Skocz do zawartości


Zdjęcie

U CAN DANCE z Capoeirą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

U CAN DANCE z Capoeirą
Z początku miałem obawy ze wystąpi tam pewna grupa XXX która ostatnio pokazuje sie w TVN, jakże wielkie było moje zdziwienie, oraz radość gdy zobaczyłem Dominikę i resztę kobiecej ekipy.

Alegria WIELKI SZACUN!!!

To sie nazywa promowaniem CAPO - prawdziwi trenerzy w najlepszym czasie antenowym. :)

Bardzo Żałuję ze nie mogę dotrzeć na warsztaty...
  • 0

budo_pitbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź , CPPA

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
Promowanie promowaniem sam osobiscie nie moge nic powiedziec o tym bo nie widzialem , ale zobacze. :>

Problem tylko w tym ze teraz ludzie:
1. beda traktowac capoeira jako taniec ( dziendobry, chcialbym sie zapisac na kurs tanca capoeira.)
2. nie beda traktowac capoeira jako walke (a capoeira to walka a nie taniec)
3. beda mysleli ze w capoeira uzywana jest choreografia ( slyszalem kiedys od znajomego ktory stal posrod publicznosci ze slyszal tekst " a mi to najbardziej sie podobal ten układ tego malego chlopca z tym ich czarnoskorym mistrzem")


plusem pewnie jest to ze na treningi zwali sie banda modnych nastolatkow, i pewnie czesc z nich bedzie sie dalo odratowac :) , konkretniejszy komentarz jak obejrze na wlasne oczy.
  • 0

budo_cachoeira
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
Ja napiszę krótko.

Capoeira dała wolność przez krew i łzy, była narzędziem wyzwolenia i oporu wobec przemocy. Wiele grup w dzisiejszych czasach usiłuje zachować prawidłowy jej wizerunek, w którym priorytetem jest traktowanie Capoeira jako sztukę walki. Element tańca i akrobatyki jest niewątpliwie drugoplanowym.

To co zaprezentowali ci dwaj chłopacy w TVN nie miało z Capoeira praktycznie nic wspólnego, teraz 10 mln Polaków klasyfikuje Capoeira jako taniec z choreografią do muzyki filmowej. To co napisał wyżej kolega jest całkowicie zgodne z prawdą, nic dodać nic ująć. Lepiej było nie pokazywać czegoś takiego w TV.
  • 0

budo_guerreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
pokazywać czy nie pokazywać ile ludzi tyle zdań

jedno boli, ciągle walczymy o to żeby Capoeira była postrzegana (jak najbardziej słusznie) jako sztuka walki ,,,,a 30s programu podkopała walkę wielu lat o to wielu grup,,,,
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
e tam, problemów szukacie na siłe. w dobie świetności mma potrzebujemy jakiejkolwiek promocji, sztuki tradycyjne odchodzą w cień z mainstream'u jako "sztuki" a nie "walki". Im więcej o capoeira, tym więcej uczniów, tym więcej kasy na treningach.

Nie świrujcie i nie walczcie z tym, błagam.
  • 0

budo_pitbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź , CPPA

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
Pokazanie sie w YCD wyrówna na zero faktową afere z trenerem i seksem z uczennicami ;d :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
no dokładnie Pitbull, biznes kieruje się swoimi prawami ;)

a jak będziecie pieprzyć o pięknie sztuki, walić frazesy i zachwycać się porannymi kwiatkami, to kiedyś wpadnie na rynek taki Capo-Gimnazjon z zagranicznym kapitałem i zeżre Was w abadach i z corda w nocniku ;)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą

Problem tylko w tym ze teraz ludzie: (...)


problem? czyj? Naprawdę rusza Cię to, że Pani Jadwisia czy inna Marcysia spytają, po co tak śmiesznie tańczysz? Jeśli czujesz, że na capo ćwiczysz SW, to co Cię obchodzi mielenie jęzorem innych? A jeśli takie gadanie zasiewa pewne wątpliwości, to może czas zmienić profil ;)
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
Szukacie problemu tam gdzie go niema.

