Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuch raz jeszcze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...


Pomagają ... ale należy się ograniczyć głównie do spięć by nie ingerować za bardzo w lordozę lędźwiową ... nie można tych ćwiczeń traktować jako priorytetu w leczeniu gdyż są one jedynie uzupełnieniem ... wzmocnienie gorsetu mięśniowego w tym rejonie pomaga w rehabilitacji ale należy robić to z głową, gdyż złe ćwiczenie zamiast pomóc to pogorszy sprawę ...

Mam specjalizacje z gimnastyki korekcyjnej ... przerabialiśmy sporo różnych form ćwiczeń wpływających na kręgosłup w tym także brzuszków :wink:


W gimnastyce korekcyjnej prosty brzucha i brzuszki są ważne ale jeżeli ktoś ma zespoły bólowe kręgosłupa to brzuszki to jedno z ostatnich ćwiczeń jakie potrzebuje. Przeprowadzono badania i o ile dobrze pamiętam 95% osób z bólami kręgosłupa miało niesprawny m. poprzeczny brzucha. Korelacja jest tak duża bo poprzeczny to główny stabilizator kręgosłupa i w wypadku gdy nie pracuje prawidłowo jego funkcję przejmują częściowo mięśnie zewnętrzne takie jak prosty brzucha czy skośne brzucha. Więc jeżeli ćwiczymy w takim wypadku prosty brzucha to osłabiamy jeszcze bardziej poprzeczny i pogłębiamy takiej osobie patologie, bo prosty brzucha jest jedynie zginaczem tułowia i w żaden sposób nie ma możliwości skutecznie zastąpić poprzecznego.


Nie pisałem, że to najlepszy i jedyny sposób na zespoły bólowe ;] ... mówiłem ogólnie o brzuszkach i ich wpływie ;]
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

a ja mam takie pytanie.robie abs II i cholera puszcza mi chwyt przy cwiczeniach na drazku-tzn moglbym wiecej robic bo brzuch ma sile ale juz nie moge sie utrzymac.co z tym robic?? :?: :evil:


zrob wiecej serii a mniej powtorzen. nie musisz sie sztywno trzymac w ABSie ilosci powt. Wazne zeby odpoczynki byly krotkie 10-15 sek a cwiczenia wykonywane we wlasciwej kolejnosci. jezeli nie mozesz zrobic 25 wznowsow nog z poziomu 5-tego to zrob 3 serie z 10 sek. przerwami po 15 powt.

poza tym staraj sie maksymalnie skoncentrowac przed rozpoczeciem. trzymanie chwytu w duzej mierze zalezy od sily woli i koncentracji. wiele osob puszcze nie dlatego sie juz nie moga tylko dlatego ze psycha im siada.

Itosu

25 wznosów na poziomie 5??
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

lepiej poszukać ćwiczeń na m. poprzeczny brzucha.

Czy można prosić o coś więcej o tym mięśniu? Które ćwiczenia polecasz?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
cwiczylem juz z tymi hakami i powiem szczerze myslalem ze bedzie latwiej... swietne combo tworzy z kolkiem :)
  • 0

budo_ichal8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

lepiej poszukać ćwiczeń na m. poprzeczny brzucha.

Czy można prosić o coś więcej o tym mięśniu? Które ćwiczenia polecasz?


Podlaczam sie do pytania, od jakis 2 miesiecy doswiadczam bolu w krzyzu i chcialbym sie tego pozbyc :wink:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

cwiczylem juz z tymi hakami i powiem szczerze myslalem ze bedzie latwiej... swietne combo tworzy z kolkiem :)


czyli polecasz czy nie? :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
jak najbardziej polecam fajna odskocznia od innych cwiczen a w kosc daje naprawde mocno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024