Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Guja mówi że sport jiujutsu to jest MMA light.

a to już jakaś nowość :D
  • 0

budo_radekanto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 834 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
cd. 8)

"hehe...no to ładnie...szkoda, że się nie wybrałem... "

Nie masz czego żałować.
Masa kontuzji- połamane nosy, porozbijane głowy, połamane ręce, wstrząsy mózgu.
Szkoda gadać.

Wszelkich skandali które miały tam miejsce nie sposób w skrócie opisać.

Jeszcze jedno utkwiło mi w głowie:

Podczas Finału [który odbywał się na ringu] jeden zawodnik nie był w stanie kontynuować walki. Dostał nock-downa i słaniał się na nogach.

Sędziujący Prezes T. Guja nie przerywał walki.
Facet stał ledwie na nogach nie wykazywał chęci kontynuowania walki, pochylony podparty rękoma o własne kolana.

Drugi zawodnik stał i czekał aż się ten pozbiera. Na co Prezes-sędzia zwrócił mu uwagę, że nie było komendy Stop.
Więc poinstruowany podbiegł do pochylonego zawodnika i kopnął go z rozpędu w twarz.

Żeby było śmieszniej wcześniej niezdolny do walki zawodnik próbował uciec z ringu, ale kibice wpychali go z powrotem na ring. Krzycząc "Walcz Kur..a!"

Sędzia główny i zarazem prezes nie przerwał walki i nie reagował.
Widowisko było. Ale co to ma wspólnego ze Sportem, Sztukami Walki czy zawodami sportowymi ? -Nie wiem.

Poziom żenujący, żadnych rzutów, żadnych dzwigni, żadnych duszeń, nawet kopnięć na głowę jak na lekarstwo - tylko chaotyczne, bezładne mordobicie.

To były Mistrzostwa Polski w Amatorskim Mordobiciu.

Tak jak powiedziałem.
Jak dla mnie sprawą jak i tym całym śmiesznym POJ powinien zająć się prokurator.



źródło: sfd
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Martius ja Ci mogę zrelacjonować każde zawody z PZJJ ze szczegółami i materiałami filmowymi.


No i o to wlasnie chodzi - to jest najlepsza reklama dla PZJJ - ja nie jestem na bierzaco nie moge opisywac. O to chodzi zeby opisywac duzo osob to bedzie interesowalo.

Ja Ci juz pisalem ze szanuje osiagniecia i jednych i drugich a najezdzanie jednych na drugich nie wazne kogo na kogo nie przynosi ani zaszczytu ani korzysci.

Ja swoje zdanie mam o jednych i drugic - o ile bylem/jestem w PZJJ o tyle nigdy nie bylem w POJ i nigdy nie chcialem byc ale z jednymi i drugimi moge wspolpracowac jesli to bedzie mialo sie przyczynic do rozwoju JJ w naszym kraju JJ a nie tylko sportu.

Dlatego zakladaj tematy i opisuj zawody PZJJ i namawiaj ludzi z PZJJ zeby opisywali swoje zawody a nie tylko krytykowali innych zawody nie opisujac swoich.
Tak sie wlasnie zdobywa szacunek a nie wojnami z ktorych i tak nic nie wynika 8)
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


NO ZDAJCIE, ŻE OBSZERNIEJSZĄ RELACJE.....ciągne was za język i NIC!

To jakaś tajemnica :evil:


nie za bardzo mam czas ale.....ktos tam na sfd ladnie to opisal.bardzo szczegolowo.zeby nie bylo to nie ja :D
dla mnie to byl typowy przyklad jak nie nalezy organizowac zawody.

pytales o mate -byla podzielona na 4 tasma przylepna.to byla linia koncowa,pas bezpieczenstwa.

