Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwój technik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozwój technik
Czy techniki sportów walki są nadal rozwijane? Czy są dodawane do nich jakieś innowacje? Wydaje mi się, że w sportach grapplerskich można jeszcze dużo "poodkrywać": ucieczki, rzuty czy dźwignie. Przynajmniej tak mi się zdaje. Ale czy na pewno? A jak się ma sytuacja z pozostałymi sportami walki? Przykładowo: niedawno znalazłem filmik i szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze takiego kopnięcia.



I dodatkowe pytanie, jeśli można je rozwijać to czy warto? Może dalszy rozwój rodzi mieszaną sztukę walki? Czy dane style nie są już "zamknięte"? Fajnie by było gdyby wypowiedziały się osoby trenujące różne dziedziny. Jeśli znajdziecie coś ciekawego w internecie również się nie pogniewam za link :-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
To nie jest nic nowego. Taki tor kopnięcia to gwa-tek np albo hook inverted kick. To nomenklatura JKD. Nie wiem jak by się nazywało w innych SW.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
Biorąc pod uwagę fakt, że od dawna anatomia ludzkiego ciała się nie zmienia, ciężko wymyśli coś czego nikt wcześniej nie robił.
Ale zawsze jakieś techniki z róznych względów popadają w zapomnienie, a potem sa wymyślane/odkrywane od nowa.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
Oczywiście że rozwijają się nowe techniki, przynajmniej w grapplingu. To nie ma nic wspólnego z mieszaną sztuką walki, bo każda sztuka mieści się w swoich ramach. Nikt nagle nie doda w boksie techniki kopnięcia w krocze, albo dźwigni. Takie połączenie może być najwyżej częścią odrębnej sztuki walki.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

Oczywiście że rozwijają się nowe techniki, przynajmniej w grapplingu.


Poznales wszystkie stare ze jestes pewien ze to sa nowe ? 8)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

Poznales wszystkie stare ze jestes pewien ze to sa nowe ?

Nie, ale wiem że nowe to nowe bo nie ja to oceniam, a ci, co znają wszystkie stare. :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
Podziwiam tych co uwazaja ze znaja wszystkie stare 8)


A wracajac do tematu Dar75 napisal juz to co i ja uwazam - zdecydowana wiekszosc rzeczy kiedys juz byla moze troche inaczej wykonywana, moze zapomniana i przywrocona po latach ale to dziedzina opierajaca sie nie na technologiach a na budowie czlowieka - technologie sie zmieniaja budowa czlowieka nie.

To co sie najbardziej zmienia to nie technika ale ogolny zakres wytrenowania i to tylko jednostek no i jakosc i ilosc suplementow.
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

To nie jest nic nowego. Taki tor kopnięcia to gwa-tek np albo hook inverted kick.

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim kopnięciem ale dobrze wiedzieć. Dzięki.

To nie ma nic wspólnego z mieszaną sztuką walki, bo każda sztuka mieści się w swoich ramach. Nikt nagle nie doda w boksie techniki kopnięcia w krocze, albo dźwigni.


Tak, więc każda sztuka walki ma swoje ramy. Oczywiście, że w boksie nie będzie rzeczy które wymieniłeś ale jeśli np. w Karate tradycyjnym zamiast oi zuki ktoś z bokserskiej gardy uderzy typowym sierpem,bo po prostu, uważa to za technikę skuteczniejszą? Czy to już nie jest karate? W końcu nie ma restrykcyjnego przepisu uderzeń. Na zawodach nie wykonuje się "czystych" technik blokujących czy uderzających, są one skracane i minimalizowane dla wygody. (Sorry, że tak się czepiłem Shotokan ale równie dobrze mogłby to być inny styl, chodzi mi o sedno sprawy) Więc czy ta "minimalizacja" już nie prowadzi do zmian? Jakiejś ewolucji? Pamiętam w jednym z odcinków Fight Quest, jeśli sie nie mylę z Kyokushin (polecam jeśli ktoś ma chwilę wolnego czasu) jeden z uczestników Jimmy Smith, po walce stwierdził, że jego przeciwnik musiał trenować boks. I rzeczywiście okazało się ,że go trenuje (już pomijam fakt, że w Kyokushin po części wchodzą elementy boksu) Jednak jego maniera do boksu sprawia, że nie walczył na zasadach Kyokushin? Czy też to było Kyokushin ale z "bokserską manierą"?


