Skocz do zawartości


Zdjęcie

INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_król juljan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Międzynarodowe seminarium Kapap Warszawa 14-15 Listopad 2009.
Serdecznie zapraszam do udziału w dwudniowym wspólnym treningu, który poprowadzi Prezydent IKA Moshe Galisko.z Izraela
Program seminarium
14-Listopad
09.00-12.00 I część
12.00-13.00 przerwa
13.00-16.00 II część
16.30-19.00 udajemy się do „ruskiej bani”, aby zregenerować siły (dla chętnych płatna oddzielnie)
20.00 uroczysta kolacja ( dla chętnych -płatna oddzielnie)
15 Listopad
09.00-12.00 III część
Koszty seminarium
Osoby stowarzyszone, mundurowi, 100 PLN ,pozostali 120 PLN
Ruska bania 30 PLN od osoby
Zapraszam na naszą stronę www. kapap.com.pl
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ilość miejsc ograniczona Tylko osoby które dokonają zgłoszenia będą mogły wziąć udział w seminarium
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
"W związku z niepokojącym zjawiskiem posługiwania się uprawnieniami instruktorskimi IKA przez osoby, które nie są naszymi instruktorami przypominamy, że tylko osoby posiadające certyfikaty nadane przez Pana Mosche Galisko z Izraela są pełnoprawnymi członkami naszej organizacji.
Lista instruktorów, którzy posiadają stosowne uprawnienia znajduje się na naszej stronie."

Zapowiada się scenariusz kravmagowy odnośnie tego który kapap jest bardziej oryginalny? :D
  • 0

budo_król juljan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Właśnie aby uniknąć takich cyrków jak w KM w IKA jest wszystko poukładane. Dokładnie wiadomo kto i co może . Instruktorzy mają odpowiednie kwalifikacje ,biorą udział w szkoleniach i seminariach. A z tymi "uprawnieniami " jest tak jak z drukiem banknotów na drukarce w domu niby takie same a jednak bezwartościowe.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
mam pytanie...co różni Waszą organizację od KAPA Academy Polska? mam niestety wrażnie, żę jeszcze na dobre KAPAP nie zagościł w Polsce a już zaczęły się podziały..ja sam jestem zainteresowany tym systemem więc mam pytanie czy moż sa jakies plany dotyczące sekcji na Śląsku? Pozdrawiam
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
a co to jest ta ruska bania? moze to dziwne ale nie spotkałem się tym nigdzie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
taka slowianska sauna :wink:
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
nooo teraz rozumiem :-) a co z tym Śląskiem? będzie można gdzieś poćwiczyć?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION

mam pytanie...co różni Waszą organizację od KAPA Academy Polska? mam niestety wrażnie, żę jeszcze na dobre KAPAP nie zagościł w Polsce a już zaczęły się podziały..ja sam jestem zainteresowany tym systemem więc mam pytanie czy moż sa jakies plany dotyczące sekcji na Śląsku? Pozdrawiam


a zatem "scenariusz" kravmagowy urzeczywistnia się :D
nie sądzę aby mogło być inaczej bo tam gdzie możliwości przyjemnego zarobienia pieniędzy(szkolenia,seminaria,stałe treningi i w miarę duży elektorat chętnych:)) i towar nie ujęty w specjalnie sztywne ramy(pewna dowolność w stosowaniu technik ze względu na preferencje instruktorów i charakter towaru) tam zawsze były, są i będą takie akcje jak w krav madze czyli walka podjazdowa o strefy wpływów,czyli o klientów i kasę :D
ot - polska rzeczywistość :)
  • 0