wybralem sie na te zawody z ciekawosci,wracalem ze skaly z pp wiec przy okazji....pomyslalem sobie ze wystartuje w grapplingu.nikogo tam nie znalem wiec trudno mi mowic kto zajal jakie miejsce.w grapplingu bylo pare czarnych/brazowych pasow w judo....rzucali przepisowo,ale coz sie dziwic jak przeciwko sobie mieli kolesi z tekwondo z 3 mies.stazem na macie :roll:
kat.obsadzone slabo-od 4 do 9 osob.
k.o kilka bylo choc mialo byc na lajcie i za k.o dyskfalifikacja tego ktory uderza!kilka zlamanych rak(a przynajmniej w gipsie)ale raczej na wlasny koszt wybrali sie do szpitala,a powinna byc jakas karetka,ale ja moze dziwny jestem :D ).jeszcze jedna"smieszna"sytuacja,ktos mial problem podczas walki z barkiem,pan tomasz kazal tej osobie polozyc sie na plecy,po czym wzial sie zaparl o ta osobe i naciagnal co trzeba-prawie jak w"najlepszych z najlpepszych"
sytuacja o jakiej ktos wspomnial na sfd,o walce finalowej-koles nie mial juz sily,jego ekipa nie rzucila recznika,pochylil siew pol.....i .czekal na zbawienie,sedzie glowny/tomasz.g nie przerwal walki ,drugi zawodnik sluchajac dopingu publicznosci i swoich pierd....mu kopala od dolu.wszyscy byli zadowoleni.
:roll: .
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
stando-200osob to mocno przesadzona liczba ;)
w grapplingu seniorow bylo:
-do 70kg:9
-do 80kg:4
-do 90:6
powyzej 90:4

z tego czesc startowala w sportowym jj.
150 to zblizona liczba i tak zawyzona.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

stando-200osob to mocno przesadzona liczba ;)
w grapplingu seniorow bylo:
-do 70kg:9
-do 80kg:4
-do 90:6
powyzej 90:4

z tego czesc startowala w sportowym jj.
150 to zblizona liczba i tak zawyzona.


no spoko ja zmatmy to orzeł nie jestem ;) - jak patrzyłam na te karteczki to mi się takie nr kojazą jak 186 i wyżej (a jak zawodnik się zapisywał to dostawał jeden nr nie zależnie od tego w ilu kategoriach startował - ale upierać się nie będę ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
No proszę :P Ale jajca ....

BTW Martius....czy ty przypadkiem kilka stron wcześniej w tej dyskusji nie mówiłeś, że gdyby PZJJ mial takiego organizatora jak TG to Polska byla by potega i basta ??? 8) :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

No proszę :P Ale jajca ....

BTW Martius....czy ty przypadkiem kilka stron wcześniej w tej dyskusji nie mówiłeś, że gdyby PZJJ mial takiego organizatora jak TG to Polska byla by potega i basta ??? 8) :D


Tak i tego zdania nie zmienie - bo bez kasy jaka dostaje Zwiazek potrafi cokolwiek zrobic a Zwiazkowi w okresie kiedy bardziej dzialalem nawet nie zalezalo na sponsorach tylko zarcie miedzy soba kto pojedzie ze sportowcami za granice.

A wiele imprez robionych przez TG bylo nie gorzej zrobionych niz Zwiazkowe a nawet duzo tych samych zawodnikow startowalo. W tym przypadku głownym organizatorem byl Grudziadz.

Na zawodach PZJJ tez karetki kursowaly nawet w zawodac hduo-systemu :) co powinienes wiedziec najlepiej 8)

No to czekamy wszyscy na Twoje opisy zawodow PZJJ z utesknieniem - ja tylko zachecam do reklamy krysztalowej Organizacji nic wiecej 8)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Ale z tego co zrozumiałem to większość "afer" wynikało, że tak powiem z niedoskonałości przepisów POJ(jak i samego POJ) a nie z tego, że Grudziądz Hale wynajął na te "Miszczostwa".

No tak czy siak cieszę się, że ludzie sami zobaczyli czym jest Guja Dziudziutsu.

Bo do tej pory jak się o Nim kawał prawdy napisało, to było to odbierane jako zazdrosny atak PZJJ na niebywały talent sportowy, trenerski, ogranizacyjny itd itp....

Na przyszłość ludzie współpracujący powinni się grubo zastanowić czy ubierać się we współprace z czymś takim jak POJ. Bo można sobie nie lada problemów narobić.


Zawody sportowe muszą się odbywać według regół które są zapisane w odpowednich ustawach.
Nawet impreza typu dyskoteka jest obwarowana stosownymi przepisami.

