Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Co do znakow obaj macie racje Inhetos co do znakow na piersi a Zapas co do znakow na rekawie. Te na piersi niczym sie nie roznia z wyjatkiem nazwy kraju a znaki na piersi sa inne, znaki na rekawie musieli zmienic wszyscy nie nalezacy do W.O.K.O. np organizacja Kanreikai nalezaca do shihan Matiasa i polska organizacja Oyama Karate shihana Dyducha.Pozdrawiam mysle Zapas ze spotkamy sie w Crawley na British Open.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Shihan J.D zastrzegł w urzędzie patentowym nazwe Oyama Karate oraz znaski WOKO oraz. IKF :wink: . Jeśli by ktoś chciał działać w Polsce w strukturach Oyama WOKO ,a były osoby zainteresowane Poznań , Warszawa , Ciechanowiec itp.... wiązało by się to z procesami sądowymi ze strony Oyama IKF. :wink:Jedynie ktoś bardzo bogaty mógł by pozwoliś na taki proces z Oyama IKF pozwolić. Yasuhiko Oyama pisał do niektórych instruktorów że jak to możliwe że ktoś zastrzegł jego znaki :!: Niestety to jest Polska....... :wink: Uważam że niedobra jest sytuacja która defakto niepozwala na działalność Oyama Polsce . Rozumiem w pełni Paul twoje powody rezygnacji z Oyama IKF. Jestem zdania że obozy i seminaria szkolenia Oyama WOKO dają większą możliwość rozwoju Oyama IKF . W Oyama IKF brak zawodników Japonii, USA ...... to jest problem od kogo się szkolić :?: Wszystko fajnie jest Shigeru Oyama wielki szacunek , tylko uważam że seminaria wyłącznie z jedną osobą to zamało.....Popaczmy np. na ShinKyokushin , Kyokushin Union , seminaria i obozy są prowadzone przez różnych instruktorów :wink: są przedewszystkim zawodnicy z Japoni :idea: U was w Enshin widać że w Japoni też aktywnie działacie. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Wlasnie tego brakowalo mi w Oyama Karate, nauki, kontaktow z czolowymi instruktorami i zawodnikami. Co do Shigeru mam do niego wielki szacunek i marginesowanie jego osoby w IKF Oyama bardzo mi sie nie podobalo. Jesli chodzi o Enshin Karate mam tu wszystko instruktorow z najwyszszej polki Y.Ninomiya, M.Ninomiya, shihan Chandana sensei Chamberlain. Bezproblemowy kontakt z glownym dojo i kancho.I najwazniejsze wysokie standarty szkoleniowe mimo iz mialem 3 dan w Oyama Karate i wyniki jako zawodnik i instruktor w Enshin musialem zaczac wszystko od poczatku, zadnych nadawanych danow tylko praca,praca i praca, ciezki trening po ktorym dopiero po 3 latach treningu moge w grudniu podejsc do 1 dana. :lol: Pozdrawiam
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
No tak Polska to dziwny kraj na całe szczeście nie musze tam mieszkac :) nie rozumiem jak nawisko moze byc z\nakiem zastrzeżonym to tak jak ja bym zastrzegł Jan Kowalski pisane artystycznie. Czyli jak jakis japonczyk o nazwisku Oyama bedzie sie chciał podpisac w polsce to Oyama IFK może mu tego zabronic?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
niestety Zapas takie nieczyste zagrywki mogą się zdażyć tylko w demoludach :wink: dla mnie jest niepojęte jak ktoś może opatętować znaki organizacji której nie utworzył oraz już w niej niejest :wink: tu na forum któś się wypowiadał że kontrakt Oyama WOKO :?: Ale to nieoznacza że jeśli kontrakt nie odpowiadał to odrazu blokować w urzędzie patentowym działalność ewentualną w Polsce WOKO :?: był nie do przyjęcia jestem przekonany że bardzo dużo stracili instruktorzy Oyama IKF tracąc możliwości szkoleń z Yasuhiko Oyama , oraz z klubami Oyama Karate w Japoni :!: :idea: cieszę się Paul że możesz się uczyć w nowej organizacji a to jest ważne :D jeśli chodzi o karate to jestem przekonany że All Japan Kyokushin Union to moja ostatnia organizacja. Chyba że All Japan połączy się w przyszłości z inną organizacją :D Kyokushin Union robi dużo w Europie ciekawych obozów, szkoleń na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] można dostrzec co się dzieje w organizacji.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Bo Polskie Oyama - J.D. - zrobili se patent na wylaczne niewiedze . Kasa sie liczy i zwlennicy co uuwielbiaja opatentowna droge na skruty . Ale patent maja :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Widze, ze odchodzenie od pierwotnego tematu dyskusji stalo sie norma - mam nadzieje, ze moderator zacznie interweniowac w takich przypadkach :wink: Poki co czuje sie jednak w obowiazku zamiescic sprostowanie zamieszczanych tutaj bzdur, a wiec...

