Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Dar to filozof dlatego lubi dyskutować:)
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Z grubsza , ogólne różnice pomiędzy tymi dywizjami.

Białasy - żadnych poddań na nogi , żadnych nadgarstków.

Blue and purple - możesz kończyć nadgarstkiem oraz prosta dzwignia na stope ( powszechnie u nas uważa sie, że to "taktarov", ale mozna to robic rowniez na inne sposoby )

Od brąza dochodzi - klucz na stope , dzwignia na kolano , uciskówki na biceps i łydke.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Ponawiam pytanie: Czy odbędzie się kurs sędziowski? :roll:
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


Kolego czegoś tu nie rozumiem. Przytaczasz kodeks karny i mówisz o odpowiedzialności karnej organizatora. A jak będzie wyglądała sytuacja jak biały pas wystartuje np w purpurowych i ktoś mu zrobi krzywdę? Wtedy prokurator nie doczepi się że dopuściliście do startu zawodnika początkującego do walki z zaawansowanymi?

Sytacja będzie wyglądała tak, że biały pas świadomie idzie walczyć z bardziej doświadczonymi. Gdyby było na odwrót, tj. jakiś cwaniak z zapasów czy judo w białych pasach to jest to nieświadome dla ofiar(pomińmy fakt, że to głupio brzmi :) ) a świadome dla sprawcy.


Myśle, że prokuratora to nie będzie interesowało. To tak jak puścić ludzi do startu w zawodach bez badań lekarskich: przecież sami chcieli startować bez badań :D

SoS dał wyczerpującą odpowiedź.
Ktoś kto idzie do grupy o wyższym stopniu zaawansowania podejmuje tę decyzję świadomie i sam podejmuje ryzyko.


Czyli mogę wystartować nie mając badań lekarskich? Przeciesz sam podejmuję ryzyko i biorę odpowiedzialność że nic mi nie dolega.


Nie, gdyż przepisy sportowe jasno mówią, że bez ważnych badań od uprawnionego lekarza sportowego nikt nie ma prawa startować, nawet jeśli się ubezpieczy to polisa przy wypadku i braku badań nie upoważnia do wypłaty odszkodowania. Wówczas, teoretycznie mógłby on dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej od naiwnego organizatora. Tak jak amerykanka, która upiekła kota w mikrofalówce bo nie było napisane w instrukcji, że nie wolno w niej suszyć kotów.


Co do kursu sędziowskiego, trwają rozmowy z P.G. :D
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Ponawiam pytanie...z rozkladu zawodow wnioskuje ze kategoria niebieskich pasow zaczyna sie w niedziele w takim razie posiadacze niebieksiego pasa moga sie stawic dopiero w niedziele czy musze byc od soboty w kozminie ?
  • 0

budo_dae2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Z grubsza , ogólne różnice pomiędzy tymi dywizjami.

Białasy - żadnych poddań na nogi , żadnych nadgarstków.

Blue and purple - możesz kończyć nadgarstkiem oraz prosta dzwignia na stope ( powszechnie u nas uważa sie, że to "taktarov", ale mozna to robic rowniez na inne sposoby )

Od brąza dochodzi - klucz na stope , dzwignia na kolano , uciskówki na biceps i łydke.


Jeżeli przepisy mają być cbjj to techniki zabronione:
Kategorie od adult do senior (niebieskie i purpurowe pasy)
Mata leao stopą
Rozbicia z gardy
Dźwignie na nogi
Dźwignie na kark (bez duszeń)
Dźwignie na biceps
Dźwignię na łydkę
Obalenie nożycowe
Skrętówka

Kategorie od adult do senior (brązowe i czarne pasy)
Rozbicia z gardy
Dźwignie na kark (bez duszeń)
Obalenie nożycowe
Skrętówka

Sądzę, że stopa wchodzi w skład nogi, więc jak mnie ktoś skończy na zawodach przez dźwignie na stopę to prosze nie powoływać się na P.G., że napisał że można.
I co to jest mata leao stopą?
  • 0

budo_guerreira
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
do kiedy sa zapisy ? dla formalnosci waga w gi ?
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


Kolego czegoś tu nie rozumiem. Przytaczasz kodeks karny i mówisz o odpowiedzialności karnej organizatora. A jak będzie wyglądała sytuacja jak biały pas wystartuje np w purpurowych i ktoś mu zrobi krzywdę? Wtedy prokurator nie doczepi się że dopuściliście do startu zawodnika początkującego do walki z zaawansowanymi?

