Skocz do zawartości


Zdjęcie

instruktorzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_obserwator452
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

instruktorzy
witam
chciałbym poruszyć delikatną sprawę, może ktoś miał taką sytuację,
wiem że instruktor który prowadzi treningi, tam gdzie ćwiczy moje dziecko ma problemy
z alkoholem. Nie chcę na razie robić szumu, ale wiem już na 100% że to osoba jak
z serialu Ranczo, ławeczka pod sklepem.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

witam
chciałbym poruszyć delikatną sprawę, może ktoś miał taką sytuację,
wiem że instruktor który prowadzi treningi, tam gdzie ćwiczy moje dziecko ma problemy
z alkoholem. Nie chcę na razie robić szumu, ale wiem już na 100% że to osoba jak
z serialu Ranczo, ławeczka pod sklepem.


przepisz dziecko do normalnych, mniej problemowych, niewykolejonych ludzi. to proste. jak kazdy zrobi tak jak ty to gosciowi zostanie tylko laweczka.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

witam
chciałbym poruszyć delikatną sprawę, może ktoś miał taką sytuację,
wiem że instruktor który prowadzi treningi, tam gdzie ćwiczy moje dziecko ma problemy
z alkoholem. Nie chcę na razie robić szumu, ale wiem już na 100% że to osoba jak
z serialu Ranczo, ławeczka pod sklepem.


Zabierz od niego dziecko! Takiej osoby nie można nazywać instruktorem! To bardzo niebezpieczne posyłać dziecko na treningi z taką osobą. Sprawa jest prosta do załatwienia. Jak przychodzisz na trening i instruktor jest nietrzeźwy dzwonisz po policję i informujesz, że podejrzewasz, że osoba, która ma prowadzić trening jest pod wpływem alkoholu. Policjanci załatwią resztę. Tylko pamiętaj musisz powiedzieć, że PODEJRZEWASZ, że instruktor jest pod wpływem alkoholu bo jeśli by się okazało, że nie jest, to odpowiesz, za oczernianie! Rozmowy na policji są nagrywane!
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
nie podoba sie trener to zabierz dziecko na inne zajecia proste
  • 0

budo_eru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Jeżeli nie przychodzi nawalony na zajęcia i wie co robi tzn.potrafi czegoś nauczyć i robi to w przystępny sposób,to tak szczerze nie widzę powodu,żeby przepisywać dzieciaka.Jezęli to jednak przeszkadza no to nie ma innego wyjścia jak poszukać innego klubu.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Przepisz dziecko do innego dojo.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
zgłoś do Polskiego Związku karate otrzymasz wsparcie prawne
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Ja bym jeszcze poinformował władze jego organizacji.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Tu sie nie ma nad czym zastanawiac. Jesli goscia mozna spotkac pijanego w miejscach publicznych (laweczka) to predzej czy pozniej zobaczy go tam twoje dziecko! Trener, czy tego chce czy nie, zawsze jest wzorem: dobrym albo zlym... Czego nauczy sie twoj babel jak zobaczy swojego sensei na bani?
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

witam
chciałbym poruszyć delikatną sprawę, może ktoś miał taką sytuację,
wiem że instruktor który prowadzi treningi, tam gdzie ćwiczy moje dziecko ma problemy
z alkoholem. Nie chcę na razie robić szumu, ale wiem już na 100% że to osoba jak
z serialu Ranczo, ławeczka pod sklepem.

Przepisz dziecko do innego Dojo i to najlepiej jak najszybciej.Poinformuj o sytuacji rodziców innych dzieci,zawiadom jego organizację,administratora sali (budynku) i co najważniejsze policje.Tacy nie powinni w ogóle czegokolwiek nauczać.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
A jak Wy poradziliście sobie z tym problemem w Częstochowie :?:
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Moim zdaniem należy rozpatrzeć dwie kwestie. Pierwsza to czy ww. instruktor prowadzi treningi w stanie "po spożyciu" czy jedynie zdarza mu się pojechać po bandzie w wolnym czasie. Jeżeli przed treningiem wyczułbym alkohol od instruktora któremu powierzam swoje dziecko to zabrałbym je z tamtąd bez względu na to dziecku się tam podoba czy nie. Jeśli jednak ten instruktor w swoim wolnym czasie lubi sobie zajrzeć do kieliszka to jest jego sprawa. Dopóki nie zaniedbuje swoich obowiązków i wykonuje je sumiennie to dla mnie nie jest to problem.
Oczywiście mam świadomość, że wszyscy postrzegamy naszych mistrzów jako wzory do naśladowania i wymagamy od nich nieskazitelnego zachowania. Sam jestem instruktorem i mam świadomość, że nie jestem w stanie spełnić wszystkich oczekiwań od osób które przychodzą na zajęcia. Ja jednak nie przychodzę na treningi po alkoholu. Jeśli mam trening to nie piję. Moim zdaniem te dwie rzeczy się nie łączą ze sobą.
Pamiętajmy jednak o tym, że niektórzy z nas bawią się inaczej niż my.
Poza tym nie skreślał bym osoby dlatego, że widziałem ją pijaną. Może ten człowiek ma jakiś problem i sobie z nim nie radzi. Być może w końcu poradzi sobie z przeciwnościami losu i nie będzie uciekał od problemu w alkohol.
Zaleciłbym w tym przypadku dokładną obserwację prowadzącego. U nas każdy rodzic może porozmawiać z prowadzącym przed lub po treningu. W tym przypadku zalecałbym jednak rozmowę przed zajęciami.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
Chyba nikt nie wiąże tego tematu z wydarzeniami podczas PP w Bydgoszczy ?
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