znacie to -cyt Tymochowicza "nieważne jak o tobie piszą, ważne ze piszą"
Akurat nie tyczy sie to wystepu Dominiki w TVN bo uważał ze wszysko było ta jak powinno być, był krotki pokaz trenerów, była roda (gdzie ponad połowa to dziewczyny - a to bardzo wazne), było krotkie słowo o capoeira i był to najlepszy czas antenowy, nawet sobie nie wyobrazacie ile kosztuje reklama w takim czasie.

a teraz słowo do komentarzy wyżej:

Ludzi którzy wogóle zetknęli sie z pojęciem capoeiry jest moze 2-3 mil. ( z tego połowa albo tylko cos słyszała albo widziała ale sama do końca niewie co)
niech połowa z tego uwaza ze to taniec.

a teraz dzieki YCD i Dominice, wzgledne pojęcie na temat capo ( było powiedziane ze jest to sztuka walki, ze połączona z tańcem, ze chodzi o płynność itp. ) ma 10 mil ludzi którzy ogladali półfinał, i to wszystko zajęło minutę a nie 10 lat.

Tak jak powiedział Noite - ja niemam problemu jezeli ktoś mówi ze capo to taniec, grzecznie tłumacze po raz setny, i zapraszam na trening.
Lepiej zeby ktoś sie interesował tematem, nawet jezeli jest w błędzie niz zeby zupełnie go ignorował.
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
To ciekawe, że kiedyś ukrywano sztukę walki pod postacią tańca, a dziś wszyscy walczą o to, żeby ludzie w tym zobaczyli jednak sztukę walki.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
nie jestesmy w pierwszej 10. jesli chodzi o skutecznosc - rownież z naszej winy. mam na mysli metody i poziom nauczania. badzmy szczerzy - nie uczymy prawdziwej walki od początku, to umiejętność dodatkowa i dobry capoeirista nie musi skakac salt, czy sie napieprzac, ma grac capoeira i grac na instrumentach. ale tez nie kazdy dobry karateka nadawałby się do k1, prawda? kwestia priorytetów, dziś jest parcie na mma i valetudo i na siłę chcemy podciągać capo pod temat. za 100 lat bedzie parcie na fitness i chudniecie, to tak samo capoeira bedzie tylko narzędziem jak dla wiekszosci ludzi dzis.
  • 0

budo_pitbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź , CPPA

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
Ogolnie to Capoeira niezle sie wypromuje za pomoca TVN teraz YCD wkrotce Camangula w Mam talent. miejmy nadzieje ze od wrzesnia bedzie najwiekszy nabór od lat; )
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą

miejmy nadzieje ze od wrzesnia bedzie najwiekszy nabór od lat; )


a w marcu będzie największy odwrót od lat :lol:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
wole jak przyjdzie 100 osob i odejdzie 90, niz jak przyjdzie 10 i odejdzie 9 :D
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą

wole jak przyjdzie 100 osob i odejdzie 90, niz jak przyjdzie 10 i odejdzie 9 :D


punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:
  • 0

budo_pitbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź , CPPA

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
ja chyba jestem po stronie uiriapuru cos w stylu szklanka jest w polowie pelna a nie pusta;)


a co do tego tanca to kiedys do mnie podszedl jakis łepek co byl na 3 trenignu i zapytał: "kurcze kiedy my w koncu zaczenimy tanczyc?"
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:

punkt widzenia zmienia się zależnie od stanu w kieszeniach ;)
  • 0

budo_guerreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
ja jednak jestem zdania kolegi Cachoeira i żebyście nie zrozumieli mnie źle bo nie mam nic do Alegrii fajnie,że coś tam działa.
Ale to co zobaczyłem w wykonaniu ów panów było po prostu słabe. Zostawmy YCD tancerzom a Capoeira capoeiristas....mam talent ok bo jak najbardziej jest to jakiś talent ale YCD to dla mnie był żal ;) i tyle :twisted:
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
etam żal... Nauczyć sie capo w 5 dni się nie da i tyle, bo nie jest to po prostu inny rodzaj tańca ale cos wiecej. Choć mam podejrzenie, że dziewczyny z ycd lepiej by sobie z tym poradziły :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: U CAN DANCE z Capoeirą
ma to ktoś na jakimś jutubie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024