Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

W pytaniu jest jakaś rozkmina bo jednak ich poziom judo został kompetentnie sprawdzony pod kątem bjj przez przyznanie purpurowego/niebieskiego pasa właśnie.

właśnie tak. jest różnica między czarnuchem z judo który chce sobie tanio łyknąć medal w białych, a potwierdzonym niebieskim lub purpurowym bjj który ma przy okazji czarny pas judo. to są dwie różne sytuacje.
pierwszych do elity, drugich do dywizji właściwej dla ich pasa bjj, względnie do purpur - tak wydaje mi się najbardziej sprawiedliwie.


Moze przy okazji ktos mi powie do jakiej kat.wrzucic zawodnika odnoszacego sukcesy na zawodach zapasniczych od 6 lat,ale"legitymujacy sie"bialym paskiem w bjj?
  • 0

budo_bronek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Zasady startu zawodników nie trenujących BJJ

- Niebieskie pasy
Trenujący sporty chwytane powyżej 2 lat.

- Purpurowe pasy
Posiadacze brązowych pasów judo i jiu jitsu tradycyjnego oraz uczestnicy MP Seniorów w dyscyplinach pokrewnych

-Elita
Czarne pasy judo i jiu jitsu tradycyjnego lub medaliści MP Seniorów w judo, jiu jitsu i dyscyplinach pokrewnych.

Wykładnia: jeśli utalentowany trenuje mniej niż dwa lata i ma tylko żółty pas w judo a zdobył medal na MP seniorów w zapasach to startuje w czarnych


  • 0

budo_dae2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Cytat z oficjalnej linii przepisów:
19.UWAGA: W kategoriach juniorskich, białych kobiet i białych pasów senior dźwignie na nogi są niedozwolone. Nie wolno również wykonywać ”duszenia bicepsa”. W kategorii ”niebieskich i purpurowych senior i kobiet” dozwolona jest dźwignia prosta na staw skokowy. W elicie zabronione są tylko „skrętówki”

Pytanie:
Czy " duszenie bicepsa " można wykonywać w kategorii niebieskich i purpurowych?
No i mam pewne wątpliwości co to jest to duszenie bicepsa?
  • 0

budo_guerreira
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
co z dziewczynami kat. junior ???
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Z grubsza , ogólne różnice pomiędzy tymi dywizjami.

Białasy - żadnych poddań na nogi , żadnych nadgarstków.

Blue and purple - możesz kończyć nadgarstkiem oraz prosta dzwignia na stope ( powszechnie u nas uważa sie, że to "taktarov", ale mozna to robic rowniez na inne sposoby )

Od brąza dochodzi - klucz na stope , dzwignia na kolano , uciskówki na biceps i łydke.


  • 0

budo_guerreira
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
powtarzam sie : jak zgłosić dziewczynę rocznik 1993 ??

oraz kolejne pytanie: czy kazdy kolor gi jest dozwolony, czy tylko białe, niebieskie, czarne?
  • 0

budo_pipson bt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Imo moze wystartować jeśli się czuje na siłach w kat. Juniorów w danej kategorii wagowej. Lub kat. Kobiety :)
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

czy kazdy kolor gi jest dozwolony, czy tylko białe, niebieskie, czarne?

Z tego co pamiętam to Gi musi być jednolite właśnie w jednym z tych trzech kolorów.
Na ubiegłorocznych MP sprawdzano gi pod względem regulaminowym, mam nadzieję że tym razem będzie podobnie. W Koninie na MP tego nie robiono i czasami zdarzali się zawodnicy z judogach z rękawami sięgającymi nieco za łokieć ;)
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Edit: w Koninie na PP oczywiście.
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

powtarzam sie : jak zgłosić dziewczynę rocznik 1993 ??

oraz kolejne pytanie: czy kazdy kolor gi jest dozwolony, czy tylko białe, niebieskie, czarne?


Nie przewidziano kategorii wiekowej Junior dla Kobiet.
Nie jestem pewien czy będzie ona w stanie nawiązać równorzędną walkę w seniorkach. Proponuję aby poczekała jeszcze rok.

Gi w kolorach:
białe, niebieskie, czarne

  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


W Koninie na MP tego nie robiono i czasami zdarzali się zawodnicy z judogach z rękawami sięgającymi nieco za łokieć ;)


Oj myślę, że w tym roku takie przypadki nie miały miejsca. Bo jak dobrze pamiętam sędziowie zwracali na to uwagę.
W ubiegłym roku, tak mogło być. W tym raczej nie.
A jeśli takie zdażenia mają miejsce, należy natychmiast poinformować o tym organizatora, by zdyscyplinował pod tym kątem sędziów. I będzie po problemie.