Poznales wszystkie stare ze jestes pewien ze to sa nowe ? Cool


To co sie najbardziej zmienia to nie technika ale ogolny zakres wytrenowania i to tylko jednostek no i jakosc i ilosc suplementow.


Osobiście mam taką cichą nadzieję, może nawet przekonanie, że jeśli byśmy spisali wszystkie techniki parterowe, czy też grapplerskie te które są teraz i te które zostały zapomniane zawsze pozostanie coś co można wykombinować. :-) Ale to taka moja dygresja. Zwykle używamy technik skutecznych, potrzebnych nam najczęściej, przez co zapominamy o innych. Ale to już temat na inny post.
Racja, ogólny zakres wytrenowania się zmienia. Potrafimy wytrenować coś szybciej dzięki wiedzy i doświadczeniom zdobywanym przez lata. Tylko czy skuteczniej?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

To co sie najbardziej zmienia to nie technika ale ogolny zakres wytrenowania i to tylko jednostek no i jakosc i ilosc suplementow.

zmienia się sposób wykonywania technik, dochodzenia do nich.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
akurat w grapplingu są wręcz nieograniczone możliwości tworzenia różnych wariantów technicznych, mówi się że np.bjj rozwija się a tworzone są tylko nowe rozwiązania i powiązania :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

zmienia się sposób wykonywania technik, dochodzenia do nich.


O tu sie zgodze - tylko tak naprawde kazdy ze znanych zawodnikow ma wlasne sposoby - a jego uczen moze miec inne i po pewnym czasie tez zacznie sie to powtarzac.

W ten sposob mozna by powiedziec ze jak tylko minimalnie rozni sie od pierwowzoru to juz inna technika a wiec kazdy wykonuje inna technike bo wykonuje inaczej niz inna osoba ;)
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

akurat w grapplingu sa wrecz nieograniczone mozliwosci tworzenia róznych wariantów technicznych, mówi sie ze np.bjj rozwija sie a tworzone sa tylko nowe rozwiazania i powiazania


Wlasnie z podobnego zalozenia wychodze :-)

W ten sposob mozna by powiedziec ze jak tylko minimalnie rozni sie od pierwowzoru to juz inna technika a wiec kazdy wykonuje inna technike bo wykonuje inaczej niz inna osoba


Teoretycznie tak, ale chodzi mi tu o znaczące innowacje. Czy takie style jak JJ czy też karate są zamknięte? Bo chyba się zgadzamy, że w BJJ jeszcze można trochę poodkrywać :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
Zeby to stwierdzic czy sie rozwija czy nie trzeba by bylo znac wszystko co bylo wczesniej w kazdym innym stylu a watpie zeby to jakies osoby znaly. Zeby zdobyc mistrzostwo swiata nie trzeba znac kazdej techniki ktora znaja przeciwnicy a znac porzadnie to co robi sie samemu i to wystarczy.

W niektorych sekcjach jj jak nie znaja dzwigni kote-gaeshi nawet na poziomie zaawansowanym w innych od niej zaczynaja.

Jak w tej pierwszej sekcji ktos to opracuje sam nie patrzac sie na inne sekcje (a wiele osob wymysla ta sama rzecz w tym samym czasie) to czy powstaje cos nowego ?

U mnie w sekcji niektorych technik nie robi sie od 20 lat - mlodzi nie wiedza nawet ze cos takiego kiedys bylo. Jesli po 20 latach ja wprowadze ta technike znow do programu to czy sie rozwijam czy cofam ?

Czlowiek ma za malo czasu zeby poznawac tysiace technik - nauczy sie zasad i przejsc i sam na bierzaco bedzie umial stworzyc technike ktora nawet od razu zapomni bo nie musi pamietac nastepnym razem stworzy cos bardziej przydatnego do sytuacji.
Interpretacje zasad czy podstawowych technik ciezko nazwac nowymi technikami.

Wlasnie dlatego nowoczesne style nie ukladaja programow egzaminacyjnych scisle prezentujacych ksiazkowa technike a trzeba to prezentowac w formie np sparringu.
Kazda osoba interpretuje technike inaczej.

