Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Wyborowa:
to ja jestem speechless że nie umiesz skumać że ludzie mają ważniejsze wydatki niż nowe gi a kilka stów to czasem dla kogoś góra pieniedzy.
Są ludzie, którzy przychodzą na treningi trenować i nic im nie przeszkadza, są tacy co chodzą się polansować nowym, bielutkim, wyprasowanym kimonkiem i dla taich każda wymówka żeby nie iśc na trening jest dobra-kurde bede wyglądał jak szmaciarz, musze czekać aż mi przyślą nowe gi z Japoni bo w zaszytym to wstyd ćwiczyć.
Zresztą pamiętam w jak wyglądali czasamu chłopcy od Ciebie jak przychodzili do rudy na treningi :roll: bliżej im było do szmaciarza niż mi, może u Ciebie kultywowało się nie pranie i nie prasowanie karategi żeby sie nie zniszczyła w czasie tych czynnosci bo będzie się wyglądało jak szmaciarz :lol:


Benek, nie rob z Polski Afryki. jesli 100-500 zlotych to jest jakis problem, to ja i tak nie jestem Matka Teresa z Kalkuty.
I nie obarczaj mnie tym, ze ktos inny jest szmaciarz. Nie mam z tym nic wspolnego.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
WzborowaŁ
100-500 złotych to dużo, dla kogoś kto zyje od wyplaty do wyplaty.
Niby dlaczego robie z Ciebie Matke Terese z Kalkuty?
To byli Twoi uczniowie i w jakimś stopniu reprezentowali Ciebie przychodząc do innego dojo. Nie wyglądali na uczniów kogoś, kogo wygląd szmaciarza potrafi zdziwić, co prawda mieli ładne nowe karategi, ale...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Panowie dajcie sobie na luz, ustalmy gi ma byc CZYSTE!!! A propo pasow gdy mialem juz 7 lat 2 dan moj pas byl leciutko poprzecierany ,kiedys zobaczylem swierzego 1 dan z moze 6 miesiecznym stazem i poszarpanym pasem. Na moje pytanie o stan pasa odpowiedzial "Bo ja duzo cwicze" ( w tym czasie prowadzilem swoje dojo 4 dni w tygodniu+3 dni treningowe u shihan J.Dyducha)
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Wyborowa kiedy można spodziewać się polskiego wydania Twojej nowej książki?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

MY RAZ W TYGODNIU MAMY ZAJĘCIA TYLKO Z KUMITE I TRENER DOPUSZCZA DOWOLNY STRÓJ SPORTOWY NA ZAJĘCIA


czy mam rozumiec ze chodzisz na zajecia w stringach? :)

Tak z napisem IFK zanzibar lub love łukaszenka :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Panowie spokój proszę...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Gi to takie samo narzędzie do treningu jak tarcze, packi, worki, ochraniacze. Ludzi stać na treningi a nie na kimono? Na ogół okazuje się to lipną wymówka. Prawdziwie ubogich nigdy nie wywaliłbym z sekcji, temu służy ostrzeżenie, bo nitka i igła to grosze. Ściegów godnych mistrza cechu szwaczek nie wymagam ale jak ktoś pół roku chodzi z modnymi rozdarciami to ewidentnie jest próżny, żałosny i godny czarnej polewki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
napisze tu bo zaciekawił mnie temat wyżej ale jest zamkniety

ta szkoła Tsunami zapłaciła za reklame? czy może ma free :)
juz od dłuższego czasu ten post podwieszony wisi, nie do końca wiadomo o co chodzi ale reklama jest
mozna tak swój klubik tez gdzieś wypromować ?
co trzeba zrobić zeby na forum o mt tez powiesili :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

ta szkoła Tsunami zapłaciła za reklame? czy może ma free :)
juz od dłuższego czasu ten post podwieszony wisi, nie do końca wiadomo o co chodzi ale reklama jest
mozna tak swój klubik tez gdzieś wypromować ?
co trzeba zrobić zeby na forum o mt tez powiesili :wink:


Soke nadal moderatorom po 3 danie :)
a co Ty mozesz zaproponowac :?: :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
dana z młajtaja troche nie wypada
ale moge polecić kogos kto sprzedaje khany, oryginalne :) :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

WzborowaŁ
100-500 złotych to dużo, dla kogoś kto zyje od wyplaty do wyplaty.
Niby dlaczego robie z Ciebie Matke Terese z Kalkuty?
To byli Twoi uczniowie i w jakimś stopniu reprezentowali Ciebie przychodząc do innego dojo. Nie wyglądali na uczniów kogoś, kogo wygląd szmaciarza potrafi zdziwić, co prawda mieli ładne nowe karategi, ale...


