Skocz do zawartości


Zdjęcie

lekarz sportowy - Wielkopolska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

lekarz sportowy - Wielkopolska
To będzie bardzo zdrowotne zagadnienie ;)

Czy ktoś może zna jakiegoś lekarza, który wystawia zaświadczenie o zdolności do uprawiania sportu "od ręki" bez zbędnego biegania po innych specjalistach? Najlepiej w pobliżu Poznania, ale jeśli w innym mieście w Wielkopolsce - to też może być. Wiem, że kiedyś dało się tak załatwić w Pile w Ars Medicalu, ale ostatni raz robiłem tak kilka lat temu i nie mam aktualnych informacji, a w ciemno umawiać się nie chcę.

Acha, tylko bez kommentów, że to naganne etc. - umoralniania socjalistów nie potrzebuję ;) , zawodnikiem pro też nie jestem, potrzebuję świstek papieru, a lekarze pierwszego kontaktu stali się jacyś problematyczni pod tym względem.

Odpowiedzi mogą być na priv. Z góry dzięki!
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Mniejsza o to czy naganne czy nie.

Tylko tu chodzi o Twoje zdrowie.
Fakt faktem, że większości te badania i tak gówno wykażą.

Ale IMO od czasu do czasu wypada zrobić dla własnego bezpieczeństwa.

A jak Ci zależy wyłącznie na świstku - popytaj znajomych - wielu może mieć w rodzinie lekarzy :wink:


PZDR
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Tylko tu chodzi o Twoje zdrowie.


Jak ma się czas i kasę to niech sobie chodzi kto chce. Nie wałęsam się po lekarzach bez powodu. A dla zdrowia to ja uprawiam sport, a nie chodzę do lekarza ;)

A jak Ci zależy wyłącznie na świstku - popytaj znajomych - wielu może mieć w rodzinie lekarzy


Doceniam radę - ale jestem z tego pokolenia, które za nim zapyta na forum najpierw sprawdza możliwości w realu, nie odwrotnie ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
No cóż, już kolega powyżej powiedział- te badania po coś są, fakt, że tylko ogólne i powierzchowne, ale jednak.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Wzruszyłem się. Ale proszę o odp. "w temacie".
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

A dla zdrowia to ja uprawiam sport, a nie chodzę do lekarza ;)

8O
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Zgadzam się z mrozkiem, latanie od lekarza do lekarza i wydawanie kupy kasy na różne zbędne badania, podczas gdy wiesz, że jesteś zdrowy jak ryba, trenujesz od dawna i nic ci nie jest, jest nonsensem.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Wiesz, że jesteś zdrowy - ale skąd wiesz?
Bo się dobrze czujesz, nic Ci nie dolega?

Są rozmaite schorzenia, które nie muszą dawać o sobie znać a wyjść podczas zawodów co może się tragicznie skończyć. Nie dziwie się, że lekarze nie chcą wystawiać zaświadczeń od ręki - bo to oni przejmują odpowiedzialność za dopuszczenie do zawodów i bekną w razie wypadku.


Chyba, że Twoje informacje o stanie zdrowia wynikają z regularnych badań - jak tak to w porządku, albo podobnego wiarygodnego źródła. Tylko wtedy nie ma problemu bo wystarczy je dostarczyć lekarzowi i on podbije co trzeba.


PZDR
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Wiesz, że jesteś zdrowy - ale skąd wiesz?
Bo się dobrze czujesz, nic Ci nie dolega?


Bo czuję się dobrze i nic mi nie dolega. :) Myślę że to całkiem niezła definicja zdrowia.

Są rozmaite schorzenia, które nie muszą dawać o sobie znać a wyjść podczas zawodów co może się tragicznie skończyć.


Przekonałeś mnie. Sport to zbyt wielkie ryzyko dla mnie :( Przerzucam się na mniej ryzykowne frytki ze schabowym. I colą. Dużą.

Nie dziwie się, że lekarze nie chcą wystawiać zaświadczeń od ręki - bo to oni przejmują odpowiedzialność za dopuszczenie do zawodów i bekną w razie wypadku.


Odpowiedzialność to przejmie moje ubezpieczenie sportowe. Jakie mogę mieć pretensje do lekarza? Moje zdrowie - moja odpowiedzialność.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Bo czuję się dobrze i nic mi nie dolega. :) Myślę że to całkiem niezła definicja zdrowia.


Kiepska bo zbyt uproszczona.

Przekonałeś mnie. Sport to zbyt wielkie ryzyko dla mnie :( Przerzucam się na mniej ryzykowne frytki ze schabowym. I colą. Dużą.


Teraz to nie wiem czy próbujesz być śmiesznym czy ironicznym.

Odpowiedzialność to przejmie moje ubezpieczenie sportowe. Jakie mogę mieć pretensje do lekarza? Moje zdrowie - moja odpowiedzialność.


Wypisując zaświadczenie lekarskie, którego treść mówi o prawidłowych wynikach badań, których de facto wcale nie było postępuje wbrew etyce.

