Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozsądne połączenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
trener z trenerem zarówno boks i jj.
każdą z tych dyscyplin żeby było jasne
trening siłowy dodaje-bo robi tak większość osób. z tego forum 90% osób uczęszcza na siłownie.
w tym temacie znajduje się rozpiska mojego treningu FB http://budo.net.pl/v...=64557&start=30
boks ma być dodatkiem do jj/mma aby poprawić prace rąk.
Btw KP może coś konstruktywnego ?bo jedyne co widzę to twoje kompleksy dotyczące siłowni.
no offence.pozdrawiam
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
@ up
trening z trener.każdy z odrębnym
(prośba do moderatora o edycje powyższego postu a usunięcie tego.sorka za kłopot)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
Kompleksy dotyczace silowni? Pisze w ciemno, ze chcialbys takie ciezary podnosic jak ja dzwigalem i jakie nadal potrafie dzwignac, mimo, ze nie przywiazuje do tego wagi juz.

Ja po prostu wiem z doswiadzcenia, ze trening kulturystyczny i wiekszosc cwoiczen tam serwowanych, ma nikly wplyw na Twoje bjj, czy boks.
Oczywiscie sila mozna zmiazdzyc technike, ale tutaj pod pojeciem sily raczej rozumie sie, wytrzymlosc silowa, czyli zdolnosc do nieustannego wywolywanie presji na przeciwniku.

Ja jestem za treningiem silowym do sztuk walk.

Trudno mi cos powiedziec o Tobie.
Masz trening zaprpgramowany jak dla zawodowca, ktorym nie jestes.
Musialbym Cie obejrzec w czasie treningu, zobaczyc jaki typ fizjologvzny reprezentujesz, jaki masz procent miesni, a jaki tluszczu, zaczac od prob wysilkowych, testu sily, elastycznosci, gibkosci. I wtedy dopiero zabierac sie za szczegolowy plan zajec i to jeszcze pod warunkiem,ze Ty am wiesz, co chesz osiagnac.

Ale jak widze absurdy, to reaguje od razu.

W sumie to co Ci moge doradzic od reki - probuj roznych form, tylko z glowa, ze np. nie zaszkodzic sobie, naucz sie sluchac swojego organizmu, i znajdz sobie madrego trenera, bo ona na poczatku zwlaszcza w boksie - moim zdaniem jest niezbedny. I lepiej jemu powiedziec, ze np. boks traktujesz tylko jako dodatek do czegos innego.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
trener jest świadomy że boks trenuje jako dodatek i pod tym kątem trenuje.
trening pod zawodowców?to najprostsze FB jakie zdołałem wymyślić.
moja waga do 80kg przy wzroście 185.
w takim razie skoro posiadasz już pewne doświadczenie może doradzisz mi coś konkretnego?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
Corvo, Twoje FBW to lekka porażka. Czemu nie umieściłeś ćwiczeń z ciężarem ciała? Nie ma podciągania na drążku (to najlepsze z możliwych ćwiczeń), pompek na poręczach, unoszenia grzbietu w opadzie na specjalnej ławce czy samych pompek ze zmiennym rozstawem rąk. Tak patrzę na plany co niektórych trenujących SW i widzę, że oni robią treningi podchodzące pod typowego bodybuildera, a przecież ich celem nie jest paradowanie w slipkach i napinanie wszystkich mięśni, tylko mata.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
bo :
pompki na poręczach-nie mam poręczy na siłowni niestety
unoszenie grzbiety na tzw krzesełku rzymskim(zakładam że chodzi ci o to ćwiczenie na prostowniki)- MC jest dużo dużo lepszy
podciąganie na drążku-mega słabo z tym u mnie więc...-na plecy mam wiosła.
pompki...sztanga daje jednak dużo dużo więcej.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie

podciąganie na drążku-mega słabo z tym u mnie

Zacznij więc od podciągania. A jak ci idzie z pompkami i przysiadami? Te trzy ćwiczenia, bieganie i urozmaicone treningi sztuk walki to może być złoty środek którego szukasz.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
z pompkami i przysiadami nie ma problemu.podchwytem podciągnie się około 8 razy.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
Z pompkami i przysiadami nie masz problemu?
To sprobuj na jedej rece i na jednej nodze, to pojawi sie problem:), jak bedziesz probowal poprawnie zrobic.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Popatrz sobie na trening tego goscia (chociaz to do do stojki). Ona ma 190 cm i 78 kg wagi. Z punktu widzenia przecietnego pozeracza odzywek, jest chudy, ale wg mnie ma swietna strukture ciala do trenownaia sztuk walk.
Pozdrwiam
K_P
PS. Drazek ponad wszystko, w roznych uchwytach, w roznym tempie.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
uważasz że przysiady i pomki są skuteczniejsze od ćwiczeń typu wyciskanie albo przysiady ze sztangą?pomki na 1 ręce brak problemu.
btw chce ważyć 85 przy wzroście 185.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
W stosunku do czego skuteczne? Czy skuteczniejsze?
Jak chcesz byc dobry w ciezarach, to podnos ciezary. Ale jak chcesz byc dobry w walce, to musisz korzystac z szerszego asortymetu i inaczej skomponowanego.

