Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

budo_nico86
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Mam pytanie: z czego wynika fakt że w purpurach wszystkie kategorie wagowe powyżej 88,3kg z góry wrzucono do jednego wora??? Wydaje mi się że spokojnie można by zaproponować podział na wszystkie kategorie wagowe i ewentualnie gdy nie zgłosi się te 5 osób o których pisze organizator dokonać połączeń. Myślę że jest już tyle purpurowych pasów, że bez problemu powinny się odbyć wszystkie kategorie.


Odświeżam pytanie bo nie było odzewu...
  • 0

budo_pretorianin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Dlatego, że są to pierwsze zawody , w których jest w ogóle kategoria purpurowych pasów. Nie mamy doświadczeń z poprzednich lat w tym względzie, bo takiej kategorii nie było. W cięższych kategoriach zazwyczaj jest mniej zawodników. Stąd ten podział . Myślę, że za rok organizator następnych MP uwzględni już pełną kategorię purpur, których na pewno przybędzie.
  • 0

budo_nico86
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
A nie lepiej dać zawodnikom możliwość zgłoszenia się do różnych wag? Połączyć kategorie zawsze można...
  • 0

budo_bobek007
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
juniorzy wg rocznika? czy jak ktos skonczyl w lipcu 18 to juz senior?
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
popieram nico86 - skoro i tak jest zastrzeżenie o minimalnej ilości zawodników w kategorii to możnaby spróbować zrobić podział wagowy choćby jak w zeszłym roku w elicie (w tym -94 zostało obcięte). Zapewne na tydzień przed turniejem będą potwierdzone zgłoszenia i będzie można ogłoscić jakie kategorie odbędą się a jakie nie.

myślę, że to nic nie kosztuje a może zachęcić do startu. oczywiście wszystko w rękach organizatora
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Owszem, ale ja nie mam w judo nawet zielonego pasa, a gdy pojechałem na pierwsze moje zawody w Polsce elita zaczynała się od niebieskich, i rok później gdy na tym samym turnieju (II edycja) wygrałem ponownie w elicie, ta też zaczynała się od niebieskich.


Ok - wówczas elita zaczynała się od niebieskiego. Teraz elita (i większość zawodników) poszła do przodu.

Na choke.pl pojawił się komentarz Boruty(albo kogoś się pod niego podszywającego). Judoków i zapaśników zostawiam w spokoju, i odniosę się tylko do fragmentu, który mnie interesuje (pogrubiłem):

Zdziebłko mnie zszokowało pchanie czarnych padsów judo do elity. Czarny pas judo na zawodach Bjj jest odpowiednikiem niebieskiego i tam powinien startować! Jak ktoś ma niebieski, albo wyższy pas i nie jest w stanie nawiązać walki z czarnym pasem judo, to powinien go oddać!
Czarny pas w tradycyjnym jujutsu na zawodach Bjj powinien startować w białych, bo tradycujne jujutsu ma znikomy związek z Bjj!
Medal w zapasach, nie powinien w ogóle mieć znaczenia w zawodach Bjj!


Boruta słusznie zauważył, że tradycyjne jiu-jitsu (nie sportowe jiu-jistu!) ma mało wspólnego zarówno z bjj a często nawet z parterem!.
OK - z podobieństwa nazwy i jakiegoś tam doświadczenia może taki zawodnik przejść do niebieskich, ale wyżej jest to przesada. Z takim samym powodzeniem można by rozszerzyć kategorię do czarnych pasów aikido, karate czy capoiery.

Wg tych przepisów musiałbym startować w kategorii wyższej niż moi trenerzy :lol:
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

popieram nico86 - skoro i tak jest zastrzeżenie o minimalnej ilości zawodników w kategorii to możnaby spróbować zrobić podział wagowy choćby jak w zeszłym roku w elicie (w tym -94 zostało obcięte). Zapewne na tydzień przed turniejem będą potwierdzone zgłoszenia i będzie można ogłoscić jakie kategorie odbędą się a jakie nie.

myślę, że to nic nie kosztuje a może zachęcić do startu. oczywiście wszystko w rękach organizatora


tym bardziej że w zeszłym roku w elicie (czyli de facto purpury, brazy i czarne) w kat. -94,3 było bodajże 6 lub 7 zawodników. Wyżej w tym roku pójdzie może jeden lub dwóch a dojdzie minimum kilku więc próba zorgaznizowania kat. -94,3 w pupruprach będzie jak najabardziej zasadna.

pzd
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


Owszem, ale ja nie mam w judo nawet zielonego pasa, a gdy pojechałem na pierwsze moje zawody w Polsce elita zaczynała się od niebieskich, i rok później gdy na tym samym turnieju (II edycja) wygrałem ponownie w elicie, ta też zaczynała się od niebieskich.


