Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dzieci z tuczarni" - artykuł z Wprost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

"Dzieci z tuczarni" - artykuł z Wprost
Skan artykułu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Artykuł raczej mało odkrywczy, ale dwie rzeczy zwróciły moją uwagę:

1. Sądziłem, że nadwyżka białka w diecie tylko w niewielkim stopniu przekształca się w tłuszcz i że to raczej węglowodany zwiększają produkcję insuliny. Mylę się, czy może "współpracownik Wprost" nie bardzo wie, o czym pisze?

2. Dzieci spożywają 14 razy więcej białka, niż potrzebują? Z czego? Parówek, frytek, smażonych kotletów i chipsów? Ok, mięso jest bogate w białko, ale ile kotletów taki dzieciak zje? Które dziecko je tyle białka, co kulturyści? :shock:
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Dzieci z tuczarni" - artykuł z Wprost
Ok, już sam znalazłem sobie odpowiedzi. :P

Gdyby kogoś to interesowało:

Białko, aby zostało użyte jako źródło energii, musi zmienić swoją strukturę. Wymaga to wielu energochłonnych procesów metabolicznych, przez co cała ta zabawa jest mało opłacalna i ma miejsce tylko przy niedoborze węgli i tłuszczów. Nadmiar białka jest zazwyczaj wydalany.

Co do insuliny, faktycznie aminokwasy protein stymulują jej wydzielanie, ale na pewno nie w większym stopniu niż glukoza, którą organizm otrzymuje z większości spożywanych węglowodanów, więc demonizowanie białek pod tym kątem jest nie na miejscu.

To, że dzieci jakoby spożywają tyle białka, co kulturyści, pozostawię bez komentarza. :P
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Dzieci z tuczarni" - artykuł z Wprost
'Wprost' zrobiło się po zmianie oprawy tygodnikiem "pogłosek społeczno-politycznych" więc nie przywiązywałbym powagi do ich rewelacji.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: "Dzieci z tuczarni" - artykuł z Wprost
powiem szczerze podoba mi sie ciekawosc foumowiczow i to ze niektorzy sami chca tez pogrzebac i sie cos dowiedziec zamiast isc na latwizne i sie tylko pytac:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024