Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
a ja tak z zupelnie innej beczki do Stando
Renata kiedy robisz jakies zawody dla dzieci? bo jak bys cos wiosna, to ja z moimi dzieciaczkami bardzo chetnie...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

a ja tak z zupelnie innej beczki do Stando
Renata kiedy robisz jakies zawody dla dzieci? bo jak bys cos wiosna, to ja z moimi dzieciaczkami bardzo chetnie...


Byly na jesieni.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

a ja tak z zupelnie innej beczki do Stando
Renata kiedy robisz jakies zawody dla dzieci? bo jak bys cos wiosna, to ja z moimi dzieciaczkami bardzo chetnie...


Tak Aniołku dziecięce zawoy od 5 lat są na jesieni a seniorzy z juniorami w kwietniu
tak czy inazej zapraszam, bo już niepamiętam jak smakuje kawa w Twoim towarzystwie.

a wracając do tematu
Ten "czarny wulkan" to Przemek Piórkowski z kobyłki :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
jak tam jego stopa?ok już?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

jak tam jego stopa?ok już?

a dziekuje w imieniu Przemka, już dużo lepiej - była lekko stłuczona
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
;) to ja miałem z nim 10 sekundową walkę ;)
masz może z niej nagranie?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Mam już Video z MP w Guja JJ to mogę się wreszcie wypowiedzieć.

IX MISTRZOSTWA POLSKI SPORTOWEGO JIUJUTSU

[quote name="budo_POJ"] W imprezie udział wzięło blisko 150 zawodników[/quote]

W imprezie wizęło udział nie więcej niż 94 zawodników( tyle naliczyłem na materiale filmowym podczas otwarcia zawodów)
Miszcz Guja wydawał numerki startowe co kilka-kilknaście. Całe zawody słabo obsadzone.

Było tylko po kilka osób w wadze 3-4.... Skoro zawodnicy w systemie pucharowym po dwóch 1-2 wygranych lądowali w finale.

[quote name="budo_POJ"]
W wadze lekkiej (-65kg) judoka Konrad Nowicki z Sosnowca stoczył zwycięski pojedynek z Piotrem Góreckim. Początek pierwszej rundy należał do zawodnika ju-jitsu z Przemyśla, [u]który celnie trafiał swego przeciwnika[u], stosując na przemian uderzenia i kopnięcia..... dwukrotnie upadł na ringu po celnych ciosach w głowę....
[/quote]

Prawdopodobnie Konrad nie wiedział, że to Full Kontakt... i że można bić po uchwycie.
(Jestem pewien, że nie wiedział bo sam go na te zawody wysłałem 8) )

Łapał gościa do rzutów a ten mu sadził cewy po ryju seriami.
Przeciwnik nie stosował kopnięć tylko helikopterowe cepy...i nic więcej.

[quote name="budo_POJ"]
Nowicki, który kilka dni wcześniej w Grecji wywalczył tytuł mistrza Świata JJIF młodzieżowców w konkurencji fighting [/quote]

Wszytko się zgadza oprócz tego, że Kondzio zdobył srebrny medal MŚ Juniorów i Młodzierzowców w Atenach.


[quote name="budo_POJ"] Walczący w tej kategorii faworyt mistrzostw Paweł „Gilotyna” Miąsko z Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu doznał kontuzji palca ręki i musiał zadowolić się brązowym medalem. [/quote]

Ja też miałem jechać na Olimpiade w Judo do Atlanty.
Niestety akurat w dniu Olimpiady moja dupa była targana wiatrami...i ostatecznie Nastula za mnie wystartował...
..A szkoda bo miałem pewne złoto. :(

Wracając do tematu faworytem to on może i był ale chyba tylko Miszcza G.
Ponadto sprawozdawca zapomniał dodać, że w wadze "Gilotyny" :) Miąska zawodników było trzech.


