Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


yop i tora yop kopiesz, jakbyś cieżarki miała do stóp przywiązane. ;)


Mnie ciekawi tylko czy Sally ma tak mocną szczękę czy jej przeciwniczka tak słabo bije,bo prawdę mówiąc oglądając tą walkę w paru miejscach spodziewałem się nokautu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
to moja pierwsza sparingowa walka po 5 latach przerwy :)
zaproponowali mi ją zupełnie z zaskoczenia, nie udalo mi sie przed nia nawet kilka razy pobiegać, nie mam wogole kondycji, i na dodatek zaraz po chorobie.
ta walka była ustawiona na 4 a nie 5 rund- o 5 poinformowali mnie w momencie wejścia na ring
Sandra to bardzo dobra zawodniczka boksersko, samymi nogami na dotatek wogole bez kondycji trudno jest walczyć ale sparing bardzo przydatny :)
pozatym to na zasadach kicka ktorego od wielu lat nie ćwicze i kompletnie mnie nie interesuje
  • 0

budo_lewy-prosty
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Możliwe, że jakby Pudzian walczył by z dobrym zawodnikiem Muay Thai, a nie bokserem to by przegrał, bo nie wiem czy zwróciliście uwage na to, że miał opuszczoną garde. 8)



Radimis : Mi sie wydaje że jak by pudzian walczył wogole z dobrym pięściarzem (bo najman nie zalicza się do nich ) to mógł by mieć duzy problem... a el progesteron to w boksie nic nie zdobył i napewno nic nie zdobedzie

wracajac tematu : Boks Vs Karate - to znalazłem kiedyś fajny filmik :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

wracajac tematu : Boks Vs Karate - to znalazłem kiedyś fajny filmik :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nie wiem co to za zawody. Nawet szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co to za język, ale ten drugi zawodnik, miał na kimonie na pewno napisane TAEKWONDO. Tak czy siak, chyba ogólny bilans na korzyść bokserów :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Taekwondo nie karate, w karate sa lowkicki a lowy akurat bardzo skuteczną technika która można walczyć z bokserem.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Tak Sally! zdecydowanie kickboxing jest zbyt twardym i za bardzo wymagającym sportem dla ciebie...zajmuj się Muay Thai
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
kickboxing praktycznie juz nie istnieje gladiatorzy pomimo szczerych chęci nie mógł znaleźć zawodnika dobrze kopiącego ktory walczył by nadal w kicku i nie przeszedł na MT
Kickboxing to nie całkiem udana formuła walki, nie widowiskowa i nie efektowna. To jest boks z symbolicznym dodatkiem technik nożnych.Natomiast liczne ograniczenia przepisowych technik czynią tą zdecydowanie mniej ciekawą niż MT.
kick "twardszy" od MT śmieszne :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Z tym, że kickboxing to nie całkiem udana formuła walki, nie widowiskowa i nie efektowna, się nie zgodzę. Kickboxing stał się bardzo popularny w Stanach potem u nas. Ja zaczynałem ćwiczyć około 87 roku. Sala pękała w szwach. Najpierw semi-contact, potem light. Następnie full. Dalej formuła z low kickiem. Kickboxing rozwijał się w kierunku coraz bardziej twardych reguł. Wszystko przechodzi okresy wprowadzenia, wzrostu, nasycenia/dojrzałości i w końcu spadku. Teraz jeżeli chodzi o uderzane na topie jest Muay Thai.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Slysze tu peany na temat MT. Tyle, ze na przestrzeni ostatnich lat widac jak MT sie zmienial... Pod wplywem boksu... Chociazby Kaoklai, Paramuk.
Trenowalem z wieloma ludzmi - na seminarach takze z Tajami, ale nie widzialem, zeby ktos mocniej i skuteczniej kopal low kick - niz Maciek Mierzejewski (to juz pan na emeryturze sportowej, wywodzacy sie z kyokushin). Tak wiec nie popadajmy w przesade.

