasnikami - ze wzgledu na ich wytrenowanie, sile, sprawnosc, refleks, troche przed - podszkolilbym ich, jak nie zebrac w pierwszym momencie tuby na twarz, jesli nie mieli takich doswiadczen. Mysle, ze dobry rzut i twarde podloze lepiej rozwiazuje problem, bo nakauty zdarzaja sie - ale nie tak na zawolanie jak rzuty.
Albo lepiej wybrac grupe mieszana. Mam kumpla boksera, wystarczy spojrzec na jego gabaryty i twarz - i.... wiekszosc natychmiast jakos sie uspakaja.
Zreszta ostatnio pokazywalem bokserom kilka obalen, mowili, ze taka jest potrzeba, stoja na bramkach.

K_P
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Ale dałem dwie opcje, wybitni bokserzy a z drugiej strony wybitni zawodnicy bjj. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że bokserzy to jedyny słuszny wybór w takiej sytuacji??


Nie bylbym tego taki pewien - widzialem wybitnych polskich bokserow tak samo jak i wybitnych zapasnikow na deskach na dysce gdzie ich zaprawial zwykly nikomu nie znany podpijaczony balowicz. Nie ma regul. W sporcie tez ludzie najczesciej przegrywaja nie dlatego ze sami sa slabi tylko ze uwazaja ze przeciwnik jest slaby i lekcewaza to co on robi bo.



podpijaczony balowicz zaprawiał ''wybitnych polskich bokserów''?! i ''wybitnych zapaśników''!? :D
Czy ten zapijaczony gość tłukł ich po kolei czy wszystkich naraz? :D

p.s.
byłeś na balu mistrzów sportu z okresu międzywojennego? :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

podpijaczony balowicz zaprawiał ''wybitnych polskich bokserów''?! i ''wybitnych zapaśników''!? :D
Czy ten zapijaczony gość tłukł ich po kolei czy wszystkich naraz? :D

p.s.
byłeś na balu mistrzów sportu z okresu międzywojennego? :)


Nie w jednej chwili i ojednym czasie rzecz jasna :)

Po prostu troche czasu pracowalem m.innymi hybrydy, stodola, medyk - to nie byly walki tylko po prostu chwyt za ubranie i strzal albo chwyt i glowka i cala akcja najczesciej sie konczyla. Nikt nikomu nie pozwalal sie rozgrzac, przyjac pozycji itp tylko szybka akcja kilkusekundowa - zanim zdazyla ochrona zareagowac. Zapamietuje sie tylko znane twarze z mediow (dlatego wiem kto zacz to byl) - moze ci zwykli balowicze byli bardziej znani tylko mniej medialni - tego nie wiem 8)
Wiem tylko ze uznani zawodnicy na ringu czy macie - dostali by lomot w realu od nieznanego mi osobnika bo po takiej akcji wymiekali (nie mowiac juz o tym ze jeden sie nawet poplakal 8) )
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Kubusiu Puchatku!
To Ty jeszcze nie wiesz ,że takie siupy na konferencjach prasowych robi się,żeby pismacy mieli o czym pisać,a telewidzowie(bo dba się o to aby była wtedy ekipa tv :lol: ) byli podekscytowani i tłumnie oglądali pojedynek ,a wszystko było mocno zareklamowane aby większa oglądalność była i - ma się rozumieć więcej kasy wpłynęło :D
Naiwni sikali z podniecenia gdy Saleta miał walczyć na tzw.''konfrontacjach sztuk walk''(czy jakoś tak :lol: ) i zwiększył się diametralnie popyt na bilety,a później sam Saleta i organizatorzy przyznali ,że był to chwyt marketingowy :D
Salecie potrzebna była kasa bo ścigali go wierzyciele :D i wziął udział w przedstawieniu reklamowym dla naiwnych :)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Martius! :D zaczynasz się powoli wycofywać ze swojego news'a :) i prostujesz ''rewelacje'' :)
Może było tak ,że zapaśnicy lub bokserzy przyszli poimprezować i doszło w ich gronie do drobnych nieporozumień :D ,a Ty już piszesz-że "jakiś zapijaczony balowicz" zaprawiał wybitnych zapaśników i bokserów :lol:
Wiesz,że za sprawą takich"niedomówień" :lol: (użytych nieświadomie....lub świadomie :lol: ) buduje się różne mity i legendy?
Chyba nie chesz być twórcą mitów i legend?! :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

A już najlepiej mieć pozwolenie na broń, nie trzeba wcale strzelać, same wyciągnięcie spluwy często powoduje kurczenie się członka u napastnika :)


Juz kilku tak wyciagalo ale nie uzylo i zostali z wlasnej broni zastrzeleni lub postrzeleni.
Nie wyciaga sie broni jesli nie ma sie zamiaru kogos zastrzelic.