[quote name="budo_POJ"] Brąz w kategorii półciężkiej przypadł Marcelowi „Bolo” Hermanowi z Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu, który wystąpił w konkurencji walk po wieloletniej przerwie.[/quote]

No tak. Czyli normalnie by zmiótł wszytkich z maty w 30sek.....ale niestety miał dłuuuugą przerwe w treningach.... i w ogóle. Prawdopodobnie ta przerwa wynosiła od -urodzenia do czasu aż niedawno zaczął dopiero co trenować. :P

[quote name="budo_POJ"] zwyciężył Michał Jankowski, zawodnik taekwondo z Sierpca. W równie widowiskowej, dramatycznej walce finałowej pokonał on kickboxera Piotra Świderka z Mikołajek. Zawodnik z Mazur miał duże szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski, lecz po pierwszej rundzie całkowicie opadł z sił i ledwie trzymał się na nogach.... .[/quote]

Tą walkę wam, wrzuce jutro na You Tuba rzeczywiście widowiskowa. :)
Nawiasem mówiąc zastanawiam się po za co sędzia dawał w innych walkach upomnienia- bo były upomnienia za nie przepisowe akcje. :roll: [quote name="budo_POJ"] Również w tym starciu o zwycięstwie zdecydowała przede wszystkim wytrzymałość..[/quote]

...bo ileż można prowadzić taka morderczą bezładną wymianę. Oglądałem kilkukrotnie podobne walki jak chodziłem do podstawówki.


[quote name="budo_POJ"] W bardzo zaciętym, wyrównanym pojedynku, przedstawiciel ju-jitsu pokonał Dawida Gajewskiego z MMA Gerke Team. Dańko popisał się efektownymi uderzeniami, kopnięciami i rzutami. Przyjął też dobrą taktykę, która pozwoliła mu zachować siły. Polegała ona na nie wdawaniu się w walkę w parterze[/quote]

Słowo efektowene jest słowem wzglednym. A efektowne rzuty to nie chwyt z rozpędu za dwie nogi i obalenie. Po za tym jak mógł się ktokolwiek wdawać w walkę w parterze jak od momentu sprowadzenia na wykonanie dzwigni i duszenia było kilka-kilkanaście sekund, zanim sędzia przerwał i podniósł do stójki. Podobnie na rzut ponoć było po uchwycie 4sek 8O ?( to akurat rozumiem bo w tym czasie jak nie rzuciłeś a chciałeś dalej trzymać... to za chwile leżałeś -od serii cepów)

[quote name="budo_POJ"] Warto dodać, że Piątkowski dotarł do finału dzięki wygranej z Grzegorzem „Makaronem” Smalcerzem z Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu, który doznał kontuzji kręgosłupa i pomimo wyraźnej, wysokiej przewagi punktowej zrezygnował z dalszej walki. W ten sposób jaworznianin stracił szanse na złoty medal i tytuł mistrza Polski.[/quote]

Warto dodać, że "Makaron"[quote] który jak się później okazało miał pęknięty krąg lędźwiowy[/quote] przed finałami cudownie ozdrowiał i zdobył medal w śmiertelnym systemie samoobrony Guja Jiujiutsu jak i zresztą cudownie ozdrowiony- kontuzjowany w palec "Gilotyna" Miąsko.

Oczywiście Pan Piąkowski może mówić o nielada szczęściu. Gdyby nie pechowo pęknięty kręgosłup, "Makaron" zrobił by z niego Mielone...i o finale w/w mógłby zapomnieć. :roll:

[quote name="budo_POJ"] W konkurencji samoobrony sportowej, polegającej na prezentacji technik obronnych przed uchwytami, uderzeniami i atakami przy użyciu kija, noża oraz krótkiej broni palnej, finałowy pojedynek rozegrany pomiędzy zawodnikami Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu. Paweł „Gilotyna” Miąsko i Marcel „Bolo” Herman odnieśli zwycięstwo nad Grzegorzem „Makaronem” Smalcerzem i Tomaszem „Sanchezem” Martyką [/quote]

Po ostrej rywalizacji rzecz jasna wszyscy zdobyli medale i kwalifikacje na MŚ POJ w Kanadzie w 2010.

Jak tego dokonali ?... zobaczcie sami:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

W słabo obsadzonej klasie seniorek pierwsze miejsce zajęła Martyna Bierońska z Sosnowca.



No cóż. Miała cztery dziewczyny w wadze. Tak jak i większość na tych "zawodach".

Jej trzy walki chyba nie trwały dłużej niż Minute.. w sumie. :D
1 Dzwignia
2 Rzut i chyba złamne żebra.
3 Dwa kopnięcia Yoko Geri.
Tyle wystarczyło na złoto.
(Video relacja ..jutro :P )

Z drugiej strony dziwię się, że kategoria kobiet była tak słabo obsadzona.
Przypominam, że Guja Team ma niezłe zawodniczki. :)

>GUJA JIUJUTSU TEAM




>Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

>Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

>Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

>Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dla czego nie startowały :?: Dlaczego nie wsparły POJ w tym najważniejszym krajowym starcie :?:

No cóż wygląda na to, że w/w zawodniczki startują w nieco innej dyscyplinie :roll:
Pobierając indywidualne elitarne nauki u samego Miszcza.