Nie wnikam czy w razie wypadku ponosi odpowiedzialność karną czy tylko cierpi na tym jego autorytet albo sumienie. Jeśli dopuszczonemu zawodnikowi stanie się krzywda np z powodu jakiejś wady serca, której lekarz nie zdiagnozował A POWINIEN (w ramach obowiązujących badań) to ponosi za to winę. Źle wykonał swoją pracę - proste.


Reasumując - pewnie, że Twoje zdrowie i rób z nim co chcesz. Ale nie oczekuj, że ludzie na forum nie będą komentować i głosić własnych opinii.


PZDR
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Kiepska bo zbyt uproszczona.


Podaj więc definicję zdrowia - "tę pełną".

Teraz to nie wiem czy próbujesz być śmiesznym czy ironicznym.


Więc czym prędzej wyjaśniam. Jeśli chcesz dbać o zdrowie np. uprawiając sport musisz robić teoretycznie badania co pół roku. Jeśli idziesz do McDonalda nikt nie prosi Cie o zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, że stan zdrowia pozwala Ci na spożywanie takich posiłków. Podobnie przy kupowaniu papierosów, alkoholu, słodyczy itd. Jasno więc wynika że aby chcieć dbać o zdrowie trzeba to udowodnić ponad wszelką wątpliwość jakimiś biurokratycznymi wymysłami, pieczątkami i innymi duperelami. Jeśli masz zamiar nie dbać o zdrowie - masz wolną rękę, niczyjej "etyki" to nie rusza.

Wypisując zaświadczenie lekarskie, którego treść mówi o prawidłowych wynikach badań, których de facto wcale nie było postępuje wbrew etyce.


Widziałeś kiedyś takie zaświadczenie czy fantazjujesz? Więc Cie oświecę: na kawałku papierka z pieczątką napisane jest "stan zdrowia dobry, zdolny do udziału w treningach" czy też "nie widzę przeciwwskazań do udziału w treningach". Jakie fałszowanie badań? Co ty pindolisz - za przeproszeniem.


Do reszty nie odpisuję bo to argumentacja urzędnicza.


Ale nie oczekuj, że ludzie na forum nie będą komentować i głosić własnych opinii.


Twoja troska o ludzkość i wolność słowa wręcz mnie zawstydza.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Podaj więc definicję zdrowia - "tę pełną".


Od definicji to są słowniki, a ja ich nie piszę.

Ja mogę tylko dodać, że "dobre samopoczucie i brak dolegliwości" nie jest gwarantem dobrego stanu zdrowia. Nie twierdzę, że jest to bardzo częste itp ale zdarzają się schorzenia, które nie dają wyraźnych symptomów przez długi czas. Pisałem zresztą o tym wcześniej.

Więc czym prędzej wyjaśniam. Jeśli chcesz dbać o zdrowie np. uprawiając sport musisz robić teoretycznie badania co pół roku. Jeśli idziesz do McDonalda nikt nie prosi Cie o zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, że stan zdrowia pozwala Ci nie spożywanie takich posiłków. Podobnie przy kupowaniu papierosów, alkoholu, słodyczy itd. Jasno więc wynika że aby chcieć dbać o zdrowie trzeba to udowodnić ponad wszelką wątpliwość jakimiś biurokratycznymi wymysłami, pieczątkami i innymi duperelami. Jeśli masz zamiar nie dbać o zdrowie - masz wolną rękę, niczyjej "etyki" to ni rusza.


Nie piszemy w kontekście fast foodów tylko sportu.

Napiszę jeszcze raz- Ty masz interes, żeby się badać. Nie chcesz - trudno. Startować w zawodach ani trenować nie musisz przecież.

Możesz krytykować ustawę, prawo dotyczącą dopuszczania do zawodów czy treningów - i ok by tu i ja bym sporo zmienił. Dla mnie do zawodów może być dopuszczony każdy - o ile w razie wypadku wszystkie konsekwencje spadną tylko na jego barki. A najczęściej poza samym poszkodowanym dostaje po dupie też organizator, trener a nierzadko i wspomniany wcześniej lekarz.

Widziałeś kiedyś takie zaświadczenie czy fantazjujesz? Więc Cie oświecę: na kawałku papierka z pieczątką napisane jest "stan zdrowia dobry, zdolny do udziału w treningach" czy też "nie widzę przeciwwskazań do udziału w treningach". Jakie fałszowanie badań? Co ty pindolisz - za przeproszeniem.


Teraz to Ty bładzisz jak pijany.
Jest taki ciąg przyczynowo skutkowy "Dobre wyniki badań" -> "Zaświadczenie od lekarza".

Na tym zaświadczeniu może być i kutas narysowany, ale jeśli warunkiem jego otrzymania jest poprawne przejście badań to chyba logiczne, że posiadania ów papierka jest jednoznacznym gwarantem dobrego stanu zdrowia i to na PODSTAWIE WYNIKÓW BADAŃ.


Do reszty nie odpisuję bo to argumentacja urzędnicza.


Chyba, że tak po prostu łatwiej?



Twoja troska o ludzkość i wolność słowa wręcz mnie zawstydza.