8O owszem wyciąga się broń gdy nie ma się zamiaru kogoś zastrzelić(aby wymusić określone zachowanie lub mp.strzelić w nogę)
Aż dziw ,że dezinformacje rozpowszechnia tak znana osoba jak Martius 8O
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Martius! :D zaczynasz się powoli wycofywać ze swojego news'a :) i prostujesz ''rewelacje'' :)
Może było tak ,że zapaśnicy lub bokserzy przyszli poimprezować i doszło w ich gronie do drobnych nieporozumień :D ,a Ty już piszesz-że "jakiś zapijaczony balowicz" zaprawiał wybitnych zapaśników i bokserów :lol:
Wiesz,że za sprawą takich"niedomówień" :lol: (użytych nieświadomie....lub świadomie :lol: ) buduje się różne mity i legendy?
Chyba nie chesz być twórcą mitów i legend?! :D


Gdzie sie wycofuje ?
napisalem:

Nie bylbym tego taki pewien - widzialem wybitnych polskich bokserow tak samo jak i wybitnych zapasnikow na deskach na dysce gdzie ich zaprawial zwykly nikomu nie znany podpijaczony balowicz.


Nie wycofuje sie prosze pokazac gdzie ?

Podtrzymuje to co powiedzialem - widzialem niejednego znanego zawodnika boksu czy zapasnika - ktory dostal od innego balowicza ktorego nie znalem a ktorego "raczej" on tez nie znal.

Nie wiem czy nasz kadrowicz w boksie ktory dostal lomot od chlopaka ktoremu obrazil dziewczyne byl jego kolega - przyszli oddzielnie - bawili sie oddzielnie - pili tez oddzielnie.

Gdzie sie wycofuje ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

8O owszem wyciąga się broń gdy nie ma się zamiaru kogoś zastrzelić(aby wymusić określone zachowanie lub mp.strzelić w nogę)
Aż dziw ,że dezinformacje rozpowszechnia tak znana osoba jak Martius 8O


Jak ktos nie umie sobie poradzic bez wyciagania broni to to stosuje ale sie nie ma co dziwic ze potem sa efekty jakie sa 8)

Moze sie zle tam wyrazilem nie powinienem napisac zastrzeli a uzyc - ale pozostaje powyzej i tak aktualne. Nie ma wyciagania broni do straszenia - bo ktos moze wyciagnac wieksza :)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
najpierw piszesz ,że wybitnych zapaśników i bokserów zaprawiał nikomu nie znany podpijaczony balowicz :D ,a później (po mojej interwencji :lol: )poddajesz jednak swego news'a w wątpliwość pisząc ,że może jednak ten co zaprawiał to był też zapaśnik lub bokser ale taki którego nie znałeś :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

najpierw piszesz ,że wybitnych zapaśników i bokserów zaprawiał nikomu nie znany podpijaczony balowicz :D ,a później (po mojej interwencji :lol: )poddajesz jednak swego news'a w wątpliwość pisząc ,że może jednak ten co zaprawiał to był też zapaśnik lub bokser ale taki którego nie znałeś :)


Gdzie napisalem ze zaprawial ten sam balowicz ?????

Jak nie znalem to moze on byl tez znany komus (tego nie wiem) nam nie byl znany a wiec nie znany 8)
Nie byla nam znana twarz z mediow oooooooooo i tyle ;)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?



8O owszem wyciąga się broń gdy nie ma się zamiaru kogoś zastrzelić(aby wymusić określone zachowanie lub mp.strzelić w nogę)
Aż dziw ,że dezinformacje rozpowszechnia tak znana osoba jak Martius 8O


Jak ktos nie umie sobie poradzic bez wyciagania broni to to stosuje ale sie nie ma co dziwic ze potem sa efekty jakie sa 8)

Moze sie zle tam wyrazilem nie powinienem napisac zastrzeli a uzyc - ale pozostaje powyzej i tak aktualne. Nie ma wyciagania broni do straszenia - bo ktos moze wyciagnac wieksza :)


Nie ma - "może" :D albo się pisze po przemyśleniu tego co się chce przekazać albo nie pisze się wcale :D .
Policja wyciąga broń w określonym okolicznościach określonych przepisami i ma prawdopododobnie głęboko w dupie rozważania czy sobie poradzi bez wyciągania broni
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Policja wyciąga broń w określonym okolicznościach określonych przepisami i ma prawdopododobnie głęboko w dupie rozważania czy sobie poradzi bez wyciągania broni


I potem potrafi postrzelic kolege 8)

Miejmy nadzieje tylko ze zawsze kiedy wyciaga bron zdecydowana jest jej uzyc - a znam kilka przypadkow gdzie policjanci zostali olani kiedy wyciagneli bron i przestepcy spokojnie odeszli.


