Skocz do zawartości


Zdjęcie

sporty walki a oddawanie krwi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_garda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sporty walki a oddawanie krwi
Witam,
Czy regularne oddawanie krwi(co 2 i poł miesiąca) bardzo źle odbija się na organiźmie?
Trenuję KM, sporo biegam, pływam i właściwie nie wiem czy nadal oddawac krew czy nie.
pozdrawiam
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
nie ma wplywu zadnego (przynamniej na mnie), wiec mozesz oddawac
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Ja oddaje raz na 3-4 miechy od 2004, cwicze w mieare regularnie i nie widze duzej roznicy. Moze w dzien oddania na treningu jestem troche slabszy, ale to tyle.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
oddawanie krwi dla mezczyzny jest czyms wspomagajacym zdrowie. taki maly trening dla szpiku kostnego.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Serio nie ma przeciwwskazań? Hmm, to może bym się zakręcił, bo to ciekawe, ale myślałem, że mocno daje w kość komuś, kto regularnie trenuje.
btw jakich formalności trzeba dopełnić, ja nawet nie wiem jaką mam grupę :)
edzia- ok wbijam na krewniaków i sobie poczytam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
ja oddaje regularnie od 2 lat.
pol litra krwi to jakis tydzien do uzupelnienia, ja co najwyzej troche jak niedziel jestem slabszy tego samego dnia, ale nic wiecej.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Jesli oddajesz za czesto, to masz zwiekszone ryzyko zachorowania na bialaczke, dlatego wlasnie mozna oddawac krew co 3 miesiace (najczesciej). Ja profilaktycznie dokladam sobie jeszcze miesiac ;)
Jesli chcesz oddac krew to idziesz do stacji krwiodawstwa cywilnego, lub wojskowego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i dodajesz sobie miasto, gdzie mieszkasz. U mnie w miescie jest tak, ze:
1. dostajesz z maszynki strzala w palec, zeby przeprowadzic badania krwi (wirusy itd.)
2. wypelniasz ankiete i spotykasz sie z lekarzem, ktory Cie bada (cisnienie, omawia ankiete itd).
3. idziesz na krzeslo, gdzie pobieraja Ci krew
4. dostajesz czekolade, soczek i idzeisz do domu
calosc trwa jakies 30 minut maksymalnie. Ja jak oddam krew to przynajmniej przez kilka dni mam powod uwazac sie za dobrego czlowieka, ktory troszczy sie o innych w kontrascie do codziennosci :P

edit:

ja oddaje regularnie od 2 lat.
pol litra krwi to jakis tydzien do uzupelnienia, ja co najwyzej troche jak niedziel jestem slabszy tego samego dnia, ale nic wiecej.

aż tydzień? Ja gdzieś czytałem, że to dosłownie, dla 85+kg mężczyzny, jakieś dwa dni max.

btw Isao: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Tez oddawalem krew, ale po utracie przytomnosci podczas oddawania plytek, zrobieniu wszystkich zleconych badan (wyniki ok) znowu stracilem przytomnosc podczas oddawania krwi do tych pierwszych badan. A rok przerwy mialem, zdrowy bylem jak kon, wyspany i wogole.
/Edyta/ Mimo to, podczas oddawania nie przeszkadzalo mi to w treningach. Nawet tego samego dnia.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi

Jesli oddajesz za czesto, to masz zwiekszone ryzyko zachorowania na bialaczke, dlatego wlasnie mozna oddawac krew co 3 miesiace (najczesciej). Ja profilaktycznie dokladam sobie jeszcze miesiac ;)


Krew można oddawać do 2 miesiące. Płytki co miesiąc...


Do założyciela tematu - musisz sprawdzić jak na Ciebie działa oddawanie krwi. Jedni są osłabieni danego dnia bardziej inni mniej. Generalnie nie zaleca się trenowania tego dnia. Mi się (co prawda tylko raz) zdarzyło, że miałem sine całe przedramię po oddaniu, mimo że nie trenowałem w danym dniu ale ręka się przeciążyła.

Generalnie raz na 2 czy 3 miesiące możesz pójść na oddawanie krwi w dniu lekkich treningów lub gdy akurat planujesz dzień na regenerację (o ile nie jest to niedziela ;) )

Byle nie w dniu zawodów :wink: i będzie dobrze.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
krew oddaje się jak do badania labolatoryjnego, tzn na czczo? a jak tu się ma branie supli?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Nie jak do badania. Przed oddaniem krwi zalecaja zjesc posilek, tj. dobre sniadanie. Ja zawsze jem duzo miske platkow z mlekiem, albo bialy ser z tartymi jablkami ( a co ;) ).
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
raz oddałem, poszedłem biegac przełaje 2 dni później i myślałem, ze zawału dostane. czułem sie nieźle, ale jak by mi tchu brakowało. płuca nie były zmęczone, ale czułem wyraźny spadek wydolności.
od tamtej pory nie oddaję.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
ja codziennie biegam po lasku i nie odczowam zednych niedogodnosci w stylu 'zawalu' itd. moze jestem troche slabszy nastepnego dnia jak biegam, ale nie ide z kazdym treningiem bic rekordow czasowych i wydolnosciowych, zeby mi to robilo taka roznice.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi

krew oddaje się jak do badania labolatoryjnego, tzn na czczo? a jak tu się ma branie supli?

nie, nie na czczo. nalezy zjesc delikatne sniadanie i najlepiej wypic duzo wody co rozcienczy krew i szybciej nam "wycieknie" :D
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi

a jak tu się ma branie supli?


Rozmawiałem o tym z lekarzem.
Dopóki jest to suplementacja w granicach prawa i zgodnie z zaleceniami - czyli wszelkiego rodzaju produkty sprzedawane w sklepach czyli kreatyny, HMB, glutaminy, glukozaminy i takie tam - nie trzeba tego zgłaszać.

Koksowanie wyklucza możliwość oddawania krwi dożywotnio, jako że to podchodzi pod punkt:
"Każdy przypadek stosowania domięśniowo lub dożylnie leków, które nie zostały przepisane przez lekarza."
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi

raz oddałem, poszedłem biegac przełaje 2 dni później i myślałem, ze zawału dostane. czułem sie nieźle, ale jak by mi tchu brakowało. płuca nie były zmęczone, ale czułem wyraźny spadek wydolności.
od tamtej pory nie oddaję.

wow. masz pol litra krwii mniej i sie dziwisz, ze ci ciezko? jesli za kilka dni ta krew bedzie uzupelniona, to jest to kiepski argument.
  • 0

budo_garda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
Mam za soba już 12 donacji. Kiedys oddawałem co 2 miesiace teraz dalem sobie troche spokój:)- oddaje co 4 miesiace. Niby nic mi nie jest, ale spotkałem sie z różnymi opiniami nt. krwiodastwa, dlatego chciałem zapytac jak to się ma w zwiazku ze sportami walki.
pzdr
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi

Niby nic mi nie jest, ale spotkałem sie z różnymi opiniami nt. krwiodastwa, dlatego chciałem zapytac jak to się ma w zwiazku ze sportami walki.
pzdr


na poprzedniej stronie masz odpowiedzi...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
mysle ze on o tym wie wkoncu jest zalozycielem tematu :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sporty walki a oddawanie krwi
No to po co ponawia pytanie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024