Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grivory i Noże z niego wykonane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Grivory i Noże z niego wykonane
Zastanawiaja mnie wasze opinie na temat tego tworzywa.
ostatnio znalazlem ladny nozyk cold steel 'Nóż Cold Steel FGX Tanto (92FCAT)' w bardzo przystepnej cenie 65 zl zrobiony wlasnie z tego tworzywa.
maly cytat ze strony sklepu

Seria FGX (Nightshade) to unikalna linia noży Cold Steel wykonanych metodą wtryskową z wytrzymałego tworzywa Grivory. Jest to kompozyt zbliżony do Zytelu (mikro-włókna szklane w nylonowej bazie) lecz znacznie od niego wytrzymalszy.(...)


czym to sie je!? czy te noze sa wogole ostrzone czy to cos takiego jak te cold steele gumowe treningowe tylko ze twardsze ...?

mozna nim wogole cos przeciac ? :) bo widzialem filmik na YT jak koles dajac recenzje tego slizgal sie kciukiem po ostrzu >.<

(...)Uwaga! Nie są to noże przystosowane do codziennego użytku. Ich zasadniczym przeznaczeniem jest incydentalne użycie w sytuacji obrony koniecznej(...)

to byl kolejny cytat ze strony sklepu... w sytuacji obrony koniecznej jako straszaka czy jako prawdziwy noz ?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

w sytuacji obrony koniecznej jako straszaka czy jako prawdziwy noz ?

Nie używa się noży(i żadnej broni) jako straszaka. Jeżeli wyciągasz broń musisz być przygotowany na to, że jej użyjesz(więc i ona musi być odpowiednio sprawna).

Oto zamysł noża(bez mojej opinii co do niego):

Ten nóż nie tnie w takim normalnym rozumieniu tego słowa. Nie nadaje się do tego, aby obrać nim jabłko itp.
Ale jest na tyle ostry, że w przypadku obrony koniecznej wbijesz go komuś w ciało. Ponadto jest na tyle tani, że nie jest go szkoda gdy obronisz się i musisz się go pozbyć. Jednocześnie stać cię na kilka takich noży, żeby mieć kilka wersji(samochod, dom itp).
Do tego zapewne jest niewykrywalny przez bramki.

Ja osobiście nie popieram takich rozwiązań...
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
Wiem ze noz powinno sie wyjmowac tylko w ostatecznosci i tylko jezeli naprawde zamierzamy go uzyc bo tak to mozemy sobie wiecej krzywdy narobic jedynie :P...choc i uzyc z glowa nalezy >.<.

Pytalem o straszaka w sensie czy taki bylo zamierzenie tworcow noza. Bo po tym filmiku ktory obejrzalem na YT - juz wspominalem- troche zwatpilem w uzytecznosc tego noza.

Ja osobiście nie popieram takich rozwiązań...


Jego odpowiednik 'bardziej uzytkowy' kosztuje bagatela 8 stow :roll:
co dla niektorych moze byc problemem szczegolnie ze na nozu swiat sie nie konczy :) .
Latwiejszy i tanszy dostep do samoobrony... choc i do broni jako takiej ...
[oczywiscie nie ma sie co zaglebiac tutaj czy do samoobrony nie bylo by lepsze co innego...to nie jest zadanie tego tematu :P]

a co o samym tworzywie? nie zawiedzie w sytuacji prawdziwego zagrozenia ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
BAdziewie - nie ostre co najwyzej czubek..
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

Pytalem o straszaka w sensie czy taki bylo zamierzenie tworcow noza. Bo po tym filmiku ktory obejrzalem na YT - juz wspominalem- troche zwatpilem w uzytecznosc tego noza.


a co o samym tworzywie? nie zawiedzie w sytuacji prawdziwego zagrozenia ?

Tak jak napisał Warhead - ostry jest co najwyżej czubek. Także jedyne co można nim robić to pchnięcia..

Trzymałem taki nóż w ręku. Materiał wydaje się być dość(podkreślam słowo dość) wytrzymały, żeby zrobić pchnięcie. Ale nie testowałem. Może jak będę kiedyś w sklepie to kupię sobie i opiszę wrażenia z testów.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

BAdziewie - nie ostre co najwyzej czubek..

aha , to lipa troche :?