Druga sprawa - bron majaca byc uzyta do samoobrony a bron w rekach czlowieka na sluzbie to dwie rozne rzeczy.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Ale dałem dwie opcje, wybitni bokserzy a z drugiej strony wybitni zawodnicy bjj. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że bokserzy to jedyny słuszny wybór w takiej sytuacji??


Nie bylbym tego taki pewien - widzialem wybitnych polskich bokserow tak samo jak i wybitnych zapasnikow na deskach na dysce gdzie ich zaprawial zwykly nikomu nie znany podpijaczony balowicz. Nie ma regul. W sporcie tez ludzie najczesciej przegrywaja nie dlatego ze sami sa slabi tylko ze uwazaja ze przeciwnik jest slaby i lekcewaza to co on robi bo.


O tu! przeczytaj dokładnie!
Może przeliterować ci?! :)
Pisz przecycyjnie - na przykład: mnie i moim kolegom imprezującym/chlejącym/mocno narąbanym/stojącym na bramce (niepotrzebne skreślić :lol: ) wydawało się/widzieliśmy/słyszeliśmy/itp. że ktoś kogoś uderzył i ,że prawdopodobnie to i to.
A ty piszesz tak,że mniej wnikliwy i łatwowierny odbiorca twojego news'a będzie wprowadzony w błąd.
"zwykły nikomu nie znany podpijaczony balowicz"-co to znaczy zwykły?,komu nie znany? tobie i twoim kolegom?,wszystkim uczestnikom imprezy?
podpijaczony?-co to znaczy?że pijaczyna jakaś się tam znalazła?/lump z ulicy?
balowicz?-?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
może potrafi też postrzelić siebie, a także siebie i jednocześnie dwóch kolegów stojących za nim :)

znasz te"przypadki" z relacji policjantów?/tych co olewali?/czy z wiadomości radia maryja?


Druga sprawa - bron majaca byc uzyta do samoobrony a bron w rekach czlowieka na sluzbie to dwie rozne rzeczy
- A zatem UŚLIŚLIJ na przyszłość swoje info
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

O tu! przeczytaj dokładnie!
Może przeliterować ci?! :)
Pisz przecycyjnie - na przykład: mnie i moim kolegom imprezującym/chlejącym/mocno narąbanym/stojącym na bramce (niepotrzebne skreślić :lol: ) wydawało się/widzieliśmy/słyszeliśmy/itp. że ktoś kogoś uderzył i ,że prawdopodobnie to i to.
A ty piszesz tak,że mniej wnikliwy i łatwowierny odbiorca twojego news'a będzie wprowadzony w błąd.
"zwykły nikomu nie znany podpijaczony balowicz"-co to znaczy zwykły?,komu nie znany? tobie i twoim kolegom?,wszystkim uczestnikom imprezy?
podpijaczony?-co to znaczy?że pijaczyna jakaś się tam znalazła?/lump z ulicy?
balowicz?-?


Widzisz ludziom inteligentnym wystarczy napisac w kilku slowach - nie trzeba niczego literowac i doprecyzowywac bo wiedza o co chodzi inni potrzebuja szczegolow a nawet jesli je dostana to dla nich jest ciagle za malo.

Widzisz - reszta zrozumiala o co chodzi - a Ty nawet tego nie ze ja nie balowalem na dyskotekach 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Druga sprawa - bron majaca byc uzyta do samoobrony a bron w rekach czlowieka na sluzbie to dwie rozne rzeczy
- A zatem UŚLIŚLIJ na przyszłość swoje info


Jak w wyzszym poscie warto myslec samemu a nie czekac na przemielona papke 8)

A przypadki z bronia znam bezposrednio z pierwszej reki od instruktora strzelectwa w policji i od ludzi z ktorymi chodze na strzelnice 8)
  • 0

budo_crips
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Zolin, często jedno uderzenie powoduje, że odechciewa się walczyć, często powoduje też ko. Tłumaczyłem ze 2-3 strony temu co widziałem i w czym uczestniczyłem, więc opieram się na swoich doświadczeniach. Uderzenia bokserów/kickboxerów/? z prawdziwego zdarzenia są o wiele bardziej precyzyjne, silniejsze, szybsze od "zwykłych śmiertelników". Wnioski nasuwają się same, przynajmniej mi. Na pewno zdarzają się pobicia znanych fighterów, jednak chyba nie tak znanych, nie tak często i nie przez zwykłych balowiczów. Nie wiem, ja na taką akcję którą podałem na początku, wziąłbym tych bokserów, dla mnie to jest logiczne, ktoś może mieć odmienne zdanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024