Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kręgosłup Ćwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

radoatv
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kręgosłup Ćwiczenia
Witam,

Od pewnego czasu ( 3 lata ) jeżdżę amatorsko quadem, i od pewnego czasu odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa odcinek lędźwiowy, konsultowałem się z lekarzem i otrzymałem wskazówki co do ćwiczeń jednak nie pomogło to w znaczący sposób. Po pewnym czasie znalazłem osobę która zajmuje się chiropraktyką i w znacznym stopniu te zabiegi mi pomogły. Mimo wszystko czasem odczuwam intensywny ból więc postanowiłem rozpocząć treningi w celu wzmocnienia całego ciała pod kątem jazdy na quadzie i dodatkowo chciałem wzmocnić mięśnie kręgosłupa.

Aktualnie dysponuję następującym "urządzeniem" :

Dołączona grafika

Na którym ćwiczę na małym obciążeniu w celu wzmocnienia mięśni.


I mam do was pytanie jakiego typu ćwiczenia polecacie dla mnie w celu wzmocnienia dolnej części kręgosłupa. Myślę że to pytanie zadałem w dobrym miejscu:)
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup Ćwiczenia
Lekarz ulozyl ci specjalne cwiczenia rechabilitacyjne i powinienes pod tym katem trenowac. Powinienes wzmocnik prostownik grzbietu , czyli teoretycznie powinny pomoc cwiczenia ktore angazuja wlasnie ten miesien, lecz przy Twoim urazie powinno odbywac sie to pod okiem specjalisty zeby nie pogorszyc kontuzji.
[/quote]
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup Ćwiczenia
Podaje Ci ćwiczenia, które angażują do pracy mięśnie prostowniki grzbietu. Nie jest to terapia, na którą daję ci gwarancję ja tylko piszę jakie ćwiczenia angażują te mięśnie.

- wznosy tułowia z opadu (kładziesz się np. na ziemi i unosisz sam tułów [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )

- unoszenie tułowia na specjalnej ławce http://www.fabrykasi...wia_z_opadu.gif

Teoretycznie jeszcze martwy ciąg ale do tego wymagana jest technika perfekcyjna a takiej jak się domyślam nie posiadasz więc tego ćwiczenia nie rób.
  • 0
Dołączona grafika

babsko
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup Ćwiczenia
To faktycznie najlepsze cwiczenia. Gdy pojawia sie bol nalezy podnosic tulow na prostych rekach. zawsze nalezy zadzierac glowe w gore- najlepiej patrzec na sufit. To cwiczenie bardzo pomaga przy bolu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024