Benek, mnie od 6 lat nie ma w Starym Kraju. Jakbym kogos wyslal jako reprezentacje to kazalbym sie tak przedstawic. Wolni ludzie sa odpowiedzialni za wlasne wybory i pod nimi sie podpisuja. Jesli oni przyszli do Twojego dojo, to reprezentowali tylko siebie.
Jak ktos zyje od wyplaty do wyplaty, to niech zmieni robote, albo wyjedzie do Anglii czy jak ja do Szwajcarii i burczenie, ze 500 to duzo, po prostu sie skonczy.
Nie wiem... jak ktos chce uprawiac sporty motorowe, scigac sie w wyscigach to raczej smieszna bedzie gadka, ze nie ma na nowe opony.
To niech sie sciga na hulajnodze, albo chodzi na trening w stringach.
Dyskusja jest na manowcach.

do BSE
Jesli chodzi o moja "Explosive Power Book", ktora w wersji angielskiej od polowy czerwca jest dostepna na amazon, to w tej chwili trwaja rozmowy z polskim wydawnictwem na temat wydania ksiazki w Polsce. Nie jestem w procesie decyzyjnym.
Pisze kolejne dwie ksiazki - o treningu agility (zwinnosci w MA) i diagnostyce - testach funkcjonalnych i wydolnosciowych. Do konca roku beda na amazon po angielsku.
Robie cos co nazwalem MACS - Martial Arts Conditioning System - trening atletyczny, kondycyjny, wspomagajacy trening sztuk walki. Chodzi o zestaw cwiczen fizycznych, ktore buduja kondycyjne zaplecze zawodnika. W kazdej liczacej sie dyscyplinie te rzeczy sa odseparowane.
W karate niestety jest bigos.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Wyborowa juz jestem zainteresowany ostatnia pozycja :wink: . Jakis przyblizony termin wydania czy dopiero zaczales pisac????Pozdr.

P.S.
Szkoda ze nie spotkamy sie na British Open :cry:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Wyborowa juz jestem zainteresowany ostatnia pozycja :wink: . Jakis przyblizony termin wydania czy dopiero zaczales pisac????Pozdr.

P.S.
Szkoda ze nie spotkamy sie na British Open :cry:


testy sily ekspozywnej rak i nog sa w ksiazce o EP. Reszte mam juz opracowane - ale jeszcze nie w zdjeciach i w plikach do druku. Planuje zdjecia do agility-zwinnosci w koncu sierpnia, a miesiac pozniej zdjecia i opisy do diagnostyki.
Testuje jeszcze w tej chwili kilka urzadzen pomiarowych i takie rzeczy jak testy agility, szybkosci w duzej mierze maja sens gdy ma sie precyzyjne testy (chodzi o pozycje startowa i koncowa) i dokladne urzadzenia pomiarowe.
Sporo testow da sie jednak wykonac w warunkach dojo - bez nakladow i urzadzen. W innych, zeby test mial sens - bez technologii i urzadzen sie po prostu nie da nic ruszyc.
Na British Open mnie na pewno nie bedzie. Zycie...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
OK. ja powoli zaczynam dlubac przy swoim "Teamie" mam dwoch chlopakow o gabarytach Jarosza i jednego w lekkiej moze za rok zaczne z nimi jezdzic na turnieje. Z checia poczytam i przetestuje jakies inne metody treningowe :wink: No to do jakiegos piwka moze w Polsce :lol: Zycze milych wakacji na Cubie :wink:
P.S.
Jak bedziesz cos wiedzial o polskim wydaniu "Explosive Power Book" daj znac z checia kupie (jeszcze wciaz wole czytac w ojczystym jezyku :lol: )
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
"Pisze kolejne dwie ksiazki - o treningu agility (zwinnosci w MA) i diagnostyce - testach funkcjonalnych i wydolnosciowych. Do konca roku beda na amazon po angielsku.
Robie cos co nazwalem MACS - Martial Arts Conditioning System - trening atletyczny, kondycyjny, wspomagajacy trening sztuk walki. Chodzi o zestaw cwiczen fizycznych, ktore buduja kondycyjne zaplecze zawodnika. W kazdej liczacej sie dyscyplinie te rzeczy sa odseparowane".

Tych zestawow jest od groma. Ale zycze powodzenia. Ja chetnie nabede, chocby przez ciekawosc...

K_P
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

gratuluję wyobrażenia o boksie Janie- bokser ma w repertuarze dużo bardziej dynamiczne i szybkie wejścia, Pomimo , ze boksowałem tylko rekreacyjnie w ciągu sekundy jestem w stanie z dystansu 2 metrów dojśc do póldystansu, sprzwedać kombinacje sierpów i uppercutów i natychmiast wyjśc z niego poza tój zasięg- żaden z tych kolesi, ktorych widziałem na filmie ( a były to jakies walki międzynarodowe) nie zdązyłby zadac zadnego ze swoich ciosów- jęsli zadawałby je w ten sposób.


