Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_kankan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

ciezko bowiem zaakceptowac kij bez marchewki. A teraz ty twierdzisz, ze powinnismy poklonic sie w pas, uderzyc w piers i powiedziec "tak, zapraszamy - zechciej przyjsc i dymac nas do woli". Chec wspolpracy to jedno - debilizm i brak odpowiedzialnosci za tysiace karateka, ktorzy ci zaufali to zupelnie inna para kaloszy.


a w Kan to same marchewki maja, dlatego tylu glodnych normalnego kyokushin podaza droga "niefrasobliwego".
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Prawo w Polsce to prawo demoludów :wink: .Yasuhiko Oyama pisał listownie do kilku instruktorów jak to jest możliw aby on niemógł działać oficjalnie w Polsce :wink: instruktorzy któży chcieli wejść w stróktury Oyama WOKO odpuścili temat czy tylko narazie tego niewiem ponieważ wykończył by ich ewentualny proces z Oyama IKF. W przypadku powstania w Polsce dojo Oyama WOKO , organizacja Oyama IKF wytacza proces Oyama IKF. zastrzegła stary znak Oyama WOKO .Moralnym postępowaniem ze strony Oyama IKF było by się zrzeknięcie wszelkich praw związanych ze znakiem Oyama WOKO .W żadnym kraju zachodnim nieprzeszedł by taki numer jak w Polsce jeśli chodzi o pozbawienie defakto właściciela organizacji możliwości prowadzenia działalności. :wink:


Kwestie znakow i praw do nich zaakceptowal TWORCA Oyama karate - gdy ten styl dopiero kielkowal w Polsce. Shigeru Oyama NIGDY nie oponowal przeciwko istniejacemu stanowi rzeczy. Nie chcemy naiwnie isc na reke czlowiekowi, ktory swoimi pierwszymi rozporzadzeniami podkopal fundamenty wieloletniej wspolpracy - to nazywasz "niemoralnym"?! Czlowieku OBUDZ SIE: facet w ciagu pierwszego miesiaca swojej dzialalnosci w nowej roli sprawil, ze odwrocily sie od niego wszystkie europejskie placowki WOKO! nie watpie, ze jest swietnym karateka i jednym z najbardziej doswiadczonych instruktorow na naszym globie, ale jego definicja "wspolpracy" byla po prostu nie do zaakceptowania, ciezko bowiem zaakceptowac kij bez marchewki. A teraz ty twierdzisz, ze powinnismy poklonic sie w pas, uderzyc w piers i powiedziec "tak, zapraszamy - zechciej przyjsc i dymac nas do woli". Chec wspolpracy to jedno - debilizm i brak odpowiedzialnosci za tysiace karateka, ktorzy ci zaufali to zupelnie inna para kaloszy.


wypowiadasz jak jakbyś był Jane D i nagle miałbyś oddać kasę na rzecz karate więc w czym problem , przecież nie robisz karate dla kasy

luzik to przeciesz nie biznes ttlko hobby po co zabraniać 6- % instruktora wejścia w struktury Y Oyamy
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Kirin wciaz mowisz jak bys mial wlasne dojo i kontrakt od Y.Oyamy a ja mysle ze wiedze masz tylko z jednego zrodla. :lol:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

wypowiadasz jak jakbyś był Jane D


Nie wiem czy dziekowac ci za pochlebstwo, czy wyslac na leczenie. :)

Kirin wciaz mowisz jak bys mial wlasne dojo i kontrakt od Y.Oyamy a ja mysle ze wiedze masz tylko z jednego zrodla.


Wlasnego dojo jeszcze sie nie dorobilem, a praca jeszcze dlugo mi na to nie pozwoli. Moze na emeryturce... :wink: Co do zrodla - niestety masz racje: wszystkie moje zrodla (liczba mnoga nie jest przypadkowa) mieszkaja po tej stronie Atlantyku. :( I NIE: wszystkie nie lokalizuja sie w Krakowie, i nie tylko w Polsce :wink:

Skoro zaprezentowalem punkt widzenia trenujacego w O-IKF bede wdzieczny jesli przyblizysz mi twoje/Y.Oyama spotrzenie na cala ta sytuacje. I nie mowie tego z przekasem - licze, ze uda mie sie zyskac pelniejsza perspektywe. Z gory dziekuje.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Dla mnie temat Oyama Karate jest juz zamkniety, trenuje Enshin Karate w tej organizacji funkcjonuje od 3 lat. Na temat Oyama karate wypowiadam sie wtedy kiedy temat zachacza o W.O.K.O. i Saiko Shihan Y.Oyama mialem okazje go poznac i brac udzial w treningu prowadzonym przez niego. podobnie jak jego brat Soshu S.Oyama jest niesamowitym czlowiekiem. Bez wzgledu na przynaleznosc organizacyjna zawsze bede po stronie tych dwoch mistrzow gdyz wywarli oni duzy wplyw na moje postrzeganie karate. Co do idealnych organizacji zapraszam do Enshin Karate :lol: (brak polityki tylko ciezki trening dla niektorych to za duzo :lol: )Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

