Skocz do zawartości


Zdjęcie

poduszka ortopedyczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

poduszka ortopedyczna
Szukam poduszki ortopedycznej dla dziewczyny, ktora cholernie cierpi na bole odcinka szyjnego, karku, jednym slowem nie wysypia sie dobrze.
Chcialbym jej cos takiego sprezentowac, bo narazie masaze i pradu dzialaja tylko krotkoterminowo.
Znalazlem na stronach mango poduszke airmax. Wiem, wiem tez mam zdanie, ze te rzeczy sa gowno warte, ale fakt ciezko dorwac cos naprawde dobrego....Moze macie jakies doswiadczenia z takimi poduchami i mozecie sie podzielic opinia? :-)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Poduszka to tylko dodatek do rehabilitacji, sama problemów nie rozwiąże. Zamiast prądów i masaży jak się domyślam w szpitalu polecałbym wizytę u prywatnego fizjoterapeuty. Co do firmy to szukaj Sissel z opcją memory.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Miala juz full wizyt prywatnego fizjoterapeuty i pomogl, ale niestety bol wrocil, wiec zastanawiam sie nad innym sposobem walki z tym. Prawdopodobnie przewiala plecy i bol najpierw byl w okolicy lopatki, a teraz promieniuje na prawa reke, wiec moze reumatolog lub neurolog cos by z tym wskoral?
Zastanawiam sie rowniez nad basenem, ale nie wiem czyto dobre rozwiazanie, skoro uzywa termoforu i ogrzewa to bolace miejsce, a na basenie jednak woda jest chlodna.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna

Miala juz full wizyt prywatnego fizjoterapeuty i pomogl, ale niestety bol wrocil, wiec zastanawiam sie nad innym sposobem walki z tym. Prawdopodobnie przewiala plecy i bol najpierw byl w okolicy lopatki, a teraz promieniuje na prawa reke, wiec moze reumatolog lub neurolog cos by z tym wskoral?
Zastanawiam sie rowniez nad basenem, ale nie wiem czyto dobre rozwiazanie, skoro uzywa termoforu i ogrzewa to bolace miejsce, a na basenie jednak woda jest chlodna.


wątpie czy przewianie ma coś z tym wspólnego, skoro ból promieniuje i schodzi niżej. Temperatury raczej nie mają większego znaczenia i ja ogólnie unikałbym ciepła bo może pogorszyć tylko sprawę. Jedyne rozwiązanie to dobra diagnoza u dobrego fizjo/lekarza to że jest prywatny nie daje gwarancji że dobry, niestety. Najlepiej żeby też pokazał jej jakieś ćwiczenia które powinna robić profilaktycznie aby taka sytuacja nie nastąpiła ponownie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
wracalem kiedys z kolega ze starzu z gdyni i on prowadzil z otwartym oknem przewialo mu ramie. Chyba z 2 miesiaze sie meczyl z bolem tego ramienia i mial ograniczone ruchy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
W Warszawie na Jana Pawla w sklepie rehabilitacyjnym sa do kupienia ale te dobre chyba szwedzkie sa drogie okolo 250 zloty ale sa niezle - zona takiej uzywa. Dobra poduszka to od 200 zl reszta to niestety chinszczyzna nie spelniajaca swojego zadania
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Jest juz w koncu prawidlowa diagnoza...okazalo sie, ze z prawej lopatki bol przeniosl sie (promieniowal) do przedramienia, ktore zrobilo sie czerwone i cholernie bolalo.
Dopiero chirurg stwierdzil, ze wina lezy po stronie.....pracy biurowej i ciaglego przesilania nadgarstka i przedramienia przy pracy z myszka :-) Tak, tak i doszlo do tego, ze teraz chodzi z temblakiem i dostaje silne zastrzyki b12 z witaminami.
Chirurg stwierdzil, ze taka diagnoza powinna byc wystawiona przez interniste, ale niestety lekarze z publicznej kasy chorych, maja w tylku zdrowie pacjenta, a recepty wypisuja wedlug wlasnego widzimisie.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
taka diagnoza i leczenie to jak dla mnie 99% gwarancja nawrotu objawów, bo temblak i "bardzo mocne zatrzyki" przyczyny bólu nie zlikwidują.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
A jak wygląda kwestia zdiagnozowania kręgosłupa, bo to w takim przypadku początek drogi. A tytułem wyjaśnienia: internista, to jak sama nazwa wskazuje, lekarz chorób wewnętrznych i proszę go nie mieszać z lekarzem pierwszego kontaktu (który bywa czasem internistą, a czasem nie)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Jedna lekarka powiedziala, ze kregoslup krzywy i zalecila basen, a drugi lekarz (chirurg) stwierdzil, ze kregoslup prosty i kogo sie tu sluchac?
Tak czy siak zdjecie przydaloby sie zrobic z odpowiednim opisem.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Tu nie jest kwestią, co kto powiedział, tylko jak wygląda stan neurologiczny i obraz radiologiczny. Takie objawy jak opisane wymagają pilnej diagnostyki pod kątem dyskopatii szyjnej. Bez tomografii zawsze będzie to wróżenie z fusów.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Ostatnio chirurg wydal diagnoze, ze kregoslup jest wporzadku, bo okazalo sie, ze przy ruchach glowa prawo,lewo kat nachylenia szyji jest prawidlowy...Dziwne, ze bez zdjecia rtg doszedl do takich wnioskow na podstawie samego skretu szyji i glowy :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Ruchomość kręgosłupa to jedno a jego stan faktyczny to drugie. Nie wiem, bo nie badałem, ale jeżeli utrzymują się takie objawy jak piszesz, to dalsza diagnostyka jest niezbędna.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
No i po diagnostyce....Niestety ma kyfoze i konieczna jest operacja odcinka kregoslupa szyjnego i wstawienie implantu. Dokladnie jest to kyfoza z zespolem korzeniowym c5 i c6 :(
Teraz jestem na etapie znalezienia dobrego operujacego ortopedy z dolnego slaska...
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna

No i po diagnostyce....Niestety ma kyfoze i konieczna jest operacja odcinka kregoslupa szyjnego i wstawienie implantu. Dokladnie jest to kyfoza z zespolem korzeniowym c5 i c6 :(
Teraz jestem na etapie znalezienia dobrego operujacego ortopedy z dolnego slaska...


8O 8O 8O kto i na podstawie czego wydał taką diagnozę?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Brzmi głupio. Nie operuje się kyfozy, tylko dyskopatię z nią związaną (jeśli jest). Do operacji na tej wysokości zdecydowanie odradzam ortopedów. Rozwiązaniem jest tutaj raczej dojście przednie a sama operacja ma bardziej charakter neurochirurgiczny niż ortopedyczny. Jeśli możesz napisz kto i na jakiej podstawie postawił taką diagnozę (i jak ona dokładnie brzmi, bo operacja to sposób leczenia a nie diagnoza).
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Diagnoze wydal chirurg z Jedliny Zdroju p. Wolańczyk Jan. Na podstawie zdjec rentgena kregoslupa odcinka szyjnego stwierdzil kyfoze i zalecil operowanie. Powiedzial, ze w tym wieku (31 lat) jest duzo zmian zwyrodnieniowych. Uznal, ze nie ma sensu rehabilitacja, fizjoterapia, masaze, bo to i tak nic nie da, a lepiej wczesniej wykonac zabieg niz pozniej zalowac. Tak wiem, ze ortopeda nie operuje, ale juz traumatolog tak, wiec sam juz nie wiem co mam robic....Sprobuje znalezc innego fachowca, ktory zdiagnozuje ten problem raz jeszcze....Wiem, ze w Kamiennej Gorze sa niezli specjalisci od kregoslupa i w Trzebnicy jest lekarz z powolania, ktory udziela konsultacji rowniez we Wroclawiu p. Krzysztof Kotłowski.



pozdrawiam i dzieki za porady
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Ortopeda i traumatolog to w zasadzie to samo, czyli lekarz chirurgii układu ruchu i urazowej. Natomiast ze względu na lokalizację operowaniem tego odcinka kręgosłupa powinien się zająć neurochirurg.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
No tak, ale sam stwierdziles, ze przy kyfozie nie ma potrzeby operowania...
Przed operacja jednak wolalbym zasiegnac opini jeszcze przynajmniej u jednego lekarza i dopiero wowczas bede mial wieksza pewnosc, ze zabieg jest jednak konieczny.

pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: poduszka ortopedyczna
Kręgosłup w odcinku szyjnym jest normalnie ustawiony w lordozie, czyli wygięciu wypukłością do przodu. Ustawienie kyfotyczne jest nieprawidłowe i często wiąże się z uszkodzeniami krążków międzykręgowych, ale samo w sobie nie jest wskazaniem do operacji. Wady krążków pod postacią masywnych przepuklin, zwłaszcza uciskających na struktury nerwowe już tak. Operację wykonuje się głównie z dojścia przedniego, a poza tym zabieg dotyczy często już wnętrza kanału kręgowego lub mamy do czynienia ze zrostami korzeniowymi i dlatego jest to operacja raczej neurochirurgiczna. Niektóre oddziały ortopedyczne mają ambicje operować kręgosłupy szyjne, ale ja osobiście nie jestem do tego przekonany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024