Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Mowienie, ze w "kyoku" (co to za haslo?) jest be, bo nie ma tam - tu sobie cos wpisz, jest co najmniej absurdalne, powinno sie pisac/mowic - w tej sekcji kk nie ma tego, bo jest tylko to czy tamto. Trenowalem w kilku sekcjach i poza realizacja programu kazdy dobry instruktor (samoszkolacy sie na biezaco) przemyca rozne ciekawostki...

-Ooo, właśnie o to mi chodziło. Uważam ( jest to mój prywatny pogląd :wink: ), że od tego jest szef wyszkolenia technicznego (czy inna nazwa takiego panka), którego zadaniem jest kontrola czy i jak program jest realizowany a gdy trzeba "kopnięcie w dupe" zgnuśniałego, nawet najlepszego-kolegi-instruktora. Jeżeli nie robi się czegoś takiego to znaczy, że jest przyzwolenie "najwyższych czynników" danej organizacji i ONI są winni (a nie styl).

I jeszcze ciekawostka (z oficjalnej strony):

Polska Organizacja Kyokushinkai stawia sobie za cel rozwinięcie i uatrakcyjnienie programów działania dla wszystkich ćwiczących Kyokushin w Polsce, a w szczególności 95% członków, którzy nie są zainteresowani sportem.

- działania po 35 latach (czytaj przebudzenie). Czy jest to w porządku wobec wszystkich, którzy chcieli poznać ten styl? Czy jest to w porządku wobec np.Vaccy? Gdzie jest choćby krótkie- przepraszam?
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Kyokushin trenowalem prawie 6 lat i nigdy nie bylo samoobrony. Jak poszedlem na.trening kicka to myslalem
Ze im dokopie i o malo mnie nie ubili. Okazalo sie.ze.jak ktos ma dobre rece na jodan i dobrze sie.porusza to nawet lowkick nie.wlozysz, No i dalem sobie.spokoj.z kyokiem.


Twoja historia doskonale pokazuje braki wyszkolenia w niektorych klubach Kyokushin.
Otoz po pierwsze odpowiednia pozycja walki np: jihyo-kamae w ktorej jedna reke jest wysunieta do przodu tak aby kontrolowac dystans od przeciwnika a druga uniesiona w gore obok glowy gotowa do ataku lub bloku, lub wysoka pozycja maebame-kamae.

Proste mae-gari chudan to doskonaly sposob na zatrzymanie ataku rekami na glowe, oczywiscie wykonane w odpowiednim czasie, czyli kontra dluzszej nogi na atak reki (ramienia).
Nie jestem pewny zbyt malo danych, wydaje mi sie jednak iz podczas twojej wycieczki na zajecia kick-bokserow po prostu nie walczyles w sposob tobie znany w ktorym czules sie pewnie a przyjales metode gospodarzy ktorej nie znasz. Nie mogles z marszu wygrac a nawet nawiazac walki prowadzac gre wedlug ich obcych ci regol.

Ale czy teraz cwiczac kick-boksing bylbys w stanie nawiazac walke np z przeciwnikiem znajcy judo, ju-jitsu czy po prostu ulicznym fighterem? Czy znowu poszedl bys na judo bo ktos cie chwycil i rzucil.

Kazde takie spotkanie z innym stylem (a nawet porazka) jest doskonala nauka, sprawdzianem naszych umiejetnosci i przydatnosci naszego stylu walki-obrony. Czasem trzeba po prostu wrocic do dojo i sprobowac znalezc sposob na problem, zadac instruktorowi kilka klopotliwych pytan.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To całkowita prawda co sake pisze.

Można tak w nieskończoność chodzić i szukać.

Do samoobrony wystarczy lewy, prawy, dwa kopnięcia i sierp.
Większość z nas ćwiczy jednak dla przyjemności, rekreacyjnie, dla sportu.

Przegrana z kickbokserem w walce na ręce jest oczywista przy pierwszym razie.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Kyokushin trenowalem prawie 6 lat i nigdy nie bylo samoobrony. Jak poszedlem na.trening kicka to myslalem
Ze im dokopie i o malo mnie nie ubili. Okazalo sie.ze.jak ktos ma dobre rece na jodan i dobrze sie.porusza to nawet lowkick nie.wlozysz, No i dalem sobie.spokoj.z kyokiem.