Dosyc jest latwo wyeliminowac nogi, zwlaszcza jak nie ma lowkicka i kolan, wiec to wlasnie jest przyczyna redukcji roli nog w kb i w koncu jego upadku, a nie brak trenerow, ktorzy nie potrafiliby nauczyc kopac.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Dosyc jest latwo wyeliminowac nogi, zwlaszcza jak nie ma lowkicka i kolan, wiec to wlasnie jest przyczyna redukcji roli nog w kb i w koncu jego upadku

to z całą pewnością jest prawda, natomiast akurat to ze szkoleniem kickboxerów zajmowali się głownie trenerzy boksu to jest fakt a nie moja hipoteza
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

[

wracajac tematu : Boks Vs Karate - to znalazłem kiedyś fajny filmik :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No i właśnie dochodzimy do tego problemu o którym wspomniał Gazgaz: "Najlepiej by było zrobić test. 2 osoby o takim samym stażu i psychofizyce. Z ochroniaczami na ręce i nogi. A, że to jest niewykonalne to trzeba teoretyzować" a na żadnym filmiku raczej nie znajdziemy konkretnych danych,że taki a taki a zawodnik ćwiczył jakiś sport walki tyle a tyle czasu ,więc trudno jest wyciągać na ich podstawie jakieś wnioski, zresztą nie tylko w naszym "przypadku",w wiekszosci "nieoficjalnych" sparingach tak jest,przykładowo kiedy mamy filmik zawodnika MMA vs Aikido to juz caly zastep aikidoków podpiera się w dyskusjach tych filmikiem :wink: , myślę, że pozostaje nam więc bazować na fimikach pamiętając jednak o krytycyźmie,no i samemu próbować konfronatacji z innymi stylami,formułami : )
Ps.
Anduina,język wygląda mi na rosyjski.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

kickboxing praktycznie juz nie istnieje gladiatorzy pomimo szczerych chęci nie mógł znaleźć zawodnika dobrze kopiącego ktory walczył by nadal w kicku i nie przeszedł na MT
Kickboxing to nie całkiem udana formuła walki, nie widowiskowa i nie efektowna. To jest boks z symbolicznym dodatkiem technik nożnych.Natomiast liczne ograniczenia przepisowych technik czynią tą zdecydowanie mniej ciekawą niż MT.
kick "twardszy" od MT śmieszne :)


Sally, bardzo zadzierasz swój nosek i jesteś wyjątkowo zarozumiała w swoich wypowiedziach...ale skoro czujesz się wtedy bardziej dowartościowana to ok! ...po bęckach które dostajesz podczas zawodów jest to raczej zrozumiałe,że musisz z siebie wyrzucić całą gorycz i podbudować się.

Zdecydowanie lepiej by o tobie świadczyło abyś pisała:"moim zdaniem....","według mniej..." lub - moje widzimisię podpowiada mi że to czy tamto jest takie a takie.

Pisanie ,że kickboxing "to jest boks z symbolicznym dodatkiem technik nożnych" klasyfikuje cię do roli Benny Hilla na tym forum ale to dobrze bo sprawiasz dużo radości ludziom czytającym twoje "przemyślenia" :) ...jak pamiętasz podobnie było z twoimi rozbrajającymi wypowiedziami odnośnie MMA :) ...Niektórzy podobno specjalnie szukają twoich wypowiedzi w różnych działach na których się udzielasz aby zrelaksować się w dobrym humorze :) )

A tak poza tym - napisałem że kickboxing jest zbyt twardym i zbyt wymagającym sportem dla ciebie...jesteś zbyt delikatna do tej dyscypliny,sama przecież widzisz i czujesz :) że nie dajesz rady...
A Muay Thai jest dla ciebie jak najbardziej odpowiednim zajęciem... nie dostaniesz w Polsce bęckowania po buzi tak jak w kickboxingu:)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Slysze tu peany na temat MT. Tyle, ze na przestrzeni ostatnich lat widac jak MT sie zmienial... Pod wplywem boksu... Chociazby Kaoklai, Paramuk.
Trenowalem z wieloma ludzmi - na seminarach takze z Tajami, ale nie widzialem, zeby ktos mocniej i skuteczniej kopal low kick - niz Maciek Mierzejewski (to juz pan na emeryturze sportowej, wywodzacy sie z kyokushin). Tak wiec nie popadajmy w przesade.

Dosyc jest latwo wyeliminowac nogi, zwlaszcza jak nie ma lowkicka i kolan, wiec to wlasnie jest przyczyna redukcji roli nog w kb i w koncu jego upadku, a nie brak trenerow, ktorzy nie potrafiliby nauczyc kopac.

Pozdrawiam
K_P


O jakim upadku piszesz po wyeliminowaniu nóg?