No cóż tak czy siak polecam !!! Kontakt i zapisy ...na stronie. 8)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Mam już Video z MP w Guja JJ to mogę się wreszcie wypowiedzieć.

IX MISTRZOSTWA POLSKI SPORTOWEGO JIUJUTSU

Wracając do tematu faworytem to on może i był ale chyba tylko Miszcza G.
Ponadto sprawozdawca zapomniał dodać, że w wadze "Gilotyny" :) Miąska zawodników było trzech.

było ośmiu ;) no to może nie wiele więcej, ale zawsze ponad dwukrotnie więcej ;) niż trzech

nie zrozum mnie, że wybielam i podnosze poziom organizacyjny - bo nic sztucznie i na siłe nie tworze.

nie należe do POJ, czasem bywam na zawodach organizowanych prze P. Guję i bywały już rózne "zawody".
nie przywiązuje wagi do tego jak się te zmagania nazywają - regulamin w miare mi odpowiada - i w zależności od tego "kto" i "jak przygotowany" przybędzie powalczyć, taki jest poziom. trzeba być obiektywnym, nie wszystkie zło to wina organizatorów, co nieznaczy że nie możnabyło przewidzieć że 3 sędziów to za mało - większość ekip dotarła już w pt. można było zrobić spotkanie, omówić przepisy, wyjaśnić wątpliwości i poziom sędziowania by był wyższy.

w sobote moi zawodnicy byli na zawodach firmowanych przez PZJJ a na pewno sędziowanych przez sędziów z PZJJ i tu nie mają się czym panowie sędziowie pochwalić - bo zasady zmieniały się dość szybko i bez konsultacji z kim kolwiek, przekaz na linni organizator - sędziowie - zawodnicy był tragiczny, sami sędziowie w rozmowach "nie oficjalnych" przyznali, że jedna runda w seniach 3 min - sędziowie zaliczali pkt. za rzuty tym co byli rzucani ;) generalnie było porównywalnie tragicznie.

I żeby mnie dobrze zrozumiano - nie chce na jednych narzekać a drugich chwalić
chce obiektywnie wyrazić swoją opinię o organizacji róznych imprez.

z jednej strony dobrze że ktoś chce coś zrobić z drugiej zaś, na same szczere chęci nie wystarczą

i żeby nie było że marudze jest wielu organizatorów którzy "robią" dobre zawody i bardzo jest przyjemnie choć ilość zawodników i ich poziom od organizatora nie zależy

pozdrawiam
i kończe swój udział w dyskusji
/co nie znaczy że się jeszcze nie wetnę ;) /
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Stando, przepraszam czy mowisz moze o zawodach w Kazimierzy?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Stando, przepraszam czy mowisz moze o zawodach w Kazimierzy?

tak, niestety, nie byłam osobiście więc opieram się na komentarzu asystenta, zawodników i filmików nagranych podczas walk.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
ach
ulzylo mi ze ktos ma podobne zdanie jak ja
a juz myslalem ze znowu sie obsesyjnie czepiam :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumił "mma panowie mma"
jak dla mnie ta dyskusja jest bezcelowa już ;)
Stando już na pewno wiem kim jesteś ;p
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumił w jednym poście piszesz

BTW będe na 95% miał pełną Video reacje z tych zawodów.
Bo jak się nieoczekiwanie okazało kilku zawodników Tam od nas było.


a w kolejnym

Prawdopodobnie Konrad nie wiedział, że to Full Kontakt... i że można bić po uchwycie.
(Jestem pewien, że nie wiedział bo sam go na te zawody wysłałem Cool )


czyli nieoczekiwanie się okazało że był ktoś?czy kogoś na zawody wysyłałeś?
jak kłamiesz to kłam konsekwentnie.tak samo jak to że w kat gilotyny były 3 zawodników.Sando już to sprostowała.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Stando już na pewno wiem kim jesteś ;p


brawo Sherlocku! ;-)
a wystarczylo wejsc na antyanonimowa "liste Martiusa" gdzie spora czesc vortalowiczow przedstawila sie z imienia, nazwiska , klubu i poznalbys tozsamosc nie tylko Stando ale calkiem sporej grupki sposrod rozmowcow :-)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Bogumił w jednym poście piszesz