Sytacja będzie wyglądała tak, że biały pas świadomie idzie walczyć z bardziej doświadczonymi. Gdyby było na odwrót, tj. jakiś cwaniak z zapasów czy judo w białych pasach to jest to nieświadome dla ofiar(pomińmy fakt, że to głupio brzmi :) ) a świadome dla sprawcy.


Myśle, że prokuratora to nie będzie interesowało. To tak jak puścić ludzi do startu w zawodach bez badań lekarskich: przecież sami chcieli startować bez badań :D

SoS dał wyczerpującą odpowiedź.
Ktoś kto idzie do grupy o wyższym stopniu zaawansowania podejmuje tę decyzję świadomie i sam podejmuje ryzyko.


Czyli mogę wystartować nie mając badań lekarskich? Przeciesz sam podejmuję ryzyko i biorę odpowiedzialność że nic mi nie dolega.


Nie, gdyż przepisy sportowe jasno mówią, że bez ważnych badań od uprawnionego lekarza sportowego nikt nie ma prawa startować, nawet jeśli się ubezpieczy to polisa przy wypadku i braku badań nie upoważnia do wypłaty odszkodowania. Wówczas, teoretycznie mógłby on dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej od naiwnego organizatora. Tak jak amerykanka, która upiekła kota w mikrofalówce bo nie było napisane w instrukcji, że nie wolno w niej suszyć kotów.


Nie będę się z tobą kłucił ale jak nie pamiętasz to przypomnę Ci wypadek śmiertelny z zawodów w Łodzi. Akt oskarżenia wobec organizatora głównie dotyczył faktu, że chłopak który zmarł był zawodnikiem początkującym (krótko trenował) a jego przeciwnik był doświadczony (trenował długo) Na tamtych zawodach nie było podziały na kategorie zaawansowania a mimo to wyrok w tej sprawie padł. Chłopak który nieżyje też dobrowolnie wystartował. Na tym kończę dyskusje, powodzenia w organizacji.
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Ja to byłbym naprawdę szczęśliwy jakby nikt w ogóle się na mnie nie powoływał. dae2 mam nadzieję,że zobaczymy Cię w składzie sędziowskim jak realizujesz to o czym piszesz...

Jest różnica pomiędzy ANKLE LOCK i LEG LOCK , ale to już z pewnością wytłumaczy Tobie Twój trener... tak samo jak to co to jest mata leao with foot... najlepiej zapytać najbliższej osoby na treningu - instruktora!!! przecież On musi wiedzieć co trenuje...
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


Kolego czegoś tu nie rozumiem. Przytaczasz kodeks karny i mówisz o odpowiedzialności karnej organizatora. A jak będzie wyglądała sytuacja jak biały pas wystartuje np w purpurowych i ktoś mu zrobi krzywdę? Wtedy prokurator nie doczepi się że dopuściliście do startu zawodnika początkującego do walki z zaawansowanymi?

Sytacja będzie wyglądała tak, że biały pas świadomie idzie walczyć z bardziej doświadczonymi. Gdyby było na odwrót, tj. jakiś cwaniak z zapasów czy judo w białych pasach to jest to nieświadome dla ofiar(pomińmy fakt, że to głupio brzmi :) ) a świadome dla sprawcy.


