Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolorowe napoje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolorowe napoje
ehh co ta coca cola z nią porobiła... faktycznie smutna historia :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolorowe napoje

Ciagle nikt tak naprawde nie powiedzial co takiego zlego jest w Coli

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Carbonated Water
High Fructose Corn Syrup prawdopodobnie glowny sprawca epidemii otylosci
Caramel Color [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Phosphoric Acid [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Natural Flavors pod tym moze kryc sie cokolwiek
Caffeine tak jak i kawa.

do tego cola diet ma
Potassium Benzoate
Citric acid

In combination with ascorbic acid (vitamin C), sodium and potassium benzoate may form benzene, a known carcinogen. Heat, light and shelf life can affect the rate at which benzene is formed. The Food and Drug Administration was performing tests in 2006, but the Environmental Working Group is calling for the FDA to publicly release all tests and use their authority to force companies to reformulate to avoid the potential benzene forming combination.[3]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ogolnie mowiac, im cos jest bardziej przetworzone, tym wieksze jest ryzyko, ze jest szkodliwe dla zwierzat.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolorowe napoje

Zastanawia mnie ten rzekomy zły wpływ coli na zęby. Myślę, że to może być prawda w polączeniu z tradycyjną polską niechęcią do mycia zębów. W stanach na litry tego żłopią do każdego posiłku, a zęby mają naprawdę ładne.


moj kumpel dentysta zakladal mi plombe i zanim ją wsadzil musial sprawic by zab stal sie porowaty. dal kropelke czegos co zaczelo w ustach syczec, mowi, ze to identyczny skladnik z tym z cocacoli, tylko bardziej skoncentrowany. to by tez tlumaczylo uczucie "lepkosci" zebow po duzej ilosci coli. powiedzial mi, ze najgorsze co po coli albo jeszcze gorzej - red bullu - mozna zrobic, to umyc zeby. zmiekczamy szkliwo, a potem je scieramy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolorowe napoje

moj kumpel dentysta zakladal mi plombe i zanim ją wsadzil musial sprawic by zab stal sie porowaty. dal kropelke czegos co zaczelo w ustach syczec, mowi, ze to identyczny skladnik z tym z cocacoli, tylko bardziej skoncentrowany. to by tez tlumaczylo uczucie "lepkosci" zebow po duzej ilosci coli. powiedzial mi, ze najgorsze co po coli albo jeszcze gorzej - red bullu - mozna zrobic, to umyc zeby. zmiekczamy szkliwo, a potem je scieramy.

Phosphoric acid

po piciu sokow tez nie wolno myc zebow, ze wzgledu na cukry.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024