BTW będe na 95% miał pełną Video reacje z tych zawodów.
Bo jak się nieoczekiwanie okazało kilku zawodników Tam od nas było.


a w kolejnym

Prawdopodobnie Konrad nie wiedział, że to Full Kontakt... i że można bić po uchwycie.
(Jestem pewien, że nie wiedział bo sam go na te zawody wysłałem Cool )


czyli nieoczekiwanie się okazało że był ktoś?czy kogoś na zawody wysyłałeś?
jak kłamiesz to kłam konsekwentnie.tak samo jak to że w kat gilotyny były 3 zawodników.Sando już to sprostowała.


A nie nie.... nie zacyknąłeś dygresji-podtekstu-przekąsu :(


Co do tych wszytkich przpychanek i urągań.

Nie ukrywam, że poczyniłem starania, żeby pozwać was (zgodnie z starą Japońską tradycją) na Pojedynek szkół.

Niestety już się dowiedziałem, że PZJJ nie może oficjalnie, wyzywać na pojedynki czy brać udziału w tego typu ustawkach. No nic będe szukał sposobu i za taką konfrontacją lobbował.

Tymczasem zapraszałem na zawody PZJJ już wielkrotnie w tym wątku.

Jak mówi stare przysłowie prawdziwa Klasa konfrontacji w zawodach się nie boi.

Ewentualnie czekamy na zaproszenie na jakieś ogólnopolskie zawody organizowane przez Pana Guje...



Bądź co bądź zaproszenie nie przyszło. Ale że Bogumil słów na wiatr raczej nie rzuca...
Wiec posłałał tam kilka osoób z Bogumil Dojo.

Głównie juniorów, młodzierzowców + dwóch sekundantów.

Bilans ?
6-Złotych Medali 1-srebrny,-3-brązowe.


Nie ukrywam, że wobec zmiany zasad i nie możności sprecyzowania na miejscu przez organizatora część wycofałem telefonicznie ze "sportowej walki jiujutsu"

Bo jak pisałem...jak nie wiadomo jak mają walczyć, a do tego mowa była o czym innym ....To mam w dupie narażać zdrowie młodych zawodników na poczet udowadniania komuś czegokolwiek.

Zwłaszcza, że powiedzmy sobie szczerze ranga zawodów dla nich była żadna.

Po za tym polowali my na Miszcza :)

Trzech gości w różnych okolicznych wagach było gotowych żeby go podjąć...ale Miszcz nie wystartował :(
.... Jak by Miszcz startował startowali by i Oni.

Tak czy siak mamy jak najbardziej kwalifikacje na MŚ POJ w KANADZIE i czekamy na oficjalne powołanie i szczegóły.

Choć powiedzmy sobie szczerze żadne powołanie nie jest potrzebne żeby startować.

Wiec może reprezentacja pojedzie poszerzona o kilku oldbojów :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

....tak samo jak to że w kat gilotyny były 3 zawodników..


To ile walk stoczył, żeby mieć brązowy medal ? :P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

w sobote moi zawodnicy byli na zawodach firmowanych przez PZJJ a na pewno sędziowanych przez sędziów z PZJJ i tu nie mają się czym panowie sędziowie pochwalić - bo zasady zmieniały się dość szybko i bez konsultacji z kim kolwiek, przekaz na linni organizator - sędziowie - zawodnicy był tragiczny, sami sędziowie w rozmowach "nie oficjalnych" przyznali, że jedna runda w seniach 3 min - sędziowie zaliczali pkt. za rzuty tym co byli rzucani ;) generalnie było porównywalnie tragicznie.


Nie było żadnych zawodów PZJJ :wink: Kalendarz imperez PZJJ sie skończył na MŚ w Atenach.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
2.walczyć o brąz musiał bo "Czarny wulkan" miał kontuzję i nie walczył.
to się nazywa system pucharowy
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Z drugiej strony dziwię się, że kategoria kobiet była tak słabo obsadzona.
Przypominam, że Guja Team ma niezłe zawodniczki.
GUJA JIUJUTSU TEAM


A są gdzieś na tej stronie numery do tych Pań, czy trzeba się kontakować przez "menagera" tego klubu ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024