Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poświęcenie dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_fear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W.

Napisano Ponad rok temu

Poświęcenie dłoni
Witam po bardzo bardzo długiej przerwie xD
Ostatnio wpadła mi do głowy pewna śmieszna myśl dotycząca walki nóż-nóż przy założeniu że przeciwnicy po prostu chcą się pozabijać (sytuacja rzadka i be, ale nie o "kodeksach" tu mowa).
Chciałem podzielić się tą myślą i przedyskutować ją w gronie które zna się na rzeczy lepiej niż ja, i tak mi się przypomniało forum budo. No i jestem.

Weźmy więc naszą sytuację na warsztat - dwóch nożowników, po obu stronach szanse na przeżycie marne. Nożownik A w pewnym momencie bardzo chce zakończyć walkę, bez względu na koszty. Wie że jeżeli nie zakończy, szanse że następnego dnia będzie mógł bawić się swoim EDC są nikłe. Tak więc korzystając z dogodnej chwili... nadziewa lewą (zakładamy że jest praworęczny) dłoń na nóż przeciwnika. Pod wpływem adrenaliny ból dociera przez niego jak przez mgłę. W tym momencie szanse przeżycia teoretycznie drastycznie rosną - nożownik A zmniejsza dystans i kończy nożowika B. Spójrzmy z bliska:

-Ból i szok mogą sparaliżować nożownika A na kilka cennych dla nożownika B sekund.
-Ostrze może się ześlizgnąć z jego dłoni, nie wbić się wystarczająco głęboko lub po prostu zatrzymać na kości.
-Siła może być zbyt mała, ostrze może nawet nie przebić skóry.
-Jeżeli nożownik A jest bardzo "nakręcony", teoretycznie może zmniejszyć dystans i zaatakować odsłoniętego nożownika B.
-Pytanie czy nożownik B rzeczywiście jest odsłonięty? Co prawda jego ostrze jest mniej więcej unieruchomione kilka centymetrów za punktami witalnymi nożownika A, ale wciąż ma lewą (zakładamy że obaj trzymają swoje zabawki w prawicach) dłoń no i możliwość przejścia na prawo, chwilowo poza zasięg pana A. Po przejściu "półobrotem" na prawo nożownik A ma dość małe szanse na skuteczną penetrację, musi obrócić się za nim. Przez ten czas nożownik B może wyszarpnąć ostrze z jego dłoni. Nie zapominajmy też o tym, że do pana A stopniowo może docierać ból rozwalonej łapki, co stopniowo powinno odbierać mu siły i wolę walki.
-Z innej beczki - całkiem możliwe że pan B może po przejściu poza zasięg pana A wydobyć kolejną zabawkę lewą dłonią i dokonać skutecznej penetracji xD
-Do powyższego - może również zostawić ostrze w dłoni biednego A i odskoczyć, dobyć kolejnej zabawki i kontynuować walkę z pokiereszowanym A, lub po prostu uciec.

Spójrzcie na ten temat z przymrużeniem oka - to raczej popołudniowe zabawy w "co by było gdyby" i rozważania na temat niż poważna dyskusja xD

Miłej zabawy.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni

Spójrzcie na ten temat z przymrużeniem oka - to raczej popołudniowe zabawy w "co by było gdyby" i rozważania na temat niż poważna dyskusja xD

Miłej zabawy.


Takie rozważania to były, u Morrella w którymś "Bractwie ..." , chyba w jakiejś kontynuacji "Maratończyka" Goldmana i chyba w którymś opowiadaniu R.E. Howarda. Tylko tam to podawano jako tajniki/styl xxx. Jak byłem młodszy, to pożerałem takie książki jak chińskie dziecko ryż.
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni
poświęcający wysuwa rękę do przodu, w tym momencie przeciwnik wyprowadza cięcie na nadgarstek i zwiększa dystans
zgodnie z planem - ręka została poświęcona, tylko nic w zamian :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni
7:12

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

O opinie w powyzszej sprawie prosze pytac transeksualiste z filmiku lub/ i pana Stana Lee (ponizej wyjasnienie ;) ;)

Dołączona grafika
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni

poświęcający wysuwa rękę do przodu, w tym momencie przeciwnik wyprowadza cięcie na nadgarstek i zwiększa dystans
zgodnie z planem - ręka została poświęcona, tylko nic w zamian :)


mam to samo zdanie.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni
A RobRoy?
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poświęcenie dłoni

A RobRoy?


A RobRoy to nadal film...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024