Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transfer wytrzymałości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Transfer wytrzymałości
Witam miałem dzisiaj trochę sparringów na treningu i zauważyłem że o ile mam siłe robić uniki, odskoki doskoki zejścia itd o tyle nie bardzo mam siłę uderzać czy kopać mimo że ostatnio ostro trenuję kondycje głównie przez bieganie (interwały) i pływanie. Tak sie zastanawiam czy przyczyną tego braku wytrzymałości w uderzeniach może być transfer?
Tzn chodzi mi o to że np transfer szybkości dotyczy ruchów i czynności podobnych to znaczy ze jeżeli ćwiczymy szybkość chodu to i szybkość biegu nam trochę wzrośnie a uderzeń już nie (troche kiepski przykład ale ogólny sens jest).
I teraz zastanawiam się czy taki sam transfer występuje przy wytrzymałości, tzn czy np wytrzymałość biegowa zostanie przeniesiona np do chodu a do walki już nie z racji całkowitej odmienności ruchu i czy z tego powodu wypadąłoby bardziej trenować wytrzymałość na worku niż na bieżni?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
jak pływasz na basenie to się nie dziw ze siła uderzeń spada.A to że biegasz to nie ma nic wspólnego z kopaniem, ani uderzaniem.
Bieganiem wyrabia sie kondycje.Na worku tez się robi ale akurat trening na worku czy bieganie jest w zasadzie wymienne daje ten sam efekt ale efekt kondycyjny a nie siłowy- bo siła zależy od techniki a techniki bieganiem nie zrobisz.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
nie o to mi chodzi, chodzi mi o to że jest tak że podczas którejś z kolei walki mam siłę chodzić mam siłę roibć uniki a uderzać nie, i chodzi mi tu o siłę jako zdolność to zrobienia czegoś a nie jakość uderzeń.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
wytrzymałość siłowa robi się powtarzając to do czego ona ma byc potrzebna a nie coś innego, żeby silno szybko dużo uderzać to trzeba ćwiczyć dużo silnych, szybkich uderzeń, to samo co do kopnięć. Wiadomo że nie zrobisz tego bieganiem
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
Jednym słowem więcej napierdalaj w worek.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
nie do końca sie zrozumieliśmy ale chyba potwierdzacie moje zapytanie
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
troche to przeintelektualizowałes stad nie da sie odpowiedziec dosłownie. Transfer to jest troche cos innego, to nie jest tak ze chodzenie odnosi sie do tylko biegania i na odwrót. Ale jaki moze być 'trasfer' pomiedzy bieganiem a uderzeniem czy kopnięciem jak bieganiem robisz wytrzymałosć a uderzasz czy kopiesz zupełnie na innej zasadzie. Tez nie do końca na worku jest najlepiej bo worek nie informuje czy uderzenie było silne-poprawne czy szybkie ale słabe i niepoprawne. najlepiej dlatego ćwiczy sie z w miare doświadczonym partnerem jako tarcza i on mówi.
Kazdy z tych elementów to troche inna umiejetnośc a ćwiczyć trzeba wszystkie.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
no rozumiem ale chyba jednak większy sens jest robic kondyche na worku niż biegając
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
no własnie nie. Bieganie do robienia kondychy jest równie dobre jak worek, watpie zeby samym workiem dało się zrobic dobra kondycję a samym bieganiem sie da.
Ale kondycja to jest kondycja i to nie przekłada sie bezpośrednio na zdolność do szybkich, silnych i w dużej ilości uderzeń (najlepiej seriami) i kopnięc, to sa dwie rózne umiejętności praktycznie bez związku a jeśli juz to związek jest taki ze ta kondycja "uderzeniowa' przełoży się na bieganie ale nie na odwrót.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
Praca z oddechem, nie caly czas na maxa bo na maxa mozna pare rund zrobic, no i dużo tarczowania mysle ze wystarczy:P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
basen nie spowalnia to raz :)
...lepiej sie specjalizowac w danym wysilku wiec jednak worek
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
Myśle ze same walki też w ochraniaczach co jakiś czas myśle tu o 10 walkach i wzwyż.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Transfer wytrzymałości
Łyba a może po prostu masz za mało zdecydowania na macie żeby uderzyć, kopnąć i problem wcale nie dotyczy krzepy. Wiele osób tak ma że w obronie się uwijają (wiadomo nikt w pysk nie chce zarobić :) ) a w ataku niemrawo biją.

A jak było wcześniej zanim wziąłeś się za basen i interwały ?

Itosu

PS. Napierdalanie w worek nigdy nie przeszkadza tylko pilnuj techniki ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024