Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

bo na ulicy w starszym wieku najgorsze co można zrobić to się przewróci


A jak się przewrócisz to co wtedy?

Sally, czy ty uważasz, że zaatakowany adept bjj wciągnie przeciwnika do pajęczej gardy, czy też zawalczy głęboką półgardą?

Nie chodzi o to, że parter na ulicę jest najlepszym rozwiązaniem, ale może się zdarzyć. Jeżeli przeciwnik nas wywróci i zrobi dosiad, następnie będzie robił "ground and pound" to jak uciec z tego dosiadu?

Jeżeli przeciwnik nas wywróci, ale w jakiś sposób złapiemy go nogami w gardę to jak wypracować sobie pozycję by być na górze (a potem nawet uciec w cholerę)?

Takie sytuacje są w podstawach bjj.

Jasne, że większośc trenujących koncentruje się na aspektach sportowych określonych w przepisach i temu co spotkają na macie, ale podstawowe ruchy można wykorzytać także w obronie - (swoją drogą rodzinka Gracie prowadzi także zajęcia nastawione na samoobrone i wtedy ich program jest zupełnie inny).

Analogiczna sytuacja: z wielu uderzeń i kopnięć dostępnych w arsenale adept karate wykorzysta max 5 tak na zawodach może zaryzykować wysoką obrotówkę(bo jak się przewróci to go podniesie sędzia).


A na ulicy bardzo często - jak pisze K_P - dochodzi do szamotaniny, klinczu, przyparcia do muru. Rzadko kiedy sytuacja będzie czysto grapplerska lub czysto stójkowa. Czasem dochodzi też broń (a to już w ogóle inna para kaloszy). Parter nie jest rozwiazaniem - ale jest jedną z płaszczyzn walki i możliwych scenariuszy (nawet jak się do niego nie dąży).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Sally, czy ty uważasz, że zaatakowany adept bjj wciągnie przeciwnika do pajęczej gardy, czy też zawalczy głęboką półgardą?

ja myśle ze kolega zaatakowanego adepta podbiegnie i kopnie atakującego w głowe dobrym lowkickiem
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Jak to ktoś kiedyś ładnie ujął: "na ulicy 90% walk kończy się w parterze- ale w stójce zaczyna się 100%". Czyli warto dążyć do zakończenia walki stojąc- najlepiej z wyprzedzenia i zaskoczenia atakując samemu serią uderzeń (jeśli nie udało się rozładować sytuacji i uniknąć walki) i potem uciekać. Niestety nie żyjemy na idealnym świecie i nie zawsze to sie nam uda. Dochodzi wtedy do zwarcia i/lub parteru. W zwarciu można jeszcze sobie poradzić bez umiejętności grapplerskich- można uzyć łokci, główki, kolan (choć to może być ryzykowne), shredder jest idealny w tym dystansie. Jeśli jednak znajdziemy się na ziemi, umiejętności grapplerskie są podstawą. Oczywiście nie chodzi o to by przeciwnikowi założyć jakąś dźwignię, duszenie, czy trzymanie, tylko by nie dopuścić do tego by on nam to zrobił i by jak najszybciej wstać.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
sally brakowalo mi refleksji zwiazanej z Twoim doswiadczeniem :)

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

sally brakowalo mi refleksji zwiazanej z Twoim doswiadczeniem :)

nie wiem co masz na myśli?
widziałeś kiedys walke normalna gdzie bierze udział pare osób? myślisz ze ktoś sie będzie obmacywał na ziemi a reszta będzie patrzec i go dopingować ? :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
sally, oprócz mordobić gromadnych są też indywidualne

naprawdę, przysiegam :roll:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
prócz tego że jak jest paru na jednego to szanse są małe :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
OMFG o czym ta rozmowa? Ta laska nigdy nie widziała treningu bjj, ani mma. A truizmy w stylu: "podbiegnie kolega" itd, to moża od razu zignorować. Równie dobrze może podbiec Twój kolega i kopnąć twojego przeciwnika.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Chyba sie juz zmeczylem i chwilowo mnie nie bawi juz sally.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
to może ja spróbuję:

Sally, czy ty uważasz, że zaatakowany adept bjj wciągnie przeciwnika do pajęczej gardy, czy też zawalczy głęboką półgardą?