Samo łamanie własnego regulaminu na zawodach jest poważnym wykroczeniem jak nie przestępstwem.

Nie wspominając o sędziowskich wałkach, poważnych kontuzjach, braku właściwego zaplecza medycznego,itd itp ....skończywszy na stratach moralnych dzieci i rodziców.

Nie wspomnę, że całe zawody były najprawdopodobiej całkowicie nielegalne.

Bo prawo do organizowania Mistrzostw Polski mają Polskie Związki Sportowe a nie jakieś podrzędne jednoosobowe "stowarzyszenia".

(To jest to o czym pisałem wielokrotnie, Mistrzów Polski w jednej dyscyplinie i kategorii jest setki)

Już widze jak Ci rodzice z dziecimi jadą w przyszłości na zawody czy choćby polecają ten sport dla innych.... :roll:

Bilans jest taki, że potem Ju-jitsu jest kojażone nie ze Sztuką Walki czy Sportową Rywalizacją ....z wysokim poziomem zawodników....tylko z biciem się po pyskach w "light MMA" Guja Dziudziutsu....z chałturą...i z wątpliwej urody laskami w Judogach prezentujących na oficjalnych stronach swoje Psiochy (...domyślam się... że u Miszcza na chacie :roll: ...)


Wszyscy na takim oszołomstwie tracimy.
Utorzsamianie tego typu zawodów czy organizacj z JJ jest obraza dla Sztuki Walki, obraza dla Sportu i dla zawodników.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Oczywiście ...żeby była jasność, pasowałao by żebym uczciwie uderzył się w pierś.
:oops:

Martius masz całkowitą rację odnośnie promocji dyscypliny, sponsorów,.... itp w PZJJ.

Marketingowo PZJJ nie istnieje....i co gorsza najwyraźniej nie zależy mu w ogóle na promocji dyscypliny, zawodników(światowej kalsy :( ) i osiągnieć.

Nie wiem dla czego tak jest. NIe potrafię tego zrozumieć.

Oczywiście jest to strzał we własną stope.

Bo gdyby odpowiednia promocja dyscypliny - zawodników istniała, nikt nie miał by wątpliwości co do tego na jak niskim poziomie jest POJ i jego Miszcze. :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Bo gdyby odpowiednia promocja dyscypliny - zawodników istniała, nikt nie miał by wątpliwości co do tego na jak niskim poziomie jest POJ i jego Miszcze. :roll:


I o to chodzi - dlatego ja bylem zwolennikiem jezdzenia zawodnikow PZJJ na inne zawody aby pokazywali tez tam swoja klase. Niestety opinie duzej ilosci byly inne zeby wszystko bojkotowac co jest inne.

W boksie jest bardzo duzo federacji i czolowi zawodnicy walcza w roznych organizacjach tam potwierdzjac swoja klase - tak sam ojak u nas jedna federacja na druga psioczy 8)

Zawodnicy PZJJ powinni byc promomani a tak zdobywaja laury - jestesmy jako kraj w czolowce europy a nikt o tym nie wie. W danej chwili walcza o pietruszke i ciesza sie taka sama slawa ..... czyli neznane nazwiska poza ludzmi ktorzy siedza w temacie.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumił ja Cię proszę z całym szacunkiem - tylko nie pisz że na imprezach PZJJ nie wałków sędziowskich i wszystko jest świetnie zorganizowane ;)

- bywałam z zawodnikami na mistrzostwach organizowanych przez PZJJ i np. mój pisemny protest na sędziego który zupełnie nie trzymał się regulaminu przepadł w mrokach dziejów - nikt nic nie odpowiedział przez ponad 9 lat - tak wiem żełuje że nie mam potwierdzonej kopii.

pozdrawiam
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
poważne kontuzje?koleś źle wpadł po rzucie i strzeliła ręka.to wina organizatora?rozcięty łuk,podbite oko i nos to też ich wina?no kurwa ;)
wjazd kibiców drużyny to pewnie też wina guji ;) pewnie razem z nim z jaworzna przyjechali.
łamanie własnych zasad??jakie np?
wytłumaczy mi ktoś czemu w przepisach pzjj pisze że nie można gardy zapinać w parterze?

