Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcia jaki styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Kopnięcia jaki styl?
Witam, chciałem się zapisać na jakąś sztukę walki gdzie są bardzo dobre i skuteczne kopnięcia. Z tego co się orientuje to teakwondo jest dobre choć różne opinie słyszałem o jego przydatności, dlatego prosiłbym o jakąś fachową rade która sztuka walki pomoże mi najlepiej rozwinąć techniki nożne, ręce schodzą na dalszy plan.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
muay thai albo karate kyokushin moim zdaniem
czemu nie interesują Cie techniki "ręczne"?
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Idź na capo :)
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Nie że nie interesują, po prostu priorytetem są nogi, jak kogoś będe miał w zasięgu rąk to raczej będe starał się go rzucić. Na ,,dystansie" jest gorzej
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
taekwondo wtf skupia się na nogach, jeśli olewasz ręcę to będzie ma dla Ciebie. W niektórych sekcjach, np. u mnie, dodatkowo trenujemy elelenty innych sztuk walki, jak boks, mt, samoobronę i takie tam, takie treningi są najlepsze- zróżnicowane. Ale ogólnie czyste wtf skupia się w 90% na nogach.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
taekwondo ale muay thai ale to nie jest takie proste bo sekcja moze się nazywać taekwondo a trener nie koniecznie jest znawcą techniki kopnięć, albo muay thai którego trener z kopnięc zna jedynie lowkick
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

taekwondo wtf skupia się na nogach, jeśli olewasz ręcę to będzie ma dla Ciebie. W niektórych sekcjach, np. u mnie, dodatkowo trenujemy elelenty innych sztuk walki, jak boks, mt, samoobronę i takie tam, takie treningi są najlepsze- zróżnicowane. Ale ogólnie czyste wtf skupia się w 90% na nogach.

nie zapomnij tez powiedziec ze skupiacie sie na szybkosci kopniec a nie na sile ,
polecam MT jak chcesz kopać mocno
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Jakie są różnice między taekwondo ITF a WTF? niedaleko domu mam chyba dość dobrą sekcje ITF, przynajmniej trener wydawał się dość kumaty. kopnięcia są na znacznie gorszym poziomie niż w WTF? Mógłby się ktoś z krakowa wypowiedzieć o dobrych szkołach tkd w krakowie, narazie najbliżej mi do Krakowskiej akademi taekwondo na F.Nullo.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

taekwondo wtf skupia się na nogach, jeśli olewasz ręcę to będzie ma dla Ciebie. W niektórych sekcjach, np. u mnie, dodatkowo trenujemy elelenty innych sztuk walki, jak boks, mt, samoobronę i takie tam, takie treningi są najlepsze- zróżnicowane. Ale ogólnie czyste wtf skupia się w 90% na nogach.

nie zapomnij tez powiedziec ze skupiacie sie na szybkosci kopniec a nie na sile ,
polecam MT jak chcesz kopać mocno

-oni akurat skupiają się i na sile, i na szybkości :wink:
Sekcja, sekcji jest nierówna :D
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
na TKD nauczysz się b. dobrze kopać, ale nie przeceniałbym judo, gdy przeciwnik skróci dystans. Jeśli trafisz na dobrego uderzacza, to mozesz leżeć, nim zdążysz nim rzucić.
Muay Thai przygotuje Cię do walki w zwarciu, da Ci więcej czasu na wypracowanie sobie chociażby rzutu a tego na TKD Cię nie naucza - tam nie ma walki w krótkim dystansie.
Płynniejszym połączeniem judo z technikami nożnymi wydaje się MT.


