Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woda do picia - jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Woda do picia - jaka?
Jak wiemy mamy na rynku wiele różnych wód, nisko, średnio lub wysokomineralizowanych. Wody niskomineralizowane to tzw. wody źródlane. Wody z większą zawartością minerałów to wody mineralne. Nie mogę jednak znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: Jaką wodą najlepiej pić przy aktywnym trybie życia (uprawianie sportu). Wydaje mi się, że nie powinna to być woda zupełnie pozbawiona minerałów, gdyż tracimy ich dziennie więcej przy wysiłku, niż człowiek, który nie uprawia żadnego sportu lub robi to rzadko. Wiem natomiast, że zbyt często picie wody wysokozmineralizowanej także może nam zaszkodzić, ponieważ nadmiar minerałów nie jest dla nas dobry tak samo, jak niedobór. Czy ktoś jest w stanie się fachowo wypowiedzieć, najlepiej wyjaśniając czemu lub podać jakieś fachowe źródła?
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Byle niegazowana :wink: Chyba największą różnicą między wodami to cena .
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?

Chyba największą różnicą między wodami to cena .

Też tak kiedyś myślałem. To totalna nieprawda. Polecam lekturę etykiet butelkowych - porównaj zawartośc różnych wód. :wink:
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
no dobrze, zawartosc roznych pierwiastkow w kazdej z wod, to jedno, ale czy wiadomo czy taka ilosc w ogole wplywa na organizm? moga miec tyle jednego tyle drugiego, a w rzeczywistosci moze taka ilosc i tak nie ma zadnego znaczenia dla organizmu.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
To są niewielkie ilości, także nie ma to większego znaczenia. W dodatku na etykietkach czasem można przeczytać najróżniejsze rzeczy niezgodne z prawdą. Ponoć Żywiec (jedna z najdroższych wód) ma skład prawie jak kranówa, więc po co przepłacać. Wg mnie nie większego znaczenia jaką wodę pijemy, ja piję źródlaną zawsze, a minerały i witaminy w razie czego w osobnym suplemencie.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Zaorish i Isao, to, czy pijesz wodę źródlaną o zawartości minerałów ok 200mg/litr, czy wodę wysokozmineralizowaną o zawartości minerałów ok. 2000mg/litr ma na dłuższą metę znaczenie dla organizmu. Podobnie jak różnice w składzie wszystkiego, co jesz codziennie. :wink:
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
byle z kranu nie pić i będzie dobrze.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
OK Panowie. A teraz proszę żeby wypowiedział się ktoś, kto posiada jakąś fachowa widzę i zna się na rzeczy, a nie tak mu się wydaje. No offense.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Kiedyś już była podobna dyskusja na budo i wypowiadał się jeden specjalista. Jeśli dobrze pamiętam, pisał, że jakość wody w polskich kranach jest dobra i po przegotowaniu jak najbardziej nadaje się do picia.

Spotkałem się kiedyś z opinią, że przyswajalność minerałów z wody jest dość niska (jeśli ktoś ma inne informacje, to niech da znać - zawsze wydawało mi się, że większość minerałów bierzemy z wody, ale nigdy specjalnie nie interesowałem się tematem, więc nie wiem, jak jest naprawdę).
Mój kuzyn ma w domu filtr używający odwróconej osmozy. Woda przepuszczona przez taki filtr jest niemal całkowicie pozbawiona minerałów. Kuzyn pije taką wodę już od kilkunastu lat. Skończył lekkoatletykę na AWFie jednocześnie trenując w klubie pływackim i nigdy nie narzekał na brak minerałów.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Thx Poncho. Oczywiście zachęcam też innych do rzeczowych wypowiedzi. :-)

A btw, twój kuzyn stosował jakieś konkretne diety? Pamiętasz może?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?

