Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masło orzechowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Masło orzechowe

masło orzechowe ma naturalne tłuszcze NNT


Nnkt jeśli chodzi o ścisłość. Poza tym- coś nie chce mi się wierzyć, żeby masło orzechowe nie miało węgli ;]
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Oczywiście, że ma węgle (jak prawie wszystko) :)

Tyle, że w śladowej ilości. Zwykle mniej niz 10g/100g.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
magnezu, fosforu, potasu, żelaza oraz witamin z grupy B, E i kwasu foliowego.

Masło orzechowe polecane jest osobom starszym, przemęczonym i żyjącym w stresie,

ponieważ wspomaga pracę mózgu i zwiększa zdolność do koncentracji. Polecane jest

również w diecie sportowców i rozwijającej się młodzieży.

dokładny skład procentowy zawartości węglowodanów podam w poniedziałek, bo dzisiaj mi się nie udało uzyskać tej informacji..
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Jeśli mówimy o tym samym, to takie masło jest tak niedobre, że szok. Poza tym 10% to jedna coś tam jest z tych węgli.

btw ja również uważam, że ten deser musi być paskudny w smaku O_O
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
to masło jest pyszne mam je w domu, nie wiem co jadłeś, wrzuce fotke
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Dołączona grafika
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe

Jeśli mówimy o tym samym, to takie masło jest tak niedobre, że szok. Poza tym 10% to jedna coś tam jest z tych węgli.

btw ja również uważam, że ten deser musi być paskudny w smaku O_O


10% to może i dużo gdybyś to jadł słoikami :wink:

30-40g jako dodatek do twarożku czy nawet te 100g to zledwie 3-10g węgli. Dajmy spokój - w całodniowym bilansie tyle co nic.

Dodam tylko, że o wiele lepsze (zdrowsze) jest masło na bazie orzechów laskowych niż ziemnych. Niestety sporo droższe i mnie dostępne.

Ja tam jednak wole i tak zwykłe orzechy. To samo tylko mniej przetworzone :wink:


A bardziej w temacie - kumpel bardzo poleca Regeneration X ALRI. Cena nie mała, ale za to wszystko (prawie) w jednym.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
co jest zdrowszego w orzechach laskowych niż w arachidowych?
co do przetworzenia to te sa poprostu dobrze zmielone, całe orzechy trudno się dodaje do napoju..

co do regeneracji jeszcze ktos poleca mi jedną herbatkę z syropem, podobno działa cuda, ale musze przetestować czy rzeczywiście to napisze
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Nie pisałem konkretnie w stosunku do masła wklejonego przez Ciebie, tylko do większości innych które często są zrobione z ziemnych orzechów.

A co lepszego jest w laskowych?
Lepsze proporcje tłuszczy.

Jeśli chcesz stwierdzić czy laskowe są lepsze niż arachidowe wystarczy poszukać jakie proporcje tłuszczy posiada każdy z nich.

Co do przetworzenia - nie jadłem masła którego zdjęcie wkleiłeś, ale jadłem kilka innych. Chociaż wybierałem takie bez soli, cukru to i tak w składzie nie było samych orzechów :Wink:


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
to ma około 40 % tłuszczy tyle wiem bo dokładny skład sprawdze dopiero po weekendzie. mi tak pare % tłuszczu w te czy te jest obojetne, bardziej licza sie witaminy i mikroelementy, te sa podobno najwartościowsze w arachidowych- mam cos o tym w jakies książce najwyzej potem zajrze.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Jak już będziesz wiedział to daj znać - mnie też interesuje ten temat.

Co do tłuszczy - jeśli dbać o odżywianie, witaminki itp to dobrze pamiętać o odpowiednim stosunku kwasów tłuszczowych (nasycone, jednonasycone, wielonasycone). Same "zdrowe tłuszcze" nie powinny być jedynymi.

Skoro arachidowe maja ok 40% tłuszczy znaczy, że mają więcej węgli niż np laskowe w których tłuszcze stanowią jakieś 65%. Co prawda przy normalnym stosowaniu (kilkadziesiąt g dziennie) różnice duże nie są. No chyba, że ktoś jest na low carb i liczy każdy spożyty węglowy gram :wink:

PZDR

[może mod mógłby wydzielić z tego temat o orzechach? z góry dzięki]
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Naturalne maslo orzechowe jest BARDZO ZDROWE i tu nie ma co sie z sally klocic. Niemal kazdy zywieniowiec ci poleci jesc lyzke na sniadanie.