Stando nie sędziowałaś czasem na tej dużej macie walki w kategorii do 77kg?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
na wszystkich zawodach zdarzają się druki... judo, bjj, kobyłka ;-) (tylko o tych piszę, na których startowałem)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

na wszystkich zawodach zdarzają się druki... judo, bjj, kobyłka ;-) (tylko o tych piszę, na których startowałem)


Nie widzialem jeszcze zawodow na ktorych ktos by sie nie poczul pokrzywdzony ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Bogumił ja Cię proszę z całym szacunkiem - tylko nie pisz że na imprezach PZJJ nie wałków sędziowskich i wszystko jest świetnie zorganizowane ...


Z całym szacunkiem wałków nie zauważyłem. ( oczywiście nie twierdze, że nie mogły mieć miejsca )

Zdażają się istotne pomyłki sędziowskie jak w każdej dyscyplinie.

Sędziów jest na macie trzech. Za stolikiem sędziowskim wszytko obserwuje sędzia techniczny, kolejny sędzia zajmuje się pomiarem czasu jeszcze inny zapisywaniem na bierząco do protokołu punktacji sędziowskiej.

Sędziowie sygnalizują zdobywane punkty w czasie walki na bierząco, dwóch z trzech musi pokazać punkt(na bierząco po akcji - bez przerywania walki), żeby sędzia techniczny wyświetlił go (od razu!) na tablicy wyników.

Stan punktów i kto wygrywa można zobaczyć w każdej chwili walki na tablicy - monitorze sędziowskim.
Monitor jest ustawiony tak że każdy widzi obecny wynik nawet z trybun-jeśli zdaży się że jakis punkt nie został zaliczony trenerzy, publiczność sama sygnalizuje, że coś jest nie tak Błąd jest korygowany.

Sędzia nie może sędziować walki, w sytuacji gdy jest z tego samego miasta czy klubu co walczący. (Oczywiście nawet czasu mierzyć albo jakkolwiek brać udział w sędziowaniu)

Zgodzisz się, że w takiej sytuacji ograniczone są mozliwości "wałkowania" wyników.

Jeśli są jakieś niejasności co do przyznania (każdego- JEDNEGO!) punktu sędzia przerywa walkę i prowadzi konsultacje z wszytkimi sędziami. W razie wątpiliwości cod o przepisowości akcji, istnieje jeszcze możliwość zasięgnięcia opini sędziego głównego zawodów.

Wszysycy walczą w takim samym sprzęcie. Jeden w niebieskich piastkówkach i ochraniaczach i w pasie. Drugi ma komplet czerwony.

Wszystko odbywa sie ściśle według regulaminu.

Jeśli zawodnik dopuści się złamania przepisów, natychmiast jest upominany, instruowany, a jeśli jego nieprzepisowa akcja ma wpływ na dalszy przebieg walki- (np KO po nieprzepisowej akcji, lub kontuzja) zawodnik łamiacy przepisy jest natychnmiast zdyskwalifikowany.

W razie kontuzji sędziowie są przeszkolenie i natychmiast udzielają pomocy- zabezpieczają kontuzjowanego, udoszonego itp... do chwili gdy podejdzie lekarz- który natychmiast jest wzywany na matę przez mikrofon. Ponadto jest jeszcze dwóch przeszkolonych ratowników medycznych z odpowiednim sprzętem. W przypadku powazniejszej kontuzji, Pogotowie jest wzywane jest natychmiast.