budo_król juljan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Panowie skąd taki pesymizm .Problem nie jest w tym ile organizacji zajmuje się propagowaniem danego systemu ale jak i czy współpracują. Jak na razie po ponad trzech latach wspólnego istnienia w naszym kraju IKA oraz KA te dwie organizacje mogą stanowić przykład jak należy to robić. Przykład który jest bardzo odległy od „ scenariusza kravmagowego”.
Szefowie obu organizacji w Izraelu znają się i żyją w dobrych stosunkach .To samo dotyczy ich polskich odpowiedników. Wzajemnie zapraszamy się na nasze szkolenia i seminaria. Dlatego proszę aby nie wygłaszać wyroków nie znając sytuacji
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Witam serdecznie wszystkich fanów izraelskich systemów. Na początek chcę zaznaczyć że jestem jednym z instruktorem CEK&KMA organizacji załozonej przez polskich instruktorów Krav Maga i Kapap. Organizacja powstała bo mielismy dość piekiełka pod nazwa "co jest leprze" , "który ,mistrz ma rację" -nauczamy obu systemów bo sa obecnie najskuteczniesze na swiecie i doskonale uzupełniaja się. Są jak bracia bliżniaki niby tacy sami a inni i w tym jest ich siła. O Jakosci nauczania o instruktorze i organizacji świadczą studenci ich poziom i wyszkolenie a nie bajery na stronach internetowych i szkalowanie sie na forach. Byłem w IKMF, WKMF, Worldwide KM, widziałem i znam dobrze wszystkich liderów organizacji Kapap w Polsce. Mogę powiedziec tylko jedno szowinizm, nie dowartościowanie powoduje, że fora przypomonają ścieki w których wylewa się nawzajem jeziora brudów. Wypowiadaja sie mistrzowie /osoby karane za przestepstwa umyślne/ , mistrzowie których poziom techniczny jest zblizony do zera. Inne myslenie jest natychmiast atakowane i pomniejszane. Są tacy co sa reprezantami federacji a federacja nie ma ich na oficjalnej stronie i wiele miesiecy temy wykluczyła ich itp itp itp. Zapominamy o szcunku uczciwości wobec siebie. Ludzi wielkich takich jak Duyeb, Lewine, Ayal, Galisko i kilku jeszce których bardzo szanuje bo przekazuja wielka wiedze postawy moralne. Pwmietajmy otym zanim zaczniemy pisac bzdury.
Wielkie pozdrowienia od instruktorów Central Europe Kapap & Krav Maga Association - tych co potrafili połaczyć się , nie zwalczac dla dobra naszych studentów. Poptarzcie na Judo Kick Boxing, Karate i Tae Kwon Do -polacy sa w nich najleprzymi instruktorami na świecie, nie musisz być żydem by znać jedyna i nieomylna drogę Kapapu czy Krav Magi

  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Szanowny Panie Pankm,

czytam to co Pan pisze w kilku tematach na tym forum, i chciałbym Panu podziękować. Otóż pierwszy raz ktoś zmobilizował mnie do napisania postu w tak szybkim czasie. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie zamierzam bronić nikogo, ale tylko pokazać Panu co 30 września Pan uczynił dla Kravmagi i Kapapu w Polsce. Jak również dać Panu do zrozumienia czym skończy się dla tego środowiska takie Pana postępowanie.

Przeraża mnie to co Pan robi, nie pragnę wnikać, w relacje jakie zaistniały między Panem a Panem Grzegorzem Adamczykiem i kilkoma innymi szefami różnych federacji w Polsce, ale po co wyciąga Pan to na forum publiczne. Co jest Pana celem?? Czy uważa Pan że wzmocni to pozycję Waszej organizacji w Polsce??? Moim zdaniem tylko i wyłącznie osłabi i tak wątłą opinię o środowisku systemów walki pochodzących z Izraela. Środowisku, które reprezentuje od wielu lat, i z poza nielicznymi wyjątkami mam bardzo dobre zdanie.

Bardzo pięknie napisał Pan o szacunku do znanych instruktorów z zagranicy. O wartościach moralnych, które przekazują, jest Pan nimi po prostu zachwycony. Ale zastanawiam się czy moralnym jest nadawanie sobie nie wiadomo jakich uprawnień, i zarzucanie innym podobnego postępowania. Czy większość instruktorów uczących w Polsce nie zdobyła ich latami ciężkiej pracy i hektolitrami przelanego potu na treningach??

Tak jak wspomniałem wcześniej interesuję się mocno rozwojem kravmagi i obecnie od 2 lat kapapu w Polsce, i zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż czy mógłby mi Pan wyjaśnić, dlaczego swoich standardów i braku podziałów Pan Grzegorz Jankowski nie wprowadził w IKA, kiedy był jego szefem?? Cóż do uczciwości, tej której Panu brakowało w innych federacjach, mają papiery instruktorskie widniejące na stronie Pana Roberta Jarszaka (Pan Moshe Galisko, którego Pan tak mocno szanuje napisał mi w mailu, że są sfałszowane, czekam na odpowiedz z kanadyjskiej federacji Taekwondo)?? Czy jest to w porządku wobec ludzi, którzy je zdobyli?? I czy może mi Pan szczerze powiedzieć, jakie są wasze szanse na rozwijanie w sensie merytorycznym waszego systemu. Czy macie szanse na zaproszenie kogoś ze znanych światowych instruktorów do Polski??