Problem w tym, ze to naturalne, nie slodzone i nie solone jest dosc kiepskie w smaku. Ja osobiscie jem je z bananem, bo to pozwala mi nie krzywic sie na sama mysl.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
Może źle Cie zrozumiałem, ale czy odnosisz wrażenie, że kłócę się z Sallym, a tym bardziej, że zaprzeczam, iż masło orzechowe jest zdrowe?

Przeciwnie. Chciałem tylko zaznaczyć, że masło masłu nie równe, same orzechy różnią się "składem" co oczywiście nie oznacza, że jedne są gorsze od innych.



PZDR
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
maslo orzechowe mozna zrobic samemu,zajmuje to ok 5minut .dowolne orzechy(mozna mieszac np.laskowe z ziemnymi) wrzucamy do blendera,dolewamy wode,troche oleju np.z oliwy ,cukier/sol jesli ktos chce i mieszamy na konsystencje kremu.
smarowac na pieczywo z pokrojonym bananem,brzoskwinia czy truskawkami,jesli brak mozna dzem o dowolnym smaku.chyba ze ktos sie boi nadmiaru cukru.

a jeszcze taki przepis na szybkie papu na sniadanie:1/4 szklanki mleka,3 lyzki kakao,cukier,cynamon wrzucamy do gara,robimy czekolade,zagotuje sie to dodajemy platki owsiane,mieszamy przez chwile i........smacznego.
na wierzch mozna posypac wiorkami kokosowymi ,orzechami lub czyms podobym
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
orzechy zimne- źródło jednonienasyconych kwasów oprócz tego oliwa z oliwek, nerkowce migdały awokado) - pomagają w chorobach serca (podnoszą poziom dobrego cholesterolu, w cukrzycy zalecane; obniżają poziom glukozy we krwi

L-Arginina - wazny aminokwas endogenny,stymuluje wzrost (hormon STH) , przyspiesza gojenie się ran (skóra), antynowotworowe działanie
w orzechach (nie pisze w jakich) pestki słonecznika, sezam, czekolada, kukurydza, ryż brązowy

magnez - orzechy - nie pisze które
wapń - tez nie pisze, tylko orzechy
vit z grupy B
chrom

Podsumowując większość jest o orzechach ogólnie, laskowe nie sa w ogóle wyszczególnione, ziemne i nerkowce sa wyszczególnione tylko jeśli chodzi o te tłuszcze jednonienasycone
wychodzi na to ze te dwa rodzaje (i migdały) mają najlepsze działanie
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
W UK do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia jest wlasnie maslo migdalowe. Chyba czas zaczac to kupowac.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
U nas tez jest Horizona 175g za 15 zł, bez soli i cukru tez. Ale po co migdałowe jak arachidowe jest tańsze i tez zdrowe. Jets też z orzechów nerkowca, tylko to sa droższe wszystkie.

a tak wogole to można by zmienić tytuł wątku na zdrową dietę dla sportowców,a nie masło orzechowe bo będę wklejać przepisy ktore przytowuje vice mistrz kulturystyki to mozna o tym pogadać, a ile mozna pisać o maśle orzechowym (wydaje mis jest ten temat już jest wyczerpany)

wogole mnie przeraża ostatnio werost popularności farmaceutyki i innych dziwnych substancji na virtalu budo, mysle ze dobrze by było z tym przystopowac i dac jakąs alterntywe zdrową bo to zbyt dobre na ludzi, zawłaszcza młodych niejest
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło orzechowe
ups. edycja mi się skończyła, muszę dokończyć tutaj.
tak ze ostatnio się troche za duzo farmaceutycznych tematów robi ze boje sie zeby fajny vortal nie zaczał przypominać konkurencyjnej forum-szmiry, na której chwile po wejściu pojawia się propozycja sprawdzenia ile warte sa twoje mięśnie i latajace wiadra jakiegoś syfu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024