Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate rosyjskich ulic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Ruscy nie moga nam zapomniec okupacji Kremla z poczatku siedemnastego wieku, bo jak historia pokazala, tylko Polakom sie to udalo. Taka karma.


To pamiętliwi są jak na mój gust :) , to co my mamy powiedzieć, jeżeli wojska radzieckie
opuściły nasz kraj w 1991 roku, z tego wątku mogła by wywiązać się ciekawa dyskusja, ale temat jest o czym innym, nie o polityce.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
Temat nie jest o polskim izolacjoniżmie: bo Rosjanie w 1991, Niemcy w 1939, Szwedzi ukradli nam skarby narodowe, Ukraińcy to UPA, Czesi pomagali Niemcom (no i jeszcze wojny husyckie) itd. Moża pora się obudzić i nie słuchać "starszych", może z narodami jest jak z karate, nie ma najlepszego stylu, są tylko ludzie, ludzie mali i wielcy. W swoim życiu spotkałem się z przeogromną życzliwością Rosjan i szczerze powiem bardziej ich wole niż "naturalnych , odwiecznych, przyjaciół Polski" :D Uważam takie wypowiedzi jak Mistyka za szkodliwe i za powielanie cudzej głupoty (nie wierze, że to prywatne zdanie Mistyka bo to porządny chłop :D )

-z poważaniem

Jersey
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
temat jest o rosyjskim karate a nie o problemie tozsamosci narodowej. skadinad to ciekawy problem, ktory w kulturze polskie jest niestety niejednoznacznie okreslony i ciagle aktualny. To byl temat mojej magisterskiej pracy. Bardzo ciekawa problem.
Pierwszy z brzegu przyklad. Plk. Kuklinski - i spor bohater czy zdrajca. Dwie opinie i dwie szkoly na temat historii i tozsamosci Polski.
Rosjanie takiego problemu nie maja. Stokilkadziesiat milionow ludzi stara sie po swojemu opanowac najwieksze panstwowe ziemskie terytorium. Rosjanie definiuja sie przez sile.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Uważam takie wypowiedzi jak Mistyka za szkodliwe i za powielanie cudzej głupoty (nie wierze, że to prywatne zdanie Mistyka bo to porządny chłop :D )


Coś w tym jest co piszesz :D , może i powielam jakieś opinie, które nie należą do mnie, może tak zostałem wychowany, zaprogramowany, i może już czas zacząć samemu widzieć Prawdę, a nie powielać zdanie innych ludzi, może już na to czas, i nie chodzi tutaj tylko o
rosjan, Rosję, ale o całe życie, problem tylko w tym jak poznać tą Prawdę, bo przecież
jeden poznany rosjanin, nie czyni całej Rosji, ale czy stu ją czyni, a może tysiąc itp. Trudno jest powiedzieć coś w pełni prawdziwego, ale staram się, w sumie do Rosji i rosjan, nie mam nic, są takimi samymi ludźmi jak my, czasami złymi, czasami dobrymi, może w moje oczy bardziej rzuca się to co jest złe, może skoncentrowałem się za bardzo właśnie na tym, naprawdę to nie wiem jacy są rosjanie i Rosja, wiem tylko, jak powiedział
Sokrates, że "wiem, że nic nie wiem".

Pozdrawiam i tych co wiedzą, i tych co nie wiedzą, bo w sumie wiemy to samo :D :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Uważam takie wypowiedzi jak Mistyka za szkodliwe i za powielanie cudzej głupoty (nie wierze, że to prywatne zdanie Mistyka bo to porządny chłop :D )


Coś w tym jest co piszesz :D , może i powielam jakieś opinie, które nie należą do mnie, może tak zostałem wychowany, zaprogramowany, i może już czas zacząć samemu widzieć Prawdę, a nie powielać zdanie innych ludzi, może już na to czas, i nie chodzi tutaj tylko o
rosjan, Rosję, ale o całe życie, problem tylko w tym jak poznać tą Prawdę, bo przecież
jeden poznany rosjanin, nie czyni całej Rosji, ale czy stu ją czyni, a może tysiąc itp. Trudno jest powiedzieć coś w pełni prawdziwego, ale staram się, w sumie do Rosji i rosjan, nie mam nic, są takimi samymi ludźmi jak my, czasami złymi, czasami dobrymi, może w moje oczy bardziej rzuca się to co jest złe, może skoncentrowałem się za bardzo właśnie na tym, naprawdę to nie wiem jacy są rosjanie i Rosja, wiem tylko, jak powiedział
Sokrates, że "wiem, że nic nie wiem".