Pamietajmy o jednym - kiedys nie dokumentowalo sie tak rzeczy jak teraz ani nie patentowalo - jest to ostania chwila kiedy mozna mowic ze wymyslilo sie cos samemu bo malo jest dowodow ze bylo cos wczesniej. Za kilkanascie lat juz to bedzie niemozliwe 8)
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

Zeby to stwierdzic czy sie rozwija czy nie trzeba by bylo znac wszystko co bylo wczesniej w kazdym innym stylu a watpie zeby to jakies osoby znaly. Zeby zdobyc mistrzostwo swiata nie trzeba znac kazdej techniki ktora znaja przeciwnicy a znac porzadnie to co robi sie samemu i to wystarczy.


Zgadzam się z tym w pełni

Jak w tej pierwszej sekcji ktos to opracuje sam nie patrzac sie na inne sekcje (a wiele osob wymysla ta sama rzecz w tym samym czasie) to czy powstaje cos nowego ?


Tutaj tak nie twierdzę, wiem, że są takie przypadki gdzie ktoś zrobi "nową starą" techinkę i oczywiście nie ma tutaj wprowadzonych innowacji.

U mnie w sekcji niektorych technik nie robi sie od 20 lat - mlodzi nie wiedza nawet ze cos takiego kiedys bylo. Jesli po 20 latach ja wprowadze ta technike znow do programu to czy sie rozwijam czy cofam ?


Tutaj wydaje mi się, że troszkę odbiegliśmy od tematu ale chętnie i o tym podyskutuje. Jak dla mnie to rozwój. Lub też podtrzymywanie myśli danej sztuki walki, co dla mnie nadal jest rozwojem :-) Inaczej. Jeśli "dawne techniki" nie byłyby wprowadzane to teoretyzując i wprowadzając jakąś ogólną symulację takie działania doprowadziłyby do ostania się w danej sztuce tylko kilku technik. Faworyzowalibyśmy tylko te najskuteczniejsze. A w tym tkwi urok, że każda sztuka walki ma swoje "tajniki", swój własny styl o którym nie powinno się zapominać.

Czlowiek ma za malo czasu zeby poznawac tysiace technik - nauczy sie zasad i przejsc i sam na bierzaco bedzie umial stworzyc technike ktora nawet od razu zapomni bo nie musi pamietac nastepnym razem stworzy cos bardziej przydatnego do sytuacji.
Interpretacje zasad czy podstawowych technik ciezko nazwac nowymi technikami.


I także tutaj się zgadzam. Ale powinniśmy wyszkolić się również w technikach mniej znanych czy takich które uważamy początkowo za mało efektywne. A nóż widelec akurat ona,po pewnym czasie dobrze wytrenowana, sprawdzi się w odpowiednim momencie.

Chodzi mi tu o takową (wyimaginowaną) sytuację: w BJJ nie ma kimury. Nagle ktoś ją zrobił i pomyślał: "hmm, może zacznę jej używać"
Czy na taką technikę znajdzie się miejsce w Federacji (bo zapewne w klubie tak, ale chodzi mi czy "starszyzna uzna ją jako swoje NOWE dziecko"). Oczywiście nie mówię o kopnięciu w boksie, dana technika musi mieścić się w koncepcji danej sztuki walki. Czy może jednak w ramie danego stylu jest tak ciasno, że jej już nie wciśniemy, lista technik jest zamknięta?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik


zmienia się sposób wykonywania technik, dochodzenia do nich.


O tu sie zgodze - tylko tak naprawde kazdy ze znanych zawodnikow ma wlasne sposoby - a jego uczen moze miec inne i po pewnym czasie tez zacznie sie to powtarzac.

niezupełnie
przykład judo - kiedyś w różnych ośrodkach w skali świata judo było trochę inne. teraz praktycznie wszyscy robią to samo, bo każda nowość błyskawicznie się upowszechnia dzięki zawodom.
podobnie jest w bjj - każda nowinka techniczna szybko przestaje być tajną bronią akademii, w której ją opracowano.
do czego zmierzam? do tego że jest tak jak mówisz, ale tylko w ośrodkach pozbawionych szerszego kontaktu z branżą. tam rzeczywiście wyważa się pootwierane dawno drzwi lub kultywuje rozwiązania, na które inni już 10 lat temu znali na pamięć kontry.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

przykład judo - kiedyś w różnych ośrodkach w skali świata judo było trochę inne. teraz praktycznie wszyscy robią to samo, bo każda nowość błyskawicznie się upowszechnia dzięki zawodom.