A jak Wy poradziliście sobie z tym problemem w Częstochowie :?:

Co Częstochowa ma do tej kwestii
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
temat zalozony przez sandokana , zeby rozkrecic nastepna "afere" jego zdaniem i jakies plotki o pijanym instruktorze na PP, ciagle panie sandokan macisz i probujesz rozpetac jakies aferki i dyskuje zeby tylko sklocic srodowisko karate i prowadzic jaskies swoje polityczne wojenki , brawo nalezy Ci sie plusik za zapal :)
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
nie masz co ukrywać tych wydarzeń ,a ja tylko pytałem i nic nie stwierdzam :) wojennki to Wasza specjalność .
  • 0

budo_obserwator452
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
dzięki za rady, no cóż gdybym mieszkał w dużym mieście to nie byłoby problemu z zabraniem dziecka, ale mieszkamy w małej wsi gdzie jest jedna szkoła a w tej szkole te właśnie zajęcia. Instruktor nie jest pijany na zajęciach ale co dzień po zajęciach, widzi się go pod sklepikiem w nieciekawym towarzystwie a po imprezce na świeżym powietrzu do samochodu i jazda pod wpływem. Nie opieram swoich podejrzeń na incydentalnych przypadkach. Trochę sam poobserwowałem pogadałem z ludźmi. Myślę, że jeśli ktoś nie szanuje sam siebie to nie ma co się z nim cackać. Myślę, że federacja to będzie najlepsze rozwiązanie jeśli ta sytuacja będzie trwała nadal. Ciężko byłoby zabrać dzieciaka z zajęć skoro je tak lubi. Jak mu to wyjaśnić????
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

... Ciężko byłoby zabrać dzieciaka z zajęć skoro je tak lubi. Jak mu to wyjaśnić????

Jak to jak? Wprost! Chyba masz swoje dziecko za rozumną, myślącą istotę a nie jedynie bezwolnego malucha?
Nie miałem co prawda aż tak skrajnie trudnej sytuacji ale we wrześniu moja córka tez zmieniła trenera [przy okazji klub i dyscyplinę] bo mimo REWELACYJNEGO kontaktu z dzieciakami i rodzicami, dotychczasowy trener zirytował mnie [myślę, że nie tylko mnie] zbyt pro-przychodowym podejściem do prowadzonych zajęć [nie będę rozwijał tematu, dłuższa opowiastka by była]. Wytłumaczyłem wtedy młodej o co chodzi, dlaczego tak uważam, i że w zamian może np chodzić na treningi tu i tu. Wybrała mój klub [wyjaśniam: bez presji ani np tego że było mi tak wygodniej]. Jest zachwycona. Ale jeśli nawet obecnie widzę niepokojące symptomy [jak wiecie, praca z 6-7 latkami jest specyficzna, ZNACZĄCO rożni się od pracy z dorosłymi] to reaguję; rozmawiam z trenerem młodej lub senseiem stojącym na czele klubu. Nikt zdrowo myślący nie bierze tego "do siebie" a wręcz wyraża zadowolenie, że się jest czujnym, myślącym, dbającym o rozwój dzieci i sposób postrzegania klubu i jego kadry na zewnątrz.

A w Twoim przypadku: interwencja w federacji a na bieżąco, gdy po pijaku siada za kółkiem, również na policji
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy

Instruktor nie jest pijany na zajęciach ale co dzień po zajęciach, widzi się go pod sklepikiem w nieciekawym towarzystwie a po imprezce na świeżym powietrzu do samochodu i jazda pod wpływem.

Dobra rada-jak jeszcze raz zobaczysz go że wsiada po wypiciu to automatycznie powiadom policje-możesz uratować czyjeś życie.Skoro Ty widzisz że po imprezce na świeżym powietrzu wsiada do swojego auta i nic z tym nie robisz to w razie jakiegoś wypadku możesz czuć się współwinnym bo nie zareagowałeś w odpowiednim momencie w prawidłowy sposób.Co do federacji to się z nimi skontaktuj czy jest możliwość przysłania innego.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktorzy
jeśli kiedyś wypił jedno piwo przed treningiem , moim zdaniem nie ma problemu :wink: jeśli się zataczał przed treningiem to już gorzej :D sytuacja w której widziany był w swoim wolnym czasie , to jego sprawa , chyba żeby w takim stanie widziany był nagminnie to lekka siara :) przed wypisaniem dziecka z klubu trzeba się dobrze zastanowić nad tym , jeśli to instruktor o dużej wiedzy i w dodatku dobrego stylu możemy my bardzo dużo stracić :wink: można porzyjrzeć się jak prowadzi on trening , nawet pogadać z nim że pewne sprawy są nie tak :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024