Pozdrawiam
Jacek
  • 0

budo_nomann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Czy w ogóle warto dyskutować nad tym w jakiej kat. wystartuje jaki zapasior/judoka? Chodzi mi o to, że takich osób pewnie będzie zaledwie kilka ..

I kolejne pytanie: waga w Gi czy bez?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Czy w ogóle warto dyskutować nad tym w jakiej kat. wystartuje jaki zapasior/judoka? Chodzi mi o to, że takich osób pewnie będzie zaledwie kilka ..

I kolejne pytanie: waga w Gi czy bez?


puenta Twojej wypowiedzi w postaci dość śmiesznego pytania wskazuje, że jesteś nie za bardzo zorientowany w temacie więc Twoje rozważania czy o czymś warto dyskutować czy nie są raczej dość mało znaczące.
pokój !
  • 0

budo_joshiro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Czy w ogóle warto dyskutować nad tym w jakiej kat. wystartuje jaki zapasior/judoka? Chodzi mi o to, że takich osób pewnie będzie zaledwie kilka ..

I kolejne pytanie: waga w Gi czy bez?


jakbys czytal ze zrozumieniem posty i byl zorientowany troche to bys wiedzial ze waga jest zawsze w gi :roll:
  • 0

budo_nomann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

puenta Twojej wypowiedzi w postaci dość śmiesznego pytania wskazuje, że jesteś nie za bardzo zorientowany w temacie więc Twoje rozważania czy o czymś warto dyskutować czy nie są raczej dość mało znaczące.
pokój !


jakbys czytal ze zrozumieniem posty i byl zorientowany troche to bys wiedzial ze waga jest zawsze w gi :roll:


Tak, jestem mało zorientowany w temacie i nie ukrywam tego.
Normalnie wysłałbym komuś zorientowanemu PW i nie robiłbym zamieszania, ale dzięki ustawieniom Budo nie było to dla mnie dotychczas możliwe (ilość postów < 10).

Pozdro i dzięki za odpowiedź
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Czy w ogóle warto dyskutować nad tym w jakiej kat. wystartuje jaki zapasior/judoka? Chodzi mi o to, że takich osób pewnie będzie zaledwie kilka ..

I kolejne pytanie: waga w Gi czy bez?


jakbys czytal ze zrozumieniem posty i byl zorientowany troche to bys wiedzial ze waga jest zawsze w gi :roll:


waga nie zawsze jest w gi.

moge wkleic link jesli nie wierzysz w to co wkleilem.

(....)Mamy przyjemność zaprosi Was na I turniej BJJ w RGC Wrocław. (...)Zawodnicy, którzy nie stawią się na ważenie, lub których waga nie zmieści się w wyznaczonym dla kategorii przedziale, zostaną zdyskwalifikowani. Maksymalna tolerancja wynosi 0,3kg. Ważenie odbywac się będzie BEZ GI! (...)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
I RGC to wiejskie zawody ,na mp , me , ms juz od jakiegos czasu jest waga w gi ,jakies 2-3 lata w Polsce , tylko na Copa Posnani nie ma wagi w gi ,ale to sa wyjatkowe zawody ,wiec osoba taka nie ma wiekszego doswiadczenia i to wychodzi.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
na pucharze polski w grapplingu też zdaje się bez gi ważenie ale każdy doskonale wie, że mówimy o zasadach ibjjf... no chyba, że ktoś zasad nie czyta :roll:
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
wiejskie to zle okreslenie ,bo wroclaw posiada prawa miejskie ,bardziej trafne bedzie PODWORKOWE. :) (zeby nie bylo, nie jestem z wroclawia).podkreslic chcialem tylko,ze napisane powyzej stwierdzenie WAZENIE ZAWSZE W GI jest bledne.
jasne ze kazdy czyta zasady i regulaminy.tak jak kazdy zna kodeks cywilny lub konstytucje rp. :D
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

wiejskie to zle okreslenie ,bo wroclaw posiada prawa miejskie ,bardziej trafne bedzie PODWORKOWE. :) (zeby nie bylo, nie jestem z wroclawia).podkreslic chcialem tylko,ze napisane powyzej stwierdzenie WAZENIE ZAWSZE W GI jest bledne.
jasne ze kazdy czyta zasady i regulaminy.tak jak kazdy zna kodeks cywilny lub konstytucje rp. :D

Zawody organizowane przez RGC sa glownie przetarciem dla nowych zawodnikow z RGC i okreslanie ich jako wiejskie czy miejskie jest bledne to sa poprostu w glownej mierze zawody wewnetrzne..... a okreslenie waga zawsze w gi tyczy sie mistrzostw polski to tak jakby ktos zadal pytanie organizatorom mistrzostw europy czy wazenie jest w gi :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024