Swojego czasu(Sally chyba była wtedy albo małym brzdącem albo jedynie w planach swoich rodziców:) zrobiono w Polsce sportową konfrontację znanych pięściarzy ze znanymi kick-bokserami(bez lowkicków i kolan) i jakoś pięściarze nie wypadli zbyt dobrze(delikatnie sprawę ujmując)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Kubuś Puchatek
Co ty gadasz to low ogranicza kopnięcia. Full i light są bardzo zróżnicowane i bogatsze w kopnięcia, gdyż nie nadziejesz się na kontrę z low. Obecnie mało zawodników kopie wyżej niż na pas w low i K1. W k1 i MT są jeszcze przechwytywania nogi, więc i na tłów mniej bezpieczniej jest kopnąć.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
1. Upadku w sensie widowiska - bez mocnych rak, mozna zapomniec dzis o sukcesach. I kickboksing zaczal przypominac boks, tylko gorszy.
2. Zgadzam sie. Chociaz dla mnie bez lowkicka, walka z uzyciem nog, traci jakikolwiek sens, to jakas forma oderwana juz zupelnie od rzeczywistosci.
Ale to moje zdanie, moze dlatego, ze w przeszlosci kopalem skuteczny lowkick.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

2. Zgadzam sie. Chociaz dla mnie bez lowkicka, walka z uzyciem nog, traci jakikolwiek sens, to jakas forma oderwana juz zupelnie od rzeczywistosci.
Ale to moje zdanie, moze dlatego, ze w przeszlosci kopalem skuteczny lowkick.

K_P

x2
no low, no fun.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.
Co do low to się zgodzę, też uważam że większym wyzwaniem jest walka z low. Walka z low jest bardziej wymierna, gdyż chodzi o przełamanie zawodnika. Sz. czególnie w lekkich kategoriach w light i fullzawodnicy zadają tysiące ciosów i do końca nie widać kto obrywa. W low szybciej widać przewagę. POza tym low pozwala wyeliminować dobrych pięściarzy. Muszą cofnąć nogę a wtedy już tak dobrze sie nie boksują. Jeśli nie cofną to staje się rewelacyjnym celem.

Jednak na full i light patrzysz przez polski kick. Obecnie nawet rosjanie rewelacyjnie kopią. Light i full w swiatowym wykonaniu naprawdę dobrze wygląda. O naszym należy powiedzieć że jest skuteczny, ale faktycznie trochę brzydszy. A co do boksu, to wcale nie jest dużo gorszy, szczególnie w kobietach, gdzie nasze laski robia furorę. :)

Full i light to inne fomy rywalizacji i nie można rozpatrywać lepsze gorsze. Wole fulli light niż MT w kondonach. To jest prawdziwa żenada, szczególnie jak masz porównanie z MT zawodowym.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.

Sally, bardzo zadzierasz swój nosek i jesteś wyjątkowo zarozumiała w swoich wypowiedziach...ale skoro czujesz się wtedy bardziej dowartościowana to ok! ...po bęckach które dostajesz podczas zawodów jest to raczej zrozumiałe,że musisz z siebie wyrzucić całą gorycz i podbudować się.
Zdecydowanie lepiej by o tobie świadczyło abyś pisała:"moim zdaniem....","według mniej..." lub - moje widzimisię podpowiada mi że to czy tamto jest takie a takie.

po pierwsze nie startuje w zawodach kickboxingu
a po drugie wez się ode mnie odpierdol
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


Sally, bardzo zadzierasz swój nosek i jesteś wyjątkowo zarozumiała w swoich wypowiedziach...ale skoro czujesz się wtedy bardziej dowartościowana to ok! ...po bęckach które dostajesz podczas zawodów jest to raczej zrozumiałe,że musisz z siebie wyrzucić całą gorycz i podbudować się.
Zdecydowanie lepiej by o tobie świadczyło abyś pisała:"moim zdaniem....","według mniej..." lub - moje widzimisię podpowiada mi że to czy tamto jest takie a takie.

po pierwsze nie startuje w zawodach kickboxingu
a po drugie wez się ode mnie odpierdol


Dziś wigilia moi mili :wink:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks vs kick-boxing,karate,taekwondo,itd.


Sally, bardzo zadzierasz swój nosek i jesteś wyjątkowo zarozumiała w swoich wypowiedziach...ale skoro czujesz się wtedy bardziej dowartościowana to ok! ...po bęckach które dostajesz podczas zawodów jest to raczej zrozumiałe,że musisz z siebie wyrzucić całą gorycz i podbudować się.
Zdecydowanie lepiej by o tobie świadczyło abyś pisała:"moim zdaniem....","według mniej..." lub - moje widzimisię podpowiada mi że to czy tamto jest takie a takie.

po pierwsze nie startuje w zawodach kickboxingu
a po drugie wez się ode mnie odpierdol


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024