Pozdrawiam i tych co wiedzą, i tych co nie wiedzą, bo w sumie wiemy to samo :D :)


Prawda to nazwa rosyjskiej, dawniej sowieckiej gazety. :)

Roznica polega na tym, ze Polacy definiuja sie przez swoiscie pojeta "wolnosc", ktora wyraza sie w skrajnych przypadkach jako "samowola" lub "anarchia", a Rosjanie definiuja sie przez pojecie "sily", ktora w skrajnych przypadkach staje sie "tyrania".
Wiec jesli zestawisz wolnosc z tyrania, to masz konkretna, jednostkowa opinie, co przecietny Polak sadzi o Rosji i Rosjanach.
Kto jaki jest jesli chodzi o konkretne osoby nie ma tu zadnego znaczenia. Bo oprocz prawienia komunalow ze sa dobrzy i zli (Polacy czy Rosjanie) nie da sie nic wiecej stwierdzic. Wobec czego dyskusja staje sie bezprzedmiotowa.
Ostatecznie jst to materia ktora wymaga jednoczesnie wnikliwej i subtelnej analizy takich pojec jak "kultura polska" i " kultura rosyjska".
Na forum i tak sie nie nadaje.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Ciekawi mnie w jakiej kondycji i zdrowiu są ludzie, którzy przez jakieś parę lat tak "ćwiczą"?


W słabej. Wszystko później wyłazi i boli.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Ciekawi mnie w jakiej kondycji i zdrowiu są ludzie, którzy przez jakieś parę lat tak "ćwiczą"?


W słabej. Wszystko później wyłazi i boli.


:) :)
Piszesz tak z wlasnego doswiadczenia?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
Konczac temat - jaki kto jest. "Nie ma totalitaryzmu bez poparcia spolecznego". I nie ma totalitaryzmu bez wsparcia finasowego.

Pozdrawiam
K_P
PS. Tak naprawde urazy nigdy sie do konca nie lecza. Wlasnie mielismy dzis na treningu refleksje - na temat dzwigni na nogi. Po 3 uszkodzeniach stop, ja klepie, jak zobacze w oczach przeciwnika, ze ma taki zamiar. A kiedys "wytrzymywalem". Tyle, ze teraz czasami krzywo stapne i boli.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
ja mam tak z kolanami, dokładnie identycznie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
O kolanach nie wspominam nawet, wystarczy krzywa plyta chodnikowa czasami i przeszywajacy bol w kolanie nie pozwala mi isc dalej. To pamiatka po kyokushin.
Przy okazji rada dla mlodych adeptow tego stylu - nie rozbijajcie przedmiotow rekoma - to na starosc grozi takimi zwyrodnieniami stawow nadgarstkowych, ze aby pocwiczyc np. kulanie - trzeba zuzyc rolke plastra, do stabilzacji nadgarstka, bez tego wypadaja - kosci ze stawow. O boksowaniu nawet w lekkie tarcze trzeba zapomniec - niewykonalne.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
ja kolana mam przez kopanie w powietrze a wykończyły mnie skrętówki. Nie uznaję w ogóle dźwigni na nogi, łatwo o kontuzje a w samoobronie mało przydatne
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

O kolanach nie wspominam nawet, wystarczy krzywa plyta chodnikowa czasami i przeszywajacy bol w kolanie nie pozwala mi isc dalej. To pamiatka po kyokushin.
Przy okazji rada dla mlodych adeptow tego stylu - nie rozbijajcie przedmiotow rekoma - to na starosc grozi takimi zwyrodnieniami stawow nadgarstkowych, ze aby pocwiczyc np. kulanie - trzeba zuzyc rolke plastra, do stabilzacji nadgarstka, bez tego wypadaja - kosci ze stawow. O boksowaniu nawet w lekkie tarcze trzeba zapomniec - niewykonalne.

Pozdrawiam
K_P


od tygodnia nie moge biegac, cos mi strzela w kolanach, doradzcie cosik
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
wózek?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic
ortoperda, przeswietlenie, HYALGAN do kolana i na dwa lata masz spokoj. :) :)

"na stare lata zostaja kata" :) :)
ale tylko dla tych co je znaja. :)
ja sie juz kilka lat temu przerzucilem na "low impact sports".
polecam takie dyscypliny jak hokej :D :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

Ciekawi mnie w jakiej kondycji i zdrowiu są ludzie, którzy przez jakieś parę lat tak "ćwiczą"?


W słabej. Wszystko później wyłazi i boli.


:) :)
Piszesz tak z wlasnego doswiadczenia?


Też :-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate rosyjskich ulic

ja sie juz kilka lat temu przerzucilem na "low impact sports".
polecam takie dyscypliny jak hokej :D :D


oplulem monitor przez Ciebie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024