Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdańsk - wybór.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_worm
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gdańsk - wybór.
Chciałbym zadać pewnie dość popularne tutaj pytanie o wybór stylu. Niestety, opcja szukaj w tajemniczy sposób mi zaginęła, a pośrednia via google zwraca gąszcz, przez który ciężko się przebić.
Cel: nieco samoobrony, bardziej wyrobienie pewnej kondycji.
Warunki fizyczne: 180 cm/97 kg (za chudy nie jestem :wink: ), trochę problematyczne nogi, zwłaszcza stawy kolanowe.
Trenowałem Kung-Fu przez półtora roku.
Mam do wyboru:
Taekwondo (klub akademicki) - bardzo pasuje mi lokalizacja (Politechnika), no i oczywiście cena. Z drugiej strony obawiam się, że nogi tego nie przetrwają.
Krav Maga - plus ze względu na samoobronę, ale dość wymagająca fizycznie (zapewne).
Kung-Fu (San Bao) - tutaj plus ze względu na wcześniejsze doświadczenia.

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat, oraz ewentualne propozycje dotyczące Trójmiasta (najchętniej Gdańsk Wrzeszcz).
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdańsk - wybór.
Trenuj to co Ci się najbardziej spodoba.

ps. uważam , że wyczerpałem temat :D
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdańsk - wybór.
Na politechnice funkcjonuje jeszcze sekcja judo (o ile sie oczywiście nie myle i o ile jestes studentem tej pięknej uczelni :wink: ) , dodatkowo we wrzeszczu masz Akademie SARMATIA (bjj) i Akademie Technik Walk (bjj, samoobrona, aikido, boks itd.) i chyba jakieś Karate - ale to już musisz sam poszukać. A jak Ci sie nie spodoba to masz jeszcze szkołe baletową :)

A najważniejsze to idz na trening, pogadaj z trenerem, zawodnikami i zobacz czy Ci sie podoba. Myśle że na pierwszy trening można wejść za darmo, więc inwestujesz tylko czas.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdańsk - wybór.
podaj mi swoje gg to zaproponuje ci jeszcze cos innego :wink:
  • 0

budo_mtq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdańsk - wybór.
Jako, że to pierwszy post, to najpierw wypada się ze wszystkimi przywitać, zatem... Witam Uprzejmie :-)

Jeżeli jesteś zainteresowany samooborną i treningiem SW bardziej jako rekreacji niż sportu to, jeżeli będziesz miał czas i chęci, wpadnij na Jasień - w tamtejszej szkole podstawowej ćwiczymy w małej grupce Okinawan Goju-Ryu Karate-Do. To stare, tradycyjne Karate, w którym raczej nie uświadczysz wielu wysokich kopnięć i innych trikasów, ale jeżeli szukasz samoobrony, wzmocnienia kondycji i ogólnej rekreacji to może Ci się spodobać ;) Jak już pisałem, towarzystwo ćwiczących jest raczej kameralne, i prawie w stu procentach to osoby dorosłe, ale mimo to "dajemy radę" ;)

Pozdrowienia.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdańsk - wybór.
Taekwondo jest wymagająće dla nóg- wysokie kopnięcia, kopniaki obrotowe, to obciąza nogi i wymaga dobrego rozciągnięcia. W wtf techniki nożne to zdecydowana większość treningów, w itf jest więcej rąk.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024