Shihan Jan Dyduch nie jest licencjobiorca/"wypozyczaczem"/uzurpatorem znakow Oyama Karate - jast ich WLASCICIELEM na terenie naszego kraju. Byl to jeden z warunkow otwarcia przedstawicielstwa WOKO w Polsce - Soshu Shigeru Oyama wyrazil rzecz jasna zgode na ten zabieg. Czas pokazal, ze obaj mieli racje. Prawo wlasnosci symboli WOKO - czyli znaku z orlem- jest nadal aktualne, niedowiarkow odsylam do Urzedu Patentowego.

Oyama IKF i kierowane przez Yasuhiko Oyame organizacja WOKO - to dwie OSOBNE struktury. Wlasnie to jest przyczyna zmiany znakow - "zakaz " Y.Oyamy ani "konflikt" to wymysly. Nowa organizacja- nowe logo.

WYLACZNYM wlascicielem znakow Oyama Karate poza Polska jest Soshu Shigeru Oyama. Soshu popiera dzialanie naszej organizacji - co znajduje wyraz w nieprzerwanej i niczym nie zakloconej wspolpracy. Gdyby mial jakies "ale" - nie prowadzilby seminariow i egzaminow na stopnie mistrzowskie. Oyama IKF ma sie dobrze, rozwija sie - szkoda , ze dla wielu jest to sola w oku... :? Coz - trzeba pewnej dozy dojrzalosci by moc sie cieszyc sukcesami innych...

Panowie - kanapowych organizacji w Polsce mamy sporo. Czas zrozumiec, ze w tworzeniu organizacji karate i kierowaniu nimi, nie ma miejsca na amatorszczyznę i pobożne życzenia.

OK - jesli chodzi o krytykowany system szkolenia w Oyama Karate: zastanawiam sie na ile przemyslana jest jego krytyka. Przede wszystkim czas uswiadomic sobie, ze JAPONSCY INSTRUKTORZY NIE MAJA MONOPOLU NA MADROSC I WYLACZNOSCI NA NAUCZANIE KARATE , jest mi trudno zrozumieć tą megalomanię pomieszaną z bezkrytycznym zapatrzeniem w to co nie polskie.
Każdy szuka swojego nauczyciela. Naszym jest Shigeru Oyama. Coz wam do tego?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Bo Polskie Oyama - J.D. - zrobili se patent na wylaczne niewiedze . Kasa sie liczy i zwlennicy co uuwielbiaja opatentowna droge na skruty . Ale patent maja :)


JUż nic z tego nie rozumiem jak to jest mamy dwie organizacje światowe Oyama Karate S. Oyamy ? a po co dwie takie same ?, kiedyś czytałem,że S. Oyama przekazał swoja organizację chyba ta w USA Y.Oyamie więc po co sobie zostawił ta organizacje oyama w Polsce , wielki galimatias czy ktos to wyjaśni np. kto która założył , gdzie zarejstrował , któ tak naprawdę jest szefem światowej organizacji jacy sa głowni instruktorzy i po co w dwócyh organizacjach oyama dwie rózne naszywki ( znaki ) itd
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

JUż nic z tego nie rozumiem jak to jest mamy dwie organizacje światowe Oyama Karate S. Oyamy ? a po co dwie takie same ?, kiedyś czytałem,że S. Oyama przekazał swoja organizację chyba ta w USA Y.Oyamie więc po co sobie zostawił ta organizacje oyama w Polsce , wielki galimatias czy ktos to wyjaśni np. kto która założył , gdzie zarejstrował , któ tak naprawdę jest szefem światowej organizacji jacy sa głowni instruktorzy i po co w dwócyh organizacjach oyama dwie rózne naszywki ( znaki ) itd


Jestes zywym dowodem na to, ze 70% ludzi w tym kraju nie rozumie czytanego tekstu - gdyby bylo inaczej informacje zamieszczone na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] rozjasnilyby mrok twej kory mozgowej :wink:
Jak ty znajdujesz czas na trenowanie karate jesli tyle czasu spedzasz trollujac na forum?! :?