Ok - wówczas elita zaczynała się od niebieskiego. Teraz elita (i większość zawodników) poszła do przodu.

Na choke.pl pojawił się komentarz Boruty(albo kogoś się pod niego podszywającego). Judoków i zapaśników zostawiam w spokoju, i odniosę się tylko do fragmentu, który mnie interesuje (pogrubiłem):

Zdziebłko mnie zszokowało pchanie czarnych padsów judo do elity. Czarny pas judo na zawodach Bjj jest odpowiednikiem niebieskiego i tam powinien startować! Jak ktoś ma niebieski, albo wyższy pas i nie jest w stanie nawiązać walki z czarnym pasem judo, to powinien go oddać!
Czarny pas w tradycyjnym jujutsu na zawodach Bjj powinien startować w białych, bo tradycujne jujutsu ma znikomy związek z Bjj!
Medal w zapasach, nie powinien w ogóle mieć znaczenia w zawodach Bjj!


Boruta słusznie zauważył, że tradycyjne jiu-jitsu (nie sportowe jiu-jistu!) ma mało wspólnego zarówno z bjj a często nawet z parterem!.
OK - z podobieństwa nazwy i jakiegoś tam doświadczenia może taki zawodnik przejść do niebieskich, ale wyżej jest to przesada. Z takim samym powodzeniem można by rozszerzyć kategorię do czarnych pasów aikido, karate czy capoiery.

Wg tych przepisów musiałbym startować w kategorii wyższej niż moi trenerzy :lol:


Cytuję sam siebie z postu zamieszczonego w V MP Koźmin 2009

Zasady startu zawodników nie trenujących BJJ

- Niebieskie pasy
Trenujący sporty chwytane powyżej 2 lat.

- Purpurowe pasy
Posiadacze brązowych pasów judo i jiu jitsu tradycyjnego oraz uczestnicy MP Seniorów w dyscyplinach pokrewnych

-Elita
Czarne pasy judo i jiu jitsu tradycyjnego lub medaliści MP Seniorów w judo, jiu jitsu i dyscyplinach pokrewnych.

Wykładnia: jeśli utalentowany trenuje mniej niż dwa lata i ma tylko żółty pas w judo a zdobył medal na MP seniorów w zapasach to startuje w czarnych



Dziś trwa dyskusja na temat kto gdzie ma wystartować a po zawodach nabijecie 10 stron postów kto gdzie wystartował.

Jeśli BJJ nie ma nic wspólnego z Judo i z Tradycyjnym JJ to zadam tylko pytanie z czego się wywodzi? Zapraszam do obejrzenia filmiku na youtube "Kosen Judo" lub "Judo ne waza"

Przypomnę casus Mikaela Marffy który niebieską kategorię Adulto na ME 2007 wygrał nie walcząc wcale w parterze.

Obserwując walki na zawodach stwierdzam, że duża część zawodników BJJ nie zna dobrze padów a tylko niewielu wie jak się lata po zawodniczym rzucie judo lub zapaśniczym suplesie albo czeskim biodrze (o-goshi z uchwytu gilotynowego). Trzeba ich więc chronić przed takim doświadczeniem na zawodach, bo mogą z nich wyjechać na noszach.

Poza tym dobrze ustawiony taktycznie judoka z czarnym pasem czy zapaśnik (medalista MP) może spokojnie wygrać walkę unikając parteru jak Jacare, więc ewentualne braki(?) w parterze skompensuje w stójce.

