Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuch raz jeszcze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Nie ja. Pisząc, że "chce sobie kupić" miałem namyśli osobę wskazaną w 2. zdaniu mojej poprzedniej wiadomości. :wink:
Takie same pytanie zadałem tej osobie. Chyba ma potrzebę kupienia sobie gadżetu, który da jej jakąś motywację....
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze obciazenie plecow podczas spiec brzucha jest minimalne albo zerowe. Ja bym nie bral zadnej z tych rzeczy.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

No i chce sobie kupić sprzęt mający odciązyć trochę plecy

Piłka świetnie odciąża plecy:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Ja tez mam pytanie. Jak trenowac brzuch pod katem sily. Interesuja mnie naprawde ciezkie cwiczenia z raczej niewielka liczka powtorzen. ABS lvl 9 to u mnie juz ponad 400 powtorzen. Raz ze sie przyzwyczailem a dwa ze nie mam 20 minut czasu 3 x tydz. na trening brzucha.

Novocaine chyba kiedys gdzies cos takiego wrzucales.

Z gory dzieki

Itosu
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Dragon flags, kółko, wstawanie tureckie, martwy jednorącz z przekładaniem (podnieś z ziemi przy lewej stopie, odłóż przy prawej), wznosy nóg na drążku z dociążeniem, skin the cat, front lever...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Dwa pierwsze cwiczenia zapewne niezle dzialaja na miesnie brzucha 8)

  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
chcialem kupic cos takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
troche mnie niepokoi mocowanie na pas zepowy... mial ktos z tym doswiadczenia? z checia bym pocwiczyl przy pomocy takiego sprzetu:)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
chyba nikt nie mial z tym doczynienia niestety:(
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
to kup i opwiedz jak wrazenia :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
nie usmiecha mi sie upadek na glowe;p
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Do Tharfina robienie brzuszków w żaden sposób nie pomoże na bóle kręgosłupa, wręcz może zaszkodzić, jeżeli ta osoba chce wzmocnić mięśnie brzucha odpowiadające za odciążenie kręgosłupa to lepiej poszukać ćwiczeń na m. poprzeczny brzucha. Warto także go poćwiczyć jeżeli nie ma się problemów z kręgosłupem w sumie jest to jeden z najważniejszych mięśni w organizmie i od jego sprawności w dużej mierze zależy ogólna sprawność organizmu.

Co do przyrządów z linku to jest totalna porażka, bo robienie brzuszków przy ich użyciu prawie nie zmusza do większej pracy mięśni brzucha.

Jeszcze słowo o piłkach bo ostatnio są bardzo modne, faktycznie fajnie odciążają kregosłup ale u zdrowych osób. Jeżeli ktoś ma problemy z kręgosłupem to są przydatne ale jeżeli ćwiczy się na nich pod nadzorem kogoś kto ma pojęcie o rehabilitacji, samodzielnie trudno na nich dobrze ćwiczyć bo sama piłka nie koryguje złego napięcia mięśni, skłaniałbym się raczej do opinii że pomaga utrzymać prawidłowe jeżeli takie występuje.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Dzięki nedohin.
Podobnie próbuje tłumaczyć, ale nie dociera, widocznie musi sama się sparzyć.
No tak niektórzy mają...
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

Do Tharfina robienie brzuszków w żaden sposób nie pomoże na bóle kręgosłupa, wręcz może zaszkodzić, jeżeli ta osoba chce wzmocnić mięśnie brzucha odpowiadające za odciążenie kręgosłupa to lepiej poszukać ćwiczeń na m. poprzeczny brzucha. Warto także go poćwiczyć jeżeli nie ma się problemów z kręgosłupem w sumie jest to jeden z najważniejszych mięśni w organizmie i od jego sprawności w dużej mierze zależy ogólna sprawność organizmu.


Pomagają ... ale należy się ograniczyć głównie do spięć by nie ingerować za bardzo w lordozę lędźwiową ... nie można tych ćwiczeń traktować jako priorytetu w leczeniu gdyż są one jedynie uzupełnieniem ... wzmocnienie gorsetu mięśniowego w tym rejonie pomaga w rehabilitacji ale należy robić to z głową, gdyż złe ćwiczenie zamiast pomóc to pogorszy sprawę ...