Ale powiedz czy judo sie rozwija czy tez wrecz odwrotnie ?
Nadal jest w roznych osrodkach inne - i wcale sie nie rozwija a zmienia sie zakres technik. Przepisy sie ciagle zmieniaja i ludzie specjalizuja sie pod przepisy, znowu nastepny zestaw technik wylecial z zawodow a to znaczy ze w wielu osrodkach nie beda wogole go cwiczyc.

Druga sprawa judo jako jeden z nielicznych sportow ma okreslony program egzaminacyjny ktory lepiej czy gorzej trzeba poznac. To zapewnia przynajmniej czesciowe zachowanie technik.

W BJJ malo ktory instruktor ma jakikolwiek staly program a dwoch zawodnikow z roznych sekcji z tym samym stopniem moze miec calkiem inny zasob technik



podobnie jest w bjj - każda nowinka techniczna szybko przestaje być tajną bronią akademii, w której ją opracowano.


Ale mamy XXI wiek, dostep do roznych instruktorow, kaset, ksiazek nie jest mozliwe chomikowanie technik. W szczegolnosci technik sportowych.
Tak samo zreszta nie jest mozliwe zapamietanie wszystkich technik a nawet lepiej tego nie robic a nauczyc sie zasad. W kazdej dziedzinie jak czlowiek nauczy sie zasad to rozwiaze duzo wiecej problemow niz kiedy nauczy sie rozwiazan kilkset problemow.
W wielu systemach czesc rzeczy odkladana jest na gorna polke bo warunki zewnetrzne sa takie ze nie potrzeba ich sie uczyc. Po latach albo sa zapominane albo jesli warunki sie zmieniaja one powracaja i sa wykorzystywane ale to nie jest nowa technika. Nowa moze byc co najwyzej jej interpretacja.

W dawnych czasach placono nauczycielom za nauczenie pojedynczej techniki stad sie wzial rozwoj ilosci technik (bzdurnych tez ;) ) nawet wiele sie od siebie nie rozniacych. Gdyby czlowiek nauczony byl zasad to by rozpoznal ze tak naprawde to robione jest czesto to samo z inna interpretacja ;)
Tylko jedna osoba powie "ja ta technike wymyslilem" a inna "spotkalem sie z ta technika w takim i w takim systemie" - znacznie lepiej uchodzic za osobe kreatywna niz tylko korzystajaca z doswiadczen innych.

Czy te osoby twierdzace, ze same wymyslily kogos Wam nie przypominaja z dawnych czasow - interes to interes :)

tam rzeczywiście wyważa się pootwierane dawno drzwi lub kultywuje rozwiązania, na które inni już 10 lat temu znali na pamięć kontry.


Ale to tylko udowadnia teze ze wszystko juz bylo czy w tej czy w innej sztuce czy sporcie walki

Dlatego twierdze ze to ostatnie lata kiedy malo starych rzeczy jest udokumentowanych i mozna bezkarnie przypisywac sobie cos co inni juz dawno stosowali.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

Ale powiedz czy judo sie rozwija czy tez wrecz odwrotnie ?
Nadal jest w roznych osrodkach inne - i wcale sie nie rozwija a zmienia sie zakres technik. Przepisy sie ciagle zmieniaja i ludzie specjalizuja sie pod przepisy, znowu nastepny zestaw technik wylecial z zawodow a to znaczy ze w wielu osrodkach nie beda wogole go cwiczyc.

rozwija się cały czas - cały czas dopracowywane są elementy technik w ramach obowiązujących przepisów.


W BJJ malo ktory instruktor ma jakikolwiek staly program a dwoch zawodnikow z roznych sekcji z tym samym stopniem moze miec calkiem inny zasob technik

nawet z tego samego klubu - i to jest naturalne, bo każdemu pasuje co innego.
ale to nie ma znaczenia dla tematu... :?:



Ale mamy XXI wiek, dostep do roznych instruktorow, kaset, ksiazek nie jest mozliwe chomikowanie technik. W szczegolnosci technik sportowych.

fajnie, ale ja to właśnie napisałem. uwierz mi, że są tacy, co rzeźbią swoje nie zwracając uwagi na innych.