. Co do idealnych organizacji zapraszam do Enshin Karate :lol: (brak polityki tylko ciezki trening dla niektorych to za duzo :lol: )Pozdrawiam


W istnienie organizacji idealnych nie wierze, ale z Twojego entuzjazmu wnioskuje, ze znalazles swoja droge. Powodzenia.

Jesli chodzi i ciezki trening - to muzyka dla moich uszu. :wink: Gdy odpowiednia ilosc potu wsiaknie w kimono - rozne znaki kanji i tak rozmywaja sie w podobna plame :wink:
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Czytajac ostatnie komentarze w "temacie" coraz bardziej zaczynam rozumiec co to jest kyokushin, jak forumowicze dziela sie swoimi uwagami i wyrabiaja sobie opinie na ten temat.
Czyli czym dalej od kyokushintym gorzej, a moze sie myle?.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
TO jest polskie karate - czytaj i drzyj :?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Prawo w Polsce to prawo demoludów :wink: .Yasuhiko Oyama pisał listownie do kilku instruktorów jak to jest możliw aby on niemógł działać oficjalnie w Polsce :wink: instruktorzy któży chcieli wejść w stróktury Oyama WOKO odpuścili temat czy tylko narazie tego niewiem ponieważ wykończył by ich ewentualny proces z Oyama IKF. W przypadku powstania w Polsce dojo Oyama WOKO , organizacja Oyama IKF wytacza proces Oyama IKF. zastrzegła stary znak Oyama WOKO .Moralnym postępowaniem ze strony Oyama IKF było by się zrzeknięcie wszelkich praw związanych ze znakiem Oyama WOKO .W żadnym kraju zachodnim nieprzeszedł by taki numer jak w Polsce jeśli chodzi o pozbawienie defakto właściciela organizacji możliwości prowadzenia działalności. :wink:


To chyba nie do konca tak. Z tego co wiem, hanshi Arneil tez sobie opatentowal znaki Kyokushin w Wielkiej Brytanii. Kiedy odlaczyl sie od od KKK (jeszcze przeciez za zycia sosai) tworzac drugie Kyokushin - to dopiero byly jaja... (Wczesniej odeszlo wielu ale nikt nie zabral nazwy ze soba) Czyli historia lubi sie powtarzac :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Prawo w Polsce to prawo demoludów :wink: .Yasuhiko Oyama pisał listownie do kilku instruktorów jak to jest możliw aby on niemógł działać oficjalnie w Polsce :wink: instruktorzy któży chcieli wejść w stróktury Oyama WOKO odpuścili temat czy tylko narazie tego niewiem ponieważ wykończył by ich ewentualny proces z Oyama IKF. W przypadku powstania w Polsce dojo Oyama WOKO , organizacja Oyama IKF wytacza proces Oyama IKF. zastrzegła stary znak Oyama WOKO .Moralnym postępowaniem ze strony Oyama IKF było by się zrzeknięcie wszelkich praw związanych ze znakiem Oyama WOKO .W żadnym kraju zachodnim nieprzeszedł by taki numer jak w Polsce jeśli chodzi o pozbawienie defakto właściciela organizacji możliwości prowadzenia działalności. :wink:


To chyba nie do konca tak. Z tego co wiem, hanshi Arneil tez sobie opatentowal znaki Kyokushin w Wielkiej Brytanii. Kiedy odlaczyl sie od od KKK (jeszcze przeciez za zycia sosai) tworzac drugie Kyokushin - to dopiero byly jaja... (Wczesniej odeszlo wielu ale nikt nie zabral nazwy ze soba) Czyli historia lubi sie powtarzac :wink:


