Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
W wątku o Najmanie i Pudzianie poruszyłem temat jakoby przewaga sportów walki w których stosuje się zarówno ciosy pięścią jak i kopnięcia nad boksem była niepodlegająca dyskusji.
Jeden z forumowiczów stwierdził,że to nieprawda,fakt,trochę się zagalopowałem bo przez niepodlegającją dyskusji to można stwierdzić że żaden bokser nigdy nie wygra z zawodnikiem np.kick-boxingu, powiem tak,przewagą wspomnianych sportów jest wyraźna .
I jeśli z tym stwierdzeniem się dalej ktoś nie zgodzi to chętnie podyskutuję : ).
Ps.Sally,dzięki za wytknięcie tego lapsusa o stylach "nożno-kopanych" :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
kickboxing to nie był dobry przykład, bo zeby walczyc nogami trzeba kopać dobrze a w przypadku kickboxingu nogi odgrywają role humorystycznego dodatku do boksu

karate miało dobre lowy, taekwondo dobre obrotówki, tajski ma dobre nogi
ale kickbixng tu nie pasuje
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Mogę się mylić bo jestem młody stażem w sw ale wydaje mi się że właśnie w sprawie nóg KB bliżej do MT niż Karate . Nie przypadkowo przecież zawodnicy z KB startują często w MT i odwrotnie
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

kickboxing to nie był dobry przykład, bo zeby walczyc nogami trzeba kopać dobrze a w przypadku kickboxingu nogi odgrywają role humorystycznego dodatku do boksu

karate miało dobre lowy, taekwondo dobre obrotówki, tajski ma dobre nogi
ale kickbixng tu nie pasuje


Czy ja wiem czy taki humorystyczny dodatek,interesowałem się za małego kick-boxingiem,M.Piotrowski i te rzeczy i wydaje mi sie że wtedy kopnięcią odgrywały dość duzą rolę w walkach.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Piotrowski akurat nie jest najlepszym przykładem, ale to zobacz:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


niektórzy zawodnicy dobrze kopali ale generalnie styl się zepsuł z powodu braków w wyszkoleniu kadry trenerskiej
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Mogę się mylić bo jestem młody stażem w sw ale wydaje mi się że właśnie w sprawie nóg KB bliżej do MT niż Karate . Nie przypadkowo przecież zawodnicy z KB startują często w MT i odwrotnie


MT też ma elemeny wspólne z karate.
wielu zawodników KB teraz startuje w MT bo przedem MT nie było i nie mogli w nim startować.a pozatym jest K 1 w którym maja szanse a to dyscyplina pokrewna MT

karate:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Piotrowski akurat nie jest najlepszym przykładem, (...)

Piotrowski to najlepszy przykład 8)
Zresztą od zaczynał od treningów kyokushin i dopiero potem był KB.
"nogi jako humorystyczny dodatek do boksu w KB" - to stwierdzenie pozwala postawić tezę, że KB znasz li tylko z tv lub neta a nie z treningów i ringu 8) To tak jak by po cyrku Pudziana z Najmanem powiedzieć, że w mma parter i uderzanie to tylko humorystyczny dodatek do siły.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

To tak jak by po cyrku Pudziana z Najmanem powiedzieć, że w mma parter i uderzanie to tylko humorystyczny dodatek do siły.


akurat walka Pudziana z Najmanem to był przykład zastosowania lowkicka a nie parteru i uderzania

karate nie jest jednolite sa zawodnicy dobrze kopiący i ci nie najlepiej, natomiast obecnie w kickboxingu nogi sa humorystycznym dodatkiem (poza semicontactem - ale to nie jest normalna walka bo nogi nie sa z pełna siłą i kopnięcia nie muszą być wykonywane technicznie i zazwyczaj nie sa)
w kicku juz praktycznie nie ma nóg, powodem było głównie oparcie się na trenerach boksu a braku trenerów znających się na technikach nożnych
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

To tak jak by po cyrku Pudziana z Najmanem powiedzieć, że w mma parter i uderzanie to tylko humorystyczny dodatek do siły.


akurat walka Pudziana z Najmanem to był przykład zastosowania lowkicka a nie parteru i uderzania


Jezzzzuu... gdzie ty tam lowkick widziałaś??? 8O
"Pudziankick" to raczej obok "lowkicka" na półce nie leżał.

A o KB jednak masz tylko teoretyczne pojęcie, ale nie będziemy się o KB spierać bo mi się nie chce.
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

w przypadku kickboxingu nogi odgrywają role humorystycznego dodatku

Wnioskuje że autor posiada nieograniczoną kosmicznie siłę kopnięć że może się tak wypowiadać o ogóle polskich zawodników?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Jezzzzuu... gdzie ty tam lowkick widziałaś??? 8O

nigdzie...Pudzian ugryzł Najmana w nogę :)

Jak nie wiesz nawet co to jest lowkick to nie możesz mieć pojęcia o kopnięciach


Wnioskuje że autor posiada nieograniczoną kosmicznie siłę kopnięć że może się tak wypowiadać o ogóle polskich zawodników?


wiedzę o technice i znam wystarczajaco dużo zawodników kicka zeby to ocenić.

