Skocz do zawartości


Zdjęcie

obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
wyobraź sobie że mam jej na tyle żeby wiedzieć ze to jest brednia, jak wiele bzdur nierzadko powielanych również przez lekarzy i z fatalnym skutkiem dla ludzi których leczą (z konkretnych przykładów to wiedza lekarzy o leczeniu i zapobieganiu urazom stawów)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
ok, ale proszę o niekłócenie się, bo zaraz ktoś temat zamknie i już się niczego więcej nie dowiem w tej kwestii, a w przyszłym tygodniu jeszcze coś sprawdzę i będę chciał tu trochę popytać.
pozdrawiam,
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
Sally z tym kijkiem ma chyba racje.

Czy mogłabyś tak bardzo ogólnie coś powiedzieć o tych mikrourazach mózgu? Czy chodzi o jakąś samoregeneracje czy przejmowanie funkcji? Bardzo mnie to zaciekawiło. Powiem szczerze, że od czasu tematu o Marku Piotrowskim mam pewne opory przy sparingach :D i dziwne refleksje na ten temat (szkodliwości urazów głowy).
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

Sally z tym kijkiem ma chyba racje.


moim zdaniem to strata czasu. sa bardziej konstruktywne cwiczenia. "twarde" golenie to efekt lat treningu i odpowiedniego nastawienia psychicznego na bol. do sparingow to najlepiej uzywac ochraniaczy bo tak jest najzdrowiej.
ogolnie utwardzanie to jest lipa i ciesze sie ze mialem to szczescie ze przezylem okres glupoty i karateckiej twardosci bez kontuzji. jednak nie wszyscy moi znajomi mieli to szczescie. kijki, walki opukiwanie mloteczkiem.... ech brak slow

Itosu
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

Sally z tym kijkiem ma chyba racje.


moim zdaniem to strata czasu. sa bardziej konstruktywne cwiczenia. "twarde" golenie to efekt lat treningu i odpowiedniego nastawienia psychicznego na bol. do sparingow to najlepiej uzywac ochraniaczy bo tak jest najzdrowiej.
ogolnie utwardzanie to jest lipa i ciesze sie ze mialem to szczescie ze przezylem okres glupoty i karateckiej twardosci bez kontuzji. jednak nie wszyscy moi znajomi mieli to szczescie. kijki, walki opukiwanie mloteczkiem.... ech brak slow

Itosu

-w szkołach tradycyjnych używa się shinai. Kiedyś zastanawiało mnie, poco? Teraz miało by to racjonalne wytłumaczenie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
prawda jesttaka ze podczas tego opikawania kosc doznaje mikrourazow ktore podczas gojenia sie sprawiaja ze kosc jest nie wiem jak to poewiedziec jest bardziej gesta przez co twardsza.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
:roll:
sally, czy kosci czaszki tez utwardzasz? bo w koncu to nie szkodzi na mozg, wiec nie widze powodu czemu by nie.
mam plan deejay'a w koncu namowic, zeby 5minut dziennie spedzic na lowkicki. utwardza sie i piszczele, i uda.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
dzisiaj byliśmy na seminarium z Adree Manaartem (4 krotnym Mistrzem świata paru federacj, trenerem m.in Remyego Bonyaskiego) i zapytaliśmy o utwardzanie piszczeli. Powiedział ze kijkiem, opukiwać, jak twardsze to kopać w drzewo, polecał tez kopanie w oponę bez bieżnika.Powiedział że utwardzanie w tym sporcie jest konieczne.

koniec dyskusji i amatorszczyzny.
bye
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
wow. mi jon bluming powiedzial to samo.
i mimo to uwazam, ze to bzdura. to jest oldchool, wtedy tak sie cwiczylo i koniec.

ale, niech kazdy robi co chce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024