Poniekad prawda. Tylko nie sobie opatentowal, dzialal na polecenie Oyamy, ktory dal mu wszelkie plenipotencje na pismie, duzo wczesniej. I zadnego drugiego Kyokushin nie tworzyl. Tylko zaczal w 1991 roku dzialac poza strukturami IKO. British Karate Kyokushinkai dziala jao statutowa organizacja, gdzie wladze wybiera sie co roku, zatwierdza budzet, itp, podczas Annual General meeting, gdzie wszyscy czlonkowie statutowi (osoby fizyczne) maja prawo glosu.
Jesli chodzi o znaki, to podobnie bylo w Polsce. Kanji i znaki Kyokushin byly zarejestrowane jako znaki towarowe przez Krakowski Klub Kyokushinkai z siedziba na Kremerowskiej, ale ta instytucja mnie systematycznie molestowala ze nieprawnie uzywam ICH znakow. Ostatecznie sprawa zakonczyla sie w Kolegium Orzekajacym przy urzedzie patentowym, gdzie KKK zostal pozbawiony praw do znakow i nazw Kyokushin. Sa one w Polsce niezastrzezone. Kazdy moze sie nimi swobodnie poslugiwac.
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
I to jest dobre rozwiązanie sprawy. Na świecie było tak samo. Paru pretendentów do spadku po Oyamie próbowali zastrzec znaki ale sąd to odrzucił tłumacząc że Kyokusin jest spóścizną ogólnoświatową. I to samo powinno się u nas zrobić jeżeli idzie wejście WOKO .
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Poniekad prawda. Tylko nie sobie opatentowal, dzialal na polecenie Oyamy, ktory dal mu wszelkie plenipotencje na pismie, duzo wczesniej. I zadnego drugiego Kyokushin nie tworzyl. Tylko zaczal w 1991 roku dzialac poza strukturami IKO.


Heh...Dyduch tez mial pozwolenie Shigeru Oyamy - TWORCY STYLU - i tez spelnil wszystkie wymogi prawne do rejestracji znakow. Mimo to wlasnie do niego sie przypierniczacie. :?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Poniekad prawda. Tylko nie sobie opatentowal, dzialal na polecenie Oyamy, ktory dal mu wszelkie plenipotencje na pismie, duzo wczesniej. I zadnego drugiego Kyokushin nie tworzyl. Tylko zaczal w 1991 roku dzialac poza strukturami IKO.


Heh...Dyduch tez mial pozwolenie Shigeru Oyamy - TWORCY STYLU - i tez spelnil wszystkie wymogi prawne do rejestracji znakow. Mimo to wlasnie do niego sie przypierniczacie. :?


I nie moze byc inaczej. teraz sobie pomyslcie, ze jakis gosciu z byle czego.... rejestruje sobie wasze znaki kaze wam je zdjac albo placic. A tak przynajmniej ludzie co cwicza w Polsce sa chronieni. Mnie bardziej interesuje jaki biznes w tym zamieszaniu maja sandokan, inhetos, korda, piszac posty o IKF Oyama, bo w wasza troske o ludzi cwiczacych Oyama karate w Polsce, to jakos nie wierze.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Poniekad prawda. Tylko nie sobie opatentowal, dzialal na polecenie Oyamy, ktory dal mu wszelkie plenipotencje na pismie, duzo wczesniej. I zadnego drugiego Kyokushin nie tworzyl. Tylko zaczal w 1991 roku dzialac poza strukturami IKO.


Heh...Dyduch tez mial pozwolenie Shigeru Oyamy - TWORCY STYLU - i tez spelnil wszystkie wymogi prawne do rejestracji znakow. Mimo to wlasnie do niego sie przypierniczacie. :?


No i o to wlasnie chodzi! Tak jak to bylo z Wyborowa i KKK tak samo bedzie z prawami do WOKO, o ile sie ktos znajdzie kto bedzie chcial sie tym powaznie zajmowac. Poki co jest jak jest. Dyducha nie ma tu mysle za co winic. Nikt nie podejmuje tak drastycznych krokow jesli sytuacja go do tego nie zmusza. A ze ja/my tych spraw nie znamy, no coz, nie nasza brocha :wink:
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
my przypierniczamy, wy przypierniczacie, oni przypierniczaja...
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Temat o karate, ale mam mały OT od rozmowy...

Co oznacza używane na treningach OS/OSU?
Czy to skrót od Onegai Shimasu?
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Osu zaleznie od kontekstu oznacza:
- witam, - pozdrawiam, - jestem gotow, - dziekuje, - czy mozemy razem cwiczyc?
mowi sie tez o duchu osu, czyli o duchu ciaglej gotowosci, mowie o znaczeniach w kulturze/strukturach kyokushin
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To wiem, ale zastanawiało mnie, czy to może jest jakiś skrót... Bo zazwyczaj pisane wielkimi literami :-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Obawiam sie że obaj macie rację :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Właśnie ten artykuł nasunął mi moje wątpliwości... Ale nie odpowiada na pytanie, czy os jest osobnym słowem w słowniku, czy jest to jakaś skrócona forma onegai shimasu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024