Ratunkiem dla tego upośledzenia jest rozwijanie takich styli jak MT czy jego formuły K 1, gdzie low jak i inne mocne i techniczne kopnięcia mają zastosowanie
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


Jezzzzuu... gdzie ty tam lowkick widziałaś??? 8O

nigdzie...Pudzian ugryzł Najmana w nogę :)

Jak nie wiesz nawet co to jest lowkick to nie możesz mieć pojęcia o kopnięciach


(...)

No cóż, ja rozumiem przez lowkick coś innego niż trafienie butem w udo. Izdecydowanie to co robił Pudzian nie było gryzieniem ale nie było też lowkickiem. A o KB masz tylko pojęcie teoretyczne i tyle.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Sally ma duzo pojęcie o kicku bo wszystkie walki w nim przegrywa :)

Sally co ty piep... To obecnie MT ma smieszne nogi. Oczywiście mówie te w kubraczkach. Jak ja widzę robocopy, mające problem z wykonaniem wszelkiego ruchu to smiać się chce.

Kickboxing ma nogi z thai. Np tym różni sie japonskie karate od japońskiego kickboxingu. Nie wiem może na imprezach ISKA w których ty startujesz mogi są humorystycznym dodatkiem. Na imprezach PZKb nie widzialem Cię, ale za to widziałem rewelacyjnie kopiących zawodników

A to przykład wysokich umiejętności naszej rozmówczyni



Czy ty kiedyś słyszałaś o uderzeniach w kombinacji :)

Czy twoja zawodniczka ćwiczyła dłużej niż 3 miesiące

Czy to poziom mistrzowski Mt, bo jak tak to wole kicka. :)
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Dla mnie Kick Boxing jak sama nazwa mówi w znaczącej części to rożnego rodzaju kopnięcia :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
gladiatorzy
a co ma ta walka to tematu? to nie jest kickboxing
a pozatym wyobraź sobie łebku że z uszkodzonym kolanem trudno jest wykonywać kombinacje ręczno-nożne
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
wklej kogos może z kickboxerów z tymi świetnymi kopnięciami (tylko zeby to nie było MT/K1)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

(...)

Kickboxing ma nogi z thai. Np tym różni sie japonskie karate od japońskiego kickboxingu.

Bill Wallace, Troy Dorsey, Benny Urquidez i inni pionierzy KB wywodzili się karate, a nie thai. I to raczej an karate bazował "pierwotny" KB. Z thai był taki kontakt iż ponoć Urquidez jedyny raz w życiu jak zebrał bicie to w Tajlandii (podobno bo nigdy na żadne oficjalne onfo nir natrafiłem)

Nie wiem może na imprezach ISKA w których ty startujesz mogi są humorystycznym dodatkiem.

Z Bydgoszczy do Kalisza droga nie jest daleka - możesz poprosić Artura Krakowiaka jak będize jechał na zawody to cię podrzuci :wink: Gwarantuję ci, że są tam niemniej rewelacyjnie kopiący zawodnicy jak w PZKB. Boi to nie od organizacji zalezy tylko od trenera i zawodnika.

Na imprezach PZKb nie widzialem Cię, ale za to widziałem rewelacyjnie kopiących zawodników

Sally wie wszystko o KB więc nie musi na imprezach PZKB poszerzać swojej wiedzy. Co do drugiej części zdania - trudno się nie zgodzić.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

wklej kogos może z kickboxerów z tymi świetnymi kopnięciami (tylko zeby to nie było MT/K1)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
A ja ci każe wykonywać reczno nożne. Aż tak duzo od Ciebe nie wymagam, ale wlaśnie ta walka jest przykładem light-contact na kiepskim poziomie. Zamiast bić, punktujesz pojedynczymi technikami. Albo kopiesz albo uderzasz.

A co do zawodników:

Wpisz sobie nazwiska na youtube : Makowski, Cieśliński, JArosz, Głogowski bardzo mocno skup się, a może czegoś sie nauczysz.

Zobacz walkę Królika z Rajewskim na necie i zobacz jak młody gówniarz kopie.

Takich walk jest wiele na necie, tylko Pani mądrala woli mymyślać farmazony niz podglądać.

NIe jeździsz na żadne ważniejsze imprezy w kickboxingu (nawet k1) ale uznajesz sie za mędrca. Rzucasz jakieś wrazesy wymyślone w kole gospodyń wejskich wogóle się nieorientując.

Ostatnia walka Makowskiego, musiałabyś zobaczyć jego atomowe low. NImi zniszczył przeciwnikia. Ale lepiej zamiast opserwować, to lepiej jeździć na podrzędne imprezy z łatwymi medalami i robić z siebie psełdospecja liste.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Wpisz sobie nazwiska na youtube : Makowski, Cieśliński, JArosz, Głogowski

wymieniłeś zawodników którzy walczą w MT i Jarosza K 1, ktory trenowal kiedys karate a potem podszkolił boks i jest niezły, pytam o zawodników "kickboxingu"

a walke młodych o której piszesz wklej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024