ja myśle ze kolega zaatakowanego adepta podbiegnie i kopnie atakującego w głowe dobrym lowkickiem


uważasz, że lepiej jest leżeć i czekać na cud będąc rozłożonym na łopatki i okładanym z góry?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

uważasz, że lepiej jest leżeć i czekać na cud będąc rozłożonym na łopatki i okładanym z góry?

nie, uważam ze jak ktoś już koniecznie chce coś ćwiczyć "pod ulice" to nich trenuje stójkę, bo parter nie ma większego sensu, bo więcej ryzyka niż korzyści. Cały czas nie wiem coście się tak uparli na tą "ulice".Własne dlatego dla mnie te style walki typu kravmaga sa śmieszne bo się reklamują jako SW pod ulice,przyznam ze mi się przypominało kiedys za dzieciaka tez mnie naszło żeby cwiczyc pod "ulice" żeby poprawić techniki ręczne , nożne i kondycje (zeby się nie trzeba było tak umęczyć z kims bijąc :) ale nic z tego nie wyszło, bo jakis oszołom prowadzący te zajęcia (kyokushinka) kazał mi tańczyć kata co mnie doprowadziło do szału, dopiero wiele lat później zajawka wróciła i to na sport zawody, walki uliczne to lipa sorry ale to nie dorasta do pięt walkom ringowym
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Mam nadzieje, ze masz inne przymioty.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Mozna zalozyc ze jest nadzwyczaj urodziwa niewiasta, a i tak to nie bedzie mialo jakiegokolwiek znaczenia biorac pod uwage jej "male" braki w charakterze. Teraz teoryzuje, ale byc moze za duzo uderzen na glowe przyjela.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Mozna zalozyc ze jest nadzwyczaj urodziwa niewiasta,


Miales na mysli blondynką ??? ;)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

nie, uważam ze jak ktoś już koniecznie chce coś ćwiczyć "pod ulice" to nich trenuje stójkę, bo parter nie ma większego sensu, bo więcej ryzyka niż korzyści. Cały czas nie wiem coście się tak uparli na tą "ulice".

będę upierdliwy, ale:

a co ma bjj do ulicznej samoobrony ?? :lol:

napisałem ci, co ma. nikt nie pisze, że bjj jest uber na wszystko, ale że jest PRZYDATNE, co ty negujesz.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

napisałem ci, co ma. nikt nie pisze, że bjj jest uber na wszystko, ale że jest PRZYDATNE, co ty negujesz.

neguje bo jest z założenia bez sensu, na ulicy nikt nie bije sie na ziemi (chyba ze na solo ale solo to jest w gimnazjum po szkole moze bo potem już nie )
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
1.) Na ulicy na gorze znajduje sie najczesciej nie ten co sie broni ale ten co atakuje a on nie musi sie obawiac kolesi ofiary bo tamci juz dawno zwiali najczesciej w poblizu co najwyzej sa kolesie napastnika.

2.) Uczyc sie tylko parteru pod ulice jest bardzo nierostropne ale nie uczyc sie bronic w parterze aby zwiac przy nadarzajacej sie okazji chociazby do stojki nie mozna nazwac inaczej niz glupota.
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Na ulice przydatny jest każdy sport, nie tylko sport czy sztuka walki. Uprawiający sport zawsze będzie miał atut sprawności ogólnej, jeśli do tego ma pewne pojęcie o walce i wie jak zadawać ciosy i się bronić to ma już spore fory na starcie. A co do KM to widziałem kilka sekcji w których uczono technik samoobrony ale zapominano o nauce porządnego zadania ciosu. w efekcie to co wyczyniali adepci markując chociażby cios prosty wołało o pomstę do nieba.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

1.) Na ulicy na gorze znajduje sie najczesciej nie ten co sie broni ale ten co atakuje a on nie musi sie obawiac kolesi ofiary bo tamci juz dawno zwiali najczesciej w poblizu co najwyzej sa kolesie napastnika.


i w związku z tym nadal uważasz ze wychodzenie z tego parteru w tej sytuacji ma jakikolwiek sens ? :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Tak wiemy Sally, najlepszy jest muay thai, ale tylko ten uczony w twojej sekcji. Wszystkie inne style, combaty sa be i na ulice sa do niczego. Mozesz juz przestac zasmiecac ten temat swoja znikoma wiedza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024