Może i ja wtrące swoje dwa grosze.Też miałem przyjemność uczęszczać przez jakiś czas na zajęcia kicka w okresie studiów.To co słyszałem od wcześniejszych instruktorów kyoka mniej więcej w stylu"wystarczy podnieść garde wyżej i wszystko będzie OK,niestety nie sprawdziło się.Za pierwszym razem zebrałem niezłe lanie.Wnioski jakie wysnułem odnośnie mojego sposobu walki-zupełny brak umiejętności obrony najważniejszej strefy-jodan,zbyt wolne poruszanie się,zła reakcja na lecącą w moją stronę pięść,zbytnia sztywność tułowia(uniki).Na następnym treningu trener kicka powiedział abym więcej się poruszał to przynajmniej mniej zbiorę(miał rację).Mae geri jest świetną obroną tylko naprzeciwko masz gościa (mówię o walce wna regułach kicka) który w zasadzie też to wie uda sie to raz,może dwa ale po kolejnej takiej akcji chyba się już zorientuje jak się bronisz i w następnej akcji może już być niewesoło.Po studiach w nowym miejscu pracy zacząłem chodziś na kyok.Walki naprzeciwko mnie gościu ok.15kg cięższy zacząłem "chodzić"na nogach tak jak na kicku,podchodzi treneri mówi"ty zacznij walczyć a nie skakać"to tak a propos otwartości niektórych instruktorów.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To niestety jest niezależne od stylu, to kwestia podejścia osób które nie chcą się nowego uczyć, a innym wmawiają że co innego to syf.

Temat jest o kiokushinkai, ale dotyczy on tak naprawdę każdego karate.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

To niestety jest niezależne od stylu, to kwestia podejścia osób które nie chcą się nowego uczyć, a innym wmawiają że co innego to syf.

Temat jest o kiokushinkai, ale dotyczy on tak naprawdę każdego karate.

Zgadzam się z Tobą,zaczynałem od karate tradycyjnego i tam też można byłoby coś o tym powiedzieć :)
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Mnie przybilo to ze jak ci mowia przez tyle lat ze jestesmy najlepsi w. kumite to w to wierzysz a potem
Okazuje sie ze cos z tym co ci mowia jest nie tak. Kickboxingu tez nie trenuje ,
Ale chce powiedziec ze kyokushin bylby najlepszy jakby w nim bylo to o czym pisze Sake ale tego nie ma
I chyba nigdy nie bylo.
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
z biografii Mas Oyamy wynika, ze kiedys bylo wszystko, ale:
1. byly wypadki
2.zaczeto tworzyc formule sportowa knock down
i z powyzszych kwestii zaczelo wynikac i sie krystalizowac Kyokushin sportowe i Kyokushin kompleksowe (czyli rowniez techniki zabojcze cwiczone tylko w ramach kihon) i mamy to, co mamy + dodatki wedle inwencji danego instruktora.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Co to jest karate kyokushin? To stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki. Bezpieczny z tego powodu, że nie można uderzać ręką w głowę. Ma jedną wadę, która mnie do niego zniechęca. Wielu trenujących odnosi się z arogancją i nie uzasadnioną niczym wyższością do sportowców ćwiczących inne sporty walki, czy ćwiczących w innych federacjach.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

... że nie można uderzać ręką w głowę. ...

Ale można ją kopnąć.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Ale można ją kopnąć.


Ale o co ci chodzi?
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Można kopać na głowę ...
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Kwiat napisal:
Co to jest karate kyokushin? To stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki. Bezpieczny z tego powodu, że nie można uderzać ręką w głowę. Ma jedną wadę, która mnie do niego zniechęca. Wielu trenujących odnosi się z arogancją i nie uzasadnioną niczym wyższością do sportowców ćwiczących inne sporty walki, czy ćwiczących w innych federacjach.
Odpowiadam:
jesli szukasz niebezpiecznych sportow - bardziej niebezpieczny jest tylko boks tajski.
Stosunkowo bezpieczny sport? - to Kolego nie masz zielonego pojecia o Kyokushin, albo mylisz ten styl z czyms podobnym lub podsobnie brzmiacym, na samych treningach bylem swiadkiem wielu wypadkow i kontuzji. Przyjdz na trening Kyokushin, pocwicz a potem napisz - bo dopiero wtedy Twoja wypowiedz nabierze znamion wiarygodnosci. Arogancja trafia sie we wszystkich federacjach i stylach.....
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
a czesto kopniecie jest tak samo grozne jak uderzenie piescia :D
j asam trenuje kyoksuhin. Do tego nasz trener co jakis czas cwiczy z nami boks zeby pamietac ze tez sluza do uderzania na glowe, cwiczenia te rowniez dobrze poprawiaja garde. Jak dla mnie kyoksuhin jest to styl dla mnie idealny :D Pzdr dla wszytskich ktorzy cwicza i beda cwiczyc kyoksuhin :wink:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Kwiat napisal:
Co to jest karate kyokushin? To stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki. Bezpieczny z tego powodu, że nie można uderzać ręką w głowę. Ma jedną wadę, która mnie do niego zniechęca. Wielu trenujących odnosi się z arogancją i nie uzasadnioną niczym wyższością do sportowców ćwiczących inne sporty walki, czy ćwiczących w innych federacjach.
Odpowiadam:
jesli szukasz niebezpiecznych sportow - bardziej niebezpieczny jest tylko boks tajski.
Stosunkowo bezpieczny sport? - to Kolego nie masz zielonego pojecia o Kyokushin, albo mylisz ten styl z czyms podobnym lub podsobnie brzmiacym, na samych treningach bylem swiadkiem wielu wypadkow i kontuzji. Przyjdz na trening Kyokushin, pocwicz a potem napisz - bo dopiero wtedy Twoja wypowiedz nabierze znamion wiarygodnosci. Arogancja trafia sie we wszystkich federacjach i stylach.....


