Skocz do zawartości


Zdjęcie

Astma oskrzelowa a trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_urbi87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Astma oskrzelowa a trening
Jest pewnie, na budo wielu astmatyków, u mnie ta choroba rozwinęła się dopiero teraz (mam 21 lat).Astma oskrzelowa wiąże się z dosyć sporym obrzękiem płuc, który powoduje że do moich płuc dopływa znacznie mniej powietrza, w moim przypadku, bez leków objętość płuc wynosi 50% i odpowiednio 70% z lekami w stosunku do normy dla mnie. Z powyższych powodów miałem przerwę w treningach trwającą 2 miesiące, trenuję bjj, teraz wracam do treningów i jest mi cholernie ciężko, strasznie się męczę, trudno mi się oddycha, w ogóle nie mam siły i witalności. Miałem kilka przerw w treningach, nawet półrocznych i nigdy nie było tak ciężko, pewnie po jakimś okresie czasu będzie dużo lepiej, ale chciałem się dowiedzieć od was jak to z wami wyglądało, czy też się tak męczyliście, czy podczas astmy da się wrócić do wcześniejszej formy? Może macie jakieś wskazówki? No i jak to wygląda z płucami kiedy dostaje się do nich o wiele mniej powietrza, zmniejszają swoją objętość? A i jeszcze pytanie odnośnie leków, które są sterydami, w sumie mam 3 inhalatory(leki wziewne): ventolin(subs.czyn. salbutamol), oxodil(subs.czyn. Formoteroli fumaras), miflonide(subs.czyn. budesonidum). Są to dosyć małe dawki które działają miejscowo, a moje pytanie odnośnie tych leków, tyje się po nich? Są to niby małe dawki ale bierze się je bez przerwy. No i spotkałem się z kilkoma opiniami, że niektórzy przytyli po nich dosyć znacznie, tylko nie wiem czy to było bardziej związane z lekami czy może bardziej ze zmianą trybu życia...Mam nadzieję, że pomożecie, na budo za cholerę nie mogę znaleźć pokrewnych tematów.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Astma oskrzelowa a trening

chciałem się dowiedzieć od was jak to z wami wyglądało, czy też się tak męczyliście, czy podczas astmy da się wrócić do wcześniejszej formy? Może macie jakieś wskazówki?

Ciągła kontrola oddechu, niestety nie możesz sobie pozwolić na to, żeby płuca oddychały sobie tak jak im się podoba. Bieganie i pływanie bardzo pomaga. Spokojnie, bez sprintów, długie dystanse. Poza tym w życiu też nastawienie długodystansowe, bez sprintów.

A i jeszcze pytanie odnośnie leków, które są sterydami, w sumie mam 3 inhalatory(leki wziewne): ventolin(subs.czyn. salbutamol), oxodil(subs.czyn. Formoteroli fumaras), miflonide(subs.czyn. budesonidum).

Z tych trzech tylko budesonid jest sterydem.

Są to dosyć małe dawki które działają miejscowo, a moje pytanie odnośnie tych leków, tyje się po nich?

Salbutamol jest na rynku od 40 lat. I pewnie już wtedy kulturyści stosowali go jako wspomaganie spalania tłuszczu.

Są to niby małe dawki ale bierze się je bez przerwy. No i spotkałem się z kilkoma opiniami, że niektórzy przytyli po nich dosyć znacznie, tylko nie wiem czy to było bardziej związane z lekami czy może bardziej ze zmianą trybu życia...

Tycie lub chudnięcie nie jest największym problemem w astmie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024