Zaorish i Isao, to, czy pijesz wodę źródlaną o zawartości minerałów ok 200mg/litr, czy wodę wysokozmineralizowaną o zawartości minerałów ok. 2000mg/litr ma na dłuższą metę znaczenie dla organizmu. Podobnie jak różnice w składzie wszystkiego, co jesz codziennie. :wink:


Piszesz, jakby woda była jedynym źródłem minerałów. Imo warto kupować wody mineralne jak ktoś naprawdę solidnie ćwiczy, ale tak czy siak wtedy kupuje się często suple zawierające minerały i witaminy. Imo przy odpowiedniej ilości zieleniny, warzyw i owoców w diecie zwykła woda wystarczy.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Isao
1. Nie każdy kupuje suple, ja np. nie. Poza tym, suplementy nie są czymś, co możesz sobie brać do woli do śmierci.
2. Owszem, woda nie jest jedynym źródłem minerałów, ale jest dość ważna w naszej diecie. Polacy nie doceniają wody, piją jej zdecydowanie za mało. Mówię tutaj o wodzie, a nie związkach, w jakich występuje.
3. Oczywiście, że minerały można dostarczać z różnych źródeł/rodzajów pożywienia, ale ja akurat pytałem o wodę, bo skoro już chcę jej więcej pić dla zdrowia, to ciekaw jestem jaką najlepiej.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?

A btw, twój kuzyn stosował jakieś konkretne diety? Pamiętasz może?

Nie wiem, nigdy go o to nie pytałem. Wiem tylko, że zawsze odżywiał sie zdrowo, a z odżywek widziałem u niego w mieszkaniu tylko opakowanie jakiegoś gainera i chyba ZMA.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
@loot
Dlaczego? U mnie jest bardzo dobra woda z kranu. Pije ja cale zycie i jakos nic mi sie nie jest. Az ide sie napic :)

P.s Co innego np w Krakowie. Po prysznicu tam dostalem jakiejs cholernej wysypki.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
ja tak czy inaczej nie za bardzo mam zaufanie do kranówki.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Kiedyś dzieciaki piły tylko kranówę i żyły...
Jeśli chodzi o kranówkę to jest prosty patent. Nalać sobie takową do szklanych butelek np. po mleku i zostawić niezamknięte. Ewentualne niewielkie ilości chloru odparują i woda będzie normalnie zdatna do picia.
Ja kupuje wodę delikatnie gazowaną...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
od 4 lat pije tylko wode z kranu. podobno w szkocji jest troche lepsza.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?

Kiedyś dzieciaki piły tylko kranówę i żyły...

kiedyś ludzie jedli tylko ziemniaki z kapustą i też żyli, ale czy to było dla nich dobre?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?

Kiedyś dzieciaki piły tylko kranówę i żyły...

kiedyś ludzie jedli tylko ziemniaki z kapustą i też żyli, ale czy to było dla nich dobre?

I owszem, było. Jadło się proste produkty, mało przetworzone, niewiele doprawiane. Jadło się chleb za smalcem i piło kwaśne mleko. Matka brała berbecia, dostawał gotowanego ziemniaka do łapy, a matka szła w pole robić. Piło się wino domowej roboty, zakwas na żur robiło się samemu. Jadło się dziczyznę, a nie szynki, w których z kilograma żywca uzyskuje się 1,5 kg szynki sklepowej. Kurczaki jadły ziarno i zieleninę. Świnie do wagi rzeźnej dochodziły 7-9 miesięcy a nie 4. Dziś mleko w domu nie skwaśnieje, chleb wytrzymuje 2 dni, a potem albo robi się kruchy albo pleśnieje, z twarogu nie da się zrobić sera smażonego. Szynka zawiera całą tablice Mendelejewa i tylko cudem nie świeci. Ktoś pamięta, że pomidory miały smak i zapach?
Nie przesadzajmy ze szkodliwością kranówy, bo od tej całej sterylności wzięły się wszystkie alergie i podatność na choróbska. Jak człowiek raz czy drugi dostanie od czegoś sraczki, to mu się nic nie stanie, a organizm się trochę zahartuje.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda do picia - jaka?
Masz racje. Robie tak ze nalewam wode z kranu do butelki 2 litrowej i nie zakrecam. Po nocy woda jest pyszna i smakuje lepiej niz wszystkie wody sklepowe. Nie wszedzie tak pije wode. Gdy jestem u rodziny w Gdansku to woda tylko butelkowana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024