Myśle, że prokuratora to nie będzie interesowało. To tak jak puścić ludzi do startu w zawodach bez badań lekarskich: przecież sami chcieli startować bez badań :D

SoS dał wyczerpującą odpowiedź.
Ktoś kto idzie do grupy o wyższym stopniu zaawansowania podejmuje tę decyzję świadomie i sam podejmuje ryzyko.


Czyli mogę wystartować nie mając badań lekarskich? Przeciesz sam podejmuję ryzyko i biorę odpowiedzialność że nic mi nie dolega.


Nie, gdyż przepisy sportowe jasno mówią, że bez ważnych badań od uprawnionego lekarza sportowego nikt nie ma prawa startować, nawet jeśli się ubezpieczy to polisa przy wypadku i braku badań nie upoważnia do wypłaty odszkodowania. Wówczas, teoretycznie mógłby on dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej od naiwnego organizatora. Tak jak amerykanka, która upiekła kota w mikrofalówce bo nie było napisane w instrukcji, że nie wolno w niej suszyć kotów.


Nie będę się z tobą kłucił ale jak nie pamiętasz to przypomnę Ci wypadek śmiertelny z zawodów w Łodzi. Akt oskarżenia wobec organizatora głównie dotyczył faktu, że chłopak który zmarł był zawodnikiem początkującym (krótko trenował) a jego przeciwnik był doświadczony (trenował długo) Na tamtych zawodach nie było podziały na kategorie zaawansowania a mimo to wyrok w tej sprawie padł. Chłopak który nieżyje też dobrowolnie wystartował. Na tym kończę dyskusje, powodzenia w organizacji.


Właśnie jak sam piszesz nie było podziału na kategorie zaawansowania i dlatego na naszych zawodach ten podział jest, zawodnicy innych dyscyplin mają startować (czasem na wyrost) w wyznaczonych dywizjach i spełniony jest wymóg dopełnienia staranności.
Jeżeli teraz ktoś z białym pasem winszuje sobie wystartować w Elicie i podpisuje oświadczenie, trener nie widzi przeciwskazań, a zawodnik ma ważne badania lekarsie to wszystkie warunki zostały spełnione.


Pozostaje tylko wierzyć, że powyższych sytuacji nie będzie.

Ja też startowałem w wyższej dywizji (o jedną wyżej) gdy nie posiadałem pasa BJJ (w Polsce i za granicą) ale ze względu na warunek więcej niż 2 lata w sporcie chwytanym
  • 0

budo_pytajek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Dokładnie to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mówią tak:

FROM ADULT THROUGH SENIOR (BLUE & PURPLE BELT)

MATA LEO WITH FOOT - gogloplata ?

SLAM FROM THE GUARD - wiadomo rozbijanie z gardy

LEG LOCKS - czyli WSZELKIE dźwignie na nogi ?

CERVICAL(only without chokes) - dźwignie na kręgosłup (można tylko dusić, ale urywać łeb przy duszeniu już raczej nie)

BICEPS LOCK - uciskówka na biceps

CALF LOCK - uciskówka na łydkę

SCISSORS TAKEDOWN - obalenie nożycowe

HEEL HOOK - czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

FROM ADULT THROUGH SENIOR (BROWN AND BLACKBELT)

SLAM FROM THE GUARD

CERVICAL LOCK(only without chokes)

SCISSORS TAKEDOWN

HEEL HOOK


a dodatkowo:

In all catagories the central referee has the athority to stop a match when either of the competitors is in danger of serious bodily harm as a result of a submission and award the victory to competitor applying the submission.
.....
the referee may end the fight giving victory to the one that applied the lock if he sees a lock being properly applied and is certain that the Athlete is exposed to serious physical damage.

Czyli jeżeli pojawi się sytuacja Jacare-Roger to sędzia ma prawo przerwać walkę (a jeżeli chce być pewien że go ktoś po sądach nie będzie ciągał to wręcz powinien).

