Skocz do zawartości


Zdjęcie

KFM---------------KEYSI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
kajtusiu nie zbija się ciosów gołymi rekami, dlatego bez rekawic nie używa się "gardy"
a trzeba rozróżniać wojsko od pijanych małolatów na ulicy - to dwa zupełnie rożne systemy walki
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

kajtusiu nie zbija się ciosów gołymi rekami, dlatego bez rekawic nie używa się "gardy"
a trzeba rozróżniać wojsko od pijanych małolatów na ulicy - to dwa zupełnie rożne systemy walki


Sallusiu, a mógłbyś streścić te "różne systemy walki"? No wiesz, jakieś opisy z przykładami.
Jeśli walcząc bez rękawic nie używa się gardy to czemu w niektórych walkach w klatkach,zwłaszcza w Brazylii zawodnicy trzymają zgięte ręce uniesione do góry z zaciśniętymi dłońmi?! Czyżby o czymś oni nie wiedzieli o czym Ty wiesz Sallusiu?!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
rece trzyma sie do góry bo tak sie wyprowadza uderzenia, pozatym osłania się nimi przed kopnięciami co widac na wklejonym filmiku.

natomiast czym się rożni wyszkolenie żołnierza od pijanego małolata pod dyskoteką..widzisz ten pierwszy uczy się walki nożem, technik ataku, obrony, ciec, pchnięć i tp dla kogoś wyszkolonego po jakims czasie te ruchy stają się przewidywalne i przeciwko tym przewidywalnym sposobom szkolą się w obronie, natomiast na ulicy nikt nożem nie tnie tylko raczej nóż wbija (cięcia wychodzą jeżeli ofiara się próbuje bronić) i to w taki spósb ze nawet tego nie zauwazysz, w plecy, w udo gdzie kolwiek, naprawde wmawianie ludziom ze uczy się ich się obrony przed nożem na ulicy to oszustwo i głupota.Może sposób na zarabianie kasy na naiwności ludzkiej ale nie zbyt uczciwy, ale to i tak nic bo jak widze że niektórzy uczą nawet obrony przed bronią palną tez gołymi rękami :)
Zresztą temat ten pojawiał się nie raz na budo i wniosek zawsze był jednoznaczny.
Natomiast jeszcze mi się przypomniało narzedzie skuteczniejsze niż nogi, tzreba sie wyposazyć w batonai po sprawie.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
Sally!
Napisałeś, że walcząc bez rękawic nie używa się gardy, a potem piszesz że trzyma się ręce do góry(czyli GARDA) bo tak wyprowadza się uderzenia...czyli w końcu trzyma się tę gardę czy nie? bo jakieś niespójne są te twoje wypowiedzi :lol:

Napisałeś,że żadna obrona przed nożem nie jest skuteczna,a potem piszesz że żołnierze uczą się walki nożem, technik ataku, obrony, cięć, pchnięć itp. i że dla kogoś wyszkolonego po jakimś czasie te ruchy stają się przewidywalne i przeciwko tym przewidywalnym sposobom szkolą się w obronie....czyzby zatem były skuteczne metody?!

Nie napisałeś co to za "autorytety"(na które się powołujesz)w "dziedzinie noża" które to mają do czynienia z nożami w praktyce i czemu uważasz że są to autorytety.

Nie odniosłeś się "niepraktycznej"gardy bokserskiej w starciu ulicznym...czy zaproponowałbyś bokserowi ostry sparring bez rękawic aby udowodnić,że jego garda bez rękawic jest"niepraktyczna"?