Mam specjalizacje z gimnastyki korekcyjnej ... przerabialiśmy sporo różnych form ćwiczeń wpływających na kręgosłup w tym także brzuszków :wink:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
a ja mam takie pytanie.robie abs II i cholera puszcza mi chwyt przy cwiczeniach na drazku-tzn moglbym wiecej robic bo brzuch ma sile ale juz nie moge sie utrzymac.co z tym robic?? :?: :evil:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Cwicz sobie chwyt... :) (wis na drazku 10 sek i sie podciagnij wis 15 i sie podciagnij wis 20 i sie podciagnij i tak az ci pusci chwyt, i to np 2 serie takie az ''spadniesz'')
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
mozna tez kupic paski lub haki ktore odciazaja dlonie ale chyba lepiej wzmocnic przedramiona
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
Najpierw odciąż trochę przedramiona. Kup te paski na nadgarstki albo zamiast ćwiczeń na drążku rób 2-3 serie scyzoryków lub potrzymaj kilka razy poziomkę na podłodze ( ). Potem dodaj ćwiczenia na wzmocnienie chwytu i po jakimś czasie wróc do normalnych ćwiczeń na drążku.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

a ja mam takie pytanie.robie abs II i cholera puszcza mi chwyt przy cwiczeniach na drazku-tzn moglbym wiecej robic bo brzuch ma sile ale juz nie moge sie utrzymac.co z tym robic?? :?: :evil:


zrob wiecej serii a mniej powtorzen. nie musisz sie sztywno trzymac w ABSie ilosci powt. Wazne zeby odpoczynki byly krotkie 10-15 sek a cwiczenia wykonywane we wlasciwej kolejnosci. jezeli nie mozesz zrobic 25 wznowsow nog z poziomu 5-tego to zrob 3 serie z 10 sek. przerwami po 15 powt.

poza tym staraj sie maksymalnie skoncentrowac przed rozpoczeciem. trzymanie chwytu w duzej mierze zalezy od sily woli i koncentracji. wiele osob puszcze nie dlatego sie juz nie moga tylko dlatego ze psycha im siada.

Itosu
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...

Pomagają ... ale należy się ograniczyć głównie do spięć by nie ingerować za bardzo w lordozę lędźwiową ... nie można tych ćwiczeń traktować jako priorytetu w leczeniu gdyż są one jedynie uzupełnieniem ... wzmocnienie gorsetu mięśniowego w tym rejonie pomaga w rehabilitacji ale należy robić to z głową, gdyż złe ćwiczenie zamiast pomóc to pogorszy sprawę ...

Mam specjalizacje z gimnastyki korekcyjnej ... przerabialiśmy sporo różnych form ćwiczeń wpływających na kręgosłup w tym także brzuszków :wink:


W gimnastyce korekcyjnej prosty brzucha i brzuszki są ważne ale jeżeli ktoś ma zespoły bólowe kręgosłupa to brzuszki to jedno z ostatnich ćwiczeń jakie potrzebuje. Przeprowadzono badania i o ile dobrze pamiętam 95% osób z bólami kręgosłupa miało niesprawny m. poprzeczny brzucha. Korelacja jest tak duża bo poprzeczny to główny stabilizator kręgosłupa i w wypadku gdy nie pracuje prawidłowo jego funkcję przejmują częściowo mięśnie zewnętrzne takie jak prosty brzucha czy skośne brzucha. Więc jeżeli ćwiczymy w takim wypadku prosty brzucha to osłabiamy jeszcze bardziej poprzeczny i pogłębiamy takiej osobie patologie, bo prosty brzucha jest jedynie zginaczem tułowia i w żaden sposób nie ma możliwości skutecznie zastąpić poprzecznego.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch raz jeszcze...
zamowilem te haki jutro najpozniej po jutrze powinny byc i zdam relacje jak tam sie z tym cwiczy... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024