Skocz do zawartości


Zdjęcie

temperament a karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
A ja jestem typową 2.
  • 0

budo_loso_sam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
a czy link z 1 postu działa? Chciałem się pobawić i lipa - nie działa!
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
Jak ktoś chce się pobawić, to proszę bardzo:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jam INTj / Analityk / Robespierre

a tak, (zwłaszcza) w kwestii porządku, kreatywności i czasu to jestem jednak ENTp / Don Kichot / Wynalazca ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

jam INTj / Analityk / Robespierre

To tak jak ja.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
U mnie z Analityka prawie wszystko, ale z Wynalazcy też dużo. To może mieć jakiś związek z biegunem introwersja - ekstrawersja (bo tym się głównie różnią + postrzeganie/ocenianie). Ciekawa sprawa, ciekawa ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

U mnie z Analityka prawie wszystko, ale z Wynalazcy też dużo. To może mieć jakiś związek z biegunem introwersja - ekstrawersja (bo tym się głównie różnią + postrzeganie/ocenianie). Ciekawa sprawa, ciekawa ;-)


Kozlak, please...

niepokoj to odczuwa tesciowa po menopauzie i nie wie nawet z jakiego powodu.
powtorze sie - te testy to pseudonaukowy quiz dla tych co wodki nie pija.
Nie chodzi tu o to, ze mam taka opinie, ale z tego czy jestes analityk czy wynalazca zupelnie nic nie wynika.
"rozwiazywanie" takich testow to jest jak wypisanie krzyzowki. bez sensu.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
Wyluzuj Wyborowa, to nie horoskop. Nie zawsze musi coś z czegoś wynikać, a poznanie struktury rzeczy często może prowadzić do innych ciekawych wniosków ;-) Przesada w żadną stronę nigdy nie jest wskazana :)
Ci co piją za dużo wódki tego quizu też nie zrobią, bo zwyczajnie już dawno nie mają komputera.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Wyluzuj Wyborowa, to nie horoskop. Nie zawsze musi coś z czegoś wynikać, a poznanie struktury rzeczy często może prowadzić do innych ciekawych wniosków ;-) Przesada w żadną stronę nigdy nie jest wskazana :)
Ci co piją za dużo wódki tego quizu też nie zrobią, bo zwyczajnie już dawno nie mają komputera.


Kozlak, wszystko tylko nie "wyluzuj". Ja zyje w kraju w ktorym pomagaja sie wyluzowac Rogerowi Federer. I dookola wszyscy sa tak zestresowani ze musza sie non stop wyluzowywac. A tak na prawde to nikt, nigdzie i nigdy sie nie spreza.
I ten powszechny trend "to relax" oslabia wole i lasuje mozg. Do tego stopnia ze nikt juz sie sprezac nie potrafi. Generalnie caly ten trend oslabia instynkty i zamienia czlowieka drapieznika w bydlo.

Wszyscy sie ruszaja jak muchy w smole i uwazaja ze robia tzw. progres.
A generalnie to jest katastrofa humanitarna.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
I nawet częściowo się z Tobą zgadzam. Zwyczajnie uważam, że można wszystko - byle nie tracić rozumu. Jak komuś to pasuje, to niech i Pudelka czyta. Byleby mi potem tego nie próbował sprzedawać jako prawdę. To dokładnie tak, jak z wódką. Trzeba wiedzieć kiedy i ile. A jak stwierdzasz, że nie możesz już bez tego żyć, wywal świństwo w diabły.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Ja zyje w kraju w ktorym pomagaja sie wyluzowac Rogerowi Federer. I dookola wszyscy sa tak zestresowani ze musza sie non stop wyluzowywac. A tak na prawde to nikt, nigdzie i nigdy sie nie spreza.
I ten powszechny trend "to relax" oslabia wole i lasuje mozg. Do tego stopnia ze nikt juz sie sprezac nie potrafi. Generalnie caly ten trend oslabia instynkty i zamienia czlowieka drapieznika w bydlo.


No i stąd się wzięła Milka, nowy symbol Szwajcarii. Jak ty, Drapieżnik, odnajdujesz się wśród tego bydła... od niedawna pracuję w szwajcarskiej firmie i mam to samo wrażenie - tak bardzo się nie sprężają że są ciągle zestresowani, a że są zestresowani to się nie sprężają :) Jaki cudem tam wyrósł Andy Hug. A może jednostkom o skłonnościach drapieżnych jest tam po prostu łatwiej?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Ja zyje w kraju w ktorym pomagaja sie wyluzowac Rogerowi Federer. I dookola wszyscy sa tak zestresowani ze musza sie non stop wyluzowywac. A tak na prawde to nikt, nigdzie i nigdy sie nie spreza.
I ten powszechny trend "to relax" oslabia wole i lasuje mozg. Do tego stopnia ze nikt juz sie sprezac nie potrafi. Generalnie caly ten trend oslabia instynkty i zamienia czlowieka drapieznika w bydlo.