Jak chyba pamiętasz - napisałeś że kick-boxing to w/g ciebie humorystyczne dołożenie kopnięć do boksu....czy miałbyś na tyle odwagi aby powiedzieć to jakiemusś kick-boxerowi sugerują ostry sparring bez ochraniaczy celem udowodnienia swoich twierdzeń?...bo jeśli nie stać ciebie na to,a jedynie na snucie swoich teorii - to może wyglądać na to, że to ty jesteś humorystycznym dodatkiem do tego forum
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

ludzi którzy mają do czynienia z nożami w praktyce (na ulicy) a nie bawią się gumowymi na treningu


Jedyne osoby jakie mają stały i zawodowy kontakt z nożem to kucharze. Ale dawno nie widziałem kucharza na ulicy :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
strasznie nie lubie tłumaczyć czegoś po 10 razy, jak ktos ma problem ze zrozumieniem to trudno

garda bokserska to zbijanie ciosów, nie zbija sie bez rekawic, natomiast ręce u góry trzyma się zawsze
tak kickboxing ma słabe nogi ( większości przypadków) , tak oczywiście moge sparować z kicbokserem bez ochraniaczy ale nie za free,za walki bez ochraniaczy się płaci, oczywiście nie na gole rece bo to uwazam za głupote ulica to ulica, sport to sport

dar nie kucharze tylko kibole
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

...
garda bokserska to zbijanie ciosów, nie zbija sie bez rekawic, ...


niby dlaczego się nie zbija bez rekawic?

...dar nie kucharze tylko kibole ...

Nie pogrążaj się. Ilu kiboli zna sie na walce nożem - znają się na straszeniu nożem, dźganiu w plecy i z zaskoczenia, ale nie na walce na noże!!!
Wybacz dziecino , ale jeżeli chodzi o "walkę" sprzętem na ulicy prawdopodobnie mam jedną z największych praktyk w całego budo. Używałem i używano przeciwko mnie kijów, łańcuchów, noży, tulipanów, kamieni, gazu i co tam było pod ręką. Brałem udział w dziesiątkach zadym i ani razu nie widziałem walki na noże - owszem było trochę machania na ślepo, nieco dźgania uciekających, ale regularnej walki dwóch uzbrojonych i świadomych przeciwników nie.
Zresztą od czasu "podpisania" 5 lat temu tzw. "paktu poznańskiego" krajowi kibole nie powinni używać sprzętu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

niby dlaczego się nie zbija bez rekawic?

bo sie nie trafi, za mała jest pięśc rękawice bokserskie są duże, to jest podstawowa roznica


czytaj posty, pisze wyraźnie o odróżnieniu walki na noże od wbijania kosy przez malolata pod dyskoteka. Co do kibiców to moze zadzwoń i im powiedz o jakimś pakcie, bo mi wygląda na to że sa niedoinformowani
:)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

...

czytaj posty, pisze wyraźnie o odróżnieniu walki na noże od wbijania kosy przez malolata pod dyskoteka...


A ja Ci mówię, że to co "uliczni fajterzy" w przechwałkach nazywają "walką na noże" ma z walką niewiele wspólnego. A dwie blizny po nożach mam.
Na ulicy kroluje powszechny brak umiejętności walki i stosowane techniki, taktyki czy cokolwiek nie są efektem ćwiczeń, przemyśleń oraz doświadczenia, ale wypadkową przypadku, stresu i adrenaliny. Dodatkowo wiekszość "walk na noże" to wlasnie "wbijanie kosy przez małolata pod dyskoteką" z zaskoczenia nieświadomej ofiarze.
Jeśli pokażesz mi filmik z ulicy gdy dwóch polskich kibiców wychodzi z nożami do otwartej walki przeciwko sobie to może zmienię zdanie.
Tak jak nie można porównać ulicznego łobuza pod względem umiejętności walki z zawodowcem MMA, tak nie można porównać machającego na oslep kosą szczyla z fechmistrzem. A uczyć powinno się od zawodowców, nie od dyskotekowych zadymiarzy.
Styl "dyskotekowy" to pokazał Pudzian na Najmanie, ale wątpliwe czy wystarczy na jakiego fachowca.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
własnie to pisze w poście troche wcześniej i tym tez uzasadniam bezsens uczenia jakis taktycznych obron przed nożami ulicznymi bo tam nie ma techniki tylko wbicie z zaskoczenia
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
lepiej sie uczyć niż nie uczyć.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

własnie to pisze w poście troche wcześniej i tym tez uzasadniam bezsens uczenia jakis taktycznych obron przed nożami ulicznymi bo tam nie ma techniki tylko wbicie z zaskoczenia