Jak Pan widzi to co Pan robi nie jest przyjemne dla nikogo Akapit wcześniej stał się Pan sam celem ataku i liczę na to że już nigdy nie będziemy musieli pisać sobie takich wiadomości.
Mam nadzieję, że nie odpisze Pan na tego maila, i złe rzeczy związane z środowiskiem instruktorów, Chief instruktorów etc. naszych systemów walki zostaną rozwiązane między nimi, nami, wami, w zaciszach sal, nie na forum publicznym. Że to co się dzisiaj stało na tym forum nie powtórzy się nigdy więcej i nie wpłynie na stosunek ludzi to tych systemów walki.

pozdrawiam i życzę sobie i Panu abyśmy najpierw mogli spojrzeć sobie w oczy przed lustrem a potem osądzali innych.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION

nie musisz być żydem by znać jedyna i nieomylna drogę Kapapu czy Krav Magi

może nie trzeba byc żydem ale coś z żyda trzeba mieć :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION

Cóż do uczciwości, tej której Panu brakowało w innych federacjach, mają papiery instruktorskie widniejące na stronie Pana Roberta Jarszaka (Pan Moshe Galisko, którego Pan tak mocno szanuje napisał mi w mailu, że są sfałszowane, czekam na odpowiedz z kanadyjskiej federacji Taekwondo)??


Jeśli pytasz o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , to jest on wystawiony przez klub taekwondo z Kanady, a nie przez federację. Na świecie w taekwondo WTF uznawany jest certyfikat Kukkiwon, a ich baza jest ogólnodostępna w necie - na podstawie nazwiska i daty urodzenia można sprawdzić stopień każdego, kto posiada stopień w tym stylu.
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, konstruktywna krytyka zawsze jest mile widziana. Mam pytanie a gdzie na w/w stronie jest dyplom z podrobionymi podpisami Pana Galisko ? W polsce jest kilku uznanych instruktorów posiadających certyfikaty mistrzowskie wydane przez Pana Roberta Leszczyńskiego /w lublinie nawet 2 dany/ czy oni wszyscy są oszustami a mistrz Leszczyńki nie ma uprawnień do nadawania stopni mistrzowskich ? Istnieje kilka organizacji Taekwondo, KM, Kapap o światowym zasięgu kilkanaście innych mniejszych. Szanuje je i ich studentów. Mówienie, że tylko jedna ma prawo do nadawania pasów Tae Kwon Do to spore przekłamanie , pozdrawiam.
  • 0

budo_król juljan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Ponieważ umieścił Pan swój post w temacie założonym przeze mnie czuję się w obowiązku odpowiedzieć na niektóre tezy zawarte w Pańskich wypowiedziach. Czynię to nad wyraz niechętnie, bo ja cenię sobie ciszę i spokój a Panu bliżej jest do posła Palikota, który działa zgodnie z zasadą, że nieważne, co mówię byle by mnie widziano. Nie docierają do Pana żadne argumenty. Kilkakrotnie prosiłem Pana tak w imieniu własnym jak i Moshe Galisko Którego jak wynika z pańskiego postu bardzo pan szanuje za przekazywaną wiedzą oraz postawą moralną, aby nie posługiwał się dyplomem uprawnień instruktorskim, który jest zwykłą podróbką niemającą żadnej wartości. Jak do tej pory w naszym kraju INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION przeprowadziło jedno szkolenie instruktorskie a ja jakoś Pana tam nie widziałem. Mało tego Moshe Galisko osobiście kontaktował się z Panem telefonicznie żądając, aby zaprzestał Pan podszywania się pod jego organizację. Proszą więcej nie używać argumentu niewiedzy, co do zasad obowiązujących, w IKA. Przypomnę Panu, że uprawnienia są nadawane po szkoleniu instruktorskim, którego pan nie przeszedł a jedyną osobą upoważnioną do ich wydawania jest Moshe Galisko. Osoby, które podpisały się pod Pańskimi nie miały prawa tego robić a mało tego jedna z nich nigdy nie pełniła żadnych funkcji w IKA . Oddzielną sprawą jest certyfikat czarnego pasa, który widnieje na pańskiej stronie internetowej. IKA nigdy nie nadawała i nie nadaje tego typu stopni, więc jest to zupełna bzdura służąca Panu chyba tylko do dowartościowania własnej osoby.
  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Jeżeli chodzi o Teakwondo, nie kłócę się Panowie z Wami. Nie znam się na tym, więc przyjmuje to, co napisaliście za pewnik. Mówiąc o Kapapie, Kravmadze, tak jak napisałem, zakończmy ten temat. Nie jest to miejsce i czas na rozmowy o tym.