Popatrz - jaka ironizacja jest przydatna gdy brakuje rzeczowych argumentów :)



Z mojej strony koniec dyskusji - swoje zdanie wyraziłem i raczej nie mam nic więcej do dodania.

PZDR
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska

Od definicji to są słowniki, a ja ich nie piszę.


Z lekkiej ręki zarzucasz brak argumentów, ale Twoje "nie bo nie" jest "ok". Ok - niech będzie ok. I tak pytałem zwyczajnie z ciekawości.

Ja mogę tylko dodać, że "dobre samopoczucie i brak dolegliwości" nie jest gwarantem dobrego stanu zdrowia.


Moje domniemanie jest takie, że każdy ma dobry stan zdrowia. Gdy pojawiają się objawy/dolegliwości idziesz do lekarza. A ten nie zaleca zbadania "wszystkiego" bo w końcu "na coś możesz być chory" - tylko pyta się "co Panu dolega" i tylko to go interesuje. Więc i lekarz domniemuje, że ogólnie cieszysz się dobrym stanem zdrowia. Według Twojego poglądu, każdy jest chory, tylko o tym nie wie prawdopodobnie. I tutaj po prostu się różnimy.

A że może być wada ukryta? Nie uprawiam sportu od wczoraj. Ciężki stan zdrowia to nie pryszcz na czole - nie pojawia się w ciągu nocy.


Nie piszemy w kontekście fast foodów tylko sportu.


Nie wiem w jakim kontekście Ty dyskutujesz, skoro już wywołałeś ten off topic. Napiszę wiec za siebie - ja napisałem w kontekście zdrowego trybu życia. Sport to nie tylko "wyczynówka" i nie rozumiem dlaczego czepiłeś się tych zawodów. W pierwszym poście napisałem że nie jestem "pro".

BTW. Na siłownię też trzeba dostarczać zaświadczenie o stanie zdrowia co pół roku, wraz z wynikami badań? Jeśli tak, to dopiero brak odpowiedzialności się rozrasta w środowisku kulturystycznym...

Teraz to Ty bładzisz jak pijany.
Jest taki ciąg przyczynowo skutkowy "Dobre wyniki badań" -> "Zaświadczenie od lekarza".


Z całym szacunkiem - zachowaj takie komentarze dla siebie. Więc kutasa, błądzenie po pijanemu, "logikę" i CAPS LOCKA sobie wydrukuj i włóż pod poduszkę jeśli sprawia to, że śpisz lepiej.

Nie wiem kiedy ostatnio odwiedziłeś przychodnię sportową, prawdopodobnie niedawno - ponieważ jako uprawiający sport jak mniemam badania robisz regularnie. Są różni lekarze i tyle. Niektórzy wiedząc, że ktoś uprawia sport rekreacyjnie nie bawią się w biurokratycznych zbawicieli. Bo rozumiem, że zdajesz sobie sprawę jakiego rzędu to (badania) są koszta finansowe i czasowe dla osoby powyżej 21-ego roku życia, tak?

Chyba, że tak po prostu łatwiej?


Nawet nie "chyba" - oczywiście że łatwiej. Przykro mi, że mnie nie stać na ten "wysiłek" - pewniem chory.



Popatrz - jaka ironizacja jest przydatna gdy brakuje rzeczowych argumentów :)


Zdemaskowałeś mnie przebiegle tym razem... ale wiesz Mózgu co będziemy robić jutrzejszej nocy? Dokładnie to samo co robimy każdej Pinky.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Wy popadacie w schizofrenie, jak wielu moich znajomych.
Najbardziej szkodzi wmawianie sobie jakichs urojonych chorob.

Bez wyjatku, kazdy z nas dowiedzialby sie od lekarza, ze jest na cos chory i musi kupic kilka lekow za 200zl, co przyblizy lekarza do wyjazdu na Bora Bora...

Jezeli ktos sie dobrze czuje i nic mu nie dolega, to jest zdrowy.
Jezeli ktos jedzie na zawody, to znaczy, ze musial juz ciezko pracowac na sali i jesli zyje, znaczy, ze jest zdrowy.
Stres ma pewne znaczenie, ale nie az tak istotne w tym wypadku.

A wypadki chodza po ludziach i we wlasnym dom mozna sie zabic.

P.S. Thuram zdobyl wszystko co mozna w pilce noznej, a wade serca wykryto u niego po 30-tce i... zyje...

Te badania, prawde mowiac zbyt wiele nie wykryja, a wiekszosc takich np. wad serca i tak jest ciezka do wykrycia.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
ja mam wade serca, ktora nie zzostalaby wykryta ani nie dalaby o sobie nigdy znac gdyby nie czulosc instrumentow ;)
nie ma ludzi zdrowych, sa tylko zle przebadani :P
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy - Wielkopolska
Ech miałem już nie udzielać, ale czy nikt nie widzi różnicy pomiędzy wmawianiem sobie wyimaginowanych chorób, a profilaktyką, przezornością (ok nawet czasem nadmierną)?

Mi na prawdę daleko od postawy hipochondryka - sam robię badania raz lub 2 razy do roku, zajmuje mi to za każdym razem nie więcej niż 2 dni i nie uważam, by to była przesada.


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024