W zęby ręką czy nogą na ulicy też się doastaje z zaskoczenia (jak nie przestrzegasz zasad bhp). To obrony przed ciosem ręką czy kopnięciem też nie należy się uczyć?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

lepiej sie uczyć niż nie uczyć.


zdecydowanie lepiej sie nie uczyć i mieć prawidłową świadomość zagrożenia niż uczyć na gumowych nożach i uwierzyć że cos się umie

Kwiat- najlepiej trenować sportowo i walczyć na ringu
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

lepiej sie uczyć niż nie uczyć.


zdecydowanie lepiej sie nie uczyć i mieć prawidłową świadomość zagrożenia niż uczyć na gumowych nożach i uwierzyć że cos się umie

Kwiat- najlepiej trenować sportowo i walczyć na ringu

Od jakiegoś czasu mam okazję brać udział w treningach z atrapami i muszę powiedzieć, że dopiero wtedy z pełna siłą uswiadamiam sobie zagrożenie. Tekże to, że: wykopywanie noża to bajka, klincz to bajka podobnie jak dużo innych rzeczy. Ale do tego trzeba właśnie z tymi atrapami ćwiczyć.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

strasznie nie lubie tłumaczyć czegoś po 10 razy, jak ktos ma problem ze zrozumieniem to trudno

garda bokserska to zbijanie ciosów, nie zbija sie bez rekawic, natomiast ręce u góry trzyma się zawsze
tak kickboxing ma słabe nogi ( większości przypadków) , tak oczywiście moge sparować z kicbokserem bez ochraniaczy ale nie za free,za walki bez ochraniaczy się płaci, oczywiście nie na gole rece bo to uwazam za głupote ulica to ulica, sport to sport

dar nie kucharze tylko kibole


masz jakąś fobię na punkcie 10-tki? :lol: ...a jak ktoś zbije cios nie mając rękawicy to zapewne będzie przez ciebie zdyskryminowany za zastosowanie niedozwolonej techniki :D ....pamiętaj Sally - nigdy nie mów nigdy i nigdy nie mów - zawsze :D

Poprawnie byłoby napisać: ja Sally, trenując kickboxing nie byłem nauczony poprawnie kopać i to sprawiło,że doznałem tak dużego zawodu który spowodował ogromny uraz psychiczny z którym do tej pory nie potrafię sobie poradzić i nadal tak bardzo cierpię ,cały czas próbują powetować sobie mój ból w każdy możliwy sposób :D

Ale jeśli być posparował na gołe pięści z bokserem to mógłbyś udowodnić,że stać cię na udowodnienie tego że nie można ciosu zbijać na przykład gołą ręką, a tak twoje teorie nie zostaną poparte empirycznie.I jaką może mieć wiarygodność samo teoretyzowanie?

Czyżby te autorytety "w dziedzinie noża" na które się powołujesz z takim szacunkiem to twoi znajomi kibole? :lol:

A oprócz kucharzy są jeszcze świetni zawodowi nożownicy - rzeźnicy...każdy kibol z nożem by wymiękł jakby zobaczył co potrafi zawodowy rzeźnik :)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

lepiej sie uczyć niż nie uczyć.


zdecydowanie lepiej sie nie uczyć i mieć prawidłową świadomość zagrożenia niż uczyć na gumowych nożach i uwierzyć że cos się umie

Kwiat- najlepiej trenować sportowo i walczyć na ringu


zdecydowanie lepiej się uczyć i mieć prawidłową świadomość zagrożenia
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
lol, dyskusja z sally, o malo nie opuscilem :D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
zwierzu:
SALLY JEST KOBIETĄ
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI
SALLY-KOBIETKA??! 8O
O! zatem szanowna Pani wybaczy za mój nieco obcesowy ton w wypowiedziach
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: KFM---------------KEYSI

SALLY-KOBIETKA??! 8O
O! zatem szanowna Pani wybaczy za mój nieco obcesowy ton w wypowiedziach


:)

Ja proponuję gdzieś podwiesić tę informację, bo co miesiąc będzie pojawiał się kolejny zdziwiony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024