Ja uwazam, ze pompki na jednej rece sa bardzo przydatne np. do bjj. Zreszta jak i podciagania na drazku na jednej rece :lol:
I przyznam szczerze, ze chcialbym zobaczyc jak robisz pompki na jednej rece.
Do niedawna mnie tez sie wydawalo, ze tez je potrafie robic, ze to bulka z maslem i robilem nawet po 30 na jednej rece. Dopoki... nie przeczytalem ksiazki "Nagi wojownik" Pavla Tsatsouline. Autor opisuje jak robic pompki na jednej rece i jesli chcesz zrobic bezblednie, to naprawde jest to wyzwanie.
Zaserwowalem je paru zawodnikom (w tym mistrzowi Polski w bjj) - nikt poprawnej nie zrobil. Mimo, ze dla kazdego z nas podniesc sztange 100kg z 12-15 razy, to zaden problem. Wychodzi na to, ze nie ma prostego przelozenia ze sztangi, na prace z ciezarem wlasnego ciala. To samo dotyczy przysiadu na jednej nodze (nikt nie zrobil pistoletu), mimo, ze wielu przysida ze sporym ciezarem.
Uwazam, ze najpierw trzeba doskonale wladac ciezarem wlasnego ciala, i jest to bardzo przydatne do walki. I nie wolno tego aspektu zaniedbywac. Poza tym trening z ciezarem ciala, czy trening wielostawowy tworzy u zawodnika koordynacje miesniowo-ruchowa, czego nie ma przy klasycznym treningu kulturystycznym podzielonym na grupy miesniowe.
No i rzecz najwazniejsza w kulturytysce mozesz sie obyc bez areobow, w sztukach walki to priorytet.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
pozostaje pytanie czy efektywniejsze są przysiady na 1 nogę czy np przysiady ze sztangą.moim zdaniem te 2.
wiesz wydaje mi się że większość zawodników ćwiczy na siłowni-i oznacza to że jest to ważny aspekt.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie

jesli robisz cos takiego, to jest gowno nie pompka.
Takich to ja zrobie 50.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zerknij na to.
K_P
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
Mnie ostatnio zastanawia coraz bardziej sposób wykonywania treningów siłowych u fighterów.

Powszechnie uważa się, że w rozwoju siły pod kątem SW potrzebne są ciężkie wiosła, podrzuty, wyciskania, siady, ciągi itp. W zależności od cyklu od kilku (siła maksymalna) do kilkunastu (wytrzymałość) powtórzeń w seriach. Plus standardowo plyo, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, ale bardziej jako "dodatek".

Niby wszystko się zgadza. Siła wypracowana w ciężkich ćwiczeniach, dodatkowo wzbogacona o elementy dynamiki powinna dawać efekty w sportach walki. Sam w ten sposób trenowałem/trenuję. Co ważne zauważyłem wyraźne efekty takiego treningu na podczas walki i jestem zadowolony. Przyrost siły, szybkości, ogólnie pojętej "mocy" :wink:

Jednak zastanawia mnie czemu w różnego rodzaju szkoleniówkach, filmach dotyczących siłówki np profesjonalnych zawodników MMA pokazywane są najczęściej "lajtowe treningi". Dużo powtórzeń w obwodach, często brak na prawdę ciężkich ćwiczeń, bardzo często serie łączone mające na celu zajeździć, a nie wzmocnić chamską, brutalną siłę :wink:

Jak sięgam pamięcią ogarniam tylko kilku zawodników robiących ciężkie ciągi, wiosła na dużych ciężarach itp itd. Jest to co najmniej dziwne, gdyż w szkoleniówkach dotyczących treningi siłowego przydatnego w innych dyscyplinach (jak chociażby lekkoatletyka) duża uwaga skierowana jest na solidne podrzuty i resztę "mocnych" ćwiczeń.

Z jednej strony wątpię by fighterzy rzeczywiście robili "lekkie" siłówki nastawione bardziej na kondycję, wydolność, wytrzymałość niż na czystą siłę (oczywiście wszystko ma swoje miejsce w zależności od etapu przygotowań).

Z drugiej chyba nie doszło do tego by aż tak skrywali swoje treningowe sekrety w sytuacji gdy trenerzy innych sportów mówią o tym znacznie szerzej...

Jak już pisałem - dla mnie to nieco zastanawiające. Chociaż złoty środek z pewnością leży pośrodku


PZDR
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
Wielu zawodnikow zwlaszcza wag ciezkich, nie robi treningu typu przysiady ze sztanga etc. Dla nich priorytetem jest wydolnosc, bo w tej wadze wlasnie o nia jest najtrudniej i ona obok szybkosci bywa kluczem do zwyciestwa.
K_P
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
tak w sumie lekki obiegliśmy od tematy:) wróćmy do meritum proszę
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zerknij
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Totez fajne z wykorzystaniem drabinek. Do bjj wymarzone.
Kiedys zamiast nich byly kolka gimnastyczne w kazdej szkole. Kto na takim czyms cwiczyl to wie, co to za wyzwanie. (No moze troszke wieksze niz trzy serie na biceps po 12 ruchow:)
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: rozsądne połączenie
heh to ja chyba pojadę starym planem ;)
a biegi odpuszczę na razie.boje się tylko o przetrenowanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024