Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińska opera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Chińska opera
Naprawdę warto zobaczyć

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera

Naprawdę warto zobaczyć

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

10/10
Słyszałem wypowiedź Chińczyka, ucznia szkółki przy operze pekińskiej, wypowiedział się zdecydowania że to jest "taniec i sztuka ale nie kung fu. kung fu to zupełnie co innego
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera
A czy ktoś stwierdził że to kung-fu ?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera
Bardzo interesujące, a z ciekawostek, to ponoć historia naszego systemu (WC) jest związana z chińską operą :)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera

A czy ktoś stwierdził że to kung-fu ?

Nie no spox, ja tylko dla tych którzy o tym nie wiedzieli. Sam bardzo długo nie wiedziałem i jak się dowiedziałem byłem bardzo zdziwiony, że to ot taki folklor. Jeszcze bardziej mnie zdziwiło że do szkółki operowej zapisuje się 4-5 letnie dzieci, a raczej chłopców wyłącznie o ile wiem.
Nie mam wiadomości jak historia WC związana jest z historią opery pekińskiej.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera

Bardzo interesujące, a z ciekawostek, to ponoć historia naszego systemu (WC) jest związana z chińską operą :)




Wy rebelianci :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera
;-)
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera

Bardzo interesujące, a z ciekawostek, to ponoć historia naszego systemu (WC) jest związana z chińską operą :)

Wy rebelianci :)

Jakieś małe/duże powstanie operowe? Kiedy? Mogę się przyłączyć? Mogę własnym śpiewem zabijać ducha walki i rezystancji w oponentach. :)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińska opera
Bylem na spektaklu Chinskiej Opery...iiiiiiiiiiiiiii wywarla na mnie olbrzymie wrazenie.czegos takiego nigdy wczesniej nie widzialem.Wszystko zmienia sie i wiruje ,jak w kalejdoskopie.Najwiekszy podziw wzbudzil we mnie spiew operowy,tj.niesamowite,jak mozna spiewac(sam spiewalem kiedys w chorze)i to jest dla mnie glownie to,co podziwiam w chinskiej operze.Bedac na warsztatach,mialem okazje przekonac sie jak b.wywazone sa wszystkie atrapy operowych broni,poprzez szable,miecz,do wloczni(taka krotsza i smieszna)i kija-Krola Malp.Stad wiem ,ze to tylko''akrobatyka'' :) ,ale calosc tworzy niewiarygodny spektakl.Trzeba to zobaczyc na wlasne oczy.Z tego co wiem,w Chinach takie ''uliczne spektakle''trwaja po kilka godzin,widzowie znaja wszystkich aktorow i cala opere,podziwiajac po raz n-ty.I ja ich rozumiem.Aktor,bedacy''Krolem Malp'',byl starszym juz mezczyzna,w wieku ok.50-tki(chociaz kto wie)o wysokiej sprawnosci,miesnie jak z zelaza,sylwetka...jaka chcialby miec niejeden facet.Ze wzgledu na nikly poziom zaawansowania uczestnikow warsztatow,niewiele mogl nam pokazac,ale to i tak klasa.M.in.katowal robieniem kopniecia ''tornado'' kilkakrotnie pod rzad,bez zatrzymywania,plynnie jedno za drugim.Dosyc trudne,tym bardziej,ze zadowalalo go co najmniej 5 :-) he,he to takie moje wspominki
Panie Tomaszu,moze by pan napisal cos ciekawego,zwiazanego z opera :) pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024