I gdzie podzial sie MODERATOR?! Ten temat jest O KYOKUSHIN - nadziewane frustracja wypociny proponuje zamieszczac w osobnym temacie. "Majaki i urojenia" to bedzie dobry temat - Sandokan moglby go sobie nawet pomoderowac (w przeciwienstwie do karate w tej materii zdaje sie byc prawdziwym ekspertem).
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Czego sie czepiasz. O Oyamie zaczal Inhetos a kazdy moze sie zapytac Sanokan tez. No to odpowidz jakzes taki madry. Wyjasnij bo moze ktos nie wie jak to rozimiec .
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Kirin temat jest o Kyokushin ale prawie wszystkie style knock-down z niego sie wywodza wiec zawsze w takich dyskusjach moze sie zdarzyc ze ktos zachaczy o inny styl np. Oyama,Shidokan,Ashihara lub Enshin. Swoja droga tez jestem ciekaw Twojej odpowiedzi na pytanie sandokana 100. :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Paul czy uczestniczyłeś w obozach i treningach Oyama WOKO w USA :?: Czy ktoś z Polski kogo znasz uczestniczył :?: Może krótka relacja z ewentualnego pobytu. Mam pytanie czy ćwiczyłeś byłeś na seminarium prowadzonym przez Yasuhiko Oyama :?: Pozdrawiam
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Zaraz po powstaniu IKF Oyama nawiazalem kontakt z Saiko Shihan Y.Oyama otrzymalem od niego materialy szkoleniowe oraz kontrakt. Bylem w USA w 2006 zaraz po przyjezdzie i osiedleniu sie w U.K. Udalo mi sie byc na kilku treningach w glownym dojo W.O.K.O.w Birmingham. Ale dla mnie to przeszlosc dzis jestem w Enshin Karate aczkolwiek lubie poczytac o mojej starej organizacji. Ostatnio na Mistrzostwach Swiata Kyokushinkan w Budapeszcie obserwatorami byli przedstawiciele W.O.K.O. wiec moze wlacza sie w ten nowy nurt wspolpracy sportowej.Polakow nie spotkalem w glownym dojo ale bylem tam tylko pare dni wiem ze kilka osob z Polski kontaktowalo sie z Saiko Shihan odnosnie otwarcia dojo w Polsce ale jakos rozeszlo sie to po kosciach. Moze wspolpraca W.O.K.O. z IFK Kyokushin i Kyokushin-kan jesli do niej dojdzie, odgrzeje te kontakty.Pozdrawiam
P.S.
Inhotes otrzymuje informacje na poczcie w.p. ze wysylales do mnie e-mail, ale na skrzynce e-mail na vortalu nie mam nic. Jesli cos pisales wyslij na: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Nic bardzo pilnego . Miałem pytanie czy seminaria z Kancho Ninomiya w Warszawie są otwarte dla osób z Kyokushin :?: Z tego co się orientuje Kancho pojawia się w Warszawie co roku. Lubię wplatać w trening nowinki :wink: . Stego co się orientuje był dwa razy w Polsce . Co do tego że wstąpiłeś do Enshin to wartościowy wybór. Jak widać Enshin pomału bo pomału ale się rozwija co roku dochodzi nowy kraj ostatnio przedstawicielstwo na Białorusi waszej organizacji doszło. Także trzymam kciuki za Enshin :D
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Dlaczego KIRIN mnie wyzwa i obraża wszczyna awantury pytanie jak każde inne i dobrze P.Sępek zauwazył ,że pylko zapytałem. Nie ma potrzeby wylewać swoich flustracji na innych wyzwywając ich bezkarnie na forum. Prosze tylko o wyjaśnienia . Nie można zamykać się w zmowie milczenia. Serdeczna prośba o wyjaśnienia o tych dwóch organizacjach , ponieważ jak widać więcej osón jest tym zaintersowanych sportowo.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Inhetos z tego co wiem wszystkie seminaria z kancho Y.Ninomiya sa otwrate i nie ma z udzialem innych organizacji problemow. Rok temu bylo dwoch przedstawicieli Oyama Karate.W Przyszlym roku wybieram sie do Warszawy na seminarium wraz z moim sensei, wiec moze sie tam spotkamy :wink: Co do wielkosci organizacji to jest ona mala gdyz decyzja kancho o tym iz kazdy wstepujacy sensei musi zdjac czarny pas i rozpoczac treningi od podstaw eliminuje wielu z nich. (nie moga sie z tym pogodzic :lol: )Pozdrawiam
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
No i Kirina wcielo z odpowiedziami :)
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

No i Kirina wcielo z odpowiedziami :)


Tylko pytamłem ,a On bezkarnie obraża i wyzwa skąd taka złość i wściekłośc gdy się tylko o to pytamy. Przecież nie można zakazywać, straszyć, grozic komuś ,że ten chce robić ten sam styl karate , który wywodzi się pierwszej lini. Do końca nie wiem o co chodzi ale przypominami to pewną sytuację , która już Polska przerabiała.
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
No a co powie? Że polskie "Ojama" to tak naprawdę karate Dyducha? Ogólnie wiadomo,że Dyduch próbował się dogadać z Yasuhiko Oyama ale poszło o za wysokie ceny. Po co komuś kasę nabijać jak można sobie :) :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Naozane a skad o tym wiesz? Widziales kontrakt jaki W.O.K.O. przygotowalo dla polskich dojo? :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024