Może jak będę kiedyś w sklepie to kupię sobie i opiszę wrażenia z testów.

bylbym wdzieczny :) ...choc nie moge przeciez namawiac do noza do ktorego sam jeszcze nie jestem przekonany. Jakas mala recenzja po fakcie byla by pomocna :) .
Choc nie wiem czy do tego czasu sam sie nie skusze :P
No ale wasze opinie troche podkopaly moje nadzieje co do tego noza ...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

.choc nie moge przeciez namawiac do noza do ktorego sam jeszcze nie jestem przekonany. J

Ja nie kupię go żeby nosić, tylko żeby zmasakrować i napisać gdzie ew. ma słabe punkty itp. sama idea tego noża mi średnio pasuje.

Ale to dopiero za jakiś czas, bo jade na urlop niedługo i mam na głowie ważniejsze sprawy :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
ogladalem taki nozyk w sklepie - jak dla mnie lipa po calosci.. nie widze dla tego patentu realnego zastosowania, a cena wykrecona..

do prawdziwego metalowego noza sie w ogole nie umywa - plastikowe ostrze jest tepe i nie moze byc "naostrzone", wiec jedyne zastosowanie to pchniecie.. wiec z narzedzia jakim jest noz robi sie czysto ofensywna bron o tylko jednym zastosowaniu.. znowu uzyty material to tylko plastik (moze i wytrzymaly, ale plastik) wiec mam pewne obawy jesli chodzi o skutecznosc pchniecia w warunkach np zimowych kiedy ludzie maja na sobie kurtki itd.. bo w gole cialo powinien ladnie wejsc - ale rownie dobrze zamiast tego mozna wbic komus olowek - bez potrzeby wydawania 65zl..

natomiast zaleta jest "niewykrywalnosc" na bramkach - ale kto znowu bedzie chcial terroryzowac takim nozykiem samolot - chyba tylko desperat a'la 9/11? bo np w klubie, sadzie itd to nie przejdzie bo tam cie ochrona rozwali z procy i tyle bedzie z zabaw w malego terroryste.. :wink:
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

(...)i tyle bedzie z zabaw w malego terroryste.. :wink:

hehe :) ladne podsumowanie :twisted:
ja takich zabaw nie planuje...choc kto wie jak sie zycie potoczy :roll:

w takim razie skusze sie chyba na cos bardziej prawdziwego ...
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
Mam taką zabawkę- czubek się stępił przy próbie przebicia plastikowej butelki po wodzie. Butelka zwyciężyła :) ("nóż" nie zrobił nawet dziurki). Wolę nie myśleć jakie by były rezultaty, gdyby w sytuacji zagrożenia życia próbować dźgnąć w brzuch napastnika ubranego np w skórzaną kurtkę...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
aha...to dobrze ze sobie go nie zamowilem przypadkiem :oops:
byla by ladna wtopa :roll:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
Nie trzeba robić testu, już został zrobiony:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zarzuty częściowo się potwierdzają, ale do samoobrony, do akcji typu dźgnij raz i uciekaj chyba się niektóry z tych noży nadają, a do niczego innego raczej nie są przeznaczone.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane

Nie trzeba robić testu, już został zrobiony:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zarzuty częściowo się potwierdzają, ale do samoobrony, do akcji typu dźgnij raz i uciekaj chyba się niektóry z tych noży nadają, a do niczego innego raczej nie są przeznaczone.

rosyjskiego nie znam ale widze ze wszystkie oprocz 1 sie polamaly xD [no dobra 2 tylko zgiely ale... :P ]
choc wprawdzie nie za 1 dzgnieciem... ale ja i tak juz sie odmyslilem jakis czas temu co do tego noza :D
  • 0

budo_alalipa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
hej!
Jestem nowa. pozdrawiam wszystkich:)
Posiadam nóż cold steel'a z grivory, model skean dhu. Niestety, mój nóż też przegrał z butelką plastikową. ułąmał sięczubek głowni oraz ząbkowania ostrza. Mój kolega naostrzył swój, ale nie jest już tak ostry jak na początku. Polecam wszystkim materiały cold steel'a pt. "graphic sword proof". tam jest pokazane jak koleś przebija tego typu nożem(nie pamietam czy to był mój model) warstwe tektury. Ogólnie raczej ciekawostka.
pozdrawiam raz jeszcze:)
  • 0

budo_pan przem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Grivory i Noże z niego wykonane
Jedyna zaleta tzn. rzekoma niewykrywalnosc przez bramki to tez raczej lipa, bo slyszalem ze producent zatapia pasek metalu wlasnie zeby uniknac uzycia przez jakiegos szajbusa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024