W dawnych czasach placono nauczycielom za nauczenie pojedynczej techniki stad sie wzial rozwoj ilosci technik (bzdurnych tez ;) )

dziś też! wing chun leung tinga na przykład.



Ale to tylko udowadnia teze ze wszystko juz bylo czy w tej czy w innej sztuce czy sporcie walki

Dlatego twierdze ze to ostatnie lata kiedy malo starych rzeczy jest udokumentowanych i mozna bezkarnie przypisywac sobie cos co inni juz dawno stosowali.

:?: :)
nie wszystko było. żaden samuraj nie robił sweepów przez omoplatę ani helikoptera żeby daleko nie szukać.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
[quote name="budo_mags"]
rozwija się cały czas - cały czas dopracowywane są elementy technik w ramach obowiązujących przepisów.[/quote]

Ale zapomina sie te ktorych juz nie ma w przepisach prawda ? To czy sie rozwiaja czy sie cofa ?
Ja bym nie powiedzial ze sie rozwija a zmienia bo to jes troznica - jak przepis sie zmieni na inny nastapi powrot do technik ktore byly kiedys uzywane wiec wtedy tez sie bedzie rozwijalo ?


[quote]W BJJ malo ktory instruktor ma jakikolwiek staly program a dwoch zawodnikow z roznych sekcji z tym samym stopniem moze miec calkiem inny zasob technik[/quote]
nawet z tego samego klubu - i to jest naturalne, bo każdemu pasuje co innego.
ale to nie ma znaczenia dla tematu... :?: [/quote]

Ma znaczenie bo to nie jest rozwoj stylu jako stylu tylko osoby - tam gdzie w jednym sekcji jest roznorodnosc interpretacji technik i techniki sie roznia oraz podobny stopien co innego potrafi to juz nie mozna mowic o stylu a ogolnie o sytemie walki jako calosci. System styl to jest cos co mozesz zobrazowac jakims zakresem technik nawet jesli ten zakres sie zmienia to musi on zostac jakos opisany i zatwierdzony.



[quote]
fajnie, ale ja to właśnie napisałem. uwierz mi, że są tacy, co rzeźbią swoje nie zwracając uwagi na innych.[/quote]

Ale tak samo rzezbia Ci ktorzy sprzedaja to dalej tylko maja lepszy marketing - o tych co teraz rzezbia i sprzedaja kiedys mowiono to samo co mowisz Ty - za nascie lat znowu o nich bedzie taka mowa a inni beda sprzedawac swoje :)


[quote]
dziś też! wing chun leung tinga na przykład.[/quote]

Jak i techniki samoobrony z kasety Gracie - nawet najwieksi dla kasy potrafia robic fast food dla naiwnych 8)



[quote]
nie wszystko było. żaden samuraj nie robił sweepów przez omoplatę ani helikoptera żeby daleko nie szukać.[/quote]

Bo on nie mial zdobyc pucharu a przezyc.
Widzisz ja rzeczy ktore teraz nazywacie omoplata poznawalem najpierw na judo potem na VVD co to helikopter to nie wiem ale zapewne jak bym zobaczyl szybko bym znalazl japonski albo wietnamski odpowiednik tego.
Sztuki walki to nie tylko okres samurajow a wiele lat jeszcze po nich to ze cos bylo mniej popularne nie znaczy ze nie istnialo
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik
i tu pytanie do ciebie: czym z założenia różni się omoplata (a szerzej: dźwignia wykonywana na zgiętą rekę) wykonywana w judo i wykonywana w bjj? 8)

a po drugie, czy na judo/vvd robiliście przejścia do omoplaty z, pomyślmy, pajęczej gardy?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozwój technik

i tu pytanie do ciebie: czym z założenia różni się omoplata (a szerzej: dźwignia wykonywana na zgiętą rekę) wykonywana w judo i wykonywana w bjj? 8)


W zaleznosci kto ja wykonuje - bo tak samo na bjj jak i na judo roznie jest wykonywana :)

I ktora wersja na BJJ czy na judo jest prawidlowa ?

Ta ktora odniosla wlasciwy skutek ....

No ale u innej osoby wlasciwy skutek odniosla wlasnie inna :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024