Mort, to jakas ironia losu ze to akurat mi robisz ten wyklad o boksie. Znam zalety boksu, prowadze nawet u mnie treningi boksu. Zgadzam sie z tym co piszesz, ale prosze, to wszystko o czym mowisz egzaltowalo mnie jakies 15 lat temu, teraz to rutyna, normalka. Ps wlasnie jakichs 15stu juz lat nie cwicze juz knockdown i wady tego systemu wyszly mi juz dawno bokiem. W naszym SeiBudokai nie cwiczymy knockdownu wlasciwie wcale, wiec troche chybiony ten twoj referat. A co do boksu: mimo wspanialej metodyki i wielu innych dobrych rzeczy ma on tez swoje wady,braki. Jedna z nich jest chowanie sie za podwojna garda, pochylanie sie ja wysokosc pasa, znalazlo by sie jeszcze co nieco. Popatrz na walki SeiBudokai a bedziesz wiedzial ze sie pomyliles. Pozdrawiam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

"Pisze kolejne dwie ksiazki - o treningu agility (zwinnosci w MA) i diagnostyce - testach funkcjonalnych i wydolnosciowych. Do konca roku beda na amazon po angielsku.
Robie cos co nazwalem MACS - Martial Arts Conditioning System - trening atletyczny, kondycyjny, wspomagajacy trening sztuk walki. Chodzi o zestaw cwiczen fizycznych, ktore buduja kondycyjne zaplecze zawodnika. W kazdej liczacej sie dyscyplinie te rzeczy sa odseparowane".

Tych zestawow jest od groma. Ale zycze powodzenia. Ja chetnie nabede, chocby przez ciekawosc...

K_P


daj Kubusiu jakies namiary na te gromy.
W MMA, w Stanach, gdzie trend do utylizowania nowych sprzetow czy metod jest nieporownywalny z tradycyjnymi stylami karate (zwlaszcza w Polsce) sprzet o nazwie BOSU jest nieznany, o specyficznych cwiczeniach dla MA na tym sprzecie juz nie mowie.
Trening agility - taki jak jest w innych dyscyplinach, gdzie wymaga sie szybkiej i precyzyjnej pracy nog - w karate nie istnieje, a jedyny sprzet ktory ewentualnie sie wykorzystuje to jest skakanka.
Ksiazek jest rzeczywiscie masa, ale sa nie na temat.
Biorac pod uwage trend, gdzie cwicza coraz mlodsi (tu tez jest dziura edukacyjno szkoleniowa i nie ma zadnach specyficznych podrecznikow jak dyscypline karate organizowac z mlodszymi). Literatury nie ma i raczej sie nie zanosi na to zeby cos bylo.
Tradycyjnych ksiazek w stylu - rozgrzewka, kihon, kata, walka, samoobrona, cwiczenia (glownie pompki sklony przysiady) - rzeczywiscie jest do bolu. Ale specyficznie dobrych ksiazek szkoleniowych jest bardzo niewiele. A po polsku to wcale.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Żadna książka nie zastąpi bezpośredniej pracy u dobrego instruktora- trenera. Nie sądzę aby na etapie rozpoczęcia treningów karate najmłodszych ktoś z nich słyszał lub rozumiał co to metodyka, trening specjalistyczny. Nawet u starszych jest z tym problem gdyż głównym czynnikiem trenowania w sekcji jest trening dla siebie a nie dla sportu i zawodów . 99% ludzi trenuje rekreacyjnie ,a tylko 1 % myśli o wynikach sportowych , a po pierwszych zawodach dołącza do tych 99 %. Treningi karate mają wiele wspólnego z innymi sportami , gdzie metodyka jest bardzo rozwinięta za sprawą gonitwy za kasą w sportach olimpijskich lub danej mody.
Jan nie przesadzaj z reklamą tego seidudokai, gdyż mało kto o tym słyszał i to jeszcze pozytywnie. Dla wypracowania marki trzeba kilkunastu lat ciężkiej pracy , startu z sukcesami w prestiżowych zawodach na świecie w różnych rozgrywkach począwszy od MMA do K 1.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Żadna książka nie zastąpi bezpośredniej pracy u dobrego instruktora- trenera. Nie sądzę aby na etapie rozpoczęcia treningów karate najmłodszych ktoś z nich słyszał lub rozumiał co to metodyka, trening specjalistyczny.


pelna zgoda.
Ale dobry instruktor to taki ktory sie sam ksztalci i ksztaltuje. A tu bez sterty ksiazek sie nie da ruszyc.
Ja pamietam swoje pierwsze treningi jako epopeje na temat "kaczy chod" i "krokodylki". Szczytowe osiagniecia metodyki treningowej w tamtych czasach.

1. Jak instruktor nie slyszal o treningu specjalistycznym i cwiczeniach specjalistycznych to zaden z niego instruktor.
2. Dyscyplina bez elity, bez wysoko kwalifikowanych i specjalizowanych trenerow bedzie zawsze na niskim poziomie.
3. Droga do elity jest m in. edukacja i trening specjalistyczny.
4. W zwiazku z tym nie pisze ksiazek dla wszystkich czy dla poczatkujacych.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Alez sa przeciez materialy, co prawda nie do karate, ale mp. mma - takich ludzi, jak Ross,
Tsatsouline, Maxvell - mowie teraz o najglosniejszych, teraz tutaj chocby na budo.
K_P
PS. Czekam na publikacje. Ja w zasadzie zapoznaje sie z kazda publikacja na temat treningow etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024