Skocz do zawartości


Zdjęcie

INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
no i co robi z ludzi ten pęd do kasy i zdobywania uznania! :D
  • 0

budo_pankracy666
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Czy te osoby z podrobionymi dyplomami kapap i tzw.czarnymi pasami kapap- prowadzą treningi z kapap ? :D
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
no to pieknie....a ja myslalem ze w KAPAP jest mniejszy balagan niz np w ju jitsu czy karate....to ja juz nie wiem co dalej :( czy u nas w kraju nie mozna poprostu cwiczyc jakiejs sztuki walki czy tez sysytemu, gdzie nie bylo by jakis problemow lub chorych ukladów?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
tam gdzie mozna kasę wydoić tam są zawsze problemy i "chore"układy" oraz rywalizacja o strefy wpływów i "sprawowanie władzy"
  • 0

budo_król juljan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
Międzynarodowe seminarium Kapap Warszawa 14-15 Listopad 2009.
Serdecznie zapraszam do udziału w dwudniowym wspólnym treningu, który poprowadzi Prezydent IKA Moshe Galisko.z Izraela
Program seminarium
14-Listopad
09.00-12.00 I część
12.00-13.00 przerwa
13.00-16.00 II część
16.30-19.00 udajemy się do „ruskiej bani”, aby zregenerować siły (dla chętnych płatna oddzielnie)
20.00 uroczysta kolacja ( dla chętnych -płatna oddzielnie)
15 Listopad
09.00-12.00 III część
Koszty seminarium
Osoby stowarzyszone, mundurowi, 100 PLN ,pozostali 120 PLN
Ruska bania 30 PLN od osoby
Zapraszam na naszą stronę www. kapap.com.pl
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ilość miejsc ograniczona Tylko osoby które dokonają zgłoszenia będą mogły wziąć udział w seminarium
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION

Karolu .
Szczeże rzyczę ci sukcesów na tej trudnej funkcji.

Co jest miarą sukcesów "na" Waszych funkcjach?
W temacie obok miała miejsce dyskusja, gdzie padły pytania bez odpowiedzi nt podobieństw/różnic między Kapap a KM, tutaj trwa przepychanka w sprawie certyfikatów. Sugestie Wosia co do kompetencji nauki obrony przed czymś, czego w praktyce nie miał dany instruktor okazji doświadczyć również zostały właściwie zignorowane.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Tutaj: przyciągnięcie naiwnych i żądnych dostąpienia wyższego stopnia wtajemniczenia, który nie istnieje.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Rozwinę może swój post, bo wjechałem w nie do końca swoją dziedzinę bez grzeczności...

W większości dyscyplin związanych z walką, istnieje pewien przepływ informacji między klubami/stylami/federacjami.
Odnoszę jednak wrażenie, że w combatach wagę autorytetu stanowią niestety przede wszystkim certyfikaty=papierki i ewent. wizy w paszporcie z pobytu w Izraelu.
Osoby biorące udział w stażach różnych stylów mogą dokonywać porównań, poznać warianty rozwiązań, tylko że staż zwykle trwa dość krótko. Od percepcji uczestnika zależy, ile wyniesie. Dopiero między sobą mogą przeplatać / mieszać / porównać poszczególne rozwiązania.
Wnioskuję, że to właśnie uczestnicy różnych staży mogą stwierdzić, co działa a co nie.
Instruktor, który walczy z konkurencją zamyka się na krytykę, zasłania znajomościami.
Skoro nie ma możliwości weryfikacji (ilość zmiażdżonych grdyk czy gałek ocznych), to może czas zakończyć waśnie, zaprzestać licytacji, która szkółka zna więcej Żydów i pozwolić wiedzy na transfer pomiędzy?

Rozbraja mnie świadomość, że mogą istnieć instruktorzy combatów, którzy nie mają doświadczenia z szarej zarzyganej ulicy.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Xies, mam wrażenie, że przepychanki w rodzaju "mój styl jest najjedyniesłuszniejszy" albo "mój miszcz jest lepszy od twojego miszcza" jest typowa dla większości dyscyplin związanych z walką. Wystarczy poczytać jak się kłócą trenujący Wing Chun/Wing Tsun/ Ving Tsun kung fu, zwolennicy Bujinkan i Genbukan, czy przedstawiciele róznych stylów Karate.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
zaleczają swoje kompleksy i zaspokajają potrzeby bycia kimś w centrum uwagi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024