Z resztą, każdorazowo odpowiednio wcześniej, w trakcie organizacji jest kierowana informacja do najbliższej placówki pogotowia czy szpitala, że takie zawody się odbywają i być może będzie potrzebne w/w wsparcie)

Z całym szacunkiem nie zdarza się żeby...:

Zaproszenie było na zawody "w tym" a odbyły się w czym innym. :roll:

Z całym szacunkiem nie zdarza się żeby...:

-sędziów było 3 osoby potem z łapanki dobrano jeszcze 3 osoby (zawodnicy), tez sedziowałam (bo ktoś musiał - albo zawody skończyłyby sie w poniedziałek )
-sędziowie robili co uważali za słuszne co nie zawsze miało pokrycie w rzeczywistości czy regulaminie,
-dzieci skończyły walki ok 13 a finały były ok 19.00


Z całym szacunkiem nie zdarza się żeby...:

...koles nie mial juz sily,jego ekipa nie rzucila recznika,pochylil sie pól.....i .czekal na zbawienie,sedzie glowny/tomasz.g nie przerwal walki ,drugi zawodnik sluchajac dopingu publicznosci i swoich pierd....mu kopala od dolu.wszyscy byli zadowoleni....

Z całym szacunkiem nie zdarza się żeby...:

wpadło kilkudziesięciu karków i zaczeło napier...zawodników kibiców, od drzwi. Wykrzykiwali coś o żydach. Krzesła fruwały itd..

-dziewczyna leżała na macie przez 40minut nie mogąc oddychać nikt jej nie udzielał pomocy....
-Dopuszczone były dźwignie na kręgosłup.
Dopuszczone były nie czyste akcje na twarz. Można było dusić gołymi rękami za szyje.

-Np. czas walki był mierzony przez kibica na komórce którego Sędzia poprosił o pomiar.


Z całym szacunkiem nie zdarza się żeby...:

jeden zawodnik walczł w swojej niby wadze ale z zawodnikiem o 20kg cieższym.....zawodnik mowi ze to nie jest jego kategoria ,a sędzia na to albo walczy w tej albo wcale


  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

poważne kontuzje?koleś źle wpadł po rzucie i strzeliła ręka.to wina organizatora?rozcięty łuk,podbite oko i nos to też ich wina?no kurwa ;)
wjazd kibiców drużyny to pewnie też wina guji ;) pewnie razem z nim z jaworzna przyjechali.
łamanie własnych zasad??jakie np?


Przeczytaj sobie powyższe i zadaj jeszcze raz pytanie czyja to wina ?

.....a po za tym nie jest przypadkiem tak, że bronisz poziomu i rangi tych zawodów bo wygrałeś tam srebrny medal ?
(w Knajpie radość wyrażałeś :wink: )
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

I o to chodzi - dlatego ja bylem zwolennikiem jezdzenia zawodnikow PZJJ na inne zawody aby pokazywali tez tam swoja klase. Niestety opinie duzej ilosci byly inne zeby wszystko bojkotowac co jest inne.

Zawodnicy PZJJ powinni byc promomani a tak zdobywaja laury - jestesmy jako kraj w czolowce europy a nikt o tym nie wie. ....poza ludzmi ktorzy siedza w temacie.


Hm... Naprawdę nie skłamie jak napisze, że Polska to pierwsza trójka JJ Sportowego w Świecie.

No cóż :oops: Martius znowu masz 100% racji.

Jak Ja będe Prezesem to na pewno wszytko o czym piszesz się zmieni na lepsze.

Połącze wszytkie organizacje JJ, BJJ itp w jeden wspólny oficjalny organizm na równych zasadach partnerskich z korzyścią dla wszytskich i będziemy mielli dopiero Imperium :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

na wszystkich zawodach zdarzają się druki... judo, bjj, kobyłka ;-) (tylko o tych piszę, na których startowałem)


Nie widzialem jeszcze zawodow na ktorych ktos by sie nie poczul pokrzywdzony ;)

ja piszę o jawnych wałkach wynikających z braku znajomości przepisów przez sędziów, a nie o zwyczajowych "pretensjach".
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Połącze wszytkie organizacje JJ, BJJ itp w jeden wspólny oficjalny organizm na równych zasadach partnerskich z korzyścią dla wszytskich i będziemy mielli dopiero Imperium :wink:


To jest niemozliwe - ale wspolpraca roznych organizacji, wspolne zawody, staze itp to jest mozliwe tak jest na calym swiecie.

Z Polakami jak z Ukraincami - nie jest wazne ze mi jest dobrze wazne jest zeby sasiadowi nie bylo lepiej.
Nadgryze ale nie oddam .... zapewne znacie ten dowcip wiec nie bede przytaczal ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024