Skocz do zawartości


Zdjęcie

puzzle się rozjeżdżają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

puzzle się rozjeżdżają
Witam

Mam matę z puzzli piankowych ok 60 m2, jednak są one dosyć cienkie (13mm). Przy dynamiczniejszych zrywach często się rozjeżdżają. Nie mam możliwości sklejenia ich taśmą, po treningach jest konieczność demontowania maty. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i dał sobie radę? Myślałem nad zakupem pokrowca (plandeki) ale koszt wykonania przekroczył 4000zł. Jestem ciekawy czy jest możliwość kupienia samej siatki antypoślizgowej i przyklejenia do puzzli, tylko w jakiego typu sklepach tego szukać?

Pozdrawiam
Adrian W.
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
Rozjeżdżają się? Znaczy poszczególne elementy wyrywają się z zaczepów?
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
Tak, nie tylko skrajne elementy (puzzle), rozchodza sie na "ząbkach".
Pozdrawiam
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
Pierwsze co przychodzi na myśl to opierdzielić firmę za kijowy wyrób :/ Może zadzwonić z reklamacją i w ramach rekompensaty zwrócą Ci część kosztów. Próbować można.

Też zastanawiałbym się nad siatką antypoślizgową lub wykładziną gumową, np:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Można zamówić kilka rolek i je rozkładać pod matę. :-) Na początek jednak zamówiłbym próbkę i sprawdził czy działa. Nie widziałem by ktoś tak kiedyś robił... może się okazać, że współczynnik tarcia pomiędzy matą i gumową wykładziną jest niewystarczający :? Jeśli się zdecydujesz pomyśl jaki ryfel będzie lepszy. Wydaje mi się ,że drobniejszy. Ale mogę się mylić.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
Dzieki za podpowiedzi. Powiedzmy sobie szczerze, ze przy macie o grubosci tylko 13 mm kiedy cwiczy na niej powyzej 10 osob na raz, to te puzzle maja sie prawo rozjezdzac. Jaki koszt maty taka jakosc. Byłem wczoraj u tapicera i poprosilem o kosztorys pokrowca na mate z brezentu (takiego materialu, z ktorego sa wykonane np pladenki na tirach, nie powoduje obtarc naskorka), jak bede znac juz koszta to podam na forum, moze komus w przyszlosci sie przyda.
Mnie teraz najbardziej interesuje skad mozna wziac taka siatke antyposlizgowa, ktora jest podklejana w materacach do klasycznego tatami. I jakim spoiwem najlepiej przytwierdzic to do puzzla.
Mam na myśli cos takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zdjecie z serwisu Serwach

Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
taka siatka jak podklejona pod materace za szybko ulegla by zniszczeniu - ona sie dobrze sprawuje kiedy jest doklejona a nie luzem.

Znajomy rozwiazal taki problem mata lazienkowa ktora podlozyl pod tatami
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
Jezeli juz bym mial miec ta warstwe antyposlizgowa, to bym ja oczywiscie przykleil do puzzli. Sam sie zastanawiam czy jednak nie lepiej jakis czas oszczedzac, a pozniej kupic porzadne puzzle metr na metr

pzdr
  • 0

budo_kiwi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
kolego o jakich proporcjach mówimy? można dokupić tyle maty żeby zapełniło całą salę ewentualnie można wstawić rozpórki pomiędzy ścianą a matą czy to z maty czy innego twardego materiału
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają
12 metrów na 5,5 metra. Puzzle biegna od sciany do sciany po szerokosci, na dlugosc nie ma mozliwosci zapelnienia calej sali. Jak juz napisalem, po treningu musze demontowac mate, poniewaz na sali odbywaja sie inne zajecia. Mimo calkiem dobrego dopasowania puzzli na szerokosc sali, maja to do siebie ze przy dynamiczniejszych cwiczeniach zabki puzzli wychodza z siebie.

mam takie puzzle:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_auror
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają

mam takie puzzle:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Rzeczywiście nie za fajnie...

Jezeli juz bym mial miec ta warstwe antyposlizgowa, to bym ja oczywiscie przykleil do puzzli. Sam sie zastanawiam czy jednak nie lepiej jakis czas oszczedzac, a pozniej kupic porzadne puzzle metr na metr


Chyba najlepsze rozwiązanie :-)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: puzzle się rozjeżdżają

Jezeli juz bym mial miec ta warstwe antyposlizgowa, to bym ja oczywiscie przykleil do puzzli. Sam sie zastanawiam czy jednak nie lepiej jakis czas oszczedzac, a pozniej kupic porzadne puzzle metr na metr


Chyba najlepsze rozwiązanie :-)


Ostatnio sporo myślałem nad matą. Potrzebna mi jest do MMA. Poszperałem na necie i najtaniej z maty grubości 4 cm wychodzi tatami z allegro:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy sprowadzał ktoś z tego sklepu materace? Zastanawia mnie czy nie będą za miękkie do ćwiczeń w stójce. Ewentualnie może ktoś przerabiał niedawno ten sam temat co ja i może polecić swój wybór tatami. Archiwum przeszukałem i było pare tematów o macie, ale to dosyć stare tematy i może ktoś sie podzieli swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam Adrian W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024