Pzdr.
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Karolu dajmy spokój pamietasz jak gadalismy sobie jak przyjaciele. Czy kiedykolwiek mówiłem lub pisałem że jestem instruktorem Galisko ?. Nigdy -bo nie odpowiadało mi to. Gratuluje ci wyboru na szefa IKA. Szczeże rzyczę ci sukcesów na tej trudnej funkcji. Szkoda by było gdyby poruzniło nas Wordwilde Polska. Nie warto. Uprawnienia nadane mi przez G. Jankowskiego bardzo szanuję i są dlamnie bardzo wazne. Uszanuj to bo kiedyś tobie bedzie nie po drodze z kimś i nagle powie ci że to co robiłeś przez ostatni rok nie liczy się, było bezprawne. Uprawnienie otrzymałem gdy G.Jankowski był szefem IKA Polska -nie zaprzeczysz chyba. Gdy zakończyła sie współpraca z Panem Galisko ze strony usuniete zostały wszelkie informacje mogace sugerowac że tak sie nie stało. OŚWIADCZAM ŻE NIGDY NIE BYŁEM I NIE ZAMIERZAM BYC INSTRUKTOREM PANA GALISKO. Na chwilę obecną praca w CEK&KMA jest spełnieniem moich planów jako instruktora tak jak twoja w IKA. Uszanujmy to wzajemnie pozdrawiam Robert.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
czy naprawde wszedzie pomiedzy poszczegolnymi szefami czy tez organizacjami musza byc jakies problemy? to jest chyba mentalnosc Polaka...nie mozna jakos wszytskiego ulożyc i wymieniac sie wiedza? i zazwyczaj jest tak, ze ludzie ktorzy prowadza jakies wojenki pomiedzy soba, jeszcze niedawno razem wspolpracowali...PANOWIE, TROSZKE HONORU I SZACUNKU DO SIEBIE
  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION
Więc skoro sam Pan Twierdzi, że nie był Pan i nie jest instruktorem IKA, w dobrym tonie byłoby usunięcie papierów, z logami należącymi do P. Galisko ze swojej strony??
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: INTERNATIONAL KAPAP ASSOCIATION

W polsce jest kilku uznanych instruktorów posiadających certyfikaty mistrzowskie wydane przez Pana Roberta Leszczyńskiego /w lublinie nawet 2 dany/ czy oni wszyscy są oszustami a mistrz Leszczyńki nie ma uprawnień do nadawania stopni mistrzowskich ?


Ja znam 3 takie osoby, całą trójkę uważam za uznanych instruktorów, ale akurat niekoniecznie zajmujących się na co dzień taekwondo - choć mogę o czymś nie wiedzieć. G. Adamczyk, M. Kaznowski, R. Jarszak. Ktoś jeszcze ma takie dyplomy?

Istnieje kilka organizacji Taekwondo, KM, Kapap o światowym zasięgu kilkanaście innych mniejszych. Szanuje je i ich studentów. Mówienie, że tylko jedna ma prawo do nadawania pasów Tae Kwon Do to spore przekłamanie , pozdrawiam.


Przeczytaj to, co napisałem - w taekwondo olimpijskim, czyli WTF certyfikaty na stopnie mistrzowskie wydaje i rejestruje jedynie Kukkiwon (obecnie zabiera się za to jeszcze ETU). W taekwondo jako taekwondo organizacji wydających jest mnóstwo, w samej Polsce kilka. Nie byłoby kłopotu, gdyby R. Leszczyński wydawał certyfikaty sygnując je jedynie logo i nazwą swojej szkoły czy też innej organizacji, do której należy i która daje mu prawo wydawania takich certyfikatów (podobnie zresztą robią organizacje narodowe należące do WTF, które obok certyfikatów Kukkiwon wydają certyfikaty krajowe, ale zawsze tylko z logo krajowej organizacji - np. Niemiecka Unia Taekwondo). Jeśli jednak umieszcza na nich logo WTF (zresztą nieaktualne od paru lat), a na certyfikacie jest napisane, że to czarny pas w WTF, sprawa nie jest już tak jasna, tym bardziej, że z tego co pamiętam WTF jest bardzo czuły na wykorzystywanie swojego logo.

Zauważ też, proszę, że w swoim poprzednim poście nikogo nie nazwałem oszustem, nie mam bladego pojęcia jaki jest system wydawania dyplomów i certyfikatów w krav maga czy w kapap i nie zamierzam się na ten temat wypowiadać, ale akurat system wydawania certyfikatów w taekwondo olimpijskim jest jasny i klarowny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024