Ale oczywiście ludzie z kraju nad Wisłą to twardziele i muszą mieć ostrzejsze przepisy :)
Czy może zmiana w stosunku do CBJJ spowodowana bezpośrednim użyciem przepisów z lat poprzednich gdzie niebieskie i purpurowe były razem z elitą: http://www.forum-kul...showtopic=91740 ?
Może należałoby przestać kombinować z interpretacją przepisów ustanowionych przez międzynarodową organizację bjj na podstawie wielu lat doświadczeń ?
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
mata leo with foot - klucz na stope

wszystko co napisał P.G. sie zgadza, faktycznie uproscil troche i nie napisal nic o zabronionych slamach

znowu zaczyna sie dyskusja o przepisach ale to chyba dobrze - lepiej uświadomoić niezorientowanym (niestety wśród instruktorów też są tacy) przed zawodami co można, czego nie i za co są punkty, żeby potem znowu nie było darcia się na sędziego, że nie dał punktów za sweep z bocznej
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Stopa ( kostka ) jest częścią nogi. Łydka ( calf lock ) i pięta ( heel hook ) nie są częścią nogi wg tego rozumowania. No bo po jaką cholerę wymieniać calf lock i heel hook , skoro jest wyżej leg lock , prawda? Takie to jest właśnie rozumowanie.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Dodatkowo warto wspomnieć po raz kolejny, że zabronione jest przekładanie nogi przez biodro jak do skrętówki walcząć otwartą gardą, tak jak tutaj gdzie walczy Marcelo
0:58
o ile trzyma stopę na biodrze to jest ok ale jakby przeszedł nią przez biodro to jest to zabronione. Mendes przegrał przez to z Cobrinhą na Mundialu.

Przy okazji:
Czy to co opisałem powyżej jest karane dyskwalifikacją czy karą/upomnieniem?
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
DQ! To bardzo ważny element , na który należy zwrócić szczególną uwagę na treningu! Nie wolno w ten sposób ani atakowac poddaniem ani przechodzić z pozycji do pozycji ( np atakując kluczem na stope ). Wolno co najwyżej oprzeć piętę na biodro.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Dokładnie to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mówią tak:

FROM ADULT THROUGH SENIOR (BLUE & PURPLE BELT)


CERVICAL(only without chokes) - dźwignie na kręgosłup (można tylko dusić, ale urywać łeb przy duszeniu już raczej nie)


ja to rozumiem w ten sposób, że dźwignie na kręgosłup są dozwolone tylko razem z duszeniami... czyli jednak wolno "urywać" łeb dusząc.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Ja też startowałem w wyższej dywizji (o jedną wyżej) gdy nie posiadałem pasa BJJ (w Polsce i za granicą) ale ze względu na warunek więcej niż 2 lata w sporcie chwytanym


Czyli startowałeś w niebieskich mając formalnie biały. To jest zrozumiałe

Ale klasyfikowanie do czarnych to 4 dywizje wyżej. I to jest dla mnie niezrozumiałe.
  • 0

budo_nomann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Moje pytanie może być durnowate, ale zaryzykuje:
co się stanie jeżeli się "zapomnę" i obalę kogoś nożycami? Dyskwalifikacja czy jakieś punkty ujemne?
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Użycie jakiejkolwiek techniki zabronionej to dyskwalifikacja.
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009



Ja też startowałem w wyższej dywizji (o jedną wyżej) gdy nie posiadałem pasa BJJ (w Polsce i za granicą) ale ze względu na warunek więcej niż 2 lata w sporcie chwytanym


Czyli startowałeś w niebieskich mając formalnie biały. To jest zrozumiałe

Ale klasyfikowanie do czarnych to 4 dywizje wyżej. I to jest dla mnie niezrozumiałe.


Owszem, ale ja nie mam w judo nawet zielonego pasa, a gdy pojechałem na pierwsze moje zawody w Polsce elita zaczynała się od niebieskich, i rok później gdy na tym samym turnieju (II edycja) wygrałem ponownie w elicie, ta też zaczynała się od niebieskich.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024