Jak już wspominałem wcześniej nie mam w judo nawet zielonego pasa i dotąd tylko w czterech z wszystkich stoczonych przeze mnie walk na zawodach bjj i sf (a kilka ich już miałem) nie rzuciłem przeciwnika. Choć rzuty, to wcale nie jest moja najmocniejsza strona.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Ja bym chciał zapytać organizatorów, co zdecydowało o wydzieleniu purpur z elity i stworzenie "nowej" elity tylko z brązowymi i czarnymi pasami.
Proste pytanie - czy organizatorzy wiedza, ilu w Polsce jest zawodników z brązowym i czarnym pasem w kategorii -76kg?
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

>BJJ.INFO.PL


  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Jeśli BJJ nie ma nic wspólnego z Judo i z Tradycyjnym JJ to zadam tylko pytanie z czego się wywodzi? Zapraszam do obejrzenia filmiku na youtube "Kosen Judo" lub "Judo ne waza"


A byłeś kiedyś na zajęciach tradycyjnego jiu-jitsu? W więcej niż jednej sekcji?

Ten świat znam dość dobrze - na jednych sekcjach robi się niemal to samo co aikido, na innych idzie z kolei w przeciwną stronę czyli kombat. A na innych sportowe jj - tj coś co mogłoby się przekładać na zawody, w jakimś tam stopniu.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Może przeoczyłem, ale do kiedy są zgłoszenia?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
powtórzę pytanie sprzed paru stron, zapewne przeoczone:

co z tymi z nas, którzy mają czarny pas judo (z dawnych czasów lub robiony równolegle) a jednocześnie... faixa azul lub roxa, bo mają właśnie taki poziom bjj potwierdzony przez opiekujący się nimi czarny pas? krzywdzić ich jadąc równo po bandzie zgodnie z przepisami i wyganiać do elity?


  • 0

budo_ninja_wro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

co z tymi z nas, którzy mają czarny pas judo (z dawnych czasów lub robiony równolegle) a jednocześnie... faixa azul lub roxa, bo mają właśnie taki poziom bjj potwierdzony przez opiekujący się nimi czarny pas? krzywdzić ich jadąc równo po bandzie zgodnie z przepisami i wyganiać do elity?


masz mózg ? nie zadawaj głupich pytań, na które już dawno była odp.. :roll:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
nie łapiesz, widzę. przeczytaj jeszcze raz...
  • 0

budo_bronek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Skoro osoby, dajmy na to z czarnym pasem judo a zielone w bjj są wrzucane do elity to chyba nie liczysz na to, że zasada zostanie nagięta dla purpur/niebieskich o takim samym judockim pasie? Patrząc na stanowisko organizatorów nie ma na to szans, ale od razu posądzać o brak mózgu? W pytaniu jest jakaś rozkmina bo jednak ich poziom judo został kompetentnie sprawdzony pod kątem bjj przez przyznanie purpurowego/niebieskiego pasa właśnie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

W pytaniu jest jakaś rozkmina bo jednak ich poziom judo został kompetentnie sprawdzony pod kątem bjj przez przyznanie purpurowego/niebieskiego pasa właśnie.

właśnie tak. jest różnica między czarnuchem z judo który chce sobie tanio łyknąć medal w białych, a potwierdzonym niebieskim lub purpurowym bjj który ma przy okazji czarny pas judo. to są dwie różne sytuacje.
pierwszych do elity, drugich do dywizji właściwej dla ich pasa bjj, względnie do purpur - tak wydaje mi się najbardziej sprawiedliwie.
  • 0

budo_joshiro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Panowie co zawody, znowu ta sama gadka. Przestańcie już drążyć w nieskonczonosc ten temat. Pasy nie walcza, walczy człowiek. Róbcie swoje, trenujcie i do zobaczenia w Zgierzu :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Panowie co zawody, znowu ta sama gadka. Przestańcie już drążyć w nieskonczonosc ten temat. Pasy nie walcza, walczy człowiek. Róbcie swoje, trenujcie i do zobaczenia w Zgierzu :wink:

ok jedź do Zgierza heheheh :) :)
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Jeżeli powołujemy się na bjj.info.pl to mamy około 120 purpurowych pasów.
Czy to jest za mała ilość aby stworzyć w purpurach pełną rozpiętość kategorii wagowych (zwłaszcza przy założeniu, że kategorie zostaną połączone w razie nie zgłoszenia się minimum pięciu zawodników) ?

Czy organizator / koalicja przewidują ewentualne korekty w tym temacie czy też podane wcześniej kategorie wagowe to decyzja ostateczna ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024