BTW
Ponieważ sierpień za pasem, wspomnę jeszcze jedną tajemną szkołę, karate tsunami. Jeśli w sierpniu , na sianokosach zostaniesz zaskoczony przez ponurych żniwiarzy zaopatrzonych w sierpy, to tsunami pozwoli ci obrócic je przeciwko nim samym i ich rodzinom, a ostry trening nóg bez dodatkowych odżywek na zbędną masę pozwoli ci teleportować się w dowolne miejsce na polu walki, w czasie jednego uniesienia dużego palca u nogi. Piszę to, ponieważ na wokandzie przyda mi się argument, w którym b. wysoko cenię i chwalę karate tsunami.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

nie zapomnij tez powiedziec ze skupiacie sie na szybkosci kopniec a nie na sile ,
polecam MT jak chcesz kopać mocno


Dlaczego, siła kopnięcia to jedna z podstawowych rzeczy. Mamy różne rodzaje tarcz i mamy treningi nastawione zarówno na technikę, siłę, jak i szybkość. Mocno ładować to jest podstawa, nie ma wycierania tarcz, albo kolegów :)

ens---> walka sportowa w itf jest w light-contakcie, walczą bez ochraniaczy i kasków, ale dopuszczają uderzenia pięściami na twarz, ogólnie itf skupia się nieco bardziej na rękach. W wtf masz full-contact, walka sportowa jest z ochraniaczami i kontaktowe sparingi też, niedopuszczalne są uderzenia pięściami na glowę. Jeśli chodzi o różnice w technice, metodyce treningów itd, to się nie wypowiadam, bo nie mam porównania.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
technika kopnięć taekwondo od muay thai rózni się tylko w paru szczegółach. Głównie w kopnięciu w okrężnym ktorym należy wrzucać całe biodro (jak w taju a nie kopać tylko od kolana w dół) ale juz przy tym samym kopnięciu z wyskoku w tkd wrzuca się biodro identycznie jak w taju. Pewna różnica jest tez we frontkicku ale uwzględniając fakt ze w taju mamy dwa rodzaje frontów- pchający z biodrem bardzo wysuniętym i kopiący z mniej a szybszy- to front tkd to jest ten drugi. pozatym różnic nie ma. Dlatego tez ćwicząc taja chodzimy raz w tygodniu na taekwondo zeby pracowac nad techniką.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

ens---> walka sportowa w itf jest w light-contakcie, walczą bez ochraniaczy i kasków

ochraniacze sa jak w kickboxingu, kaski tez sa- dla kategorii wiekowych poza seniorami.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

najbliżej mi do Krakowskiej akademi taekwondo na F.Nullo.


To sie nie zastanawiaj tylko przychodz na trening bo to dobra szkola. pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
hl z walek ITF ;)
i hl klubu o ktory pytasz
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

Pewna różnica jest tez we frontkicku ale uwzględniając fakt ze w taju mamy dwa rodzaje frontów- pchający z biodrem bardzo wysuniętym i kopiący z mniej a szybszy


W tkd jest tak samo, front kicka ożesz zrobić właśnie na takie dwa sposoby, oprócz tego kopnięcia boczne też mogą być pchające, albo uderzające... mt, tkd, kb są podobne, jeśli chodzi o kopnięcia.

moro---> dzięki za sprostowanie, nie mam zbyt wielkiego rozeznania w itf. Z ochraniaczami chodziło mi głównie o tułów :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
w taju tez niestety sa te debilne kubraczki, ale juz nie wszędzie i prawdopodobnie u nas troche bardziej zaawansowani seniorzy nie będa musieli w nich walczyć.
w tkd wogole sa absurdalne bo wymuszają kopnięcia tylko na głowę, a w taju jeszcze gorzej bo nie tylko odpadają okrężne na pas ale tez techniki ręczne. Bezsens jednym słowem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
co do klubów w Krakowie tak Krakowska Akademia Taekwondo jest w porządku polecam tez klub Sung na Limanowskiego (my tam ćwiczymy)
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
ok dzięki za pomoc, narazie się przejde do tej krakowskiej akademi tkd. W taekwondo wtf te zbroje mi nie pasują. MT wydaje sie co prawda bardziej pasować do połączenia z judo, ale jakoś taekowndo bardziej mnie kręci :-)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
WTF w Krakowie nie ma wcale wiec kubraczki grożą Ci co najwyżej na Muay Thai.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024