zgadzam sie, kyokushin porzadnie trenowane (nie rekreacyjna sekcja z 10latkami) i porzadne kumite na trnigach wcale nie jest bezpieczne,latwe i przyjemne
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
kazdy styl karate moze byc neibezpieczny na treningach, zalezy od trenera
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

zgadzam sie, kyokushin porzadnie trenowane (nie rekreacyjna sekcja z 10latkami) i porzadne kumite na trnigach wcale nie jest bezpieczne,latwe i przyjemne



Po treningach tajskiego(3mc) stwierdzam ze kyok jest przyjemny i bezpieczny ;)

To ze czasem zebra czy piszczele bola, to jakos nigdy mi nie przeszkadzalo, z tajskiego zrezygnowalem z obawy ze mi glowe urwą :roll:
Co do tego co Kwiat napisal

To stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki


toz to szczera prawda, czasem poboli czasem ktos cos złamie na treningu ... ale w 99% wszyscy wychodza po treningu uśmiechnięci :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
ja wlasnie z uwagi na glowe nie trenuje sportow w ktorych uderza sie rekami w glowe :lol: za ladna mam buzke 8O
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

kazdy styl karate moze byc neibezpieczny na treningach, zalezy od trenera

mam nadzieje oczywiście ze w sensie takim ze dobry trener= bezpieczny trening i odwrotnie ?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Kwiat napisal:
Co to jest karate kyokushin? To stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki. Bezpieczny z tego powodu, że nie można uderzać ręką w głowę. Ma jedną wadę, która mnie do niego zniechęca. Wielu trenujących odnosi się z arogancją i nie uzasadnioną niczym wyższością do sportowców ćwiczących inne sporty walki, czy ćwiczących w innych federacjach.
Odpowiadam:
jesli szukasz niebezpiecznych sportow - bardziej niebezpieczny jest tylko boks tajski.
Stosunkowo bezpieczny sport? - to Kolego nie masz zielonego pojecia o Kyokushin, albo mylisz ten styl z czyms podobnym lub podsobnie brzmiacym, na samych treningach bylem swiadkiem wielu wypadkow i kontuzji. Przyjdz na trening Kyokushin, pocwicz a potem napisz - bo dopiero wtedy Twoja wypowiedz nabierze znamion wiarygodnosci. Arogancja trafia sie we wszystkich federacjach i stylach.....


Gosy zanim zaczniesz komukolwiek zarzucać brak wiedzy warto wyjść poza własne podwórko i zapoznać się z innymi kontaktowymi sportami walki. Bardziej niebezpiecznymi od kyokushin karate sportami walki są np.: boks czy kick boxing w każdej formule od light kontaktu począwszy. Jak zapoznasz się z którymkolwiek z tych sportów, weźmiesz udział w sparingach, to będziesz wiedział dlaczego kyokushin to stosunkowo bezpieczny kontaktowy sport walki. To że byłeś świadkiem wielu wypadków/kontuzji nie świadczy o tym że kyokushin jako sport walki jest niebezpieczny w jakiś szczególny sposób. Świadczy tylko o braku szacunku dla partnera czy niekompetencji trenera.

To prawda, że arogancja trafia się we wszystkich federacjach i stylach ale tylko w kyoushin jest ona dostrzegalna na pierwszy rzut oka-chociażby na tym forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024