No i stąd się wzięła Milka, nowy symbol Szwajcarii. Jak ty, Drapieżnik, odnajdujesz się wśród tego bydła... od niedawna pracuję w szwajcarskiej firmie i mam to samo wrażenie - tak bardzo się nie sprężają że są ciągle zestresowani, a że są zestresowani to się nie sprężają :) Jaki cudem tam wyrósł Andy Hug. A może jednostkom o skłonnościach drapieżnych jest tam po prostu łatwiej?


Andy Hug byl prostym czlowiekiem, po fachu rzeznikiem. Wiec to co pozniej robil bylo logiczna kontynuacja jego kariery.
Ja nie mam z nuda i adaptacja zadnego problemu. Jesli juz sie integruje to z imigrantami, ale przede wszystkim jestem zdefiniowany jako osoba i mam ustalona tozsamosc. Zesztywniali ludzie z gor nie sa mi do niczego potrzebni.
Trening dla sportow kontaktowych, pisanie ksiazek, szkocka, cygarka i podroze. Szwajcarzy sie w moim zyciu nie mieszcza tak samo ja caly telewizyjnomedialny bullshit.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
W kwestii temperamentu to raczej FCZ-KT bym polecał. Tyle że nie do zrobienia i zinterpretowania na necie ;-) .
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
Robienie psychotestów jest rzeczywiście wróżeniem z fusów, ponieważ obraz jaki w nich uzyskujemy jest autodeskrypcją i to ograniczoną do możliwości zaplanowanych przez autora testu. Inna sprawa, że zadawanie sobie pytań dotyczących osobowości i kontrastowanie ich z tym jak nas postrzegają inni jest bardzo interesujące.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
Nie wszystkie testy bazują na samoopisie. Każdy test ma oparcie w teorii, dzięki czemu wiadomo co taki test bada i można dokonać interpretacji wyniku.
Powyższe nie odnosi się do pseudo-testów publikowanych w czasopismach dla gospodyń domowych oraz stronach internetowych.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Każdy test ma oparcie w teorii, dzięki czemu wiadomo co taki test bada i można dokonać interpretacji wyniku.

Przecież nie każdy. I jeśli mówisz o teorii, to podaj jakieś przykłady, bo ze znanych mi testów wszystkie oparte są na teoriach para-naukowych, bez żadnej wartości poza wartością rozrywkową.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Każdy test ma oparcie w teorii, dzięki czemu wiadomo co taki test bada i można dokonać interpretacji wyniku.

Przecież nie każdy. I jeśli mówisz o teorii, to podaj jakieś przykłady, bo ze znanych mi testów wszystkie oparte są na teoriach para-naukowych, bez żadnej wartości poza wartością rozrywkową.


Jeżeli piszesz że "nie każdy" to potwierdzasz że są takie które mają oparcie w teorii.
Kwestionariusz Temperamentu PTS i FCZ-KT są oparte na Regulacyjnej Teorii Temperamentu.
Trójczynnikowa Teoria Osobowości - test EPQR.

Itd. itp. ... ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Przecież nie każdy. I jeśli mówisz o teorii, to podaj jakieś przykłady, bo ze znanych mi testów wszystkie oparte są na teoriach para-naukowych, bez żadnej wartości poza wartością rozrywkową.

Prawda. Większość testów psychologicznych jest albo autodeskryptywna albo jeszcze gorzej - projekcyjna.

Dobry kwestionariusz spełnia jednak pewne warunki np. wyników nie relatywizuje się do widzimisię autora tak jak w kolorowej prasie, tylko do pewnej populacji. Albo że niektóre odpowiedzi na niektóre pytania wzajemnie się wykluczają, co ułatwia odróżnianie wypowiedzi szczerych od hmm... autoprezentacyjnych. I tak dalej.

Obserwacja i ewaluacja przez grupę jest jednak o wiele bardziej wiarygodna.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate

Obserwacja i ewaluacja przez grupę jest jednak o wiele bardziej wiarygodna.


Wiarygodna pod jakim względem? Dla kogo? Jak i kiedy?

Cały myk polega na tym, że psychologia to nic innego jak autoanaliza. Ludzie często w ogóle mają problem z analizą, a co dopiero z auto-. Na dobrej terapii nie robi się nic innego, jak zadaje pytania i pomaga w ten sposób znaleźć odpowiedź.
Nie mówię tu o psychologii społecznej, bo to jest podcięta gałąź całej psychologii. Większość badań przeczy wszelkim możliwym konwencjom i zasadom, w imię tytułu zapewne.

A to pytanie jest raczej filozoficzne. Bo nie rozstrzygniesz, czy prawdą jest to, co myślą o mnie inni, czy to, co myślę ja sam. Osobiście skłaniam się ku drugiej opcji. Relacje innych są zbyt często sprzeczne ze sobą ;-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
Ulubiony temat psychologów, analizowanie i wyciąganie niewłaściwych wniosków z tego co widać na pierwszy rzut oka. Generalnie i tak z całej pracy psychologów i tak nic nigdy nie wynika podobnie jak z tego testu.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: temperament a karate
No i dokładnie. Bo to nie oni te wnioski powinni wyciągać. A w społecznej to jest już porażka do n-tej, bo badania są zwyczajnie źle przeprowadzane.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024